Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1020 / 2208
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Júl 19, 2010
Helyes, helyes. Akármi kell hozzá, szólni Doncso bácsinak!!
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Júl 19, 2010
OK!
(#) zoly15 hozzászólása Júl 19, 2010
Szép estét mindenkinek! Remélem nem zavarok itt. Eddig csak olvasgattam a topicot. De eljutottam oda, hogy csinálni is kéne valamit Eszembe jutott hogy van itthon 2 kmienőm. De nem tudom melyiket használhatnám. Ez lenne az első elektron csöves fogásom. PCL86-al szeretném kezdeni. Már eléggé kíváncsi vagyok, hogy milyen hangja is lehet egy csöves csodának De teljesen kezdő vagyok. Mire kell figyelnem? Milyen kapcsolás alapján építenék valamit? Megköszönném ha valaki segítene elindulni. Holnap szeretnék valamit kreálni. Aztán ha összejön és tetszik a dolog, szeretnék egy komolyabb erősítőt véglegesen. Feltéve ha a HE talin be tudok szerezni csöveket hálótrafót kimenőket, mert ha nem, akkor ennyit a csöves építkezésről :no:

kimenők1.JPG
    
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 19, 2010
Szia Zolikám, figyelj, ha PCL-el szeretnél építkezni, akkor a piccolo-t ajánlom neked, az egy egyszerű, kipróbált kapcsolás, én azt hallottam először, mint rendes csöves erősítőt, hans jani barátomnál, na azóta nincs megállás. Persze ehhez Müszi barátom is kellett. Szóval én azt javaslom neked.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 19, 2010
Szia Doncso! Erről a
Idézet:
„piccolo”
-ról hol tudhatnák meg többet? Beírtam a google-ba de szálló stb.. van
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 19, 2010
Bővebben: Link De itt a fórumon is fenn van, Jani féle, az is jó.
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 19, 2010
Ő az.
A mai hozzászólásaimat remélem nem olvastad :bummafejbe:
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 19, 2010
Jaa! Hogy kell elé a PCL86 is? Köszönöm!
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 19, 2010
Nyugodt lehetsz, nem olvastam (még) . Már csak valaki azt mondja meg hogy melyik kimenővel próbálkozhatok? No meg hogyan kell bekötni?
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 19, 2010
Végre valami értelmeset is szólhatok :hide:
A kimenő egy illesztőtrafó, a nagyobb ellenállású része a primer, a cső belső ellenállásával egyezik meg, ezt illeszti az aktuális hangszóróhoz (a szekunder meg a hsz impedanciájával egyezik meg).
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 19, 2010
Áhá! Tehát akkor nem lehet egy csőre mindenfajta kimenőket ráengedni nem? Honlap kimérem. De a PCL 86-hoz mekkorának kell a primer ellenállásnak lenni?
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 19, 2010
Ott az adatlapja SE-nél még egyszerű a dolog… 4kΩ lehet? Ügyesen számoltam? Valami jó is érjen már így a nap végén…
(#) Ricsi89 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 19, 2010
Azt ne felejtsük el, hogy a váltakozóáramú ellenállásának kell megegyeznie a cső belső ellenállásával és nem a dig.multival mért értékének.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Ez az ami nekem magas Mi az a váltakozó áramú ellenállás?
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Nézem az adatlapot de itt mit kell nekem néznem pontosan?
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 20, 2010
A kapcsolásban a kimenő trafónál mi ott az a kapcsoló?
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Idézet:
„Ez az ami nekem magas”
Húhhúú, és még mennyi ilyen lesz, de kitartás, bele fogsz jönni, nem olyan bonyolult ez. Majd adok valamit, olvasd el, sokkal okosabb leszel.
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Azzal lehet kapcsolni, hogy triódába kötöd, vagy ultra lineárba.
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Az alkatrészek egyenáramú körben nem úgy viselkednek, mint váltakozó áramú alkalmazásban (a kapacitív reaktanciába és az induktív reaktanciába most nem mennék bele). Az adatlapokon a végcsöveknél feltüntetnek egy Ra értéket, amire a hangszórót illeszteni kell (előző hozzászólásomban leírtam a többi erre vonatkozót), ahol több minden van egy csőben, ott egy kicsit nehezebb megtalálni, de nem lehetetlen A csöves alapfogalmakat egy kicsit nézd át, hogy tudd, miről beszélünk, de nem feltétlen kell, úgyis elmagyarázzuk, ha épp valami nem tiszta (de egyszer sort kell kerítened rá, érdekes dolog ez)!
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Az UltraLineár mód meg a képen is látható dolog, meg van csapolva a kimenő - ha oda van kötve a rácsod, nem az anódra (vagy az anódtápra), akkor lineárisabb lesz az átvitele az erősítőnek - azt mondják Sajnos tapasztalatom még nincs róla, de az EL34 PP-m az UL…
(#) Action2K válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Idézet:
„akkor lineárisabb lesz az átvitele az erősítőnek - azt mondják”

Vagy nem. Bővebben: Link
(#) klemo86 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 20, 2010
Pont erről beszélek Ahogy megláttam, egyből furcsán néztem… Elvileg lineárisabb lesz az átvitele, a grafikon meg hanyatt-homlok ellent mond az egésznek - lehet, hogy a két szememnek jobban hiszek, mint a "rizsának"… Mellesleg aki még nem nézte meg a grafikonokat, ajánlom! Érdekesek.
(#) klemo86 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 20, 2010
Érdekes, hogy a 3 HTA30 mennyire jó, és látszik is, hogy elenyésző a különbség köztük! Egyet építenem kéne Na, a 2 napra bőven eleget offoltam, elmegyek toroidot tekerni - a hétvégén jövök
(#) Action2K válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Nem csak a grafikon mond ellen, hanem a fülünk is. Tavaly ez az erősítő szerepelt a vaktesztben, de akkor fixen UL-be volt kötve, s nagyon hallható volt a magasok hiánya. Azóta EcoPityu átépítette átkapcsolhatóra, s láss csodát, meg is jöttek a magasok, amiket a mérés is bizonyít. Még akkor is, ha nem a legmegfelelőbb volt a kimeneti lezárás, azaz a műterhelés a méréskor.
(#) tunerman válasza Action2K hozzászólására (») Júl 20, 2010
A kimenőcsövek bármilyen módon (G2, vagy katódköri) való visszacsatolása nagyon sokat javít a kimenőtranszformátor átviteli jelleggörbéjén. Ez a gyári erősítőkön jól megfigyelhető pl. UL, QUAD II, vagy a McIntosh kapcsolásokon!

Persze ennek az az ára, hogy a kimenőfokozatnak kisebb erősítése a helyi visszacsatolás miatt és ezért lényegesen magasabb vezérlőfeszültséget igényel.

Üdv: TJ.
(#) sebestyen_ferenc válasza Action2K hozzászólására (») Júl 20, 2010
Üdv mindenkinek elkészíttetem a hangszínezőt, kiválóan emeli/vágja a mélyeket és a magasokat. A probléma vele, hogy benne van brum, ezt hogyan tudnám megszüntetni?
Action2 szeretném megkérdezni milyen progival készítetted a grafikont? Én is szeretnék egy ilyen össze hozni az hangszínről/ EL84PP végfokról, hogy ne csak szubjektív legyen az értékelésem .

1.jpg
    
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Köszönöm! Megtaláltam az Ra-t az adatlapban. De ott 220kohm van. Akkor nekem a kimenő trafóm primerjének is 220kohm-osnak kell lennie?
(#) Action2K válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Júl 20, 2010
Szia! Bővebben: Link A brumm több okból lehet, nehéz ez varázsütéssel kizavarni. Eredhet fűtésből, földhurokból, árnyékolási problémából...
(#) Imi65 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 20, 2010
Az a trióda Ra-ja.....
A pentódáé 5,1-5,6k Ohm .
(#) klemo86 válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Júl 20, 2010
Na, az RTÉK-s előfok? Jól van. Meg kell neki szűrni rendesen a tápot.
Következő: »»   1020 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem