Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Archiving built core (caching) in: C:\Users\KONCSA~1\AppData\Local\Temp\arduino_cache_743505\core\core_arduino_avr_diecimila_cpu_atmega328_7a225a88b4fa2ef61c8525ab38c9e0b2.a
Vázlat használ 1128 bájt (3%) -ot a program tárhelyből. A maximum 30720 bájt. A globális változók 9 bájt (0%)-ot használnak a dinamikus memóriából, 2039 bájtot hagyva a helyi változóknak. A maximum 2048 bájt.
Üdv
Nem ismerem az egész történetet.˙(én is segítséget várok). Ha lesz időm majd ránézek.
Hiányzik a LiquidCrystal I2C könyvtár. Innen töltsd le, és tedd a C:\Users\Koncsar Iroda\Documents\Arduino\libraries mappába. Most nézem. hogy nem jó programmal próbálkozol. Ez a jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
Moderátor által szerkesztve
Javítva. (Kétszer szerepelt a "[ code ]" tag.
Kód beszúrásánál légy szíves, használd a "Kód" gombot, a hozzászólás író mező alatt, középen!
Köszönjük.
Itt valami hiba van az elérési útvonalban!: C:\Users\KONCSA~1\
A ~ jel helyén valami nem oda illő karakter lehet. Amit nem tud értelmezni az IDE. A névben nem használhatsz szóközt vagy ékezetes karaktert, sem matematikai művelet jeleket! Ez szintén okozhatja, hogy nem találja a lib-eket.
A hosszú fájlnév rövid (8 + 3) megfelelője szokott ilyen elnevezéseket kapni. Ez még a DOS alapú FAT16, esetleg FAT32 alapú fájlrendszer korszak öröksége. Általában nem szokott ezzel gond lenni, csak ha sok hasonló kezdetű név szerepel egy adott mappában, nincs ember aki kibogarássza, hogy melyik névhez melyik rövid név tartozik.
Idézet: „Általában nem szokott ezzel gond lenni!” De van vele gond, ha valami régi fejlesztésű projektet találsz a netten. És az újabb IDE verziók szórják rá a hiba jelzéseket. Akkor javítgatás helyet, felrakod a régi IDE verziót ami lefordítaná a programodat. De viszont nem tudja kezelni a fent jelölt karaktereket. A régebbi fejletlen volta miatt. Akkor megint csak zsákutcában vagy! Ezért jobb betartani az ilyen régebbi követelményeket! Lehet rajta vitatkozni, de tapasztalat szerint, jobb így.
Az a tapasztalatom, hogy néhány szoftver, például az Arduini IDE is, meghülyül ha ékezetes karakter vagy szóköz van az elérési útban. Ilyen hibát okoz ha a felhasználói neved például "Törőcsik Béla". Ezt hiába támogatja a Windows, gyakorlatilag csak a szívás van vele. Használd helyette, hogy "bela".
Sok esetben a pont rövid fájlnév használatával lehet megkerülni az ékezetes karaktereket tartalmazó fájlnevek okozta mizériát, amit tényleg sok program nem hajlandó megemészteni (amit nem is csodálok, tekintve hogy 1001 féle kódkiosztás volt ezekre mielőtt a 16 bites unicode megjelent volna). Amúgy ha belemegyünk a C:\Users mappába parancssorban és kiadjuk a "dir /x /a" parancsot ki fogja írni a rövid és a hosszú nevet is. Hogy az arduino megeszi-e ezt a hullámvonalas karaktert, azt még nem próbáltam, de nem tartom kizártnak hogy háklis rá (bár pont erre nem lenne szabad).
Meddő vitába nem érdemes bele menni!
Az van amit vargham is megerősített, hol működik, hol nem. Most ennek a NEM részével van a probléma! (A többi igen részt pedig minek részletezni?) Az XP világban még belerakhattad a saját lib-jeidet a programok mappán belülre. Win7-től ez megszünt, mivel írásvédetté tették a vírustámadások miatt. Ezért aztán az újabb arduino IDE nem is találja a régebben írt programokban a lib-jeidet.
Ezért telepíted őket a helyükre.
Utána pedig reklamál, hogy duplán vannak telepítve. Na erre kössél csomót! Mégiscsak megtalálta azt amit előzőleg még nem talált? A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
ide alatt beállítások útvonalat átkel C:\Users\Administrator\Documents\Arduino >>>c:\Program Files (x86)\Arduino\ és nincs kettős könyvtár elhelyezés!
Ide adig nem ment beállítást amíg újra nem indítód! A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
Ez lehetne egy megoldás.
De így csak még több hordozhatatlan, csak az én gépemen működő projektet gyártunk!
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
Uhh... Ugyanazt a problémát kerülgetjük már jó régóta.
Szóval az a baj, hogy a
alatt van egy LiquidCrystal_I2C és egy LiquidCrystal_I2C-1.1.2 lib is, amik valószínűleg nem ugyanazok. Leírja, hogy melyiket használja, és abban a POSITIVE konstans nincs deklarálva. Most annyit csináltam, hogy beírtam a gugliba azt, hogy "'POSITIVE' was not declared in this scope LiquidCrystal_I2C", és ez a 2. találat: Bővebben: Link Működik?
Ez vicc!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2019
Moderátor által szerkesztve
Mind a két LiquidCrystal_I2C könyvtárat töröld, egyikkel se fog menni. Innen töltsd le a legfrissebbet.
Nem tudom az a POSITIVE, hogyan került oda?
De itt nincsen sehol nyoma: Bővebben: Link Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
Ezek szerint működik így is, de a linkelt képen nem így ajánlják.
Akkor tedd légyszives fel jó állapotban.
az 1. pontban megint kiírt valamit narancs színben. A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
Helló. Kínai? Egybe van forrasztva az i2c vezérlő az lcd- vel?
Nekem olyanok vannak és működnek de ahhoz más lib kell és a program is más. Nem kell annyi paraméter neki. Elég a cím meg 16;2 Elsőre csak i2c és az LCD t Kosd össze. Utána töltsd fel az i2c scannert.
Lefordult. Teljesen jó így. Töltsd fel az arduinora.
Jól van látom, megvan oldva a problémád! Nemkel ismételgetni!
Már ideje volt egy ilyen nyúlfaroknyi programnak működnie.
Szia! Kínai PICel működik Arduinon is. csak ebben a progiban valami göcsört van.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
Azt már leírtam párszor. Ne használj szóközt a nevekben.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |