Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok épp vizsgára tanulgatok, és megvan ez a képlet a maxwell bácsi II. egyenlete ami az elektrodinamika I törvénye, de nem tudom mit ír le, jó lenne ha valaki tudná, köccke.
most derült ki, hogy felcseréltem az I és II-t. Szóval igazából maxwell I-et keresem.
A teljesség kedvéért ide írom az összes Maxwell egyenletet. Remélem használni tudod.
Maxwell I Fizikai szempontból azt jelenti, hogy az elektromos erőtér időbeni változása és a vezetési áram mágneses teret hoz létre. Maxwell II A mágneses tér időbeni változása elektromos teret hoz létre. Maxwell III Mely szerint a mágneses indukció forrásmentes. Máshogy megfogalmazva, a mágneses térben bárhol veszünk fel egy zárt felületet, abba ugyan annyi indukciós vonal fut be, mint amenyi kiindul belőle. Ez a elektrosztatika Gauss- tétele. Maxwell IV Fizikailak azt jelenti, hogy a gerjesztések forrása a töltés. Maxwell V A villamos, elektromos indukció arányos a hozzájuk tartozó térerőséghez (elektromos, mágneses) térerőséggel. Ez az arányossági tényező a permeabilitás. Maxwell VI Az elektromos tér energiasűrűsége egyenlő az elektromos és a mágnese tér energiasűrűség összegével. Idézet: „Maxwell VI Az elektromos tér energiasűrűsége egyenlő az elektromos és a mágnese tér energiasűrűség összegével.” Nem akarok belekotnyeleskedni, de nem az elektomágneses tér energiasűrűsége egyenlő a ... De egyébként szuper, hogy ezt így tudja Valaki. Minden elismerésem Magor. :eljen: Üdv. u.i.: mspikenak jó tanulást! :yes:
Kedves deguss!
A Maxwell VI egyenletenek a megmagyarázas tényleg úgy van, ahogyan mondtad. Bocsi mindenkinek, átt kellett volna olvasnom. Köszönöm a korrekciót! Üdv: Magor UI: Egyébként most szigózom villanytanból , most tanulom én is.
Üdv mindenkinek!!
Tudna nekem segíteni maxwell egyenletekből? remélem igen olyan gondom van hogy div B=0 és (körintegrál)Bxda=0 ezt a két egyenletet kellenne megmagyarázni hogy miért 0 szóval bizonyítani. válaszokat előre is köszönetttel!
Szia!
A két egyenlet ugyanazt a törvényt reprezentálja, az első a differenciális, míg a második az integrális alak. A div(ergencia) vektor operátort magyarul forrásosságnak hívjuk. A törvény azt fejei ki, hogy a mágneses tér forrásmentes, tehát divergenciája nulla. Ez azt jelenti, hogy nem léteznek mágneses töltések, a mágneses erővonalak önmagukba záródnak, nem úgy mint az elektromos töltések, ahol a térerősség vektorok mindig két töltés között vannak értelmezve, így az elektromos tér forrásai a töltések. Az integrális alak ugyanezt fejezi ki, a körintegrál A azt jelenti, hogy zárt felületre kell integrálni. A zárt felületből kiinduló (pozitív előjellel) vett fluxus és a zárt felületbe érkező (negatív előjel) fluxus előjeles összege nulla, tehát az erővonalak önmagukba záródnak.
Kiegészíteném előző hozzászólásomat! Némi pontatlanságra szeretném felhívni a figyelmedet! Az integrális alakban a B és dA is vektor. Emiatt az x operátor vektoriális szorzást jelent, holott a törvény skaláris szorzásra vonatkozik! Gondolom, hogy csak azért írtad így, mert így lehet látni, hogy szorzás, ezt csak azért jegyzem meg, nehogy más azt higgye, hogy vektoriális szorzat.
Sziasztok!
Csodálkozom rajta, hogy vannak ilyen elektrodinamikás témak. Kérdés. Szeretnénk egy kísérletet készíteni előadásra pluszpontért. Nem tudjuk, hogy mihez kezdjünk, mert voltak akik csináltak kísérleteket, de ilyen dörzselektromos gépek meg a teszla tekercs elcsépelt dolgok. Vmi olyan ötlet kellene ami egyszerű, olcsó, látványos lenyűgöző. A téma elektrosztatika szerű Köszi a segítséget!
Javaslom a "dörgöld a feneked műanyag széken és elkezd a pingpong labda táncolni" című klasszikust.
Nagyon látványos. Nagyon elektrosztatikus. Meg ki kell választani a megfelő széket Meg érteni is kell a dolgot, hogy hitelesen tudd előadni és ne sülj bele... Izé: Tesla tekercs mitől elektrosztatikus/elektrodinamikus? Dinamikusban csinálhatsz Lenz ágyút, de az leharcolt téma... |
Bejelentkezés
Hirdetés |