Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Audiofil, High End Audio
Anélkül,hogy meg akarnálak bántani, az audiofil jelenségben nem szokott az ember szeme kidülledni. Viszont egy jó hangzás élményszámba megy. De hallottam már olyat az AKG-n, hogy azt hittem földrengés van. Lekapva a fülemről néma csend. És ahhoz hogy finom alig hallható dolgokat hangfalakon érzékelj, úgy fel kellene venni a hangerőt, hogy fortéknál lehet, hogy kiugrana a hangfal szeme.
Emlékeztetőül hogy a fejhallgató erősítő topik mivel indult: "Kellene nekem egy bitang egyszerű (egy IC + pár passzív elemmel) fejhallgató-erősítő. Olyanra gondolok, amit próbanyákon is könnyen össze lehet ütni. Voltaképpen 3-4 fogyasztót kellene meghajtanom, az is megfelel, ha van egy erősítő (fejhallgató kategóriában erős) és a kimenetére fülesenként beraknék 1-1 potit - csak nem tudom mekkorát szabad."
Miért hagytad le a végét?
Idézet: „Minden érdekel ami az igényes zenehallgatással kapcsolatos.” Ebbe mindaz belefér, amiről itt beszélgetünk. A hozzászólás módosítva: Szo, 19:39
"Hifi Piac 2006"
Ez mindent elmond a cikk, és szerzője szakmaiságáról.
Idén nyáron valamikor jött szembe velem a neten ez a videó.
Párszor megnéztem, mert igazán lenyűgöző volt látni a gyártás folyamatának minden apró részletét.
Hallottad már a hangját?
CNC-re eddig sem telt. Én meg vagyok elégedve a 250-es kevlárjaimmal, nem váltanék vissza papírra.
A műszaki tudományokat nem mesekönyvekből szoktuk tanulni.
Lehet hogy nálad pont ez a félreértés jelent gondot? ( Például a Hifi Piac kiadványai valóban sok mesét tartalmaznak. ) A hozzászólás módosítva: Vas, 11:59
Nézd aki még a rétegeltlemezt a dobozhoz is maga gyártja annak biztosan megvannak a vájt fülü vevöi és Valoszinü, hogy hangszorok hangja is rendben van. De hat tudjuk, izlések és pofonok.
..
Én is ezen akadtam meg.. Több neves gyárban jártam régebben, de ilyen komplex gyártosort eddig nem láttam.
Csak ezt akartam megmutatni.
Itt nem láttam megmutatva, és talán máshol sem említenek egy fontos részletet a hangszóró készítés kapcsán. Nevezetesen a mágnes a ragasztással való beépítéskor még nem mágnes. Mert ha az lenne, akkor rendkívül nehéz lenne pozícionálni. A beépítést követően történik meg a felmágnesezés, ami egy meghatározó mozzanat, jelentős hatása van a végtermék milyenségére.
Idézet: „ezek erősen eltérnek az érvekkel is megvédhető tudományos nézetektől” Ha ilyet tapasztalsz, akkor kérlek reagálj nyomban, mert így utólag nehéz megvitatni. És ha tényleg szembe mennék a megvédhető tudományos nézetekkel, akkor mindenképpen a tudományt választom.
Megköszönném, ha belinkelnél néhány bejegyzést, amelyben szerinted tévúton járok.
Esetleg a vonatkozó tudományos, vagy józan ész magyarázatot is. Tudod tanulni soha nem késő. A hozzászólás módosítva: Vas, 13:01
" Azért lenne jó ezt pontosítani, mert számos témában foglalsz állást, és ezek erősen eltérnek az érvekkel is megvédhető tudományos nézetektől, és hasonlóan távol állnak a józan ész diktálta gondolatoktól is."
Esetleg említenél néhány példát?
Baszki, nem neked, hanem a mekegőnek akartam válaszolni. Ez totál mellé ment. Bocsi, próbálom helyrehozatni.
Azért még hozzátenném, én is nagyon gusztusosnak találom, de nem férne be a lakásba.
És itt ezt leközölni... Mit kezdjen vele egy hobbista? Én is nézegethetném, hogy hogy lehet hegyet mászni... Akinek ez meg buli az nem forraszt, és nem biztos, hogy audiofil szemléletű.
Mit ki? Ez valami tudományos jelző? Audiofilben még nem hallottam ilyet
Az igazi hobbista mindig örül ha valami extrát lát vagy belát a kapuk mögé ahol a csucstermékek készülnek. Nem mindenkinek van szerencséje az életben ilyesmit látni.
A másik nagy elöny, hogy bármikor kikapcsolhatod, nem kell végignézni. Milliok halnak meg boldogan szerte a világon, anélkül, hogy ilyesmit láthattak.
Ezt nem tudom, de ma már amatöröknek is árulnak felmágnesezö berendezést, amin elég pontosan be lehet állitani az eredményt. Nem hinném, hogy egy ilyen gyárban ez gond lenne.
A textúra/kitüremkedések a membránon mi célt szolgálnak? (A videón 14:00 körül)
A tökéletes formájú geometriai alakzatoknak diszkrét rezonanciafrekvenciájuk van. Egy ilyen "amorf" alakzatú membránnak nincs éles rezonanciája.
No-no. Mondjuk egy aszimmetrikus ovál hangszórónál inkább el tudom képzelni ezt a magyarázatot.
A hozzászólás módosítva: Vas, 17:47
Szépek ezek az USHER 802-sek. 12 éve birtoklok egy pár 719-est, és mióta megvan, nem cseréltem hangsugárzót, pedig előtte folyamatosan váltogattam. Időnként megfordul a fejemben hogy márkán belül veszek egy komolyabbat, de a sokmillás (a videón látott 802-es pl. 6milla) ár címke mindig visszahoz a földre.
Parasztvakítás. 380 Hz az alsó frekvencia váltása a két 20 cm-es mélynek nem gond.. Itt még szimpla dugattyúként működnek. Nincs rezonancia. Két oktával feljebb (1.500 Hz) okozhat(na) gondot 2 db20 centis mély.
Vagy a gyártás miatt van az a "rücsis" membrán
A mártott membrán tudtommal a parciális rezgések csökkentését szolgálja.
Idézet: Jól hangzik. „parciális rezgések” Ellenben a tárgyi mélysugárzó (nagyon jó, a leírt a paraméterek alapján) membránja szénszál-papír hibrid. A hozzászólás módosítva: Hé, 21:45
|
Bejelentkezés
Hirdetés |