Fórum témák
» Több friss téma |
Földfüggetlen AC áramkör, akár nem 230V-os, ez volt az egyik dilemmám...
Igen müködnek. De a DC oldalt nem proci vagy valami hasonlo hajtja, hanem egy mezei kapcsolo mint egy eredeti amerikai elosztoszekrényben. Az SSR-ek ezért kerültek oda, hogy ne zavarjon a relék akusztikus kattogása. Ez müködik már jo 50 éve a TV studiokban.
És nezem a legujabb gázkazánt 6 keringetö szivattyut kapcsolnak kivétel nélkül relékkel.
Érdekes amit írsz, csak nem tudom, mi köze az aktív kérdéshez, miszerint miért számítana bármit is, hogy fázist vagy nullát kapcsol-e az SSR.
Az SSR-nek ott van előnye, ahol nagyon sokszok kell ki- és bekapcsolni fogyasztót pl. PID szabályzásnál, On/Off kimenettel. Igaz, ma már vannak bőven folyamatos szabályzású SSR-ek is. Előbbit a relék/mágneskapcsolók nem nagyon szokták bírni, a folyamatos szabályzást pedig eleve nem tudják. Nézz meg egy-két nagyobb ipari masinát és látni fogd a különbséget összevetve egy gázkazánnal. Az sem mindegy, mennyibe kerül egy relé és mennyibe egy SSR, melyik mekkora helyet foglal el...
Mert láthatod és sokan sokszor bebizonyitották´ hogy számit és le is irtam miért. ( ugyanazért mert néha a vizcsap is ráz. )
Tévedés.
A hibás szerelésnek semmi köze ahhoz, hogy az SSR fázist vagy nullát kapcsol-e. Olvass vissza és látni fogod, mi más bajok vannak még adott gépben. De tekintsünk el adott masinától. Ha szerinted számít, vezesd már le nekünk miért, mert itt többen is kétségbe vonták az állításod. Én már leírtam, miért nem számít. Azt is vezesd le, transzformátor után hogyan működnek, ha ott nincs fázis és nulla.
Azért azt valaki elmondhatná, ha egy transzformátor ( hálózat) egyik sarkát kötjük az SSR-re az miért viselkedik másként, mintha a transzformátor másik pontjára kötjük. Ha szerintetek nem viselkedik másként, akkor csak az marad, hogy valahonnét kóbor áram folyik. Ebben az esetben viszont legjobb messziről kerülni az ilyen szerkezetet. Szerintem egy dolog lehet még, ha nem hibás, a mai divat szerint az SSR hálózati oldala, meg a gyengeáramú oldala közé betették az oly divatos spec kondenzátort, és ettől bolondul be. De ebben az esetben is messziről kerülném , ha lehet.
Ami még érdekes a kérdés szempontjából, Az SSR-nek két vége van, a hálózatnak is. Ergó 4 bekötési lehetőség van. Ezek közül melyekben működik rendelenesen, és melyekben jól? Ha igazam van, és egy kósza kondenzátor az ok, akkor a fázist szakítva fordított bekötés esetén is hibázik, a nulla ágban fordítva bekötve viszont ismét csak jó.
Szia!
Megérkezett az új SSR . miután kipróbáltam, érdekes az is jó volt ,nem volt más megoldás szétszedtem a gépemet, nem hagyott nyugodni a lelkiismeretem, és a kíváncsiságom! Mérő vezetékekkel kötöttem be a gépet, Mivel az első szakmám villanyszerelő én is minden kapcsoló, szabályzó egység a fázis oldalra építettem be, a nullát pedig direktbe kapja a fűtőszál! Ahogy korábban írtam így szépen működik, miután megcseréltem a fázist és a nullát jelentkezett a hiba ,a 4 W csak a fázis és a nulla között volt, a Föld fele viszont 4,2A folyt!!! Mivel a ház régi egy 25 A-es automata van, mivel túláram nem volt ,zárlat nem volt, viszont jó volt a földelés arra folyt ez a szivárgó árom ami megvédett engem! Így már egyértelmű volt csak a fűtőszál lehet a hibás, durva képeken látszik minden, és még így is jól működött ,a tartályban lévő desztillált víz valószínű többször lett 100 °C-on átfőzve egy picit már taknyosodott, így volt egy kis ellenállása! Mikor beépítettem nyolc évvel ezelőtt ezt a fűtőszálat úgy gondoltam ez lesz az egyetlen aktív alkatrész ami túléli még a gépet is, a heti 2 h-s működésével! tehát a Szilárdtest RELÉK jól működnek nulla és fázis ágban is, tapasztaltam most már! Köszönöm a segítséget mindenkinek aki szánt egy pár gondolatot a témában, így legalább megmentettek egy életet! A bojler fűtőszál maximum 80 °C-ra tervezték, azóta felvettem a kapcsolatot a pápai Electhermax Kft -vel akik fűtőszálakat is gyártanak. Még egyszer köszönöm a segítséget. |
Bejelentkezés
Hirdetés |