Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   920 / 2508
(#) reloop válasza drhati hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
A monster mellet szól az áramkörbe épített védelem. Mint írod, cserélődhetnek a rákötött sugárzók, ilyen jellegű felhasználásnál a védelem elég indokolt.
(#) emersys válasza petemazi hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
A teteje s az alja, egy ugyanazon anyagból, van, s nincs körbeforrasztva (gyárilag az alja úgy van felpréselve, ahogy látom.)
A lényeg úgy is a belsejében van

Vagy arra gondolsz, hogy nincs -e véletlen az alumínium házra kivezetve valamelyik fegyverzet?
-Nincs egyébként
(#) drhati válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Most találtam még egy rajzot: Bővebben: Link
Ez hány ohmon tudhatja a 350W-ot? Szerinted is megfelelő lenne?
(#) petemazi válasza emersys hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
[OFF]Arra gondoltam, nekem is van két hasonló siemens kondim, marha nagyok 2x1uf/600V MPJ/S(M) van ráírva, lövésem sincs, miféle. Annyit tudok, hogy meg se hallom, ha a jelútban van )
(#) emersys válasza drhati hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Én 2x350W-ot irtózatosan sokallok egy 800as traffancshoz.
Ha csak nincs bent a mag kissé túlméretezve..(bár ez sem megoldás hosszútávon)
A toroid hatásfoka 90% felett van valamelyest, így már 720-740W környékén járhatsz maximum csak.(amit egészségesen lead)
A 2x350W -os modul az alap nyugalmi áram felvételével, már vesz le belőle szintén, A lényeg az, hogy csúcson járatva, a trafót kegyetlenül terhelni fogod, mert a kis belső ellenállást nem tudod elérni pl jelentős felpuffereléssel, csak egy helyesen, a kapcsolás szempontjából kb 15% felülméretezett tarfóval
Én bőven megelégednék, egy maximum de tényleg maximum, 2x300as kapcsival.
Ezt csak jó tanácsként szánom, mert feltételezem ha ekkora végfokot építesz annak oka is van, s nem negyeden fogod járatni..
Nekem a végfokom 500W felett tud oldalanként, amit hasonló célra építettem, de 2x800as toroiddal.
(#) emersys válasza petemazi hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Akkor csak a jó irányba való felhasználásához tudok, sok szerencsét kívánni
(#) drhati válasza emersys hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Lehet hogy tényleg sokat mondtam kicsit... Talán ha egy nagyon jó hatásfokú D-osztályú végfokkal használjuk, akkor talán.... talán kisajtolható belőle 2x350W. De inkább tényleg csak kevesebb.
Ja és nem én akarok a 800VA-es trafóval építeni.
(#) petemazi válasza emersys hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Fel van használva. DAC kicsatoló lett a tisztességes helye, mert marha nagy offset hibája van az ic-nek.
(#) pgabikam hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit.Segítséget szeretnénk kérni ehez a kapcsolási rajzhoz,még mielöt megépíteném tanácsokat várok és egyébb hozzászólásokat.
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Üdv! Egy autentikus vélemény. Bővebben: Link
(#) emersys válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Szia.
Nyugodtan építsd meg ha szimpatikus.
A kapcsolás megy, és elég életképes.
Jó pár oldallal előrébb,nem is rég kérdeztek rá ugyanerre.
Az illető is megépítette. nála esetleg érdemes érdeklődni mik a tapasztalatai.
Arra emlékszem, hogy az offsetelésel problémái voltak, de végül az is megoldódott.
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Úgy látszik egy rugóra járt az agyunk...
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Szia! Bártfai kollégát beszéltem rá az építésre. Bővebben: Link
(#) drhati hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez a kapcsolás 4 vagy 8 ohmon tud 250W-ot?Bővebben: Link
A J162 - K1058 végfet páros helyettesíthető IRFP240 - 9240 párossal?
(#) reloop válasza drhati hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Szia! A teljesítmény a tápfeszültségből és a terhelő ellenállásból kiszámítható. Némi veszteséget figyelembe kell venni, de eldönthető, hogy a közölt teljesítmény adat 4 vagy 8 ohm-ra vonatkozik. Érdemes utána nézned, mert máskor is hasznodra válhat.
A linket kapcsolásban az IRFP fetek közel sem olyan jók mint a toshibák. A J162/K1058 direkt audió célú eszközök.
(#) drhati válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Rendben! Köszönöm! Az végfetekkel kapcsolatban csak a hangzás miatt nem érdemes lecserélni, vagy egyébként sem jó? Mert ha csak a hangzás miatt, akkor nekem megfelelnének a jóval olcsóbb IRFP-k.
(#) reloop válasza drhati hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
A működőképességet nem tartom kizártnak, de a hangjával nem biztos, hogy elégedett lennél. A Vf2-ben a nagy belső erősítés, a visszacsatolás révén tudja kezelni az IRFP-k linearitási hibáit. A conduktor még a P/N aszimmetriájával is számol.
(#) c27 hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Sziasztok.
(Tudom van topicja az erősítőnek de az kihalt.)
Megépítettem a conductor +-30V-os változatát.
Az élesztésnél a trafóval sorba izzóval teszteltem felvillant majd kialudt az égő, de eltávolítása után be akartam állítani a nyugalmi áramot, viszont a potira nem reagálnak az erősítők. Az áramfelvétel mindkettőnél 20mA. A kimeneten pedig 2V dc van. Mi okozza ezt a hibát és miért nem reagál a potira a nyugalmi áram. A potikon középállásban kb 400mV-ot mérek. A nyákot átnéztem se szakadás, se rövidzár nincs és tiszta a nyák.
A diódák nem szakadtak se zárlatosak és a fetek sem. (Az erősítőket külön-külön próbálgatom.) Még méregetek ezt-azt, remélem addig jön válasz.
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Úgy nézem az IC tápfesz nagyon alacsony, mérd meg. A BD139-nél keresném a hibát.
(#) c27 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Én is arra tippelek. A földhöz képest az ic tápfesze nem is egyenlő sőt az egyik 3v a másik meg 1V. (Azt már nem tudom melyik a negatív és melyik a pozitív.) A BD nem zárlatos. Kontakt hibát nem látok, de azért holnap megnézem még egyszer.
(Az irf540-en a gaten 1V, a drainen 2.2V a sourcen 2.2V van. A 9540-en 32V 2.2V 32V van ha jól emlékszem.)
A zénereken nem mérek feszt vagy legalább is elég keveset.
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
A BD inkább szakadás gyanús. Volt már, hogy valakinek BD140 keveredett oda. Ha jó a tranzisztor, akkor ellenőrizd az ellenállásokat ebben az áramköri részben. Érték, beforrasztás. Az IC-nek +/- 10-15V-ot kell kapnia.
A kísérletek alatt kösd vissza a soros izzót a trafó elé, nehogy egy túl magas nyugalmi áram tönkre tegye a feteket.
(#) petemazi válasza c27 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
TL431 alatti és feletti ellenállásokat nézd meg,(KD féle nyákon) én fordítva ültettem be őket, jól megszivatva magamat. Nyugalmi állítás nincs, kimeneten hatalmas DC.
(#) zsozso72 válasza petemazi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szerintem az ellenállatnak nincs polaritása így mindegy hogy van beépítve.
(#) agressiv válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szerintem arra gondolt, hogy felcserélte őket.
(#) emersys válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
[OFF] Először én is erre gondoltam, hogy megírom neki, de arra gondoltam, ill elképzelhető, hogy felcserélte a 2k2 ill az 5k5-öt)
Egyik a TL-t feszíti elő, másik pedig a nyugalmi áramot kompenzálja.
(#) 999csaba hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt mondták, hogy ide írjam, ezért azt szeretném megkérdezni, hogy 300W os (RMS) mélynyomóhoz mekkora front hangfalat ajánlotok?
Hangszóró méretek, száma, hangtartománya.
Jah, és ehez milyen erősítőt?

Köszönettel Csaba
(#) Robi85 hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Üdv!

Adott egy toroid trafó, ami 500watt és 2x52V/2x4A. Ehhez készitettem egy lágyinditót ami itt található az oldalon. Mekkora biztositék kellene bele? 4 vagy 5 Amper?
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Egy kis segítség a méregetéshez ezen rajz alapján.
A negatív tápoldali TL431 mellett a 2,2k ellenálláson 2,5V, a 4,3k ellenálláson kb. 5V, BD139 bázis-emitter 0,65V feszültségnek kéne esni. Hol van egészen más érték?
(#) petemazi válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szerintem sincs.
(#) c27 válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Helló.
A TL431 alatt lévő 2.2K-n 0.15V a Tl felett lévő 4.3K-n 0.1V van. A BD-n szinte 0V van.
Az ic-n meg +Vcc 3.5V a -Vcc meg 0.6V. Megnéztem minden ellenállást, de szerintem minden oké. Kontakt hiba is szerintem kizárva. (Megyek még 1x átnézem az egészet.) Áramfelvétel 20mA a potira még mindig nem reagál.
Következő: »»   920 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem