Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1576 / 2499
(#) Primary hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Egy kapcsolóüzemű 19V 1.6A-os tápra milyen erősítőt építenétek? Egy pár 8 ohmos szélessávúhoz kellene. Az egyszerűség előny, nagy elvárások sincsenek.
(#) Longa György hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
TDA 7350 2x12watt. 18 voltot ír a gyártó, de a 19voltot is simán bírja.Autó rádió-magnó végfokjai nagyon jók.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2014
(#) enree válasza CHZ hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Vetnétek erre egy pillantást földhurokügyileg?
(#) Primary válasza Longa György hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Ezeket az autósakat nyugodtan használhatom 19V-ról?
(#) eyess válasza enree hozzászólására (») Aug 9, 2014 / 1
 
Én ezt inkább , így csinálnám .A betápot ugyan nem rajzoltam be , de azt is inkább máshol kellene kivitelezni , mint pont a kimenetnél , mert ott is szed össze mindenféle zajt stb.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2014

változat.PNG
    
(#) enree válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Köszönöm. Sejtettem, hogy az ott úgy jobb lenne, de kevés dolog van amit jobban gyűlölök egy nyákon, mint az átkötés. Persze, megesik, hogy nincs más út... :/ Még várok véleményeket, aztán átrajzolom a tanácsaitok alapján.
(#) eyess válasza enree hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Igen valamikor sajnos a kinézet , illetve az hogy ne legyen átkötés a működés rovására mehet.
Általában egy bemenet , illetve kimenet közelében nem szoktunk tápegység dolgokat közel hozni , se szűrő kondenzátor se megkerülő pozitív , se semmi ilyen , mert a jelbe zajt okozhatnak sokszor.De persze több ötletből , majd kiválasztod , azt amelyik a legjobb lesz neked.
(#) enree válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Ez mindenképpen jó ötlet részedről, ráadásul középen annyi hely van, hogy simán befér oda egy szűrőkondi a tápra. Hogy a tápot honnan vigyem be, azzal gondban vagyok. Mindenképpen valamelyik "végén" kellene, nem? A trafókhoz nem akarom tenni, mert ott tényleg okozhat zavart...
(#) CHZ válasza enree hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Teljesen másként csinálnám, a nyákterved így módosítanám, ha marad ez a terv.

Ez.LAY
    
(#) enree válasza CHZ hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Nagyon köszönöm a módosított rajzot. A táp szűrése akkor szerinted maradjon ott? A kimenetnek földet gondolom közvetlenül a szűrés negatívjáról kell venni.
(#) CHZ válasza enree hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Mint említettem teljesen máshogy tervezném, de ha marad így, akkor is a csillagpontos földelésre törekedj. Földhurok a bemeneti csatik földpontjai zárásával is létrejöhet, ezért alakítottam a terveden, de még sokat lehetne javítani rajta.
(#) enree válasza CHZ hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Nem ragaszkodom ehhez az elrendezéshez. Teljesen mást is szívesen veszek.
(#) kokozo válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia!
Nekem is van egy verzióm ha nem baj.
(#) enree válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Már, hogy lenne baj? Nagyon köszönöm Neked is! Ahogy látom a bőség zavarában szenvedek! Nagyon jófej emberek vannak a ebben a topikban!
(#) CHZ válasza enree hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
kokozo terve jó.
Sztereó nyákterv esetén, érdemes középen egy földpontot kialakítani, így kezdeni a tervezést.
(#) Longa György válasza Primary hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Annyira, hogy túl ne hajszold.
(#) enree válasza CHZ hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Értem, köszönöm!
Kokozo, feltennéd a lay-t?
(#) kokozo válasza enree hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Sajna az a verzió már nincs meg csak egy másik.
(#) enree válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Nembaj, ahogy látom a lényeg nem változott, csupán az előfok elfordult... Hálásan köszönöm!
(#) eyess válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Persze , hogy nem baj .Jó terv , de én még mindig azt vallom , hogy szűrő kondi ne legyen a kicsatoló kondi mellett , tehát betenném középre .
(#) kokozo válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Igen de a kérdező csak földhurok szempontjából kérdezte, hogy mit hogy kellene, én tennék még az ic-k táp lába mellé 100n-t is, de mint tudjuk a tda ick nem a high end kategória.
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Kicsatolót nem fogja zavarni, mert a kimenet alacsony impedanciás.
(#) kormika válasza kistee hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia!
Sajnos nem, a végtranyáknak nekem kvázikomplementer meghajtása van, és ezt a meghajtást hajtja meg egy komplementer fokozat, de úgy néz ki, hogy kap új végfokokat ezek helyett az ismeretlen, félig elégett nyákok helyett.
(#) golem hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Vettem egy erősítőt amely tartalmaz 2db TDA7294 erősítőt ezt rákötöttem a másik erősítő bemenetére. Azt nem értem ha a TDA erősítőn le veszem a hangot akkor lejjebb veszi a grundigét
ez mért van?

Névtelen.jpg
    
(#) enree válasza CHZ hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Azt még magyarázzátok el nekem kérlek, hogy ez a "teli föld" miért előnyösebb? Azon kívül, hogy nem eszi a vas-kloridot
(#) eyess válasza golem hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Hát azért csak , mert .
Gondolkozz kicsit , mivel az erősítőn van neked hangerő potméter ugyebár ahogy kiolvasom a szavadból .Tehát , ha a TDA erősítő bemenetét leszabályozod , és mivel a másik erősítő bemenete is együvé van kötve , így azt is leszabályozod .
De egyébként nem értem , hogy a képen keverő rajzát látom , tehát , akkor miért kell az erősítő hangerő potijával foglalkozni , illetve külön külön akarod vezérelni az erősítőket?
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia! Az ábrából ugyan nem derül ki, de a jelenség rossz potenciométer-bekötésre utal. Ilyen mikor a bejövő jel van a csúszkára kötve.
(#) golem válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Azért tetem a TDA ra potmétert mert az is sztereó.
Meg szeretném én ezeket keverő nélkül függetleníteni.
(#) eyess válasza golem hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Akkor most nem értem .Hogy akarod használni keverő nélkül ?
Mert a rajzon keverővel van.
Általában az ilyen rendszerekben , amit rajzoltál az erősítőn , illetve végfokon nem használatos a hangerő potméter .Vagyis csak a végfok van a keverő után , é semmi beavatkozó elem nincs , mert csak zajt visz bele.
De ha te külön szeretnéd használni valamilyen forrást használva , akkor szoktak használni hangerő potmétert az erősítőn.
Ha van keverőd , akkor az úgy tökéletes , miért akarod függetleníteni ?
(#) CHZ válasza enree hozzászólására (») Aug 9, 2014 / 1
 
GND vezetékezése előnyösebb ha vastagabb a fólia, kisebb a brumm esélye, a fólia szakasz alacsonyabb ellenállása miatt.
Következő: »»   1576 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem