Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3013 / 3976
(#) kendre256 válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
(#) attika válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Köszönöm.
Akkor így építem meg.
Egy feszültségszabályzóval lesz egybe építve és szeretném, hogy legyen egy kontroll is, hogy van töltés.
Ha esetleg 14,8V fölé megy a töltés azt úgy se fogom észre venni max csak akkor ha már fortyog az akksi, de elméletileg nem engedheti 14,4 fölé a szabályzó.
(#) gernerakos válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ezt igen.

Attika: ezt még nem, most megpróbálom.

U.i: a nevek pont fordítva :/
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) gernerakos válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Megcsináltam amit mutatott a videóban, de nem sikerül formázni most se. A windows már nem szól hogy írásvédett, de kiírja, hogy nem tudta befejezni a formázást. Az SD formatter szerint továbbra is írásvédett.
(#) Lamprologus válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 11, 2017 1 /
 
Mi van, ha beteszed egy SD adapterbe és azzal próbálod? Azon van "pöcök" amivel írásvédetté tehető, vagy talán ki is kapcsolható vele az írásvédelem...
(#) gernerakos válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Próbáltam így is, SD dokkolóval, Win10-en, Win7-en, telefonnal, semelyik, sehogy nem hajlandó formázni.
(#) tbarath válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Akkor jó eséllyel halott, el kell engedni...
(Egyébként lehet hogy valahogy vissza lehet hozni, de értékes adatot nem bíznék rá akkor se.)
(#) Kovidivi válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Ez a tipikus kínai microSD betegség. Gyógyír nincs rá. Felesleges próbálkozni. Vehetsz megbízható helyről SD-t, az talán nem csinálo ilyet. De nekem már elegem van ezekből a tönkremenő SD kártyákból, vagy már 4db a szemétben landolt. Egyszerűen próbálkozhatsz bármivel, nem lesz megoldás.
(#) bbalazs_ válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Nalam is volt ilyen, a nullas szektort ki kell utni nullakkal teleszorni valami WinHex-el.
Ha azt sem tudja irni, akkor tenyleg kuka.
De ezek a cuccok, ha a Disk Toolt valasztod, akkor legalabb mutatja, hogy felismeri-e kulso eszkoznek. Ha mar fel sem ismeri, akkor kuka.
(#) gernerakos válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Felismerni felismeri, látom illetve olvasni (lemásolni pc-re) tudom is a rajta lévő fájlokat, de a formázást nem engedi.
(#) bbalazs_ válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Ha ez egy repi cucc, amin mondjuk vallalati buli kepei, videoi vannak, akkor nem fog menni, mert hardverbol irasvedett, az interface chip nem engedi mar.
(#) gernerakos válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint ennek a kártyának annyi...
(#) djadji hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék!
Van egy 3 állású kapcsoló, ami 2 csatornát kapcsol egyszerre. Ezt szeretném lemodellezni relével/relékkel.
A képen látszik hogy milyen módon kapcsolja össze a "p"iros és a "F"ekete vezetékeket.
A másik képen az van ahogy én elképzelem a relével való helyettesítést. 2 db az ábra szerint egy piros vezetékhez, vagyis összesen 4 relé.
Nekem ez nagyon bonyolultnak tűnik. Nincs egyszerűbb megoldás?

Köszönöm előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) nedudgi válasza djadji hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Kétáramkörös relé. Az első az 1. állapotot, a második a 2. állapotot kapcsolja. Azt mindenképpen biztosítani kell, hogy egyszerre ne húzhassanak meg.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) djadji válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Azt hiszem értem, köszönöm. Viszont nekem szükségem van a 0-dik állapotra is, amikor nincs összekötve semmi. Ez még egy relé elé, ez már lehetne egy áramkörös is? Ha jól gondolom.
Vagy kellene egy 3 állású relé. Létezik olyan?
(#) Johnycorp válasza djadji hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Szia.

Valami hasonlóra gondoltál?
Van egy kétállású kapcsoló, melynek középső állása nem ad sehova jelet.
Másik két állása kapcsolja a két relét.

Relé 1 az egyik, a relé 2 a másik "kapcsolóállás".
Annyi a "szépséghiba", hogy a reteszelés miatt (ne tudjon a két relé egyszerre meghúzni) kell, hogy legyen mindkét relének egy független bontó érintkezője is (ez az érintkező a relé meghúzása nélkül zárva van, a másik kettő a relé meghúzásakor zár).
Persze kihagyható a retesz, de ekkor nincs garantálva, hogy a két relé nem húz meg egyszerre!

Ha vannak konkrét alkatrészeid, írd le vagy csatolj képet és segítek a bekötésben.

Elnézést a Mórickarajzért!

relek.jpg
    
(#) nedudgi válasza djadji hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Létezett háromállású, de manapság nem láttam olyant. Körülbelül egy családi gyufa méretű volt. A másik is kétáramkörös legyen. Vagy három áramkörös mindkettő, a harmadik érintkező megszakíthatja a másik tápját..
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) djadji válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Köszönöm a rajzot meg a tippet.
Azt sem mondtam (bocs, előre jobb lett volna tisztázni) hogy egy PIC-nek kellene kapcsolnia a 3 állású kapcsolót. Ennek a kapcsolója lenne PIC-esítve, ezt szeretném relével megoldani.
Per pill sima 5V-os reléim vannak. ezért gondoltam, hogy 2-2-t felhasználok és azokkal meg tudom oldani. Gondoltam hátha van kevesebb alkatrésszel is megoldás...
(#) Johnycorp válasza djadji hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Amennyiben a PIC kapcsol, akkor nem kell a 3 állású kapcsoló.
A linken lévő áramkör szerint 6A-t illik max ráküldeni, tehát olyan relék kellenek, melyek ezt elviselik. Úgy illik összehozni a vezérlést (ha megoldható), hogy előbb kapcsol a relé az irányváltáshoz, aztán megy a sebesség a potival (vagy mással). Lényeg az, hogy a relé kontaktus lehetőleg ne kapcsoljon teljesítményt, így jobban bírja.

A relék működtetéséhez valószínűleg tranzisztor kell, mert a PIC kimenet nem fogja elbírni.
Akár 160mA vagy több is lehet egy 5V tekercsű relé áramfelvétele.

2db 2 morzés relé jó, csak ekkor NINCS reteszelés védelem (max szoftveres).
2db háromérintkezős relé lenne az igazi.
Ebay-en ezek sem drágák.
(#) ktamas66 válasza djadji hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Az irányváltáshoz 1db két morzés kell, a táp bekapcsolásához egy sima is elég lehet.
(#) vargham válasza djadji hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Ha van mikrokontrollered, akkor miért akarsz egy kapcsolót szimulálni? Miért nem te hajtod meg a H hidat? A PWM-et meg csinálja a PIC. Hmm?
(#) zsszami hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Szép estét!
A segítségeteket kérném. Erősárammal foglalkozom, műszerészségem kimerül egy dióda, tranyó, kondi mérésnél, graetz használatnál, az Üllői úti boltban is néha megfordulok, de inkább kontakt spray-ért, mint IC tokért.. Van 6 db hasonló hibát generáló mikrohullámú mozgásérzékelőm, és félek, hogy több is lesz. 15 hónapja szereltem fel (gari lejárt), mindegyik egy 8W-os LED-fénycsövet kapcsolna, és soha nem fog többet kapcsolni 20W-nál. A hiba: nem kapcsol a relé. Relét kimértem, tekercs jónak tűnik (250VAC, tekercs 28VDC). Még nem forrasztottam ki, mert a kattogós pont megadta magát, a parkside-al meg nem az igazi... 24VDC-t tudok még rátenni, azt még nem próbáltam, de úgy érzem, akkor katonásan kapcsolna. Fesz. alatt, mozgáskor a tekercs csak 5,2V-ot kap, ez igen kevés lehet a meghúzáshoz. No itt adtam fel, továbbmenni nem tudok. Ha van itt budapesti műszerész, szívesen elviszem hozzá, természetesen nem kérném ingyen. Az sem lenne baj, ha nem relével kapcsolnám azt a komoly 45mA-t, de ez már egy második kör (az az érzésem, lesz még itt hibás bőven). Egyelőre a reléhez sem jut el a vezérlés.
Előre is köszönöm a válaszotok, meglátásotok!
(#) Bakman válasza zsszami hozzászólására (») Jún 13, 2017 / 1
 
Valószínűleg a nagy szürke kondenzátor lesz a hibás. A relé és az álló panel között, fektetve beszerelve. Esetleg a három hengeres kondenzátor közül egy-kettő feladta a harcot. Kiforrasztani és tesztelni műszerrel a nevezett alkatrészeket.
(#) djadji válasza vargham hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Köszönöm az ötleteket és a segítséget.

vargham: Sajnos az 1000dik próbálkozáson vagyok túl és nem tudom megcsinálni a DC motor vezérlését PIC-kel. Amint motor kerül a rendszerbe, az összezavarja a PIC-ket. Volt egy kb 3 hónapos időszak amikor naponta volt kérdez felelek itt a fórumban, és nem jutottam megoldásra. Ezért választottam egy kész vezérlőt, amit csak irányítani szeretnék.
(#) Flatlander hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok

Adott egy kínai 12voltos media lejátszó amit autóban használok,a gyári fejegység aux bemenetére kötve.Viszont sajnos elég érzéketlen a bemenet,így nem szól valami hangosan.Hogyan lehetne ezen a legegyszerűbben segíteni? kössek közé még egy előerősítő panelt esetleg? Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) zsszami válasza Bakman hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Köszönöm! Az elko-k jók. Van 2db 100u-s és 1db 47u-s, ezek 102, 102, és 47-es mért értéket mutatnak. Viszont a nagy fólia az 0,56u helyett csak 0,35u. Okozhat-e ez ekkora fesz.különbséget?
(#) gyoran válasza Flatlander hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Most csak okoskodni tudok:
1) A kinai kütyüt nagyobb jelleadásra hergelni, pl. meglevő külső vagy belső potival, belső átépítéssel de ehhez a kapcsolási rajz kellene. Poti meg nyilván nincs rajta, különben már tekergetted volna, ha rá van írva valami. Esetleg fejhallgató kimenetet keresni rajta, az tud erősebb jelet adni, és van hangerőszabályozója
2) Gondolom a fejegységet nem akarod/tudod átépíteni
3) amit írtál, kis feszültségerősítő építése egyszerű iker OPA-ból, kicsit kísérletezni az erősítéssel. (én mondjuk 3-4 szeresnél nagyobbal nem kezdenék, de Te hallod (vagy méred)). A gubanc a tápfesz és a dobozolás. Én valószínű minden mindegy alapon szétszedném a kínait, és megnézném nem rakható-e bele a kis erősítő. Ott tápot is találnék. Bár a legtisztább akkor is a külön doboz, jó táp, kicsi erősítő. Meg lehet nagyon igényesen is csinálni.

A vonali feszültség szabványos, csak hát a kicsi kínaiaknak kicsi a szabványa is.
(#) nedudgi válasza Flatlander hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
A médialejátszónak van valami leírása is? Forrás, paraméterek, fénykép? Az, hogy 12V a tápfeszütsége, nem sokat mond.
(#) Flatlander válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Nem igazán tudok róla semmit,szerintem maga a vonali kimenete meg is van,viszont a gyári fejegységnél lehet nagyon korlátozva mivel más eszközről is elég halk,lényegesen halkabb mint mondjuk cd-ről. Lejátszó
(#) Pray válasza Bakman hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Mindegy hogy sorosan vagy párhuzamosan kötöm.
A kamera működik, viszont a tolató csipogója minimálisan halkan szól. Sorosan is és párhuzamosan is.
Kondit kéne bekötnöm?
Következő: »»   3013 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem