Fórum témák
» Több friss téma |
Szia !
Nem az a baj ,hogy támogatja e ,vagy sem ,hanem az ,hogy nem fordul le ! Custom Component ként lehet két dolgot definiálni. Meg az még az érdekes -ha megnézed a folyamat ábrát - ,hogy "buborékban" ír dolgokat ,de ha belekattintasz ,akkor nincs ott semmi. Irkálnak valamiket itt,de sajnos nem értem. Ezeket valószínű be kellene írni a működéshez. Simpinek lefordul simán ,megnézné még valaki ,hogy csak nálam nem ? Köszönöm !
Szia!
Nálam se fordul le. Valószínű azért, mert nincsenek kiválasztva és kitöltve a componens makróban a paraméterek. A Flowcode-nak vannak minta programjai (examples) esetleg abból tudsz ötletem meríteni. Ha nincs meg akkor az weboldalukról letöltheted. Üdv.
Köszi !
Ezt sajnos nem tudom kipróbálni ,csak Proteusban. Ott megy.
Küldd légyszi a projectet !
Szia !
Nem rég kezdtem ismerkedni a programmal, egy ADC-t szeretnék próbálni, de a látszat ellenére proteusban nem megy. Mi lehet a gond ? köszi!
Nincs, mindösszesen annyit szeretnék, hogy egy potival szabályozva, pl 3V feszültség szint felett aktív legyen a kimenet.
int működik köszi.
Mit kellene változtatni, hogy float is működjön ? Több ágú szelekciónál csak = van ?
Üdv.
Hogyan tudom megoldani, hogy az ADC -n mért érték épp az ellenkezője legyen ? Tehát mikor 0-t olvas akkor 255 , ha 1-et akkor 254 ... kerüljön egy változóba ?
Sziasztok segitséget szeretnék kérni egy programozható időzitő épitésével kapcsolatban.Az elgondolás a következő,elősször is hogy mihez lenne.Apriték égetőt szeretnék kétféle üzem állapotban működtetni vele.Ez a két állapot a fűtés illetve a láng tartás.Ezzel nincs különösebb tenni való szobatermosztát kapcsolná. Nade ezt a két állapotot szeretném külön külön időziteni mégpedig ugy hogy állitható lenne valamelyik láb aktiv magas ill. aktiv alacsony szintje mindezt kijelezve egy 2x16 karakteres kijelzőn minimális hardware-ben mondjuk pic16F84a-val /mert ez van itthon/.Minden épitő jellegű dolgot szivesen veszek mert programozási tudás hiányában én már föladtam.
Ha érdekel a programozás, akkor 0-ról indulva 1 héten keresztül napi 1-2 órát ha foglalkozol a flowcode-dal, tuti meg tudod oldani a dolgot. Nagyon jó oktatóanyag van ingyér a Matrixmultimedia oldalán (persze angol).
Ja, programozó hardverre is szükséged lesz.
Szia! Időzítéseket hogy gondoltad? Hét minden napjára külön külön vagy csak 1 nap lenne több idővel vagy hogy?
egy időzítőt mellékelek abban van lcd meg visszaszámláló is hátha kiindulásnak jó lesz neked
Sziasztok, ismerkedés, gyakorlásként egy órát építenék a következő főbb alkatrészekből: pic4550, LCD2*16, ill. RS5C372. I2C kommunikálna a PIC és az óraIC és kiírnám az LCD-re az időt, dátumot. Persze előtte ill. időközönként a pontos időt be kellene vinni az óraIC-be. Az LCD-t tudom Flowcode-ből kezelni, de az I2C kommunikáció sehogy sem sikerül. Valaki össze tudna állítani egy egyszerű I2C kommunikációt a fenti elemekből? Köszönöm.
Lehet hogy van a programban olyan utasítás amit csak a 18f es ek ben van meg
Sziasztok !
Ez megoldódott, bár az okot nem tudom, újra húztam az op.rendszert és a flowcode-ot is. Viszont amiben segíthetnétek, kellene valami külső fordító ami a PIC16F1937 és a PIC12F509 -et fordítja és beépül a programba. köszi !
Sziasztok.
Szeretném a segítségeteket kérni egy számláló elkészítésével kapcsolatban. Pár szót a felhasználás módjáról és az elképzelésről. Egy hidraulikus vágó / lyukasztó géphez szeretnék építeni egy számlálót. Az elv egyszerű lenne, van egy görgős végálláskapcsoló melyet a gép a beállított végkitérésnél megnyom, majd amikor vágás vagy lyukasztás után visszatér a kezdő pozícióba akkor elenged. Nagyon sok esetben kell vele vágnom van hogy 1000-2000-3000 vagy többet is. Lyukasztás esetén nem érdekel a mennyiség de darabolásnál nagyon is mert ez fejben meg papíron örjítő. Így született az ötlet, hogy számoljuk elektronikusan. Az általam Flowcode-ban tett próbálkozások lassan 2 napja az istennek nem jönnek össze. Egyszerűen nem látom át, hogyan oldjam meg ha a gép lenyomja a gombot, akkor hozzáad egyet, kijelzi majd vár még a gomb visszatér alap állapotra és nem történik semmi a következő lenyomásig. Addig minden ok, hogy lenyom, hozzáad, kijelez. De mivel a művelet ciklusban van így amíg a gomb le van nyomva megállás nélkül adja hozzá ciklusonként a + 1 -et Biztosra veszem, hogy egyszerű de sajnos nem valami kimagasló a programozói gondolkodásmódom és nem jövök rá miként tudom megoldani. Aki vetne egy pillantást a bajomra annak nagyon megköszönném. Köszönöm. Tomi
Hát nagyon köszönöm. Ezzel most egy új fejezet nyílt meg előttem a Flowcode használatával kapcsolatban . Most egy fél évre ismét csendben maradok
Mégegyszer nagyon köszönöm.
Sziasztok, jönnek a hidegebb esték, kicsit több időm lesz most az elektronikával foglalkozni, így elő is húztam a jó kis pic fejlesztő panelemet. Gondoltam felfrissítem azokat a tudás maradványokat amelyeket régebben simpi mester próbált belém verni a flowcode-al kapcsolatban. Egész jól jöttek az emlékek, viszont ezuttal egy, a fejlesztő panelbe való pic-el próbálkoztam. Ez egy 18F4520-as lenne. Egy egyszerű led villogtatással kezdtem, ami a programba működik, persze a panelon nem. A panel egyébként működik, mert PIC-pascalba tudok LCD-re kiirni, ledet villogtatni, 1wire-t kezelni, de flowban nem működik a dolog és nem értem miért. Mit ronthattam el?
Kvarcot használok és 2 kondit, van 3 és 10 megás kvarcom.
Nem akarja, viszont ha az chip konfigbe, az expert fül alatt enabledre állítom a fail-safe clock monitor-t akkor akár ki is vehetem a kvarcot, működik a dolog. Nem értem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |