Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Mint írtam, nálam is csak fizikailag mentek tönkre. Egyiknél elrepedtek a forrasztások az USB csatlakozónál (ami adathibákat eredményezett), másiknál pedig valahogyan a memória érintkezése ment el, a kegkisebb kapacitásúnak (1GB) csak a műanyag burkolata akar szétesni, szigetelőszalag tartja össze, amúgy elektronikája sértetlen.
-> sargarigo, sosem volt 16GB pendriveom, és nem is hiányzik, nekem jó a többi méret is. A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2021
A GSM torony "teljesítményének" emelésére nem igazán van mód, sőt egyre inkább az a törekvés, hogy minél kevesebb legyen a kisugárzott teljesítmény, mert a villanyszámla mindenkinek fáj. Csak annyi legyen a kisugárzott teljesítmény, amennyi az információ átviteléhez feltétlen szükséges, pont ezt a célkitűzést próbálja megvalósítani az 5G.
Március 16 -án online konferencia lesz a HTE Rádiótávközlési szakosztály szervezésében a 4G, 5G költség optimatizálás tárgyában. Ha érdekel (valakit), előzetes regisztráció szükséges.
Próbáltam behangolni az analóg tuner kártyámmal a videomagnó RF kimenetét, ezt közben találtam. Lehet, hogy digitális jelet látok az analóg tuneremmel? Érdekes...
Igazából semmi különös. Azt feszegették, hogy hogyan lehet gazdaságosan kihasználni az 5G hálózatok rengeteg mikro bázisállomásait villanyszámla, bérleti díj, sharing módszerrel, jogi háttér, lehetőségek. Főleg tudományos, magasröptű mikro makrogazdasági mutatók optimalizálásával. Lelkesen bólogattam.
Ilyen szempontból mindenevő vagyok, biztos jó lesz valamir, valamikor. Bár ennek egyre kisebb az esélye. A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2021
Idézet: „Ez lesz a robotokkal (MI) is ha elszalad velük a világ. lekapcsoljuk a töltőt.” Azért kell a torony teljesítményét emelni, hogy töltő nélkül is létezzenek Azokat a villanyszámla nem fogja érdekelni....
Azért Teslának is bele kellett vezetnie egy egész vízierőmű termelt energiáját a tornyába (antennájába), hogy egy pár km -t autózni tudjon.
Kicsit hosszú, de érdekes.Bővebben: Link
Amikor Tesla autózott (1931), az a bizonyos torony már nem létezett - 1917-ben felrobbantották.
Micsoda akkuk lehettek abban a kocsiban! 15 évig tárolta a töltést...
Nem digitális jel. Az analóg videómagnó modulátorok ilyen függőleges fekete csíkokat (esetleg egy széles sávot) állítanak elő a hangolást segítendő. Hogy ez van az RF kimeneten vagy a videójel azt egy kapcsolóval tudod választani a modulátoron.
Ez nem az, aminek látszik. A videomagnó a 22-es (analóg tuner kártyám szerint a 79-es) csatornahelyre van beállítva, ezt pedig az 1-esnél találtam, valamint a videomagnómon már nincsen "tesztcsík-kapcsoló" a modulátoron. Az az érdekes, hogy kizárólag a videomagnótól jött egy hoszú RF kábel az analóg tuner kártyámhoz, bejövő tévékábelt nem kap.
Idézet: „Az az érdekes, hogy kizárólag a videomagnótól jött egy hoszú RF kábel az analóg tuner kártyámhoz, bejövő tévékábelt nem kap.” (Kiemelés tőlem...) És nem volt a közelében mondjuk egy mobiltelefon, egy PC, vagy egyéb digitális készülék?
Segíts már Ez mire jó? Miben jobb, mint egy hagyományos fűtőszál, ami vízben kb. 99.999% hatásfokú?
Sokkal drágább, több meghibásodás lehetősége és még ott a veszélye a sugárzásnak.
Én arra vagyok kiváncsi, hogy egy például 20 kW-os mikróskazánnál milyen villanyszámlája lesz az embernek? A gáz sem olcsó, villannyal fűteni még drágább... legalábbis szerintem.
A magnetron 30% körüli vesztesége a vizet fűti akkor ugyanott vagyunk mint a fűtőszál.
A villanyszámla nem technikai kérdés, hanem adópolitikai.
A villannyal való fűtésnek kétségtelen előnyei vannak, szinte bármiből elő lehet állítani, a környezeti károk az előállítás helyén keletkeznek, amit könnyebben lehet kezelni, kisebb költséggel lehet szállítani, kiváló hatásfokkal lehet felhasználni. Csakhát az hogy a végén mennyibe kerül, az már erősen adópolitika. A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2021
Idézet: „A villanyszámla nem technikai kérdés, hanem adópolitikai.” Ebben már megint igazad van. Voltam már Pakson (kétszer), Solton is (köszönet azon keveseknek akit érdekelt egyáltalán a dolog, és eljöttek megnézni ). De azt csak a helyszinen lehet megtudni, hogy mitől félnek az ottaniak, és honnan jön a pénz. A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2021
Érdekes....
Én Pakson dolgozom és nem félek semmitől, azt pedig nem tudom honnan jön a pénzl! Tehát én nem tudtalak volna felvilágosítani. Ja, de mégis félek: a hülyéktől! A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2021
A pénz a fogyasztók által befizetett pénzek maradékából jön. Azt pedig, hogy nálatok mennyibe kerül előállítani 1 kWh -t, és ezt mennyiért veszi meg az áramnagykereskedő, azt az infót nem hiszem, hogy meg tudod szerezni, mert erősen üzlet titok.
Hogy mennyiért veszed, meg hogy ki mennyiért szállítja, elosztja, az meg nagyjából a villanyszámlából kiderül. (vagy nem)
Az előállítási költség tudomásom szerint 8 Ft. körül van.
Itt 36 Ft-ba kerül.
Svájcban nem tudom, de szinte fő fűtési mód, igaz a hőszigetelés nagyon jó. Ezért általában belefér a bérleti díjba.
Újabb előadás a Híradástechnikai Tudományos Egyesület Rádiótávközlési szakosztályának szervezésében márc 29. -én 14 órakor online előagás lesz, a WIFI fejlődéséről, és a legújabb WIFI 6 -ról, és az 5Gkapcsolatáról.
Az előadás MS Team platformon tartják, a belépési kódot regisztráltak kapnak.
Valami ilyesmi rémlik nekem is, ugyan nem Pakssal kapcsolatban, hanem néhány évvel ezelőtt volt egy "apró" balhé, hogy Magyarországon levő néhány kis vízierőmű, Hernádon, Sajón, Kőrösökön, kevesebb pénzt kapott az előállított energiáért, mint amit vízhasználati díjért kellett fizetni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |