Fórum témák
» Több friss téma |
Van egy König márkájú időjárás jelző állomásunk, ami 7-8 éve kifogástalanul működik. Pár napja vettem észre, mintha nem mutatná jól a kinti hőmérsékletet, lassabban is reagált a hőmérséklet változásra. Behoztam a kültéri egységet, szétszedtem, finom ecsettel portalanítottam a hőmérséklet illetve páraérzékelő szenzort. Feltűnt, mintha a páraérzékelő szenzor (ami egy rezisztív páratartalom érzékelő) hátlapján valami ragacsos cucc lenne, egy fültisztító pálcikát denaturált szeszbe mártottam, és letöröltem mindkét felét sajnos, azt a felét is, ahol a polimer film található. Bár ne tettem volna. Most sajnos a páratartalmat tévesen mutatja, kb. 25%-al mutat kevesebbet, mint a valós érték. Szobában 2 műszer alapján 45-50 % lehet és 21%-ot mutat a külső érzékelő.
Utána olvastam a rezisztív páratartalom szenzoroknak, ahol azt írják, hogy a polimer film érzékeny a vegyi gőzöknek. A kérdés az, hogy a denaturált szesz annak számít-e. Vajon végleg tönkre vágtam a szenzort? Másik kérdesem az, hogy találtam ilyen szenzort a neten, filléres tétel, viszont ott azt írja 1,5 Volt feszültséggel működik, míg az állomás külső jeladójába 2 db 1,5 Voltos elem jár. Vajon működni fog így? Nem vagyok elekrónikából egy lángész, de beforrasztani be tudnám. Érdemes megrendelnem?
A szenzor nem közvetlen az elemekre csatlakozik, könnyen lehet, hogy még 0.5 V-ot sem kap. Ha filléres tétel, akkor hajrá, ettől rosszabb nem nagyon lehet.
Milyen szenzor van most benne és milyet találtál? Minden anyag egyfajta vegyi anyag. A denaturált szesz hétköznapi értelemben jó oldószer és valószínűleg oldja a szenzoron lévő anyagok egyikét/másikát. Nincs mit tenni, a szenzor kuka.
Típusszám alapján, hogy milyen van benne, nem tudom, ráírva nem látom.
Ezt találtam. https://www.optimusdigital.ro/ro/senzori-senzori-de-umiditate/590-s...l.html A gyárin mintha több kanyarulat polimer réteg lenne. Esetleg délután lefotózom.
Én is jártam így egy párátlanítónál. Rárakódott kosznak néztem rajta azt a réteget, én is letakarítottam és vége. Rendeltem egy hasonló kinézetűt Kínából és azóta azzal megy. Az értéket nem tudom, mert ez kicsit más, de működik, amivel tudtam összehasonlítottam és kb. jó.
A feszültséget nem értem, azzal ne foglalkozz itt.
Köszi, akkor megrendelem, amit linkeltem, hátha jó lesz. Pár százalék ide oda nem zavar, de 25-30 az már sok.
szoktam úgyis meg régen a munkahelyemen is műszerész is,vannak kis kerti gépeim azoknak kényes a gyújtótekercsük a téli párára ködre a külső műanyag megrepedezik , télen a nedvesség beszívódhat fixen van szerelve annyi a beállítás alá egy papírlap csak .Két négyes csavarral van fölfogatva , kb két perc levenni/fölrakni ,Télen úgyse használja az ember , kapni -venni túl drága is a régi eredeti német franciákhoz ,nem tíz húsz ezret költesz rá hanem jól megpróbálod kiszárítani ahhoz egész télen keresztül tartó türelem kell,a bontott régiek bizonytalanok,szinte ugyan olyanok eljárás is vele ugyanaz , legföljebb eldobod,ez is a pakliba van ezért próbálkozol a javítással , egyszerűen előre látónak kell lenni könnyű leszerelni ráírhatod hová valósi télen a kazán tetején a radiátoron ami nem túl forró akár évekig elvan ott jól kitud száradni ,és nem az első nagyfeszültségű szikra teszi tönkre, ha bőven van idő télen újra lakkozni a repedések eltünjenek vizet kitudod zárni,lassan kipárolog belőle , ,Ha kapsz vedd meg,de a régit ne dobd el akár a tipusáért egy hangyányi alkatrész bárhol elfér, elviszed szakemberhez meg tudja mérni alkatrész boltokba meg tudja mérni ,akár azonnal nyuú az ujért is ,vissza forrasztva mindkettöt mérve , látni fogod a kiszáradás vegyszer elpárolgás hogy hat rá , húsz év múlva eltudod dobni, van olyan univerzális műszerem teli vizzel a Méh telepen a pocsolya mélyéröl halásztam ki ideadta háromszáz forintért ,kibontottam teli tiszta vizzel Amit lehett ronggyal ecsettel fülpiszkálóval kijött , egy télen át a radiátor mellett száradt , átfujtanm kontakt olajozós sprével , egy két vezetéket meg forrasztotam .Most mindennapi használatban van, Olvastam ezekbe is vannak olyanok ugy van programozva időnként kifütik kiszáritják,ezt a hölég balon szondájában levö leirásában olvastam minden mérés előtt kifűti a szenzort ,nem tudod a százlábúba mi van beírva,programként ,most kiforrasztva te meg csinálod
Nagyon nehéz olvasni, amit írsz.
A páraérzékelő lapot nem tudja kifűteni. Egy kerámialapon van felgőzölve 2 fésű alakban "egymásba kapcsolódó" alakzat. De nincs köztük galvanikus kapcsolat.
Közben vannak új infók. Egy ideje nem használtuk a párátlanítót, mert nem is nagyon kellett, meg emlékeztem, hogy elmaradt a nagytakarítás. Aztán év végén elővettem, szétkaptam és kipucoltam. Rengeteg cucc jött ki belőle. A radiátorok, főleg a külsőnek a belső oldala volt eltömődve. Egy preparált fogkefével óvatosan, de egész jól kijött. Meg a tálcájában szokott összeállni egy papírszerű, fekete fátyol. Beüzemeltem és már aggódni kezdtem, hogy elment a gáz, vagy valami baj van, mert nem akart gyűlni a tartályban a víz. Aztán beugrott, amire a válaszomnál nem emlékeztem, hogy van azért eltérés ennél is. Alapból 55%-ot akar tartani, ezt lehet kézzel módosítani 40-80% között. Ha leviszem 40-re, akkor szépen dolgozik. Szóval kevesebbet mér saccra olyan 10-15%-al. Nehéz lenne megmondani, annó volt itthon 3 páratartalom mérő, azok között is volt 10-15%, nem tudni melyikhez nézze az ember. Gondolkozom, hogy megnézem a panelt, valami hídkapcsolásban lehet, talán lehetne korrigálni ehhez. Mert ilyen időszakban az eredetivel alap beállítással is gyűjtötte rendesen a vizet.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |