Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   460 / 3567
(#) vtsoftware válasza Norberto hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Hát hallod, ez tényleg nagyon komoly.
Nagyonnaagy...
(#) DuMatyi válasza szamóca hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Úgy tudom, az IMEI-t is át tudják ütni, vagy újat kérnek a gyártótól. A pandúrok mindig 2 lépéssel a rendőrök előtt járnak. Sajnos.
(#) wg_kezdo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Látjátok ezekből lesznek a nagy emberek mert mernek nagyot gondolni DDDDD.
Mindent lehet csak akarni kell.

(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Szia! Kicsit eltűntem egy napra
Nos akkor egy megoldás (persze a lesarkalásnál módosítható, a fúvókák is cserélendők ott.): Link 38'500Ft. Mindent adnak hozzá, ami kell(het). Ez két zóna. Ha napi 10 perc locsolás van (ez általában elég), akkor 280 liter víz kell naponta. Ez átlag 8,4 köbméter havonta. A Kút használata igencsak javasolt.
Előnye: Csak körbe kell ásni a területet. 20cm mélyen. A gyepet bárhol szurkálhatod vasvillával a szellőztetés végett. Füllesztő nyári esténként, mikor locsol, kellemes esőillat van tőle...
Hátránya: maximum évente egyszer (tavasszal / beindításnál) szűrő / fúvóka tisztítás, széljárás függvényében összelocsolhat dolgokat (szélérzékelővel korrigálható).

A másik, a csepegtető (Drip In) rendszer.
Előnye: Nem ugraszthat meg, nem vizezhet össze semmit.
Hátránya: Fel kell ásni az egész területet, nehézkes a fűszellőztetés (nem szurkálhatod a földet), nem szúrhatod le akárhova a bográcstartót..., nincs tőle kellemes esőillat / hűs levegő, A fúvókáit nem tudod tisztítani, évek múltán csőcsere kell (tisztára olyan dolog, mint az Orion TV ), persze egy előszűrő itt mindenképpen ajánlott.

Mérlegelj, és dönts, még nem késő: Drip In vagy Spray. Spray vagy Drip In. Hívd a 0690 9889 8998-at és szavazz: Drip In vagy Spray. Spray vagy Drip In.
(#) llaci56 válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Azt látom, hogy birkák, de mi lesz ez? (vagy, mi ez?)
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
A fű szellőztetéséhez nem kell vasvillával szúrkálni a földet! (A bográcsot pedig nem a fűbe szúrjuk! ...bár, az sem megy le 10 cm-re.) A fű szellöztetése olyan, mint a gereblyézés.
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Idézet:
„Látjátok ezekből lesznek a nagy emberek”

A birkákból???
Tényleg magyarázzátok el, hogy mire jó!
(#) zolika60 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Idézet:
„A pandúrok mindig 2 lépéssel a rendőrök előtt járnak.”
Hát nem a rendőrök a pandúrok?
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Idézet:
„A fű szellöztetése olyan, mint a gereblyézés.”

Ezzel csak az elszáradt fűszálakat, mohákat, falevél törmeléket... tudjuk kisöpörni. Persze, ez a szó szerinti fűszellőztetés. De az összetömörödött talajt a vasvillás módszerrel lehet fellazítani, ezáltal a gyökerek köze is szellőzik, s a nedvesség, tápanyag jobban letud szivárogni a talajba.
A bográcstartó... kinek milyen van. Amit én láttam azon egy jó arasz után volt keresztben egy hegesztett vasrúd, s addig leszúrva már nem süllyedt tovább. Bár igaz, a tüzet sem a gyep közepén rakjuk
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Ez teljesen jó megállapítás. Mármint a Matthew féle. Ha abból indulunk ki, hogy, Vannak a rablók, pandúrok, és vannak a rendőrök. A rendőr megfelelője a csendőr, a pandúré a nyomozó. Ha azt a tényt figyelembe vesszük, hogy a rablóból, lehet pandúr, és figyelembe véve, hogy a nyomozó rangban előrébb áll a rendőrnél, akkor a pandúr előrébb áll a rendőrnél.
Ahogy Máté is mondaná a kisvárosból: Logikus!
(#) inborn hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
A csövezéssel kapcsolatban két apró tévedés.
Élettartamuk évtizedekben mérhető és legalább 30cm mélyre tegyük.
A szellőztetés nálunk hengerre szerelt 10cm hosszúságú tüskékkel történik.
A pázsit élettartama sem több 10 évnél.
(#) zolika60 válasza inborn hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 

Idézet:
„A pázsit élettartama sem több 10 évnél.”
Már ha gondosan ápoljuk. Különben el van több száz évig is.
(#) DuMatyi válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Ez esteben a rendőrök kergetik egymást...
(#) Action2K válasza inborn hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Idézet:
„legalább 30cm mélyre tegyük.”
A mélységet mindig a locsolandó kultúra határozza meg. Egy laza homokos talajban a 30cm mélyre tett csőből nem sok víz jut fel az 1-2 cm mélyen húzódó gyökerekhez. Pláne, ha a talajhőmérséklet a felszínen 50-70 C°.
Idézet:
„A pázsit élettartama sem több 10 évnél.”

A megfelelően gondozott pázsit örök életű. Szépen néznénk ki, ha az angliai kastélykertekben 10 évente felásnák az egész parkot, s újrafüvesítenék. Persze vannak foltok, amik kipusztulnak, s ezeket kell újra vetni, de ez a gondozás egy része.
(#) inborn válasza Action2K hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Újabb két tárgyi tévedés.
Feladtam.

Pl.: a nagy parkokat nem vetik, hanem gyeptégla.
Mint mondom, feladtam.
(#) zolika60 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Valyon testüreg vizsgálatot végeznek-e.
(#) llaci56 válasza inborn hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
A fűnél 10 cm-t ír a papírja. :nemtudom:
(#) Action2K válasza inborn hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
És a gyeptéglához nem kell elvetni a magokat? Vagy az milyen téglagyárból van? (ez már csak a szőrszálhasogatás)
És mi a másik?

Ne vedd személyeskedésnek, de Te Garden Enginer vagy? Csak mert a feleségem évekig tanulta ezeket, s én is elég sokat elsajátítottam ezekből a dolgokból az életem során. A mezőgazdaságban, kertészetben nőttem fel a szüleim révén. Jelenleg is van még majd fél hektár földünk.
(#) Müszi válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Én akkor is Matyinak foglak hívni :yes:
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Na írtam a pannonak egy mailt, hogy megtudják-e mondani, ki van-e tiltva és miért a telefon. Remélem válaszolnak. Mondjuk nem érdekelne, ha kitiltják, csak nehogy egyszer csengessenek a rendőrök, hogy loptam a telefont.
(#) wg_kezdo válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Idomított birkák és terelőkutyák (vagyis szerintem főleg a kutyák).
Mindenféle képeket és animációkat készítettek birkák közreműködésével.
Hogy mire jó?
Hát mire volt jó annak idején az aranynál is drágább alumínium? (ékszernek?)
(#) DuMatyi válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Azt mondták, röntgen lesz, de már húzták is fel a gumikesztyűt... (Vámvizsgálat orosz módra)
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Nagyon helyes! Közelebbi ismerőseimnek továbbra is Matyi! Elvégre "Harmadik Hatványra Emelt Zoltán" barátunkat is csak Zolinak hívjuk, nemde?
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
A terelőkutyákat nem idomítják. Azok mire felnőnek, megtanulják a dolgukat. (Anyja, apja ezt csinálta. )
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Nem! Ott a "köb" van a Zolira emelve!

KÖB ZOLI
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Fű alatt!
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Én kém lennék? Határozottan visszautasítom! ...kám már inkább vagyok! Kiskoromban imádtam a Spektrumon a kémes dokumentumfilmeket. Mindegyik értett a rádiózáshoz, civilben rádióamatőr volt a zöme. A mai napig érdekel a rádiózás, sajnos ismereteim megkoptak, nincs időm letenni az amatőr vizsgát.
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Remélem elnézed nekem, mindig gyenge voltam matekból, de hogy ennyire...
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Matyi! Te mikor változtattál nevet???
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Frankye-nek és Topinak köszönhetően. Hálás köszönetem, így nem keveredek bele a nickekbe. Bővebben: Link
Következő: »»   460 / 3567
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem