Fórum témák
» Több friss téma |
Az kimarat TV-t akarom, egy szobai DVB-t vevő van benn a kocsiban.
Ha közel van az adó, akkor működhet a vétel ezzel a felszereléssel.
Légtávon 38-Km re vagyok a toronytól. Igazából egyszer próbáltam 28-Km re a toronytól irányba fordítva nyílt terepen egy GSM antennával ami a szélvédőre volt ragasztva. Azzal 22%-os jel volt a csatornákon. És ezen fel buzdulva, hogy egy GSM-antennával működik, el kezdtem gondolkodni egy antennán, és ez lett belőle.
Ja meg az a kérdésem lenne, hogy a két oldatra kiálló drót hossza mennyi re befolyásolja a vétel erősségét. Minél hosszabb annál jobb?
Nem, a hosszat a hullámhosszhoz kell méretezni.
Ez a minél hosszabb, annál jobb elv addíg igaz, amikor az antenna jóval rövidebb, mint ami a hullámhosszból következne. Ez főleg a HH, KH, és némileg a rövidhullámú sávban igaz.
Az UHF sávban semmi nehézséget nem okoz rezonáns antennát készíteni. A 700 MHz hullámhossza 42 cm, ami azt jelenti, hogy az erősítőd bemenetére jobbra balra egy kb 10 cm -es drótot raksz, az jó is lesz. Lehet alufólia az ablakra ragasztva. Túl sokat azért ne várj tőle, mert nem biztos, hogy mindíg irányba tudsz állni az autóval. de elegendő térerő esetén működhet.
Ha a szélvédőre van rögzítve ezen antenna akkor menet közben a kormány tekergetésével tudod iránybaállítani jelmaximumra miközben nézed a TV képernyőjét.. Sajnos ilyenkor könnyen belefuthatsz egy-egy út menti fába, oszlopba...
Menet közben problémáid lesznek. Erre a célra volt ugyan terv olyan DVB-T változat fejlesztésére, ami kifejezetten mobil alkalmazásra készült volna, de valamiért mégsem valósult meg. Meglehet túl bonyolult lett volna, ugyanis problémát okoz a reflexió, pláne az állandóan változó környezet miatt, és a doppler effektus.
Ha menet közben TV -ni szeretnél, akkor ezt inkább mobiltelefon hálózaton keresztül tudod megvalósítani, ott ezeket a problémákat megoldották (LTE), igaz az nem ingyenes, (adatforgalom) ill. az ellátottság is még viszonylag korlátozott.
És ha mégis beválik és nyílt terepen irányba fordítva működne. Akkor azt meglehetne oldani, hogy 4db antennát kötök a tunerre? És akkor lenne a szélvédőn, hátsóablakon és az oldalsóablakokon.
Ha jó nagy a parkoló, lehet, hogy tudsz olyan pozíciót találni, hogy működik.
Menet közben nem hiszem, hogy fog, az előbb említettek miatt. A QAM moduláció elég érzékeny a reflexiókra.
DVB-H névre hallgatott volna.
Bővebben: Link Bővebben: Link http://ahrt.hu/hu/mobiltelevizios-dvb-h-kiserletek
Sziasztok! Sikerült beszereznem az erősítő panelt. Összeraktam az antennát, és jöhetett a teszt. Az antennát fel ragasztottam az ablakra, ami szemben áll a 38Km re lévő adóval. És lám csodát működik. 498MHz-től 610MHz-ig 100%-os jelminőség. Majd 634MHz-től 770MHz-ig majdnem 0%, ez mitől van?
Meg egy olyan kérdésem lenne, hogy a Fehérgyarmati adótoronyra hangolt DVB-T vevő fog e működni más toronnyal pl. a Debrecenivel vagy a Miskolcival áthangolás nélkül?
Valószínűleg kissé hosszúak az antenna pálcáid, ezért az alacsonyabb frekvenciákat jobban veszi. Ezt könnyen ellenőrizheted, ha csipkedsz egy picit, mindkét végéből egyaránt. Ha túl sokat rövidítettél, jöhet egy mási drót.
A sávszélességed sem túl nagy, ez a vékony drót következménye. Megteheted azt is, hogy a sugárzót, 2 - 3 párhuzamos szálból alakítod ki, így "szélesebb" (vastagabb) lesz a sugárzó, és a sávszélesség is nagyobb lesz. Természetesen a vastagsággal változik a rövidülési tényező is, ezért más hosszúság fogja kiadni a rezonanciát. Lehet olyan sugárzó kialakítással próbálkozni, amilyen a lepke antenna "V" alakú megoldása. Műszerek hiányában nincs sok lehetőséged, marad a próbálkozás. Ha elég nagy sávszélességet sikerül elérned, nem lesz szükség az antenna hangolgatására. Azért nézz utána, a venni kívánt adók frekvenciáinak. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
Sziasztok, egy upc hálózatról lenne szó. Szeretném a splittereket cserélni minőségire, egy kettes és egy négyes elosztót kellene cserélni. Minél kisebb veszteségűre, most van egy 8-as aminek 4 oldala nincs is használva. Mit ajánlotok? A jel igen az alsó határon van
Szia!
Ha 4-esre cseréled nyertél 3 dB-t Az osztók többnyire 2-es osztókból vannak szervezve aminek a csillapítása 3,5 dB, tehát a 4-ES 7-et, a 8-as 10-11-et csillapít. E Ezek a mai iránycsatolós osztók adatai. A régebbi ellenállásosztósokat már nem használjuk.
Köszönöm!
Jelenleg ő az akinek nincsen minden ága használva: Bővebben: Link Őt tervezem helyette: Bővebben: Link Megéri a csere, mennyit nyerek? Elnézést ha buta a kérdés, ezekhez nem értek. Három upc féle media box, és egy 500-as net menne rá.
Üdv!
Egyszerű ads-b vevő antennát szeretnék készíteni. Régi 2.4GHz-es kültéri antennából. Értelem szerűen csak a házat és az N csatit használnám. Milyen hosszú rézdrótot forrasszak a "meleg" pontra? (1090MHz) A cső hossza belül kb 26cm
Szia!
Ez azért nem ilyen egyszerű. Inkább csinálj egy új antennát . Kalkulátor: Bővebben: Link.
Ezt átalakítod a megfelelő mérethez.. Bővebben: Link
Üdv!
Kezdetnek: A λ hullámhossz és az f frekvencia között fordított arányosság van. A hullámhosszt megkapjuk, ha a hullám sebességét (c) elosztjuk a frekvenciával. λ=c/f ahol λ a hullámhossz, c a hullám terjedési sebessége (itt) vákuumban, f a hullámfrekvenciája Vákuumban terjedő elektromágneses hullámok esetén (közelítőleg ritka gázok például normál állapotú levegő esetén is): c = vákuumbeli fénysebesség = 299 792,458 km/s ~ 300 000 km/s = 3·108 m/s De lapozz vissza, keresd Pucuka bejegyzéseit. A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2017
Hát igen, meg a rövidülési tényező, ami a hossz, és az átmérő viszonyának függvénye.
A képeden egy StripLine technológiával készült kollineáris antenna látható. Ezt nem tudod más frekvenciára átalakítani.
kadarist fórumtárs ajánlata sem jó, mert pont a vételi irányban (felfelé) van az antenna legérzéketlenebb része. Egyébként az általad linkelt antennának is. Keresztdipólt kellene használnod, amit pl. az időjárás műholdak vételére használnak, természetesen a megfelelő frekvenciára (hullámhosszra) átméretezve. |
Bejelentkezés
Hirdetés |