Fórum témák
» Több friss téma |
A 10MHz-es órajel meglétének az ellenőrzésére van egy egyszerű megoldás. Egy multiméterrel DC állásban rámérsz az órajel kimenetre egy testponhoz képest. 5V-os jelnél kb. 2.5V jelenti az órajel meglétét. Természetesen igy a jelalakot nem tudod megvizsgálni de tudsz következtetni a jel meglétére.
Hát ebben az eljárásban nem vagyok biztos, hogy jo-e. Szerintem itt sok mai müszer nagyon vékony jégen áll, mert a 10MHz igen sok nekik, és elég nagy kérdés, hogy mit mutatnak. A mintavételezésük messze van a 10 MHz-töl, és a felépitéstöl függ, hogy mit mutatnak.
A régi analog müszerek általában jobbak ilyen esetben, mert azok alapból integrálnak, a DMM viszont általában nem. Ráadásul az eljárás csak akkor jo, ha szimmetrikus az orajel ( 50% kitöltési tényezö) azt viszont a szkoppal biztosan látná ( min 2 vizszintes vonalat) A TRMS müszerek többsége is csupán 4-500Hz-g mutat valos RMS értéket ezen felül meg csak valamit. A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2015
Természtetesen itt szó sincs korrekt mérésről. Ezt a módszert digitális áramkörök javításánál szoktam alkalmazni. Egyetlen előnye a gyorsasága. Komolyabb hibánál persze elő szoktam venni a szópot és a frekvenciamérőt is. A DMM-el mért érték csak tájékoztató jellegű.
Értem, de kicsit kétlem, hogy a DMM 2,5V-t fog mutatni 10MHz-n. Ezt ki kellene probálni, de az is majdnem biztos, hogy minden müszer másképp viselkedhet.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2015
Itt valószinűleg rövid, ritkán megjelenő impulzuscsomagok vannak. Lehet, hogy csak néhány milliszekundum időtartamú egy csomag, utána esetleg relatíve hosszú szünet.
Az orajel nem ilyen szokott lenni, de nyilvánvalo, hogy ide impulzuscsomagok vagy nagyon vékony tüimpulzusok mehetnek , különben látná a szkopon.
Az "órajel" ezesetben egy soros párhuzamos átalakítást működtet, ami egy shift regiszterrel van megoldva. Így igazából nem is örajel, hanem léptető jel. 8 impulzusra feltölti a regisztert, utána a feldolgozás idejéig szünet, majd reset. Ezek a ciklusok vannak, így az itt órajelnek nevezett léptetőjel tkp 8 -as csomagokban érkezik. Ennek az impulzus szélessége sem ismert, akármilyen kicsi is lehet, mert nem tudni honnan származik. Látni csak komolyabb szkópon lehetne, vagy lehet bűvészkedni a szinkronjel származási helyének ügyes megválasztásával. Belső szinkronnal kicsi az esély, hogy látni is fog valamit.
Gyanítom nem órajel, hanem shift regiszter beléptető jelcsomag, ha jól látom.
Esetleg csak akkor jön egy csomag, ha változás van a ledsor kijelzésben. Gondolom én.
Nem láttam a kapcsolást, igy nem tudtam miröl is van szo. Én is arra gondoltam, hogy oda valamilyen szabálytalan idöközönként mennek a nagyon vékony impulzusok. Ezeket valoban sokkal egyszerübb lenne egy logikai analizátorral vizsgálgatni mint egy gyengeképességü szkoppal, meg hiányzo tapasztalattal. Ezért nem mutathat ilyen esetben a DMM sem értékelhetö szintet.
Sziasztok!
Vettem egy Voltcraft 2040, jó állapotban lévő oszcilloszkópot, működik rajta minden, csak a Multipliert nem tudom életre kelteni. Ez elvileg a nyújtás nem? Tekerem a gombot akár 100x is körbe, semmi nem történik, az ernyőn látható jel néha egy kicsit bemozdul oldalra. Leszedtem a burkolatot, a gomb egy menetes csavart teker, ami meg talán egy sínpotmétert (?) A használati utasításban lévő szkóp fényképén a multipler helyén egy fekete gomb van: Bővebben: Link itt van egy jobb felbontású képen bekarikázva mire is gondolok: Bővebben: Link Az enyémen viszont nem ez a fekete tekerentyű van, hanem egy, a többivel megegyező tekerőgomb: Bővebben: Link Mi okozhatja ezt a különbséget?A neten egy csomó képre rákeresve hol ez van hol amaz... Na most ezt csak azért írtam le,hátha közelebb jutunk a megoldáshoz. Köszönöm a megtisztelő válaszokat! A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
Az a gomb szerintem a késleltetés funkcióhoz tartozik. A nyújtás jobbra fenn a Var feliratú gomb, illetve az X-position gomb kihúzásával a fix 10-szeres nyújtás.
(A késleltetésnek utána kellene néznem, hogy jelen esetben mire vonatkozik pontosan. Lehetne a jelet késleltetni, ezt jelen esetben nem tartom valószínűnek. Lehet az eltérítést késleltetni, kettős időalap funkcióval, ez inkább ilyesmire utal.)
Hello,nekem akad itthon egy H3013 szkópom és az volna a kérdésem hogy melyik gomb mit jelent rajta? A válaszokat előre is köszönöm.
Megkerested már a gépkönyvét?
Sajnos meg nem találtam meg.
Igen a nyújtás az x tengely állítóját kell kihúzni,átsiklottam felette...
Most már a delay funkciót kell áttanulmányoznom hogy mi micsoda. Köszönöm még egyszer a segítséget.
Hello! Én egy hálózatról működő készüléket szeretnék oszcilloszkóppal nézni.A készüléket leválasztó trafóra csatlakoztatom, a szkópot pedig a hálózatra.Mérés közben kell-e valamire ügyelni pl.mit kapcsolok be előbb,stb. A trigger funkciót mikor kell használni?
Így már gyakorlatilag ugyan azon szabályok vannak, mint egyéb estben. De arra ügyelni kell hogy lehetőleg a GND vezeték legyen elsőként csatlakoztatva. És egy hálózati üzemű akármiben már lehet akkora feszültség, ami a szkóp bemenete nem tolerálna. Mindenképpen célszarű 1:10-es mérőfejet használni és a szkóp terhelését (általában 1Mohm/20pF) is figyelembe venni.
Az sem mellékes, hogy ugyan a készülék le van választva a hálózatról, de belső pontjain nagyobb teljesítmények is lehetnek. Tehát véletlen zárlat esetén (félrecsúszik a tüske, GND odaér stb..) a zárlati áram vagy a szkóp kábelt, vagy az áramkört tönkre teheti..
Köszönöm a választ! Amit nézek majd a szkóppal,abban a 220 V van egyenirányítva (315 V van benne),de nem a 315 Voltot akarom szkóppal nézni,csak a szerkentyűbe néhol ilyen magas fesz is előfordul. Ha véletlenül hozzáérek az ugye nem ráz a trafón keresztül?
Ha hozzáérsz, nem fog rázni, de ha rátaperolsz a 315V-ra, akkor megrázó élményben lesz részed. Arra ügyelj, ha ez egy Flayback táp, akkor a 315V-nak akár kétszerese is lehet a tranyó/Fet kollektor/Drain-jén. Azt nem célszerű mérni a szkóppal.
De én a helyedben, míg nem vagy biztos a dolgaidban, félsz a villanytól (mert nem tudod még mit csinálsz), addig nem foglalkoznék ilyen dolgokkal. Mert nálad komolyabb szakemberek is okoztak kárt már ilyen áramkörök vizsgálatánál, egy-egy meggondolatlan lépéssel.
Köszönöm a választ! Sikerült megnéznem a gate-n a jelet szkóppal. Amit akartam,megláttam.Üdv!
Sziasztok.
Szkóp mérő zsinorhoz szeretnék előtétet épiteni. Vettem BNC/krokodil csipesz-re átalakitott mérőzsinort. BNC to Krokodil Viszont sajnos olyat nem kaptam amiben van előtét. 1x / 10X átkapcs. Kapcsolási rajzot szeretnék kérni tölletek hogyan néz ki egy 10-es osztó szkóphoz. Hali
Adatlap:
Benefits: 2 channel input and synchronized display Measures range automatically 4 available modes Input capture (trigger) function Able to set any channel as the source of the capture (trigger) signal Able to set rising or falling edge to capture (trigger) signal Adjustable capture (trigger) signal level Powered directly by USB port – no batteries or external power supply required Use with electronic teaching equipment Carry out acoustic tests and research Ideal for SCM development Examine and repair apparatus and appliances 2 channel PC storage oscilloscope is brand new and boxed and comes with: 2 BNC tie-ins USB 2.0 cable CD which includes instruction manual and driver installer Technical Parameters: PC connection: USB Operating systems used: W2K, XP Signal input: BMC connection with universal oscillograph probe Max sampling: 8kHz x 1/ (4kHz x 2) Voltage: 5V USB port supply Current: 60mA Measurable frequency: 0Hz -----3kHz DIV array: horizontal 16DIV x vertical 10DIV Input impedance: 1M Max voltage: 0---5V Error of voltage measurement: ±30mV Adjustable range of time domain: 10 mS/DIV----10800 S/DIV Error of time measurement: ±0.01% Capacity of data record & save: 8388608 x 2 Max time of data record & save: 93 hours
Egy nagy ellenállás, vele párhuzamosan egy trimmer kondenzátor és egy kapcsoló. Spéci kábel. Bővebben: Link
Inkább vegyél, mert nagyon nehéz jól megcsinálni (nem véletlen hogy a gyári eléggé drága).
Ha a hozzászólásodban leírt adatokkal rendelkező szkópod van, akkor két lehetőséged van. Vagy veszel hozzá egy szkóp mérőfejet, ami ugyan feleslegesnek tűnhet tekintettel a szkóp 3 kHz -es sávszélességére, viszont korrekt, jól kezelhető megoldás. A másik lehetőség, hogy egy 10 Mohm -os ellenállást sorba teszel a piros csipesszel, és ezen keresztül mérsz. Technikailag jó megoldás, viszont ha gagyi a kivitelezés, sok hiba okozója lehet.
Sziasztok!
Ha egész korrektek akarunk lenni akkor 9 Mohm az ellenállás. A freki miatt ahogy írtad kompenzálás nem kell. Üdv: Gábor
Köszönöm a gyors válaszokat.
Ritkán kell használnom ezt a zsinórt, de előtét külön sajnos nincsen hozzá. Beforrasztom a 9 Mohm-ot a vezetékbe . hali
Hali! Meg tudná Valaki mondani,hogy miért nem tudom a szkóppal megállítani a jelet? Egyszerű 555-el készítettem egy PWM szabályzót,ami működik,csak éppen nem mutatja a szkóp a jelet. Vagy megy a jel vizszintesen,ha pedig próbálom a szkópon pótméterrel megállítani,akkor mire oda jutna hogy megáll,akkor eltűnik minden a képernyőről. Mintha elment volna a villany az egész házban. Ez analóg szkóp.Lehetetlen leolvasni. Mi lehet a baj? Ez szkóp hiba ugye? Biztos állítottatok már meg Ti is szkópon mozgó jelet,és ezt a pótméterrel tettétek. Gondolom,Ti nem jártatok úgy,hogy miklözben tekeritek a pótmétert nem megáll a jel ,hanem eltűnik.(de ez az eltűnés nem amplitudó álitás miatt van). Érdekelne a Véleményetek!Érdemes vele szenvedni,vagy többet ér kihajítani.
Szerintem csak kezelési hiba. A triggerrel keresd meg azt a pontot ahol megáll majd az x tengely méretét kell változtatnod. Valoszinü, hogy tul alacsony a frekvencia s amikor megáll csak egy vonal marad, amit nem látsz.
Nem tudom milyen a szkopod, de van AC meg DC trigger is, a legegyszerübbön is van valamilyen poti amivel a trigger szintjét kell állitani. Neked DC trigger kell és kb 1-2 V-n szinkronizáljon.
Köszi a válaszod! Az idő kapcsoló 2ms-on van,és 3 impulzust mutat,ami elég szépen siet jobbra. Ez csak akkor látszik,ha a trigger poti közel a végálláshoz pozícióba tekerem. Ha elfordítom a végáéllástól a potit,akkor nem megáll a sétáló jel.hanem eltűnik minden.A poti teljes forgatásánál nem jelenik meg semmi,csak közel mindkét végállásnál.
Ha nagyobbra álítom az idő kapcsolót,akkor szerintem sűrűbb impulzust kéne látnom,nem pedig hogy eltűnik.Nem a fel-le futási élekkel van a probléma,hanem a jel ferde és vizszintes része sem látszik. |
Bejelentkezés
Hirdetés |