Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Csináltam egy akvárium vezérlést a program és a PIC 16f877a meg van fel is van programozva a program tesztelve is lett LED-el viszont LED szalaghoz szeretném használni a PWM részét. Egy kisebb LED szalaggal és egy BC547B-vel ki is próbáltam próbáltam tökéletesen működik, de a "nagy" LED szalaghoz (~2A) FET-el probáltam Topi cikke (LINK) alapján, de a FET meg se mukkan . Milyen kapcsolást javasoltok? Vagy maradjak a tranyónál és egy nagyobb NPN TO220-as tokozásúval próbálkozzak? (A FET-et kipróbáltam egy másik kimeneten ami nem PWM ott sem működött)
Milyen FETet raktál rá? Ha nem Logic Level -es a gateje nem fog 5V-nál kinyitni...
Nekem a PIC-es kapcsolásokhoz ez szokott menni: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2012
IRFZ34N 4.5 Ugs melett min.4A -t, az IRF3205 min. 7A drain áramot tudna vinni. Inkább az a kérdés, hogy mekkora a PIC kimenete és a Gate közötti ellenállás és a PWM frekvencia, ugyani a Gate nF nagyságrendű kapacsitással rendelkezik...
IRFZ34N -et használok, 200 ohm gate ellenállásal, 16F886 PWM kimenetéről 20 .. 50 kHz -en.
PORTA -n szeretnék digitális bemenetet kialakítani.
Sajnos WREG ben nem kerül át a PORTA állapota. A doksi említi, hogy CMxCON regisztert is be kell állítani a korrekt beállításhoz, de nem értem hogyan. Az egy komparátor modulhoz tartozó regiszter így elegendő csak kikapcsolni azt? Egyébként reset után ki van kapcsolva, tehát elvileg nem zavar. A doksi példakódja így néz ki, hát elég nagy zagyvaság , de a azért bemásolom:
Ja és ez nem Read/Modify/write probléma, mert egy fix beálláítású kapcsolósor állapotát szeretném kiolvasni. A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2012
18F26J11
Na azért én is elszúrtam, a saját kódomban a 3. sor helyesen:
A fentivel hibásan fordulna le.
Nemtudom, te melyik doksit nézed, de ebben ez szerepel:
Szóval szerintem a MOVLB-s sor hiányzik a tiédből. Ez azért kell, mert az ANCON0 nem az SFR zónában van, ezért csak banked módban érhető el A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2012
Feltölteném, mert már nemtudom hol találtam, viszont nem engedi, mert nagyobb mint 2 MB. Megkeresem remélem tudok adni webcímet.
na megvan:
129. oldal. EXAMPLE 9-2: INITIALIZING PORTA. Na ez lesz az. igaz ez már a DS39932D, míg én a DS39932C alapján dolgoztam, de a fentiek ebben nem változtak. A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2012
Én be szoktam írni a google-be a pic teljes típusát (pl. pic18f26j11) és az első találat vagy maga az adatlapja, vagy pedig a microchip arra a típusra vonatkozó oldala, amin ott van az adatlapra a link, az meg az utolsó verziós adatlap mindig. A te linkeden levő az egyel régebbi verziójú.
Idézet: „igaz ez már a DS39932D, míg én a DS39932C alapján dolgoztam, de a fentiek ebben nem változtak” De igen. Csak rosszul néztem.
Egyébként köszi, tényleg banked dolog volt.
Sziasztok!!!
feladatot kaptam az iskolába amit nagyon nem tudok megoldani A feladatom az lenne , hogy van egy vasmagom illetve egy elektromágnesem. a kettő közötti távolságot kell pickit 2 vel szabályoznom . ehhez kellene nekem valami okosság, esetleg valakitől valami megoldást ha tudnátok. válaszokat előre is köszönöm
PICkit2-vel??? Ha ez vicc, akkor lapjára, széltében, vagy hosszában teheted közéjük...
Ha úgy nézed, akkor van 3 általános célú digitális be- / kimeneted, amin lehet még feszültséget is mérni (RA2..RA4 - re megy a PGD, PGC és az AUX), a Vdd feszültség beállítható 2.5V .. 5V között, a kimenő feszöltség visszamérhető.
Az elekromágnes árama vezérelhető pl. a Vdd feszültséggel vagy akár PWM módban is valamelyik kimenettel. Az inkább a kérdés, hogyan méred a pozíciót? A firmware lehetőségeit kell használnod vagy saját programot letölteni bele?
Na jól van már! Ez már tényleg mindennek a teteje!
Nem lehetséges, hogy valamelyik PICkit2 starter kit-re gondolt a kérdező?
Idézet: „Nem lehetséges, hogy valamelyik PICkit2 starter kit-re gondolt a kérdező?” Egeszen biztosan, de nem tudom miert talalgatunk, majd megmondja az illeto mirol is van szo pontosan...
Segítséget szeretnék kérni!
2 db ds18b20 hőmérőt szeretnék1 vezetéken használni, a következő kóddal szeretném az azonosító adatokat a pic eeprom-jában tárolni, hogy ne kelljen minden pic induláskor a hőmérőket azonosítani. A baj az, hogy az eeprom-ba az azonosítók helyett csupa '00' van. segítsetek megjavítani a programot. Mikropaskalban van a kód, de a magyarázat lehet más nyelven is.
Csak egy gyors kérdésem lenne. PIC-et szeretnék programozni. Kérdésem, hogy ez Windows 7 op. redszer alul lehetgéges-e, vagy csak Xp, vagy előbbi op. redszerekből lehet. Létezik-e (vagy a windows alapból kezeli) LPT porthoz driver (ilyen égetőm van) Win 7 alá?
Szia!
W7 alatt használom az MPLAB-ot, az működik. Az LPT-s kérdésedre nem tudok válaszolni, szerintem szerezz be egy PK2-t, hosszabb távon úgy is jól jön ( és akkor a kezdeti bizonytalanságokat is kiküszöbölted a debuggolási lehetőség mellett, ami az esetleges LPT port és a hozzátartozó program miatt van!). Steve
Üdv!
Van PK2-m kölcsön adhatom -írtam privátba.
Köszi az infót! Én is PK2-n gondolkodtam, de most így karácsony előtt nincs rá kedvem . Tehát elvileg van esély rá, hogy megy. Próba cseresznye.
zamatőr-> Írtam privátot A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
Sziasztok!
Tudtok valami digitális könyvet a PIC Basic tanulásához? Előre is köszönöm.
Sziasztok!
Lehet, hogy nagyon amatőr kérdés de a mikrovezérlők világának az ajtaját még csak most kezdem nyitogatni. Az lenne a kérdésem , hogy mi a kölünbség a két PIC között?
Szia másoltam egy forumtárstol de enyi igy hirtelen:
Temperature Range: I = -40oC to +85oC (Industrial) E = -40oC to +125oC (Extended) SO = SOIC
Ezerféle PIC és PIC BASIC van, némelyik önmagával sem kompatibilis. A legtöbbnek elérhető a a dokumentációja elektronikusan, s némelyiknek példagyűjteménye is van.
a Mikroelektronika honlapján elérhető könyv (Milan Verle: PIC Microcontrollers - Programming in Basic) valamivel olvasmányosabb (MikroBASIC fordítóról és PIC16F887 mikrovezérlőről szól). A PROTON Amicus18 BASIC fejlesztői környezet viszont - más BASIC fordítóval ellentétben - ingyenes a PIC18F25K20 és PIC18F25K22 mikrovezérlőkhöz.
Sziasztok, van egy weboldal, amiben az MCU paramétereinek megadásával lehet megtalálni azokat a megfelelő kontrollereket. Valaki linkelje be nekem légyszíves, mert sehol nem találom. Pedig el volt mentve nekem valahol a link.
Üdv.: Miki |
Bejelentkezés
Hirdetés |