Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Általában elmondható, hogy vagy beépített osztályokkal dolgozol, ami kezes, de nagy és lassú, vagy alacsony szintű utasításokat használsz, ami neked bonyolultabb, de gyors, és kevesebb tárhelyet kér. Kinek mi a fontos. Többnyire az utóbbiakat szoktuk favorizálni, de van az a helyzet amikor a másik jobb.
Sziasztok!
Adafruit_ILI9341 tftnél hogyan tudom megcsinálni hogy a kijelzett szám felülíródjon ne csak rá?
Törlöd a kijelzőt, és újra rajzolod, de most már a jó értékkel. Ez a legegyszerűbb, de nem tudom villog-e tőle a kijelző.
ha
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
Üdv!
DS18B20-at szeretnék működtetni EPS-vel és Arduino IDE-vel programozom. Ha van aki ismeri a Dallas könyvtáret kérdezném, hogy van-e olyan funkciója amivel SKIP ROM-al tudok hőmérsékletet kiolvasni. Illetve ha nincs külön ilyen akkor mit kell a sensors.getTempC-be szenzor addressnek beírni?
no matching function for call to 'print(const char [2], int)'
Ezt írja a fordító, de ha kitörlöm a kettest akkor jó csak hatástalan.
nekem ezzel 4db van párhuzamosan kötve és működik a sensors.getTempCByIndex utáni első számal határozom meg a sorrendet ami szerintem a chipben lévő címe alapján rakja sorba
Nálam is több szenzor van, és ez addig rendben is van, hogy működik, de ha leteszed egymás melllé a szenzorokat honnan tudod, hogy melyik ID melyik szenzorhoz tartozik? Sehonnan. Ha mindegyikhez hozzá akarsz rendelni egy relét nem tudod melyik szenzor melyiket reléhez van rendelve, hacsak egyenként nem kezded el melegíteni és nézed melyik változik. Ennek kikerülésére én DEMUX-elem és SKIP ROMMAL utasítgatom a szenzorokat. Az előző verzióm PIC-es volt ott megírtam a saját rutinjaimat, de az arduino IDE-t nemrég használom és gyűlölöm ezt a könyvtárasdit, de ESP-re talán még mindig egyszerűbb így.
Szóval a kérdés továbbra is az, hogy hogyan tudok kiadni a DS18B20-nak getTemp vagy más parancsot amivel hozzájutok a hőmérséklethez address néllkül, azaz SKIP ROM-al.
Úgy lenne a leggyorsabb a számok frissítése, ha nem az egész kijelzőt törölnéd, hanem csak azt a részét, ahol frissül az érték. Akár kiírhatod a már a kijelzőn levő karaktert a háttér színével, ez a leggyorsabb, vagy kirajzolhatsz egy téglalapot, ami minden karaktert eltakar (ehhez fix szélességű karakterkészlet kell).
Használhatsz két db. kijelző tömböt is (aktuális és új), az aktuálisban tárolod, hogy hol, mi van kiírva, az újba pedig az új infókat írod, és írsz egy fv-t, ami a két tömböt összehasonlítja, és csak a megfelelő helyeken módosítja a kijelző tartalmát. Pl. 27.5-ről ha 27.6-ra akarsz módosítani, csak az utolsó számjegyet kell frissíteni. A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Az alábbi kóddal egy potméter értékét szeretném kiíratni TM1637-re. A probléma, hogy értelmezhetetlen karakterek futnak a kijelzőn. Mi lehet a baj?
Hali!
Mit jelent a futnak? Próbálj fix számot kiírni, ha lebeg az analógod, összevissza lehet... Próbálj másik libraryt, lehet más a szegmensek bekötési sorrendje... Vagy felcserélted a bekötést. Nekem ez működött, olyan kijelzővel ami a képen van Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
A szöveg, meg a kocsi vissza/soremelés kiíratást jó lenne kihagyni, a lebegőpontos szám kiíratásánál pedig meg kellene adni a tizedespontok számát (2 vagy 3). Például így:
Sziasztok.
Arduino nano. Azt hogyan tudom megoldani, hogy ha pl. A D13-as kimenet aktív akkor egy másik kimenetet pl. D11 lekapcsoljon és miután a D13 már nem aktív még 3 másodpercig kilegyen kapcsolva a D11 és ha lejárt a 3 sec akkor ismét visszakapcsol. delay nélkül. Ennek a résznek nem tudom, hogy áljak neki. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
Ha a D13 kimenet akkor azt tudod mikor kapcsolod le. Onnan számolva tudod időzíteni a 3 másodpercet. Használd a millis() funkciót az nem blokkol.
Megcsináltam úgy, hogy a freissítés előtt felülírja feketével a kiírt karaktereket. Jó is csak villan egyer minden frissítésnél. Nem lehet gyorsítani a frissítést?
video Most 3.3V-ra van kötvea kijelző az számít ha 5V-ra kötöm? Mind a kettőt tudja. A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
Grafikus font használsz ez időbe telik a meg jelenítés vagyis 328 határait feszegeted vele!
Én úgy szoktam csinálni, hogy csak akkor frissítem a számot, ha volt változás. Felesleges ugyan azt az értéket folyamatosan frissíteni.
Én ezt a grafikus könyvtárat használom:Bővebben: Link Ennél az előző karaktert teljesen felülírja a következő. A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
Ha a library-ban a betű kirajzolási rutinját átírod hogy a háttér színű képpontokat is kirajzolja, akkor nem kell fekete téglalappal törölni az előzőt.
Ja, és itt vannak hozzá a betűtípus fájlok: Bővebben: Link
Gondolom nekem ez a példa kell: UTFT_Demo_320x240_Serial.ino
Csak a bekötést nem értem. UTFT myGLCD(TFT22SHLD,3,4,7,5,6);
Hello.
Nem reg en is ugyanezt a delay nelkuli kört futottam vegig, kezdonek mondanam magam, de nagyon jol megertettem, mert szuksegem volt ra, es mert erdekel a programozas vilaga. Ez pont jo peldaprogram Neked, benne van a delay nelkuli időzítés, es az allapot vizsgálat is. Sok sikert. A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
Barkód szkennert szeretnék arduinoval vagy ESP-vel kezelni, de még a hw keresési fázisban vagyok. Az sem lenne baj, ha tudna QR-t is olvasni. Van ilyen? Csináltatok már ilyesmit?
Ha jól emlékszem így jó! Vessző után a háttérszínt adod meg.
tft.setTextColor(ILI9341_GREEN, ILI9341_BLACK); tft.setCursor(0, 70); tft.setTextSize(2); tft.print(data.tmp1, 2); tft.print("C");
Köszi, azt már megoldottam, csak villog frissítéskor. Most az UTFT_Demo_320x240_Serial.inoval próbálkozok csak a bekötés nem világos.
Idézet: Próbáltam, de nem működik. „Vessző után a háttérszínt adod meg.”
Erre a feladatra lehet jobb lenne egy Nextion kijelző. Csak soros porton kommunikál, PC vel szerkeszted a Szöveg méretét, elhelyezkedését színét grafikusan, és még érintőképernyő is van rajta.
Milyen olvasód van? USB, RS232 vagy PS2 interfész?Vagy még csak keresel olvasót? Ha igen akkor olyat keress ami nem USB. Nekem PowerScan PD7100 -as van RS232 interfésszel, ezt egyszerű kezelni Arduinó szinten, ez tud több külömböző vonalkódot olvasni, vagyis a QR kód az olvasó függő.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
Bocsánat, tényleg nem volt pontos a leírásom, tehát a hw keresés épp a vonalkód olvasóra vonatkozik, még semmilyen nincs. A QR csak opciós, leginkább postai küldemények kódját szeretném olvasni, levelek/csomagok. A hivatalos leveleken egyre gyakrabban vannak QR vagy QR szerű kódok, ki tudja mikor lenne rá szükség, tehát nem feltétel! Az általad ajánlottat keresem és tanulmányozom! Köszönöm!
UI: Ahh, látom! Ez kézi olvasó, én inkább valami modult keresnék amit tetszőlegesen beépíthetek. A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |