Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   408 / 2500
(#) pusi1989 válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
magyarul ha cseréljük a végfokokat akkor mind a két oldalon cseréljük 2N3055-re mert akkor lesz egyenlő a két oldal teljesítménye ugye?
(#) EgyGabor válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Na lekötöttem a ic-t a védelemröl hogy montad és akkor se húz be a rellé
(#) zoly15 válasza EgyGabor hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Akkor a végfokkal minden oké, kivéve a torzítást. Azt nem tudom sajna miért csinálja
De valami hiba lehet a hangszóróvédelemben is!

Üdv!
(#) EgyGabor válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
De a hangszóró védelem elé bekötöttem a hangszórót és ott se szol szerinted milehet a hiba
(#) gizmofalvi hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Sziasztok! Új vagyok még ezen a fórumon, és eléggé amatőr is! Olyan kérdésen lenne hozzátok, hogy van nekem 1 régebbi Sony 5.1-es erősítőm a típusa: STR-DE485E, anno szettben vettem egy hozzá illő Sony mikro hangszóró rendszerrel típusa:SA-VE225 (8 Ohm). És most szeretnék venni 1 pár nagyobb front hangfalat! Régebben rákötöttem próbaként 1 pár 6 Ohm-os Panasonic hangfalat,de valahogy sehogy sem bírtam „rábírni” az erősítőt, hogy valamiféle mély hangot produkáljon a front hangszórókon keresztül.(próbáltam fordítva kötni, ki-be kapcsolgatni az erősítő mikro-normál hangszóró beállításait,letiltani a mélynyomót),de sehogy sem sikerült. Pedig a Pana hangszóróhoz tartozó Pana minihifi elég erőteljes mélyet tudott produkálni. Lehet, hogy ez a Sony erősítő csak 8 Ohm-os hangszórókhoz jó? Megpróbálok linkelni 1 minőségtanúsítást. Válaszaitokat előre is köszönöm.

Leírás.doc
    
(#) Dj TSM válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Igen úgy ahogy mondod.De mivel komplementáris végfokról van szó nem csak az npn hanem a tranzisztor pnp párját is kell cserélni.Vagyis szügséged lessz 2 darab 2N3055 re és még 2 darab 2N2955 re.Igy kicsit felfrissül az erösitöd az uj tranyókkal és ha más hiba nincs akkor szép tisztán fog szólni és ha netán késöbb meggondolod magad és nagyobb teljesitményre lessz szügséged akkor elég lessz a tápforrást és a kondenzátorok feszültséghatárát növelni.
(#) gizmofalvi válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
És ha az erősítőhöz illő 8 ohm-os frontokat veszek? Akkor gondolom nem kell az erősítőn buherálni semmit?
(#) EgyGabor válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Üdv.bocsi hogy zavarlak esetleg te tudnál segiteni a problémámon
(#) sound.man válasza gizmofalvi hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Szerintem van az erősítődbe egy aktív hangváltó ami levágja a mélyeket...
(#) gizmofalvi válasza sound.man hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Mélyhang átirányítóról olvastam,a leírásban. De az akkor van aktív állapotban,ha a mikro hangsugárzó funkció van bekapcsolva. Tehát ha kicsik a hangsugárzók akkor az összes mélyhangot a mélynyomóhoz irányítja. De ha átállítom normál hangsugárzó funkcióra akkor már nem kéne átirányítania a frontok "mélyeit". Csak az lehetett a probléma,hogy 6 ohm-osak voltak a hangfalak.
(#) gizmofalvi válasza sound.man hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Az viszont jó benne,hogy enged olyan beállítási variációkat, hogy pl. nagy frontok,kicsi center,kicsi hátsó sugárzók,Mélyláda ki-be. És amit kicsire állítok annak átirányítja a mélyhangját a subládába.
(#) pusi1989 válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
értem, tehát akkor azt a négy tranyót ami a hűtőbordán van azt kell cserélni. a mellette lévő diódákat is cseréljük?
(#) highand hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Azért egy régi, kimenőtranszformátoros, de félvezetős erősítő is félelmetesen tud szólni.
(#) saraha válasza highand hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Tudsz linkelni esetleg egy ilyet,kerestem de nem találtam.
Kiváncsi vagyok rá.
(#) Dj TSM válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Elég ha csak a tranyókat cserélitek,aztan megllatjatok hogy jól fog e szólni.Azok a diódák a nyugalmiáram beállitására vannak ott.Azért van csak ugy trógerul oda beépitve mert az egy utólagos tesla módositás.Eredetileg egy tranzisztornak kellene lennie közvetlen a hütöborda mellett.De ezt kispórolták és diódákkal oldották meg.A legelsö modellekben még tranzisztor volt.
(#) szamóca válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Ez biztos hogy nem egy sima feszültségosztó hálózat, mivel az teljesen más súlyozással bír. (alant) Úgy lehet ahogy gondoltuk, miszerint a frekimeghatározó elemek nagyon is közrejátszanak az impedancia értékében. Már elkészült egyébként, és az egyenáramú ellenállás 1,114MOhm
(#) highand válasza saraha hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Sajnos nem találom a neten a doksiját, kénytelen leszek kirajzolni. Az ebay-on adta el valaki nagyon olcsón. Fogalma sem volt, hogy amit árul, azt a világ leghíresebb énekesei a hónuk alatt hurcolják és aranyárban adják veszik. Egy PASO))) ról van szó.
(#) saraha válasza highand hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Érdekes egy dolog lehet az biztos.Akkor ezek szerint elég ritka darabok.PASO néven rákeresek akkor én is majd holnap.
(#) csovalek válasza EgyGabor hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Szesz.
Nem vagyok egy szaki.
Csak pár erősítőt dobáltam még össze...
Azért gondold át a tanácsomat.
Azt irtad, hogy szinte egyik tranzisztor bázisán sincs meg a nyitófeszültség.
Esetleg nézd meg azokat a kondenzátorokat amik a bemenetnél vannak. Általában 1-4,7µF körüli értékűek.
És talán nem ártana megnézni, ha van valami ilyesmi:
A bázis előtt szokott lenni egy ellenállás némeik tranyóknál, hogy ne lépje túl a megengedett feszt.
És, ha pl nincs rendesen beforrasztva akkor az gond lehet. Esetleg még mérd le az ellenállások értékeit, hogy a színskálával egyeznek-e...
Ha valaki mást mond én nem szólok bele, mert mondom csak aktív kezdő vagyok még.
(#) Directors hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy erősítőm ami ha működik akkor durran egyet ha például kikapcsolom a forrasztóállomást vagy az éjjeli lámpát be vagy kikapcsolom.Kikapcsolásnál mindég nagyobbat durran.Ez mitől lehet? Mi erre az orvosság?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
És ilyen hálózati zavarszűrő esetleg monitorba nincsen?
Vagy miben szoktak lenni ilyen szűrők?
(#) EgyGabor válasza csovalek hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Szia köszönöm hogy próbálsz segiteni csak az a gond hogy ez ic-s erősitő és nem tranzisztoros
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Találtam is egyet.
250V 3A.
2×2.5mH,+18.3 uH 2×2200pF
Ez szerinted jó lehet nekem?
A trafó 800VA-os.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Rájöttem. Jó lesz. P=U×I :

750VA
(#) sebestyen_ferenc válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Üdv David, próbáltad-e a trimer potit. állítani amivel a nyugalmi áramot állítod be a végtranzisztoroknak?
A végtranzisztorok nyugalmi áramait úgy tudod kimérni, hogy feszültségesést mérsz a 0.5 ohmos ellenállásokon. I= U\R képlet segítségével meghatározható.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Így gondoltad az egyenírányításon a kondikat?

kondi.png
    
(#) nagy_david1 válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Igen, a trimmereken is állítottam, de semmi különbséget nem vettem észre. De már azt hiszem mindegy, mert 1000 ft kárral, de rábeszéltem a tulajdonost, aki rám bízta egy TDA-s megoldásra. Vagyis szerintem ebből az lesz, hogy a végerősítő felét fűrésszel levágom és helyébe teszek egy TDA végfokot, mert a trafó úgy is +-30V-os. Azt mondjuk nemtudom, hogy hány wattos kb.
(#) J-O-E válasza Directors hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Elvileg úgy ahogy rajzoltad, bocs hogy így beleszólok.
(#) Directors válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Nyugodtam.
Köszi a segítséget.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Nos a hálózati zavarszűrőtől valamivel jobb lett de,hogy beleraktam a kondikat(100nF raktam "mkt" ) így még hangosabb lett a durranás.Ki is szedem a kondikat.A zavarszűrőt benne hagyom mert egy kicsit csillapította a durranást.
Esetleg valami más ötlet,hogy hogyan tudnám megszüntetni a durranást?
Következő: »»   408 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem