Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Én pontosabban ere gondoltam. hogy PL: a két láb között csak egy vezetéket tudok huzni, pedig oylan vékonybol akár 10 is odaférne, de nem engedi, csak a közepére egyet.
Az ablak bal felső oldalán (nekem a megnyitás gomb alatt) van egy GRID nevű gomb (6*6 pötty van a gombon). Ezen tudod beállítani, hogy milyen lépésközzel szeretnél rajzolni. Ha megnyomod a finest gombot, akkor a legkisebb lépésköz lesz beállítva.
aha kösz. emgvan igy mindjárt más rajzolni
egyébként kétféle rasztert lehet beállítani, és ha jól emlékszem akkor az alt gomb nyomása közben a finomabb az aktív...
Pontosabban szólva: Az alap razster-mérethez képest be lehet állítani egy finomabb raszter-méretet, amit az Alt lenyomásával lehet előcsalogatni.
(Egy kicsit félreérthető volt az előző megfogalmazás, mert akárhány raszterméret beállítható, de mindig csak kettő (az alap és az Alt-tal elérhető) lehet az aktív.)
Helló Mindenkinek.
Az Ulp-k között találtam egy beültetést segítő ULP-t. Ez elvileg bejelöli az azonos értékű alkatrészeket. De nekem hibával mindig leáll. Ha valaki átnézné, (aki tud programozni) hogy mi a gond. (a nyelvi utasítást reklamálja) Én 4.11-t használok. Köszi. (ez jó lehet sokmindenkinek)
Mi a hibaüzenet?
Helló elektrocad
Az első hibaüzenet a 190 sorra mutat, hogy a "cnt" már definiált. Köszönettel
Mert a 31. sorban már volt egy
Idézet: globálisan érvényes definíció, kétszer meg ugye nem illik.„int cnt” Kijavítottam ezt, beleírtam a Idézet: funkciót, mert az meg hiányzott (most „language()” Idézet: , azaz angol nyelvre utal, németesek írják át „en” Idézet: alakra), és kivettem a nyelvi beállítás miatti kommenteket; hiba nélkül lement, de minden kapcsolójával nem próbáltam, lehet, hogy még nem tökéletes. „return "de";”
Helló kobold.
Köszönöm, TÉNYLEG MŰKÖDIK. Használja mindenki 'egészséggel' Köszönettel
Sziasztok
Egy teljesen egyszerű nyákot szeretnék tervezni amin csak csatlekozók vannak de a nyák mérete 170x40 mm. A light verzió nem enged 100x80-asnál nagyobbat csinálni. Tudna valaki segíteni hogy ezt hogy lehetne áthidalni? Köszi a segítséget.
Sajnos, csak akkor, ha megvásárolod a terméket...
Vagy két külön lapra teszed a csatikat.
Helló Mindenki.
Még az előbbi ulp-hez kapcsolódva: Nagy kérés lenne, hogy egy kicsit vastagabb vonallal jelenítse meg az egyforma alkatrészeket? Mert így elég nehezen láthatóak. Köszönettel
Üdv.!
Rajzoltam egy alkatrészt. Hogyan lehet beállítani azt, hogy a schematicban ne írja oda az alkatrész kivezetései mellé a kivezetés nevét (P$1, P$2,P$3...)? Bővebben: KÉP (A képen a transzformátor az amit én rajzoltam.) Üdv.: Attila
A könyvtárat megnyitod, amelyikben a trafó van; szimbólumát szerkesztve Change menü (a kulcsos ikon) -> Visible -> Off hatására semmi nem lesz jelölve, Pad-nél a nyákon, Pin-nél a kapcsolási rajzon, Both esetén pedig mindkettőben megjelenik majd a neve. Amikor csináltad a trafó szimbólumát, vagy a Pin, vagy a Both volt aktív (ha leteszel egy pin-t, mindig nézd meg, mi van bekapcsolva).
Az szerintem nem fog menni. Amikor megmutatja az azonos értékűeket, a SHOW parancsot használja, nem valami ulp-s kódot.
Annyit tehetsz esetleg, hogy átdefiniálod a színeket a jobb láthatóság érdekében, vagy akár újakat is fel lehet venni a palettára, és azokat egy-egy réteghez hozzárendelni.
Hehe én is éppen trafót rajzoltam át.
Ezek az itthon kaphatóak nem túl szabványosak!
Én egy házi készítésű speciális trafóhoz rajzoltam tokozást.
Bővebben: KÉP
Helló kobold
Igen, tudom, hogy ez már szőrszál hasogatás, úgy hogy elnézést kérek. Rendben, megpróbálom átszínezni. Köszönöm
eagle tervezőben meg lehet-e oldani, hogy próbapanelre tegye az alkatrészeket.
Nagyon fontos volt új témát indítani, de tényleg. Mi búbánatért van a kereső?! Ráadásul már kötelező jellegű, tehát egyszerűen nem értem miért nem látod meg az Eagle-lel foglalkozó topikokat. :S
Másrészt a hozzászólásod végén az kérdőjel akar lenni? Ha kérdést teszel fel, legalább vedd a fáradtságot, hogy azt az egy mondatot normálisan leírd. Amúgy pedig mi értelme van próbapanelre nyákot tervezni?! A próbapanelnek pont az a lényege, hogy ne kelljen előtte tervezni, csak megfogod, rádobálod az alkatrészeket, és odahajtod a lábaikat, ahová szeretnéd. De egy témanyitást megért... remélem valaki hamar lezárja.
Üdv.!
Már a kérdés is rossz, már ha az a mondatod kérdés volt. Az Eagle nem tervez! Az Eagle csak egy eszköz, a tervezést az ember végzi (CAD). (Bár ebbe bele lehetne kötni, mert az Eagle magától is képes huzalozni, de az erős túlzással sem tekinthető tervezésnek.) Az Eagle pláne nem teszi le az alkatrészeket! Azokat neked kell rakosgatnod. Egyébként a kérdésedre(?) válaszolva, a válasz: nem.
Már nem azért, de én pl. azzal huzaloztatok, és csak pár huzalt húzok odébb illetve az unroutedeket csinálom meg légkötésre
Oké, tudomásul vettem. De ettől az én álláspontom ("erős túlzással sem tekinthető tervezésnek") mit sem változik.
Ezzel teljes mértékben egyetértek, de azért ne OFF-oljunk.
Viszont láttam egy érdekes ULP-t az Eagle letöltő oldalon, a neve autoplace.ulp. Esetleg kipróbálta már valaki? Amennyire ki tudtam venni, arra szolgál, amit a legtöbben hiányolnak az Eagle-ben: nevezetesen, hogy automatikusan rakja le a NYÁK tervre az alkatrészeket.
Épp a múltkor próbáltam játszani vele, a 3-as verziójával. Annyit csinál, hogy a kapcsolási rajz elrendezésének megfelelően próbálja a panelra tenni az elemeket, magyarul majdnem azt látod utána brd-ben, mint előtte az sch-ban. Ha okosan, szépen tervezne az ember kapcsolást, talán jó is lenne.
Viszont akinek a light edition van csak, mint nekem is, annak gondot okozhat, hogy pár alkatrész a limitált területen kívülre kerülne, és akkor bukott is a történet (nem győztem okézni a hibaüzeneteket). Az ulp elején van egy scale nevű változó, azt 0.35-re állítva végül is belefértem a határokba, csak pár alkatrész meg egymásra került.
OK, köszönöm az információt! Akkor alkalmasint - csak úgy, próbaképpen! - majd kipróbálom, mit tud.
Csak egy kicsit akarom megvédeni a kérdezőt.
Lehet hogy próbapanel alatt próbanyákot ért. Neten van egy csomó olyan kapcsolás "kezdőknek" ahol egy négyzetrácsos területen bemutatják, hogy hogyan érdemes próbanyákra rátenni az adott kapcsolást, hogy ne legyen a végén egy galambdúcod. Az eagle nem tud ilyen routolást de van olyan progi ami igen, betöltöd neki hogy milyen próbanyákod van (lyukak osztása, méret), lerakod az alkatrészeket és megpróbálja behuzalozni. (sajnos a progi nevét elfelejtettem...) Bár szerintem megoldható hogy az eagle ilyet csináljon. Nem kell más mint a próbanyák gridjével azonos felbontást használni és úgy elhelyezni az alkatrészeket. Bettenni a panelra jellemző forrfüleket és a routing grid-et nagyra venni hogy két forr fül között ne tudjon átmenni így a forrfüleken keresztül tud csak tervezni. Saját megjegyzés: Szerintem azon áramköröket amiket az ember próbapanelre rak össze nem a hiperbonyolultság jellemzi. Szóval mielőtt az ember észnélkül beforrasztja az IC-ket érdemes szépen végiggondolni mit hová milyen irányban lenne érdemes elhelyezni. Meg persze az alapvető tervezési lépéseket szem előtt tartani, lehetőlegh a panel egyik szélén van a táp a másikon a föld az ic ehhez képest befordítva stb....sokkal szebb nyákokat lehet így csinálni mint routolva. Mellesleg az eagle routoloja tényleg nem a legjobb.....de azért nem is olyan rossz ahoz képest hogy hány egás kis progi. A profi huzalozó progik önmagukban legalább egy dvd....persze többet is tud... |
Bejelentkezés
Hirdetés |