Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 16
(#) titi válasza tatabike hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szerintem felesleges a 2200-as elkón lovagolni!
A kapcsolások közzé raktam fell egy cikket TDA1558-al.
A két IC főbb paraméterei megegyeznek, és ott is csak 2200-at használtam. Nem egy készült már belőle...
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy vannak a potik bekötve. De nem a kapcsolási rajzon, hanem a valóságban! Szerintem ott van a kutya elásva...
(#) titi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Képet tudsz felrakni? Jó lenne a panel mindkét oldaláról...
(#) Kovidivi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Az IC-ben még megtalálható azért egy néhány alkatrész, amik egymástól függetlenül is szépen tönkremehetnek, pl. ha a kimenet feszültséget kap kivülről, akkor tönkremegy az egyik oldal végtranzisztora. Én egyszer egy TDA2030-at készítettem KIT formában, a srác egyedül rakta össze, és természetesen nem működött... A végén én készítettem egy új nyákot, új alkatrészekkel, és leteszteltem, hogy mi a baj, nálam nem volt hiba, csak anyagilag bukás volt az egész "üzlet"...
(#) Ricsi89 válasza titi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Majd kérek képet az elkészült példányról. Csináltam már régebben én is ilyet, abban sem volt 10-20 ezres kondi mégis tökéletes volt. Azért nem terveztem rá többet, mert hajtva nem nagyon lesz, mert a trafó is egy kisebb teljesítményű erősítőből van, meg a srácnak ez csak amolyan tanulóerősítő lenne, meg hogy valami szóljon, amit ő épített.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Kiderült, hogy tényleg az IC volt gyári hibás. Új IC-vel tökéletesen megy. :yes:
(#) Kovidivi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Az, hogy gyári hibás volt, az nem olyan biztos, könnyen tönkremehetett pl. ESD -től is, akár észrevétlenül is...
(#) krissz555 hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Üdv! Az nem lessz gond az erősítőnek ha pc tápról hajtanám 12v 10A + 20.000µF Táp az bírná a hosszabb használatot?
(#) titi válasza krissz555 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Én évekig járattam/járatok TDA1558-ast AT-s PC tápról...
(#) szaby32 hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sziasztok
Volna egy olyan gondom hogy:
Még régebben megépíttetem én is a tda1554Q
és szolgált is egy másfél évet aztán elkezdet olyan pulzusszerű koppanás vagy nem is tudom.
Hang az meggy csak hátérben hallatszik ez a koppanás már próbáltam aksiról is de ott is megvolt
Gondoltam a tápban halt meg valami
De azzal is megvolt a kopogás.
szerintetek mi a baja meghalt az ic?
ja és (2x22w)
(#) titi válasza szaby32 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Hali!
Nézd meg a kondikat.
(#) prinx hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Hellosztok a segitségeteket kérném van egy TDA 15554q erősítőm hova rakjam a sztereo potit és a bemenetre ne rakjak egyenirányitót?Mert attól félek hogy jön ki rajta vmi fesz és haza vágja alaptopom hankariját!!!Köszönöm elöre is
ha kell akkor rakok fel róla képet!
(#) prinx hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
És ezt a kapcsolást üzremeltethettem 2A-os tápról???
(#) titi válasza prinx hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Hali!
A potit a bemenetre kösd. Bővebben: Link
Ha mindent jól csinálsz, nem vághatja haza a hangkarit. Amúgy is van csatoló kondi....gondolom...
(#) prinx válasza titi hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Rakjak fel képet róla?
Fogalmam sincs, hogy van e benne ilyen elko
2db 2200µF 35V elko 1db 1000µF 16V elko egy kerámia 100nF meg 2 db 33nF 250V téglakondi! Ezek vannak benne
jah persze meg az ic!
De ha segitt akkor csinálok róla képet azt akkor kiderül! Kösszy elöre is!
(#) prinx hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Itt vannak a képek is ha segít!!
(#) titi válasza prinx hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Picit nagyobb képek is lehettek volna, ha már raktál fel...
Esetleg dobj egy linket a kapcsolási rajzról, ami alapján csináltad. Ha nem világos, azon berajzolom.
(#) prinx válasza titi hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Az a gond a rajzot nem tudom feltenni mert a haverom csinálta a nyáktervet! Ezer bocs de ha kell akkor csinálok sokkal nagyobb képet oké?
(#) prinx válasza titi hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Ezek már sokkal nagyobbak 1200x1600! talán jó lesz elöre is kösz!
(#) titi válasza prinx hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Hú de jó minőségű képek!
Ha jól látom, akkor azok a fekete színű vezetékek a bemenetek, amik kb. a panel közepére vannak bekötve.
Na azok elé kell bekötni a potmétert. A poti középső lábai mennek azokra a vezetékekre, amelyek a két tégla alakú kondira mennek. Az poti egyik szélső lábai mennek a testre, a másik szélső lábaira pedig a bemenő jeledet kötöd.
Remélem érted! Berajzolnám, de ezekre a képekre nincs értelme.
(#) prinx válasza titi hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Köszönttem a felvilágosítást ezeket érttem csak azt nem tudom hogy kell e egyenirányító dióda oda?
Meg mekkorrák ha kell!!!
(#) prinx válasza titi hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Jah és a bemenő jelről a testett is ráköttöm a bemeneti testre gondolom!?
(#) prinx válasza titi hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Ennél jobbat nem tok ha csak nem mondod meg hogy mit fényképezek leróla mert akkor arra ránagyítok ha neked egyszerűbb lenne!!!
Bocsi ezért a sok kérdésért csak nagyon amatőr vagyok nem akarok semmit haza vágni vele!
jah és 2 A os tápról szted működne?
Jó ez a panel vagy van rajta hiba?
(#) titi válasza prinx hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Nem kell oda dióda. Igen a testet kösd össze. viszont 2A elég sovány...
Nem a ránagyítás a gond a képeken, hanem, hogy nagyon homályos! Hiába nagyítod, ha nem éles a kép.
Mivel készült? Telefon? Makró nincs rajta?
(#) prinx válasza titi hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Igen telefonnal készült de az oldal vlamiért visszavesszi 800*600 felbontásra gondolom ezért homályos de a telomon semmi problém jah meg vaku is van rajta lehet hogy az villant vissza nem?
(#) titi válasza prinx hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
A telefon kis kijelzőjén nem is fogod látni, hogy homályos...
Nézd meg a gépen egy képnézegetővel. Ha homályos, fel se tedd. Az automatikus méretezést pedig ki lehet kapcsolni, mielőtt elküldöd a hozzászólást.
(#) prinx válasza titi hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Bocsi akkor elnézést kérek!!
(#) kistotti01 hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
Heloo!
Kérdésem TDA1554-el kapcsolatba az lenne, hogy a 2Ohmos hangszórókat mennyire szereti, és továbbá 2Ohmon mekkora teljesítmény leadására képes??
(#) titi válasza kistotti01 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Adatlap szerint 4 csatornás módban 2 ohm-on 11W-ot ad le. De a gyakorlatban mit szól hozzá...?...
(#) kistotti01 válasza titi hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Nos... kiprobáltam 2csatornás hídalt módban 2Ohmon a 1554-et és elég korrektűl viselkedik. Szerintem nagyobbat szól mint 4Ohmon. Igaz kissé jobban melegszik, de az belefér mert hűtés van neki bőven.
(#) shadowsteve hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Építettem ilyen IC-ből számítógépnek 6 csatornás erősítőt, és nagyon jól szól, alig melegszik. Meglepő módon egész jól hajt egy SAL120W mélyládát ami szintén saját készítésű.
Egyetlen gondom vele, hogy bekapcsoláskor (nem közvetlenül azután hogy benyomtam a bekapcsológombot, de azelőtt hogy a standby-al bekapcsolnának az Ic-k) hallhatóan sercennek(vagy inkább koppannak) egyet a hangszórók.
Mi lehet az oka? A táp volna a ludas(A puffer simán megvan 2000µF fejenként az ic-knek.)?
Vagy talán a graetz(pc tápból buheráltam)?
Esetleg a 4-es lábakra kéne nagyobb kondi(ripple rejection)? 100µF 25V van rajta.
Következő: »»   10 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem