Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   183 / 607
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Tudtad te , hogy a piezó érdekelt.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Már én is nézegettem párszor a CW-kat, de horror áron mennek...
A 100dB-t milyen frekin tudja? Ha 100Hz körül, akkor az nem nagy szám mert egy Em.Deltával épített, jól hangolt reflex is simán teljesíti ezt, ráadásul icipici térfogatban
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
* Peak Power Handling: 1000 Watts
* Program Power Handling: 500 Watts
* Frequency Response: 45 Hz - 20 kHz
* Nominal Impedance: 4 Ohms
* Sensitivity (1w/1m): 100 dB
* Connections: 2 x 1/4" Phone, 2 x Neutrik Speakon
* Low Frequency: Dual 15" Woofers with 2.5" Voice Coils
* High Frequency: 34mm Titanium Compression Driver with Exclusive Cerwin-Vega! HighRoad Horn
* Dimensions (H x W x D): 46 " x 18 " x 19 "
* Weight: 87 lbs.


Bővebben: Link

Volt még 2 szub is de azokra nemigazán emlékszem , csak max annyi , hogy nemnagyon ment mélyebbre mint ezek
(#) Dani45 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
akkor nincs harag.
Igen lehet hogy jobb sőt jobb is de nekem szobába vagy a kertbe bőven elég hisz nem vágyok stúdió szintű cuccokra.
Nekem lazán megfelel amit nyújtanak sőt talán többet is mit várok. Talán nem lesz olyan int a tiéd, de arra elég lesz hogy kisebbfajta szórakozást átmulassunk vele.
Amugy lehet hogy igazad van hogy drága az erölködő de amit csináltam vasalásos technikával a bolthely.hu vagy melyik odlalon van fent megcsináltam és uj Ic-t raktam bele és nem csinált semmit csak zúgott.
Lehet hogy én hibáztam bár a beforrasztásnál nem igen volt probléma sőt a zárlatnál sem.
Úgyhogy inkább kifizetem és akkor tudom hogy működik
Ebből is látszik hogy amatőr vagyok az tény de ha majd jobban fog menni hidde lokosabb leszek de sajnos most tanuló tendenciába vagyok :yes:
(#) DJmike válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Hello bassmester!

Lenne egy kérdésem, mégpedig, hogy olvastam neked Eminence-d van abból a 30cm-es sokkal nagyobbat tud szólni, mint a gyárilag kapaható omnitronic mélynél , mert most e kető között gondolkodok bár én az Eminence mellett vagyok, de gondoltam megkérdezlek. Dj-zem tehát afféle zenékre gondolj, melyik lenne jobb.
Köszi
Bővebben: Link
(#) ODU hozzászólása Júl 2, 2010 /
 
Hello!
Nekem lenne egy kérdésem hogy hangláda készítésnél meg lehet húzni valamilyen watt/ liter arányt? Vagy ez túlságosan sok dologtól függ hogy ilyet ki lehessen jelenteni?
Érdekelne hogy milyen főbb lépései vannak egy hangláda elkészítésének amit műszerek és mérések nélkül is meg lehetne csinálni. Nem profi hangminőséget akarok, csak hogy mikor mégis mire figyeljek oda?
Dobozoltam már be hangfalat, de ehhez pontosan meg voltak adva az adatok (autóba való hangfalat dobozoltam, szuper lett!)

Ja és Bassmaster, válaszolsz nekem a furatgalvanizálásról feltett kérdésemre hogy hogyan is lehetséges? Egy link is kiváló lenne nekem képekkel illusztrálva
(#) r3pl4y hozzászólása Júl 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Na nézegettem a védelmeket... aztán szerintem e mellett fogok dönteni, ha kapok hozzá kicsi segítséget...

Bővebben: Link

Most ahogy néztem ennek kell ugye szimmetrikus DC fesz... ezzel nincs gond mert van 2x16V-m szóval ezt onnan meg tudná kapni. De kell neki valahonnan AC fesz is... ezt honnan adjam neki? Mármint úgy kellene, hogy pl az egyik 16V-s ágat az egyenirányítás előtt odaadom neki és ez elég is?

Meg ennek elég 12V? Mert én mintha 24-et látnék a rajzokon? Meg a relé is kérdéses, hogy milyet kellene ebbe venni... ha ezeket tudni fogom akkor meg is építek ebből kettőt és már meg is van oldva a védelem..

A másik egyszerűbbnek tűnt amit szilva linkelt, de az meg nem véd a kikapcsoláskor.. ez ezért tűnik jobbnak.
(#) ptesza válasza ODU hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Bővebben: Link

6 db alkatrész , és némi vezeték. És egy free program kell csak hozzá. Ha kell itt is kérdezhetsz , privátban is , de azt akkor mások nem tudják olvasni.

Ezzel az egyszerű áramkörrel a legfontosabb hangszóró T/S paramétereket le tudod mérni. A hangolást ellenőrizni.Alapok a váltótervezéshez.De sok egyéb dologra is lehet következtetni az impedancia görbe alapján.Nem profi hangminőség ,csak az alapok , hogy a hangszóró olyan dobozba kerüljön amibe való.

Jól tele offoljuk ezt a topikot...
(#) ptesza válasza r3pl4y hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
A B5 erősítőhöz mellékelt védelmet nézted már?

Az erősítő trafójából táplálkozik, jól késlelteti a bekapcsolást , kikapcsoláskor rögtön lekapcsol. DC -feszültségre véd , de autómatán visszakapcsol ha a DC megszünt a kimeneten. Nekem nagyon bevált. Az Akotós verzióban megtalálod a nyáktervet .Onnét ollóztam ki én is.
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Hali!
galvanizálás
Ha ilyen töretlenül offolunk, akkor ki fogunk kapni
Nincs vatt/liter arány! T-S paraméterek vannak, abból kell kiindulni. Olvasgasd a hangfalas topikokat!
(#) Bassmester válasza DJmike hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Hali!
Az az omni egy borzadály! Egy SAL spa jellegű, nóném hangszóró van benne. Inkább egy jó hangszórót vegyél, és tervezz hozzá egy jó ládát. Jobban jársz vele, még ha a duplájába kerül is :yes:

A hangfalas topikba érdemesebb feltenni az ilyen kérdéseket. Azt is szorgalmasan látogatjuk, Ptesza is, én is, ráadásul ott még Shalafi-tól is kijózanító információkat kaphatsz a kínai hagszórócsodákat illetően
(#) Bassmester válasza Dani45 hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Hali!
Szerintem ha így is - úgy is elköltöd a hangszóróra szánt összeget, akkor már érdemesebb volna minőséget venni a bóvli helyett. Most azt gondolod hogy neked megfelel, de hidd el, nagy csalódás lenne pl egy MNC noire-t az általad leírt körülmények között kipróbálni. Feltételezem, hogy kb semmi összehasonlítási alapod nincs egy Eminence és egy kínai autóhangszórót illetően, ezért is próbáltalak "jó útra tériteni" (ne vedd rosz néven). Jól sejtem hogy mit gondolsz... a hangszóró remek dizájnjához és magas watt számához hozzárendeltél egy olyan elképzelést, hogy ez csak jó lehet, meg hogy milyen frankón fog dübörögni... ezt a ködöt oszlasd el, mielőtt még értelmetlen költségekbe vernéd magad. A megálmodott "nekem jó lesz" hangzás helyett, hideg zuhany lesz amit tapasztalni fogsz...
A Mikroshop-os TDA 7294 modulok jól működnek, anno csináltam belőlük néhyányat... biztosan elrontottál valamit, azért nem szólt.
(#) skul0 válasza r3pl4y hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Válaszoltam a védelmes topikban. Bővebben: Link
(#) lobbooo hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek készülő házimozi végfokom képeit.Pár napon belül talán kész lesz. Ez csak a töredéke de több nem fért a képre. Majd a sub végfokról is teszek fel képet, ha ez kész lesz.
(#) janimester válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Szia nem olvastam a témában de ha jól nézem ez egy hidalt tda7294 sokszor megépítve gratula szép majd mondd meg hogy szól csak egy panel már énis nézegettem magamnak azt a kapcsit csak nem tudok róla semmit.
(#) roland0327 válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Ez mind egy dobozban lesz benne? Mekkora trafó lesz hozzá akkor?
(#) lobbooo válasza janimester hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Nyolc éve használtam két ilyen mono block-ot, a dinamikája sokkal jobb mint a szimpla megoldásnak. A többi tulajdonságban meg ugyanaz, csak mégegyszer akkora hangerővel.
(#) lobbooo válasza roland0327 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Egy dobozban lessz, 5 db 320W toroid, 5 külön greatz + 2*10000µF táponként, vagyis 100 000µF szűrés.
(#) roland0327 válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Az a nem semmi! Lesz súlya rendesen
(#) ODU válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Na abba lesz energia az biztos!!
Milyen hangfalakat hajtasz vele? küldesz róluk képet?
(#) Dani45 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
bocsi későn irtam csak elvoltam havazva...
Szóval megépítettem amit akartam, viszont annyira nem ért hideg zuhany ahogy te mondtad.
Igaz másabb a hangja mint az előzőnek de nekem ettől még benne van a határba.
A kérdésem az lenne hogy szeretnék rakni bele magasat magas hangszórót.
Szerinted gáz ha egy szimpla hangszínnel adom rá a magasat vagy jobb lenne egy felül áteresztő szűrő?/hangváltó?
Mert ha kényelemesen ki lehet jönni a hangszín párosítással akkor nem költök még 10en ezreket.
Hangszínszabályzó:http://skory.gylcomp.hu/quad405/quad405.html
Igaz quadhoz van de havernak elég szépen szól.
Az a magas hangsugárzó nincs fent a neten mert nem tudom a gyári számát, de egy 8Ohmos 100/200 vagy 80/200 azt pontosan nem tudom.
Válaszodat előre is köszi. Bővebben: Link
(#) lobbooo válasza ODU hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Az van bennük! Minden saját készítésű, még félig kész, a magasaknak is lesz doboz készítve, de majd idővel, a ring nem aktív, ahelyett vannak a dómok.

Kép111.jpg
    
(#) DJ Szabcsa válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Ekkora mennyiségben nem lenne jobb a toroidok helyet kapcsoló üzemű táp?
(#) ptesza válasza Dani45 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Nem kell túlbonyolítani , hangszínszabályzóval. Hangdobozon belül egy egyszerű hangváltóval megoldható. Egyébként a magasnak anélkül kakukk lenne.

Kb ennyit lehetne tenni:

A méllyel sorosan egy tekercs, amit megfelelően kell méretezni alul áteresztő szűrőnek. Ezt még meglehet toldani egy zobel-al ( egy kondi ,és egy ellenállás), ami a hangszóró impedanciamenetét igyekszik kiegyenesíteni. Az erősítőd örülni fog neki.

A magas szekció , mindenképpen egy soros kondival indít , amit megfelelelően kell méretezni felüláteresztő szűrőként. Ezután egy L-PAD -al (két ellenálás) az eltérő impedanciák és érzékenységek szintezhetőek.

Ez az alap , ennél egyszerűbb nemigen van .Hirtelen kerestem egy rajzot arról amit körülírtam. Az alkatrészek értékeit minden esetben újra kell számolni a hangszórókhoz méretezve.

Megint OFF volt a témában , de ha áthelyezik az sem baj.

váltó.gif
    
(#) Bassmester válasza Dani45 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Hali!
Mindenképpen hangváltót kell csinálnod a magashoz :yes:
Milyen mélysugárzóval csináltad a cuccot? Meg kéne mérni az átvitelét a dobozban, abból lehet majd megtudni, hogy milyen magas passzolhat hozzá. Ha majd többet fogok tuduni, akkor fogok tudni segíteni váltót tervezni.

Jól működik a TDA 7294 modul? Milyen táppal járatod?
A hangfalas dolgokat ide kéne írni.
Most látom csak, jól be lettek fagyasztva a hangfalas topikok
(#) lobbooo válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Biztos jobb lenne,de toroidom volt, még anno 18000 Ft-ba került az öt darab, a súlya meg nem zavar, mert nem emelgetni kell. Számo szerint kb 32 kg lessz.
(#) ptesza válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Abba bele kell ám kapaszkodni!
(#) Dani45 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
bocsi hogy ide írtam hangfal-os t-mát...
Mellesleg még nem jött meg a TDA hanem ami benne volt errölködő az hajtja aránylag jól bár erölködik egy picit.
Másrészt nem TDA 7294 hanem 7293 as modulból lesz mert az elméletileg 90W/120W, és tápom egy szimmetrikus 2X24 AC trafo áganként 4A max.
Ismerősöm mondta hogy épp egy órája hogy nem kötelező hangváltó 1mikros kondit rakjak elé és azzal jó lesz vagy 450nanosat. Eddig csak olyat mondott ami bevált úgy hogy a hangváltó gondolatával még barátkozni kéne legalábbis nekem.
Mondjuk ha veszek egy aluláteresztő szűrőt vagy mély hangváltót akkor az leszűri a magasat vagyis csak a mélyet engedi át am agasat kiszűri.
Lehet hogy most hülyeséget kérdezek sőt tuti nincs olyan hangváltó ami leszűri a magasat és azt egy magas hangszóróra engedi tovább a mélyet meg mélyre. Másik dolog amibe tekercselni kell azt utálom mert az sose sikerül meg egyszerűen az elektronikai számításoktól hányni szoktam, bár az elektronikába számolás van bőven
(#) Dani45 válasza ptesza hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
"...ami a hangszóró impedanciamenetét igyekszik kiegyenesíteni. Az erősítőd örülni fog neki."
Ez tulajdonképpen mit jelent?
Sok hülyeséget kérdezek nem tagadom mert 4 év alatt olyan tanárunk volt aki semmi se tanított csak az oszcilloszkópot és a villanykörtét:S
Emiatt is "szívom meg "A másik részét nem mondanám mert az családi ügy
(#) Bassmester válasza Dani45 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Hát ja... szerintem is elég lesz egy soros kondi a magas elé :yes: 2,2µF/250V MKT kondival próbálkozz. A mélyhez és főleg a magashoz képest nem sok közepe lesz, de az eddigiekből úgy látom, hogy az igen erős kompromisszumokkal is könnyen megbarátkozol, úgyhogy mindent bele
Következő: »»   183 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem