Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Amennyiben egy gőzgép által hajtott generátor táplálja az órát, akkor ez valóban érdekesség. Ha viszont csak rá van applikálva az óra egy rézcsövekből készült valamire, abban az esetben csupán művészet.
De gondold végig mennyi meló lehetett így összerakni. Szerintem, konkrétan megszállott a csávó...
Semmi gőzgép, hanem "performansz", de látványos!
Gőzgép itt van. Bár ez nem akar órának látszani.
Ez tetszik! Ez a gőzgép akkor készülhetett amikor feltalálták.
Ja, nem grafit, hanem grafén. Nem csak a lightschribe lesz a gond, hanem az egyatomnyi vastagságú grafit felvitele a cd felületére.
Nem, csak olyan akart lenni. 8 éve csináltam. Azért jutott eszembe, mert a hétvégén kicseréltem a tartályát, mert eredetileg két autós olajszűrőből készítettem, de azok kirozsdásodtak belűről az évek folyamán. A húgom legkisebb gyereke meg most került abba a korba, hogy játszana vele. Ezért most rézből készítettem a tartályt is.
Igen ezen én is gondolkoztam, de ahogy néztem a DIY módszernél nem foglalkoztak azzal, hogy 1 atomnyi vastag legyen. Valószínű annyira nem is számít ennél a házi módszernél.
Egyébként de, grafit oxid, és a grafit oxid a lézer által grafén lesz.
Nem inkább forditva történik? Mert a grafit, ahogy már mások is irták, szén. A szenet ha lézerrel melegited szerintem CO2 lessz
Na, elő egy vegyész-fizikus..Szerintem itt a szén kristályszerkezet a lényeg (3 féle), illetve annak rendezhetősége, felhasználhatósága. A többi már másodlagos, az alap a fontos.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
A szén nevű elem csakis 2 kristályszerkezetű lehet: grafit (lemezes), vagy gyémánt (térbeli hatszöges). A grafén is grafit, csak egyetlen atomnyi rétegű lemez, ennek megvalósítása volt a zseniális felfedezés, valamint Nobel-díj témája. Az oxid csakis szénmonoxid, vagy széndioxid lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
A gyémánt nem térbeli hatszöges, hanem oktaéder, tetraéder, hexakiszoktaéder stb.
A térbeli hatszöges, az a fullerén Természetben is előfordul (csillagközi porban kimutatták színképelemzéssel), tehát ez a harmadik kristályos alak.
A Wiki mást mond: Szén oxidok
A kérdező által említett anyagot pedig ne egyneműként képzeljétek el szerintem.
Hogy mik nincsenek, lemez fából. Szinte érzem, ahogy a tű megy gallyra...
Szerintem a tű keményebb mint a fa. Minden esetre ez is egy érdekes játék.
Csak azt nem értem akkor már miért fa? Miért nem egy korszerűbb, egyenletes szemcsézettségű anyag? Esetleg plexi, polikarbonát, műgyanta, esetleg - ha már könnyen hozzáférhető anyag - netán konyhai munkapult kemény burkolata? Ráadásul lézer... Mikor lehetne léptetőmotoros, vagy szervós vágó is akár - precíz sávokkal. Persze érdekes - de egyben sajnálatra méltó is, hogy a korszerű technikával is csak ezt a siralmas minőséget sikerült elérni. A fa erezetét persze szépen lejátszotta a tű...
Azért mert ez így vagány, és mégis retro érzésed támad tőle...
Finom szemcseszerkezet: Mit szólnál a betonhoz? A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
Ennél még a beton is jobb eredményt adott volna... Tudod.... Egy kicsit a napokban látott Arab szálloda jutott eszembe a dologról. Amikor még a süteményre is aranyat tesznek, amit a végén megehetnek. Mi ennek az üzenete? Kb ugyanaz. Bármilyen drága az arany képesek vagyunk rá, hogy abból is sz..t csináljunk..... Sajnos ez ugrik be egyből. Ha mondjuk egy atomos grafén réteg lett volna az adathordozó - nem szólok egy szót sem. De ezt a szintet egy esztergára rögzített fahasábbal is meg lehetett volna lépni. Nem látom ebben az igazi nagyságot. A retro érzést pedig végképp nem indította el bennem. Egy jó steampunk megoldás, vagy ugyanazon az oldalon a stirling motoros cd lejátszó - inkább.
Valaki esetleg nagyon unatkozhatott otthon mivel egy ilyenhez tényleg nagyon unatkozhat az ember,bár énis nagyon nyerő ötletnek tartom azt bemutatni hogy a telefonnak nem mindentudónak kell lenni hanem ergy készüléknek amivel távolabbi emberekkel tudunk kapcsolatot teremteni.
Ezt inkább "újra feltalálásnak" hívnám. Van barátom, aki azért épített szögmotort, hogy a gyakorlatban is érzékelhesse, megélhesse, megtapasztalhassa mindazt, amit megtanult. A végén elmondta magáról, hogy feltalálta a motort, mert az addig homályos pontok is kifehéredtek teljesen a számára. Azóta villamosmérnök lett.... Persze lehet egyszerű ujjgyakorlat is - hiszen van amit az ember csak azért csinál meg - mert abban a pillanatban képes rá, van hozzá anyaga , ideje és hozzáértése. Végül is - ettől hobbi a hobbi - nem? Az elkészült fatokos telefont nem mondanám az évszázad design nyertesének, de biztos vagyok benne, hogy az elkészítője sokat tanult belőle.
Ebben sincs semmi különleges, hiszen ha valaki már járt az Óbudai gázgyárnál, láthatta, hogy a faelgázosítás régebben természetesebb megoldás volt mint napjainkban. Persze ez is egy jó kis "újra feltalálás" . Bár én lehet, hogy inkább csináltam volna egy fix faelgázosítót és megtankoltam volna a gázos autóm. Persze - az is lehet, hogy így ki lehetett kerülni a jövedéki kérdést , ahogyan a kukoricameghajtású autónál is... Akit persze jobban érdekel a fagáz - érdemes ezt is elolvasnia, itt jobban ki van vesézve a kérdés.
Azért arra kíváncsi vagyok, ha ez természetes napjainkban és semmi érdekes nincs benne, akkor számodra mi az ami érdekes. (de úgy is lefikázom, bármi lesz is.)
Számomra érdekes hogy végre valaki "ujrafeltalálta" a mobiltelefon-készüléket és ezt legalább csak telefonálásra lehet használni nem minden mai akármire amikre csak lehet egy ilyen mai készüléket.Amugy meg nekem 16 éves kölyöknek ez jobban bejön.Meg amugy is a programja fejleszthető.Mondjuk én kíváncsi lennék hogy meglehetne-e csinálni 2X16-os kijelzővel....Talán még én is készítenék .
A mobiltelefont nem "feltalálták", hanem megszerkesztették, kifejlesztették. Egy mobiltelefonnak nem a legnagyobb problémája a 2×16 -os kijelző, én még nem is olyan régen láttam olyat, amiben ilyesmi volt. A legnagyobb gond megérteni a jelzésrendszert, a működési protokollt, Hogy mikor mit kell tenni.
Ezt az illető készen kapta a propeller IC köré épített GSM modemmel, programmal együtt, ehhez már nem kell olyan sok, hogy használható mobil legyen belőle. (persze azért az sem piskóta dolog) Feltehetően igen jártas volt a GSM technikában. Van egy nagyjából 1000 oldalas könyvecském a GSM rendszer működéséről, de nem állítanám, hogy huszonegynéhány év elteltével. mindent tudok róla, pedig bibliaként forgattam. Egyszer kaptam egy vídeót a Boeing nyugdíjas mérnökeiről akik szórakozásból fűnyírót építették át repülőgéppé, és vidáman reptették távirányítóval. Szóval, az ilyen játékos mutatványokhoz kell igazán a szakértelem. A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
Mondjuk ezt a tanárom is mondta már nekem hogy soha nem az elmélettel lessz a bajunk, hanem azt átültetni tökéletesen a gyakorlatba.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |