Fórum témák
» Több friss téma |
Szerintem nem sok. Bármelyik asztalos gépet megnézed, ilyen fordulaton dolgozik. Ha elég nagy az előtolás, akkor nem ég meg a fa. Mondjuk a kukorica maró nem épp a legideálisabb szerszám erre. Inkább reszel mint forgácsol.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
Ez is igaz. Viszont az 1000mm/p nem olyan nagy előtolás (azon a videón már kétélűvel történt a marás)
Nekem ezzel az előtolással teljesen ideálisnak érződik a fordulat. Persze az a kérdés, hogy melyik videót mondod konkrétan. A kukoricamarós munka csak azért készült mert akkor nem volt másik jó maróm. Tegnap már megérkezett az új készlet és így végre nem porol a gép mint a veszedelem.
Égetést a kukoricamarónál tapasztaltam mert ott nehéz volt számomra eltalálni az ideális fordulat és előtolás párost. Ennél a marónál jobban látom a leválasztott forgács méretén, hogy engedhetem e gyorsabban vagy elértem a határt. De égést semmilyen szinten nem tapasztaltam 1000mm-es előtolásnál. hotib: 1000mm nekem már akkora előtolás, hogy tegnap este meg is ünnepeltem Egyelőre keresem a gép határait. Tegnap megmozgattam 2500mm-el a vázat. Az eddigi javítgatások kezdenek beérni mert rezonancia mentesen és stabilan dolgozik. 2500mm-es sebességgel 10x engedtem el az asztal egyik sarkából a keresztirányú szemközti sarokig és ismét a "0.00-ás" órán nem volt kimutatható eltérés a kiindulás és visszatérés között. A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem az CNCUSB progival kapcsolatban. Nem tudom, hogy a softwareben az X és Y tengely ablaka miért pirosos vagy narancs színűben jelenik meg? Köszönöm.
Az én gépemnek nagyjából ez a maximuma (1000) az nyákot fúrni-marni jó. Az pedig örömködés, hogy a tied század pontosan viszaáll.
Nézd meg, hogy G17, G18, G19-re változik-e.
Ez talán az interpolációs sík kiválasztását jelezheti.
Szia! Egy kicsit részletessebben mond el mert ezt így most nem értem.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
Szia, raktam össze ilyen anyát golyókkal, nem nagy kunszt kis türelem kell. Bekened zsírral a belsejét, majd kis csipesszel elkezded pakolgatni a golyókat úgy, hogy minden golyókörben egy golyónyi hely maradjon. Ha jól emlékszem a két középső golyópályába egyel több golyó megy. De ha elkezded összepakolni látszik.
Segítsen nekem egy Aspire vagy CNCUSB controllerrel rendelkező kolléga. Egyszerűen nem találom a beállítási hibámat. A marófájl minden egyes lefelé történő előtolásnál feljön a munkadarab tetejéig, így rengeteg idő is elmegy. Keresem a beállítását, hogy ne így marjon, de sajnos nem találom. CNC vel rendelkező kollégának megköszönném, ha megnézné ezt nekem.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
Aspirében pocket esetén nincs "rectract gap" Vagyis Z vissza húzás. Aspirében a fúrási ciklusnál van visszahúzás csak.
Szia Zoli!
Elöször is köszi. Óráim mentek rá, de én is találtam egy megoldásnak talán megfelelő dolgot a progiban. A pocket ben mindig visszajön a Z a profilban meg nem. Így áttettem a méretezéseket. Nálam pont fordítva játszódott a dolog. Ha lenne egy elérhetőséged, akkor elküldeném megnézésre a fájl-t. A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
Szia! A fekete bevonatos butorlap szerű anyag mekkora méretű volt? Jól megcsinálta azt is. Mutatós egy darab lett. Üdv.
Tettem be meg egy kepet a mappaba. Azon latszik az a munkadarab ami a videon is van.
Szia! Mekkora az asztalod, amit be tud járni a marószár? A képből az X tengelyé legalább 500mm.
Nem sajnos nem ekkora. Az asztal mérete 505x320mm. De ebből a hasznos megmunkálóterület ca. 215x305mm és 90mm a Z tengely útja.
Már azon nyomban elkezdtem tervezni a saját gépemet. Nem lesz egy kapkodós projekt mert a tervezéssel párhuzamosan tanulom a szakma fortélyait is, úgyhogy szerintem egy szép kis 1 éves projekt van kilátásban. ca. 700mm X 1000mm hasznos munkaterületet szeretnék. A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
Sziasztok! Alakulgat a saját tervezésű CNC vezérlőm... 3db unipoláris motort fog hajtani, jelen kiépítésben 3A-t tud motoronként és max. 35V feszt visel el. Ebben a hozzászólásban vannak képek róla.
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy az SFU1605 ben miért 49 golyó van? Kettőben is. Már megint kétszer kirepültek a golyók, mert túl laza illesztő műanyag cső volt benne. Amikor meg sikerült összetennem, akkor meg elég húzósan megy a tengelyen az anya. Ötletet kérnék, ha van.
K.Z. a Youtube os videón 48 golyóról ír. A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
1 golónyi luknak mindig maradnia kell! Különben össze morzsolja az összes golyót. Ha 2 golyónyi lyuk van akkor sincs baj.
Gyakorlatilag lehet hogy nem szorul annyira, mert ez a kis motor is szépen viszi. Még nem vettem meg a 3Nm motorokat. Így ezekkel tudom csak tesztelgetni.
Egész jó gépet csinálsz. Tetszik.
Az asztalon milyen módszerrel fogod rögzíteni a tárgyakat? Építenék én is egy nagy gépet, de nem tudom mi lesz az asztal lapja.
3NM-es motorokhoz érdemes valami bika főorsót venni. Annak nem lesz gondja a fémekkel sem. Tényleg. Ha fémeket is meg fogsz munkálni, akkor lassú nyomatékos főorsó kell.
Az orók azok a 16 mm -k szerintem jók lesznek fémhez is. Az asztalra meg lehet, hogy csinálok lecsavarozható, így bárhová állítható T nútot rá. Vagy valami lapos mágneses satut. Az 5mm emelkedés talán jó lesz. Az esztergámon a gépi előtolás a leglassabb fokozatban is ennél sokkal gyorsabb. Majd szép lassan alakulgat.
Én is ilyen orsókat tervezek a gépemre. Az enyém 650X1000 méretű lesz. Az y tengely lesz a 650. A két végén egy-egy orsóval. Az X lesz az 1000. Ehhez még nincs orsóm, de valami 20-25-ösre gondoltam a hossza miatt, hogy ne rugózzon. t nútot? Hogy? Bele marsz ebbe a lapba?
A lapos mágneses satuval is kíváncsivá tettél.
Fúrnék az asztalon hossz írányba 50mm furatokat, és arra felcsavarozható lenne a T nút. Aztán ezeket oda teszem ahová akarom, de egyenlőre nem fúrom meg az asztalt, mert folyadék hűtést is szeretnék használni. Gondolkodom még rajta.
Sziasztok! Ma nem sok időm maradt a drágámra. De egy kicsit haladtam a Z tengely orsójának illesztésével. Ha valaki lát valami építési hibát, az bátran jelezze, kritizáljon. A jó tanácsokat szivesen veszem.
Sziasztok,
Még csak most kezdett el foglalkoztatni a gondolat, hogy belekezdjek egy gép építésébe. Nem tudtam még végig olvasni a fórumot, viszont nem olvastam eddig sehol. Próbálkozott már valaki "kombi" gép építésével, azaz eszterga és maró? Elvileg egy szerszámbefogatóra és egy hajtóműre, tokmányra lenne csak szükség, aminek a sebességét lehetne szabályozni. X és Z vagy Y, Z tengelymozgásokkal is elvileg működnie kell. Viszont vannak kérdések. Megmunkáláskor a szerszámra ható erőt mennyire tudja elviselni egy maróra tervezett szerkezet, esetleg mire kellene odafigyelni? Van e olyan vezérlő, ami tudná vezérelni a hajtóművet? Illetve szerszámváltáskor mi lenne a G10? Kézzel történő beállítás szerszámváltáskor, vagy szerszámkorrekció amit a vezérlő lekezel? üdv
Szerintem nezz utana a 4 Axis gepeknek. Amit te keresel gondolom az az A tengely.
Sziasztok!
Néhány órát rászántam a böngészésre és látom, hogy sokan felvetették a nyomtatóból egyszerű nyákmaró készítésének lehetőségét. Sikerült valakinek nyomtató alkatrészekből működő szerkentyűt készíteni? (lehet hogy nem voltam elég alapos, de nem találtam ilyet) (ui.:nyakamba szakadt egy jó pár darab régi mátrix nyomtató és azon gondolkodtam, hogy mit is lehetne belőle összerakni) Üdv! |
Bejelentkezés
Hirdetés |