Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   874 / 1134
(#) bbb válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Ránézésre a legtöbb hiányzó az Intel illesztő. Menj fel az Intel honlapjára és ott keresgélj (hardverazonosító alapján)!
(#) menyus hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Sziasztok!

Hallott valaki már olyanról hogy egy RAM (DDR3) "AMD" s vagy "INTEL" es? Mert itthon én mikor vettem memóriát kértem kaptam betettem a gépbe azt ment. De most Aliról rendeltem és rendelésnél nem figyeltem hogy ugyan az a RAM rendelhető AMD és INTEL kivitelben is. Illetve ilyen alaplapokkal kompatibilis csak. Pontosabban ami INTEL es az jó az AMD alaplapos gépekhez de az AMD s RAM csak az AMD alaplapokkal kompatibilis. És valóban, az INTEL alaplapos gépem összeborul ha beteszem ezt az AMD s RAM ot. A BIOS látja ugyan a + 8 Gb ot, de lefagy a gép a Win10 indulásakor... Nekem ez új. Csak nekem?

Ez az a memória amit rendeltem
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) antiktelefon válasza menyus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Létezik csak AMD-s RAM. Valahogy az AMD nagyobb sűrűségű RAM-ot is kezelt ezeknél a lapoknál, ami nincs igazán benne a jedec szabványban, de így spórolósabban lehet RAM-ot gyártani, de csak AMD-vel megy.
DDR2 és DDR3 volt ilyen.
Idézet:
„Essentially AMD provided an additional physical address line per RAM page (11 vs. std 10) which doubles the amount of memory that can be addressed on a RAM stick, allowing their chipsets to use the high density RAM.”

Megnéztem a linkedet is, és igen, a plusz cím miatt jelentősen olcsóbb gyártani, az Inteles szabvány RAM másfélszer annyiba kerül.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) menyus válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Értem, köszi. És igen, látom is hogy ott van a leírásában is csak nem olvastam el... Köszi.
(#) Gabó válasza menyus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Pl ha futtatnál egy memtest-et, lehet meglepődnél mennyire "jó"...
Amúgy miért kintről rendelted? Itthoniakkal mi bajod? HA tele van rammal...
(#) menyus hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Nem futottam nagy köröket, közelben van egy számtech bolt. Azt mondták már nincs DDR3, esetleg bontottban de most az sincs nekik éppen, ezért maradt az Ali. Máshol nem is néztem. Hát így jártam. Van egy rakás alaplapom a padláson, keresek egy AMD set és kipróbálom. Talán összedobok egy gépet a gyereknek ha megy. Tetris ezni meg passziansz ozni jó lesz. Köszi.
(#) menyus válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
A "HA" mit takar?
(#) antiktelefon válasza menyus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Rakd fel hardverapróra próbagaranciával, (vagy ha szeretsz kísérletezni, és van eepromíród, SPD data-t ki tudod olvasni, és tudsz kicsit szórakozni vele, hátha működésre bírható, de ez inkább csak érdekesség lenne).
Szintúgy hardverapró, 4e-ért kapsz 4Gb 1333-as vagy 1600-as DDR3 RAM-ot, szerintem arra utalt ő is.
(#) deebo válasza menyus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Az aliról rendlhető olcsó ramok valóban csak AMD-vel mennek normálisan. Márkás ramokból is van intelre/AMD-re optimalizált, de menni általában szoktak.
(#) Gabó válasza menyus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
(#) menyus válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Értem, köszönöm. Van eeprom íróm lehet eljátszom vele. Jah.. HarverApró. Nem ugrott be, bocs. Köszi
(#) menyus válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Köszönöm Uram.
(#) antiktelefon válasza menyus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Játssz, csak ne felejtsd el dumpolni az eredeti tartalmat
Bővebben: Link
(#) menyus válasza deebo hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Hát ez nem a "menős fajta" sajnos. Pedig még olcsónak se mondanám.
(#) vladcepes válasza deebo hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
ok,megpróbálom a 64-est.
(#) menyus válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Nem nagy kár érte, azok után hogy mikor kiderült a turpisság majdnem megtapostam.
(#) Gabó válasza menyus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Kiindulva a kínai mem kártyák eredetiségéből, ez se lehet különb. Van amit megéri így beszerezni, de ezek pont nem azok a dolgok. Ebben az esetben még a gar is necces. És azért ez nem 2-3 dolcsit cucc, amit "bukik" az ember ha gáz van.
(#) menyus válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Ebben igazad van, 1000 HUF / db a különbség kb. Nem érte meg.
(#) antiktelefon válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Nem hamis ez.
Általában elég középszerű, CL11-es RAM-ok. Nyilván több a B kategóriás benne, gondolom 1000 darabból lenne, ami megbukna memtesten mondjuk 80 fokon, de alapvetően működnek.
Már a az alis SSD-k sem sokkal rosszabbak, mint egy Kingston A400, csak DRAM cache-es kell.
Memóriakártyák meg pendriveok is vannak eredetiek, csak nem kell 2-3 dollárért csodát várni.
A legújabb érdekesség a hamis GPU, leginkább wish-en fordulnak elő, érdekes téma, ősrégi chipek köré építenek egyedi nyákot, ami kb működik is, csak a biosba másnak nevezik a GPU-t, mint ami valójában az.
De hardveraprón annyira olcsón kapni, hogy legtöbbször nem éri meg kínából rendelni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) Gabó válasza menyus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Ha meg még szerencséd is van, ki lehet fogni rendes papíros bolti garis példányokat is jó áron.
(#) Gabó válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Áh nem... Mondd ezt a memóriakártyákra is, amik el vannak adva 512gigásnak, és elakad a tesztprogram 16 gigánál
Másrészt ezek 99%-ban olyan példányok, amiket selejtre ítéltek, mert valami paramétere nem volt megfelelő. De ki mit szeretne használni... Én kihagyom ezt a szívóágat az életemből.
(#) menyus válasza menyus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Itt van fehéren feketén, csak el kellett volna olvasni. Eléggé körbehatárolt az AMD verzió működőképességének a lehetősége, ezért írja a végén hogy inkább INTEL es RAM ott válasszon a USER.

Idézet:
„About DDR3 Desktop Memory

Tips:

A. ....4GB/8GB for Intel is compatible with Intel / AMD motherboards

B. ....4GB/8GB for AMD mean can't compatible with for Intel motherboard.

for AMD ram can only work on AM3 / AM3 + of AMD motherboard

can't compatible with A55, A75, A85, FM1, FM2/FM2+ series motherboard.

8GB for Intel RAM. Only the motherboard with higher configuration can be used. (The motherboard is higher than H61 to use 8GB for Intel RAM)

If you can't confirm that you can use for AMD memory,

It is recommended that you purchase for Intel memory.”
(#) antiktelefon válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Tudom miről beszélsz, létezik baromi sok hamis memóriakártya. De ha megbízható eladótól rendelsz, aki sok éve ott van, nagyon sok értékeléssel, és nem 3 dollárért 2TB-os SD kártyát, akkor jó lesz.
A problémásabb az olyan pendrive, amiben nincs is tárhely, hanem az USB vezérlőbe van beleírva egy nagyon kis méretű vírus
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Na le cseréltem 64 bites-re,ugyan azok hiányoznak ,most még az egeret sem ismeri fel,sőt a külső Wifis sztikket sem a driver sem jó hozzá
(#) xitibi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Szia. 1 es kép, elég régi a cucc de talán....
Szed elő az utolsó ismert szoftvert amid van, ( ha lehet 32 biteshez 32 bitest.....) Próbáld kompatibilis módban futtatni a telepítőt, ha nincs és nem találsz az egy hálókártya lesz...
Nézd meg a bios beállitásaid rendben vannak e?!
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Hát ez vadászós lesz...
Chipset drivert keress az intel oldalán.
Talán ez.
De inkább itt 88e8055-re keresve
A win8 vagy win7 drivert próbáld a vezetékes hálózati kártyához, utána a többi drivert már könynebb lesz próbálgatni.
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat! Volt egy kipreparált wifi kártyám azt beraktam,az most már jó. A többit próbálom vadászni letölteni ,megnézem amiket küldtetek.
(#) deebo válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Adj neki netet és hagyd a windowst keresgélni. Bár most nézem, hogy miféle masináról van szó, ennél lehet annak kell örülni, hogy a W7 megy rajta.
(#) vladcepes válasza deebo hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Én is úgy vagyok vele,már tépem a hajam, visszarakom a W7-et
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Felraktad a linkelt drivert?
Következő: »»   874 / 1134
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem