Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok! Van nekem egy Thomson ICC20 tipusú féldigitális (öszvér) megoldású nagy képernyős tévém.
Hónapokkal ezelőtt néha-néha nem akart bekapcsolni STANDBY -ból, 1 hónapja pedig már be sem kapcsolt. A sortrafó pipánál észrevettem kissebb szikrákat, ezért kicseréltem új trafóra.A trafón levő Screen potival beállítottam egy olyan szintet ahol már legalább el akar indulni.Sajnos ha el is indul (kb:1 percig),de a képcsövön csak felvillan egy kicsit a fény és sötét marad enyhe sorvisszafutási csíkozással.A tápegység feszültségei rendben vannak a szervíz rajz alapján.Kérem segítsetek ha van valami ötletetek!
Üdözlet!
Egyre jóbban romló hibákat az elkók is okozhatnak,ezért én megmérném őket. Ha nem akarod találomra kiforrasztgatni elég ha a tápokra egyenként kötsz egy kis plussz kapacitást.
Táp kondikat (primer)mind kicseréltem 105-re,nagyfesz BU2525-t is kicseréltem,szekunder kondikat is kicseréltem (125V,5V,...stb)Jelenség változatlan.Viszont a szinvégfok bemenetnél a TDA9330H-ról jövő RGB meghajtó jel csak 1V a rajzon jelzett 2,8V helyett.A színvégfok 197V-ja rendesen megvan.A képcső katódjain 180 V vegetál a rajzon előírt 140-150V helyett.Ezek lehetnek-e problémák,nem tudom?
Felrakom a rajzot 2 részletben, hátha segít.
A rajz második fele.
Ezek a feszültségek eléggé változó értéket vehetnek fel.
Nem gondolom hogy köze lehetne a standby-hoz való ragaszkodásához.A rajz feltételével kapcsolatban gondolatolvasó voltál.
STANDBYE-ból először csak kattan 3-szor,majd küld egy hibakódot a LED villogással.14,vagy 43 szokott lenni a hibaüzenet.Amikor visszaáll világítópirosra(Standbye),akkor újra tudok próbálkozni a nagyfesz indítással,de ekkor már be indítja a nagyfeszt rendesen kb:05-1 percig , és háromszor próbálja meg ezt is.Ezekután a 47 -es hibakódot kezdi villogtatni,majd visszaáll készenlétbe.A hibakódokat a 46.oldalon írja.Ja és amikor a nagyfesz alatt sötét a képernyő az OSD sem látszik!
Szia!
Milyen márkájú trafót tettél bele? Talán Jet-gyártmányt?
HR8583 (vadonat új)
Diemen 00..... Precízen ónszippantóval, panel feszítés mentesen.Mert Walthamnál már jártam úgy hogy trafó csere után a 21V nem akart felállni panel repedés miatt.
Gondolom ez ismerős:Bővebben: Link
Köszi az infót, ott a 47-es hibakódot a függ.elt. hibájának tulajdonítják, de nekem a sorvisszaf.csíkok a teljes képernyőt betöltik.De azért most átnézem a függ.elt.egységet is aztán majd meglátjuk.Addig is köszi az eddigi segítséget.
De lehet EEPROM-hiba is. A régebbi szikrázások okozhattak memóriatörlést.
Újra bekapcsoltam a TV-t.Most is 3X próbálkozik de nagyfesz nélkül,majd 15-ös hibakód,ami a TDA9321 re mutat.Ha jól sejtem KF fokozat.Érdekes hogy hozzá sem nyúltam a TV-hez kb 1órája és most meg ezzel a hibakóddal indít.Tényleg egyre gyanúsabb az EEPROM hibája.Fogalmam sincs hogy lehetne újra programozni, vagy talán venni kell egyet felprogramozva?
Rakj bele egy üreset (24C16). Van, hogy jó lesz utána. EEPROM-írót könnyedén építhetsz magad is. Csomó író-olvasóprogram van a neten.
Memóriatartalmat is lehet szerezni hasonlóan a szervízmanuálhoz. Egy jobb szervízmanuál a szervízmenüvel, beállításokkal. EEPROM-író:Bővebben: Link Esetleg még segíthet az is, ha rögtön szervíz-módban indítod a készüléket. Idézet: „• Switch the TV into “Standby” mode by pressing the Standby button on the RCU.Wait till the TV goes into the standby. • Press the VOL- button and then the PR- button on the TV keyboard. Hold them down for more than 8 seconds. • After the normal switch on time, when the 8 seconds have elapsed, the main service menu appears on the screen.” Memóriatartalom:Bővebben: Link
Lemaradt a manuál:Bővebben: Link
A service menü nem hiszem hogy járható mivel alapból nem engedi a nagyfesz vezérlését sokáig.Mivel nincs OSD nem is tud mutatni semmit szerintem,de lehet hogy rosszul gondolom.Mindenesetre megpróbáltam a service menüt behozni , de nem hajlandó belépni semmílyen gomb kombinációval.Az eeprom-os infot köszi, ebben lesz minden bizodalmam.
Service mód ugyan nem jött elő de több ki-be kapcsolás után is a 47-es kóddal jelzett a TV.A függőleges elt.tekercset lehúzva egy vízszintes csík jelent meg a képernyő közepén.De nem egyenes csíkban, hanem hullámos vonalban és a hiba kód nem változott.Ez esetleg nem lehet valami távpont a hiba okára?
Jó lenne kizárni a memóriahibát. Utána jöhet a többi részegység elemzése.
Azt még hozzáteszem, hogy nem biztos, hogy a linkelt tartalom lesz a jó. Máshol is meg kellene nézni ennek a sasszinak az memóriatartalmát, és azokkal is lehet próbálkozni. Rakj be egy üreset, nézd meg, hogy azzal mit csinál. Vagy csak úgy vedd ki az IC-t, és úgy indíts.
Sajnos az M24C16 kiforrasztását követően romlott a helyzet, ugyanis még standbye-ba sem kapcsol.Folyamatosan küldi a 34-es hiba kódot.Ez így most normális?Vagy forrasszam vissza a régi chipet?
Üreset tegyél bele. Ha így nem lesz jó, akkor fel kell tölteni egy jó bin trtalommal a memóriát.
de mivel SMD 24c16-ról van szó talán át kellene előbb alakítanom a csatlakozását DIP tipusra, különben hogy vegyem ki programozni ha az SMD-t beforrasztom.Vagy valami más módszerrel szoktad?
Persze, alakítsd át a tokozást. Az SMD EEPROM-ok egyszer használatosak.
Sikeres EEPROM csere megtörtént,majd többszöri próbálkozás után beállt egy stabil helyzetbe:tehát hiba mentesen feláll a STANDBYE,majd bekapcsolást kérve megpróbál elindulni, el is jut addig hogy néhány szines vízszintes csík megjelenik a képernyő közepén, majd visszaáll STANDBYE állapotba.Ezt háromszor megcsinálja majd készenléti állapotban marad, de most már nem küld semílyen hibajelzést. Szerintem nem a függőleges eltérítés a rossz, hanem a memóriát kellene feltölteni programmal.Vagy lehet hogy rossz nyomon járok?
A G2-n tekerj feljebb. Lehet, hogy nem a megfelelő képcsőmérethez tartozó állományt töltötted a memóriába.
Üdvözlet!
Ha javasolhatom,feltöltéshez használd a mellékelt rajzot. Múltkor Fisher rádióhoz kellett eeprom tartalmat tölteni. Elég spec. memoria volt X2445 de megbirkózott vele Pony prog 2000-el Bővebben: Link Rajzot 24c16-ra egyszerűsítettem.
Az én tapasztalataim szerint az általad leírt hibát a képeltérítő IC tönkremenetele okozta.Ez ha csattogott a sorkimenőtrafó,rendre belehalt.A G2-t pedig a szervizmenü közreműködésével tudod beállítani,különben csak vacakol a gép.Van benne egy olyan menüpont,hogy G2 adjust,ha jól emlékszem,erre rálépve kell állítani a potit.
De a képeltérítő sima táplába és az emelt visszafutás táplába közt valószínűleg mérhetsz vagy mérhettél egy zárlatot. Remélem segítettem valamit,nem okoskodásnak szántam. István
Kösz a tippet, a PONY PROG 2000 tökéletesen kezelte a 24C16 -os memóriámat. EEPROM csere után az üres és a feltöltött memóriával is ugyanaz a hiba jelenség:tehát néhány vízszintes csík jelenik meg a képernyő közepén.Más tipus programjával eddig sem jut el, csak kattog és 42-es hibajelzéssel üzen.Csak azt nem értem hogy az EEPROM csere előtt miért volt meg látszólag a függ.eltérítés(az egész képernyőt betöltötték a vizsz.sor visszafutási csíkok). Ha valakinek még volna valami más progija az EEPROM-omba akkor azt megköszönném.TV tipus:THOMSON 28DN40:638X / ICC20 .(Jelenleg :29DX410S 5,434KByte progival fut) Mindenesetre következő lépésben most függ.elt.IC csere jön.
A függ.elt.IC TDA8177 lábainál semílyen irányban nincs zárlat vagy arra utaló ellenállás érték,sajnos, mert így keresgélhetek tovább.
Én tennék bele egyet,nem lehet egy ökör ára,és kizárná a hibát.Az elején leírt hibajelenség,miszerint csttogás után nincs kép,ill visszafutási csíkok láthatóak,egyértelműen a TDA8177F hibájára utal.Több ilyen gépet javítottam,elsőre nekem is hihetetlennek tűnt,mikor a kollégák is mondták.
István
Köszi a segítséget, ha kicseréltem majd jelentkezek.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |