Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2703 / 3975
(#) Kovidivi válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Ez a kapcsolás NE555-tel kb. 10-50mA-t bír. Többet nem bíznék rá.
A katalógust használd nyugodtan, butaság biztos nincs benne.
(#) qvasz2 válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Igen, ilyenre
(#) kaposznyak hozzászólása Jan 8, 2016 /
 
Sziasztok.

Kérdésem lenne: van a gyereknek egy olcsó villamos mozdonya (1 db AA elemmel megy).

Ez a téglatest alakú kapcsoló van beépítve. A pöcök kilóg felül, így sajna elég sérülékeny. Feszegetik, leejtik stb.

Létezik ilyen kis méretben (kb. 9x3x3mm) valami on-off kapcsoló, ami tovább bírná?
Illetve találtam ehhez hasonló tolókapcsolót Kínában, de azok 5V-osak. Azok gondolom nem jók 1.2 V-os akkuhoz.

Előre is kösz.
(#) RoliNyh válasza kaposznyak hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Lássuk azt a kínai kapcsolót...
Ha sima mechanikus, akkor jó lesz az oda...
(#) kadarist válasza kaposznyak hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
A kapcsoló voltja nem számít, jó lesz az a ceruzaelemhez is. De tényleg mutasd már meg azt az 5V-os kapcsolót.
(#) kaposznyak válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
(#) RoliNyh válasza kaposznyak hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Nem jó a link (üres, nem mutat sehova)...
(#) kaposznyak válasza kaposznyak hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Igazából ilyesmi billenőkapcsoló lenne a legjobb, mert azt nem tudnák feszegetni. Persze megfelelő méretben.


Ez lett volna az első Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2016
(#) kissattila88 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Nem a butaság végett kérdetem hanem hogy el avult e a katalógus.
(#) RoliNyh válasza kaposznyak hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
9x3x3 méretben én még nem láttam billenőkapcsolót.
A másik fajta tolókapcsoló jó lesz hozzá...
(#) Heki69 hozzászólása Jan 8, 2016 /
 
Sziasztok! A minap hozzájutottam a címben említett készülékhez, jó alternatíva a hordozható hangszórók helyett. Az ötlet tényleg jó, bár a kivitelezés nem a legszerencsésebb... Szóval a gondom az lenne, hogy amikor pl a tablet zenekezelő programjából kilépek, az erősítő kattan egyet, ami szerintem annyira nem szerencsés. Rajzot sajnos nem találtam hozzá, így szétszedtem és lefotóztam. Ti mit javasoltok? Ami nekem elsőre feltűnt, hogy műveleti erősítőt nem látok benne..
(#) kaposznyak válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) RoliNyh válasza Heki69 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
1. A címben nincs említve készülék...
2. Más hanglejátszó / szerkesztő programból kilépve is kattan?
3. Mire mit javasolunk?
4. Miből gondolod, hogy kéne bele műveleti erősítő?
(#) Heki69 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
IBT-08 a típusa, önálló fórumtéma volt, ide helyezték át. Gyakorlatilag, ha egy művelet leáll kattan, ha belépsz egy alkalmazásba akkor is. Bármilyen eszközzel párosítom, mindegyikkel kattan. Természetesen ötletek érdekelnének, hogy mivel lehetne elérni, hogy ne kattanjon.
(#) RoliNyh válasza Heki69 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Másik számítógépen is próbáltad már? Ott is kattan?
A hangszóró kimeneted nem kattan? Vedd fel hangosra, úgy próbáld ki...
(#) Bakman válasza Heki69 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Energiatakarékosságból kapcsolja k a hangszórót. Nincs mit tenni, ez ilyen.
(#) tungsram82 hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Sziasztok.

Az áramforrás most mértem 2.37 V. Ha vörösrézhuzallal meghosszabbítóm akkor meg 70 mV. Hogy lehet ez?
(#) ktamas66 válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Mérd meg a rézhuzal ellenállását, lehet túl nagy (talán a zománcréteg miatt).
(#) levaitamas válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Kapard le a lakkot a rézhuzal és a vezeték csatlakozásánál.
(#) tungsram82 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Ez lett a jó. Lakkozott a huzal.


Nagyon szépen köszönöm.
(#) levaitamas válasza tungsram82 hozzászólására (») Jan 9, 2016 / 1
 
Örülök, hogy sikerült.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék venni egy ilyen dmx vezérlőt, de a kimeneten nekem kb 30V kellene. Amik benne vannak fetek (FR024N) 55V-ot bírnak. Ha a fetek drain lábát leveszem a panelről, és egy külön 30V-os tápot adok nekik, akkor működhet a dolog?
Előre is köszönöm.
(#) RoliNyh válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Van egy olyan gyanúm, hogy a max 24V a vezérlő részre vonatkozik...
Ahogy nézem a fetek külőn kapnak tápfeszt, szóval ha oda 30V -ot adsz (de a vezérlő részre kissebbet mint 24V), akkor lehet, hogy menni fog...

De jó lenne egy nagyobb felbontásu kép, mert így nem kivehető pontosan a bekötés...
(#) mikrokapcsolo válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Mivel nincs nálam a panel, csak tervezek venni, nem tudok jobb fotót lőni. Ha megnézed az alsó képen, a V+ sáv végig fut a panelon.
(#) RoliNyh válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Elképzelhető, hogy működik az ötleteddel is. De ezt csak akkor tudod kideríteni, ha nálad van, és látsz egy normális kapcsolást róla.

Azt lenne jó tudni, hogy a tápfeszültség miként van korlátozva, vagy szabályozva a vezérlő számára. Ha oda bele tudsz nyúlni, akár elvileg át is alakítható nagyobb feszültségüre...

Meg kell nézni, az adott alkatrészek milyen feszültségtartományban üzemelnek adatlap szerint.
Mé az is lehet, hogy bírják a 30V -ot...

Ha nem, akkor lehet gondolkodni az átalakításon...
(#) k3gy3tl3n hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Sziasztok, van ez az LM317 fesz szabályzó amit 2db ellenállással lehet beállítani. Az a kérdésem, hogy mi a szerepe az ellenállások méretének, mivel ugye az arányuk a fontos. Tehát egy 1K-s és egy 5K-s ellenállással ugyan azt lehet beállítani mint egy 100K-s és egy 500K-sal, de van szerepe hogy mégis kb mekkora a két ellenállás? Mi az ideális? Vagy ez lényegtelen?
(#) RoliNyh válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Így konkrétan nem tudnám megmondani, annyi biztos, hogy ha nagyobbak az ellenállás értékek, kevesebb áram folyik a szabályozókörben.

De amúgy az adatlapban szerintem benne van hogy miért annyi amennyi, csak hát én nem tudok angolul...

9.-ik oldal: "Application information"
(#) Kovidivi válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Van egy minimális áram, aminek folynia kell! Ettől kisebb áramot folyatva nem garantált a megfelelő működés.
(#) Kovidivi válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 9, 2016 / 1
 
Nem sok dolog avul el. Fizika törvényeit írja le gondolom. Legrosszabb esetben nem találsz meg egy spéci alkatrészt (mint pl. ZN414-es rádió IC-t akartam egyszer venni még 14 évesen, mert egy 20 éves könyvtári könyvből tanultam. Hát nem kaptam...) Az elavult alkatrészek helyett pedig keresel jelenlegit, úgyis a logika a lényeg.
(#) ktamas66 válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Jan 9, 2016 / 1
 
Az adatlapon van egy "Minimun Load Current" 3,5-10mA, ez a minimális terhelés amivel stabil marad. Az adatlapon javasolt 240 Ohm kb. 5mA terhelést jelent (1,25V/240 Ohm). Az alsó tag pedig annyira jön ki amekkora kimenőfeszültséget szeretnél, ezen is az a kb. 5mA fog folyni.
Következő: »»   2703 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem