Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „másik témában éppen tegnap írtam” Másik témában -ez igen tág fogalom. Odaírhatnád, melyikben, mikor, mert azért gondolatolvasásban nem vagyok jó. Ha nem haragszol túlzottan érte -nem tudom, melyik témában mely nap mit írsz, nem követem. Nem Freddyke fórum, nem figyeltem rá, melyik témában mit vetettél fel... Arra véletlen emlékeztem, hogy ezzel már foglalkoztál, és foglalkoztattál minket, de ez nincs mindig így. A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
A VA-ben megadott teljesítmény a szekunderre vonatkozik. Ha ellenállás terhelést kap a trafó (pl. pákatrafó), akkor a VA = W. De ha nem lineáris vagy eltolódik a fázisszög, akkor a VA szerint lehet terhelni, azaz a kimenő áramot nem szabad túllépni. Ebben az esetben a W már mindig kisebb lesz, mint a VA. Emiatt írják, hogy egyenirányítás vagy kimeneti fázishasításos teljesítményszabályzás esetén növelni kell a trafó teljesítményét.
A végső próba is megtörtént, meghallgatás ezzel a táppal. A barátom PH3 áramkörét próbálta a következő IC-kel TL071, TL061, LT1012, LF255H. Bármelyik OPA-val a kimeneti feszültség század pontossággal ugyanoda állt be, semmi "érdemleges" melegedés se a hűtőbordán, se a teljesítmény ellenállásokon.
Az ARC táp kimenetén található 2.2 u+1 Ohm nem hagyható el, nélküle nem volt stabilizálás. Az okát nem tudom, de egy forrasztási hiba az RC tagnál és a kimenet szabályozhatatlan volt. Ez a kondenzátor lehetőleg jó minőségű legyen, MKP például. Nálam 24 órás próba után is a kimenet annyi Volt, amennyit 30 perc bemelegedés után beállítottam. A barátom a meghallgatás során semmiféle rendellenességet nem tapasztalt. Ami az Ő érdeme, minden feszültség úgy állt be a tápfeszültség rákapcsolása után, ahogy az eredeti leírásban szerepelt. Az LM329-es zénerek helyett a borsos ár miatt érdemes megfontolni egy jó minőségű TL431-es, 14V-ra álított stabilizátorral való megoldást. A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2021
Megoldást keresek kb 280V-os tápegység feszültség szabályzására. Csöves és félvezetős megoldások egyaránt jöhetnek.
Üdv. Van egy kicsit ciki helyzet a számítógépem tápjával. Konkrétan nem megy a venti ki tudja már mióta. Enermax Model eg425ax-ve (w) (24P). Valahogy szeretném visszatenni rá a feszkót és a leggyorsabb és egyben legányab unkát választom. Azaz a tápon belül futó vezetéket csipem el és viszek delejt a ventinek. Ha jól tudom a sata kábelen sárga szálon lehet lecsípni 7 voltot ugye?
Lehet az LM317-et egyszerre használni feszültség és áram szabályzásra vagy ne komplikáljam túl a dolgot?
Ha megfelel a negatív ágban az érzékelés - és elég egy adott áramra beállítani - akkor egy darab tranzisztor és két ellenállás elegendő.
Nézd meg az L200 IC-t. Az tudja mindkettőt. Ha lényeges, hogy mindkét értéket lehessen függetlenül állítani, talán a magasabb ár is elviselhető.
Sziasztok. Videó magnóval kapcsolatban szeretném a segitségeteket kérni. Van egy Schneider SVC 818-as videóm. Saját, és a legjobb állóképet adja, ami eddigi pályafutásom alatt megfordult nálam. Gelkában dolgoztam évtizedeket. A gép tápegysége úgy tűnik, örökre elszállt. Mindent kicseréltem benne ( úgy látszik, a hibás alkatrészt mégse ), mert nem indul, és bezárlatosodik a kapcsoló tranzisztor. Minden bele való, amit cseréltem. A rajz, amit mellékeltem, egy egyszerűbb változat, de hasonló. Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2021
Ha mindent cseréltél, akkor csak a trafó zárlata marad, de életemben egy monitor típusnál fordult elő ilyesmi. (Mivel több volt belőle, szétszedtem, lerajzoltam. Semmit nem találtam a csévén ami zárlatra utalt volna és minden esetben ugyanazt a huzalt tekertem vissza - ugyanúgy. Sosem került újra asztalra...) Az élesztéshez én 2db 1kW-os halogén izzót használtam - az elkó után sorosan. (A hálózattal sorbakötve kevés eséllyel véd, mert az elkóban tárolt energia hatékonyan pusztít.)
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2021
Élesztéskor a tápegységen rajta van a saját elektronikája vagy a nélkül próbálod?
Minden rajta, de nem jött le róla semmi, igy be se terhelt, csak pár másodperc után elszállt megint.
Sziasztok!
Egy radar modult használó áramkörhöz lenne szükségem 230v-->12v dc (2A) tápra. A radar miatt fontos hogy minél kevésbé legyen zajos. Tudtok esetleg ajánlani egy konkrét tipust? Előre is köszi!
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni? Adott egy 48 voltos trafó, ezt szeretném úgy egyenirányítani, hogy 48 voltál több feszültség ne legyen az egyenirányított oldalon. Összeraktam egy próbapanelon egy egyenirányítót, de közel 70 Volt jön le róla, a pufer kondi 220µF /100V és van 2 db 100nF/200v és a greatz híd. Nagyon nem akartam bonyolítani. Terhelhetősége 8A. Meglehet oldani valamilyen egyszerű megoldással? Köszönöm.
Sajnos ez a fizika törvényéből adódik 48*gyök2 Nem úszol meg egy stabilizátort/tápegységet, ekkora teljesítményben nyilván kapcsolóüzeműt.
Attól függ, mire akarod használni.
Pl: motor meghajtásához nem kell puffer kondi (a 220µF amúgy sem simítaná a feszültséget) és nem lesz nagyobb a kimenet 48V-nál. 70V puffer feszt nem sok IC tűr, diszkrét elemekkel kell stabilizátort építeni. Lényeges a terhelő áram nagysága/állandósága is, enélkül nem lehet kitalálni megfelelő áramkört.
Köszönöm a választ, félre informáltak engem is, nem szükséges nagy teljesítmény. Kihagytam a kondit és így jó.
Sziasztok.
Egy dac, és egyéb 5 Voltos dolgoknak szeretnék egy tápot építeni. Amit tudok, hogy stabil 5 Voltos kimenet kell és 4-5 Amperes terhelhetőség. Csendes legyen, tehát legyen szűrése. Ebben tudtok segíteni? Nem kapcsoló üzemű, hanem sima trafós megoldás érdekelne. Szaknyelven úgy hívják hogy lineáris táp. Mint pl. A Topping P50. Köszönöm.
Ez a topping se tud 5 ampert.
Vagyis mennyi a te konkrét áram igényed? 3 amperes lineáris stabilizátor létezik, sőt van 5 amperes is. Bár a toppingban spéci texas LDO van 3 db. De ha nem akarsz ennyire szofisztikált megoldást és kicsivel nagyobb veszteség is belefér, akkor simán lehet készíteni megfelelőt. És nem kell rá kifizetni a HighTech extra adót.
Részlet kérdés az 5 Amper. Lehet 2 Amper is. Csak trafóró menjen. Aztán akkor tudok többet csinálni belőle, annyit amennyi kell.
De meghallgatok minden ötletet. Köszi
Akkor ezek szerint még nem fabrikáltál egyszerű tápegységeket.
Biztosan fogsz kapni linkeket, rajzokat. Nem nagyon van egyszerűbb kapcsolás az elektronikában.
Létezik, direkt erre a célra fejlesztve.
Az a 2SC2223 nem elírás véletlenül... és nem pnp?
Ja és a 2SC4883 helyett lehet 2SC4793, 2SC5171, vagy 180 fokkal elforgatva BD139 is.
Szia
Köszönöm. Mi a terhelhetősége a kapcsolásnak? Találok valahol részletes leírást róla?
A maximális terhelhetősége 8A. Ezt a bemeneti diódák terhelhetősége határozza meg.
Holnap küldök a leíráshoz linket. Több példányban megépült, DAC-ot, miniszámítógépet, sőt van olyan verziója, ami laptopot táplál. |
Bejelentkezés
Hirdetés |