Fórum témák
» Több friss téma |
UK£ 325.00 =
119 809.776 Hungarian forints
Tudom, nem véletlen írtam 1000 Ft-ot. Annyit érhet, többet nem nagyon.
Azt a picike....
Pedig anno elgondolkoztam rajta hogy meg kéne venni.... hát erről most leteszek!
Korábban teszteltem: Bővebben: Link. Ami leginkább elszomorító volt a történetben, hogy éppen azok a komponensek nem működtek rendesen, ami miatt megvettem a 6-os verziót. A 7-est még ki sem próbáltam de nézgetve a Matrix fórumát, vannak problémák.
Nem akarok senkit lebeszélni róla de azt tanácsolom, fontolja meg alaposan, még így 50 %-os kedvezménnyel is. Ha minden igaz, van próbavezió is, érdemes nyomkodni alaposan. A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
Ezt a linket elnézve a 4-es 3-as 2-es és az 1-es verzió mennyivel lenne jobb?
Sziasztok! Nemrég kezdtem el foglalkozni a flowcode-al. Olyan problémám lenne, hogy egy nyomógomb minden egyes megnyomásakor egyet ugorjon a számláló és számoljon el háromig azután nullázza és kezdje előröl a program. Ezt sikerült is megoldanom, viszont az lenne a cél, hogy a gomb nyomva tartásakor is csak egyet ugorjon és ne számoljon folyamatosan.
Szia!
Ezt hivják pergésmentesítésnek! Tegyél bele plussz egy változót és egyelágot.. most nem vagyok gép közelbe de ha estig nem dobja fel senki akkor összeütöm!
De megprobálom leirni.
2 változo legyen az egyig az x a másik az y plussz a változocamit számolsz az meg a z a gomb határozza meg az x-et. Figyeled a bemenetet ha gomb benyom x=1 Utánna jön elág.... elmegy igen ágra igen ágba teszel egy elágot y=1? ez lefut a nem ágra utánna beleteszel egy számolást y=1 z=z+1 Itt a változo amit számolni akarsz emelkedik egyel! az elág igen ágára nem teszel semmit. csak a legelső elág nem ágára mégegy számolást miszerint y=0 Így ha nyomva marad a gomb akkor nem plusszolja az y-t hanem elfut üres ágra és hogy az ujboli lenyomásnál tudjon futni a hozzáadásra azt pedig az első elág nem ágában lévő nullázás biztositja
Szia!
1 megoldás a képen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
Ez így a legegyszerűbb , akkor számol amikor felengeded a gombot
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Kaqkk megoldása a legjobb, eddig nem is tudtam, hogy mire jók a komponens makrók.
Szia!
Nem a legjobb, csak a legegyszerűbb.. Hátránya hogy blokkolja a program tovább futását, ami csak nagyon ritkán jó megoldás.
Igazad van! Nem értettem miért nem fut le amit tovább írtam a programhoz.
Semmi gond vele ha csak beállításra használja ,és minden mást ami fontos megszakításból kezel .
Igen ez is működik, végül kokozo megoldását használtam fel, mert működik és egyszerű.
A végleges program egy kapunyitó vezérlő. Két motort kell vezérelni: Nyitáskor 1.motor indul ki, utána 2sec késleltetéssel a 2.motor ki. Záráskor 2.motor be, utána 2sec múlva az 1.motor be. A motorokban beépített végálláskapcsolók vannak ezért van ráhagyásnak a 20sec-es időzítő. A jel egy távirányítóról érkezik, első nyomásra kapu nyit, második nyomásra megáll, harmadik nyomásra a kapu becsuk, negyedik nyomásra megáll és így tovább.
Egy kapunyitónál éppen mindegy hogy amíg a távirányító jelet ad megáll a program vagy nem .
Ebben teljesen igazad van, de a komponens makrónál az volt a gondom, hogy a megszakítás nem futott le, hanem mindig csak a gombnyomáskor aktuális értéket írta ki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
Élőben is kipróbáltad ? Egyébként érdemes az ilyen programokat "bolondbiztossá " tenni ,ha indítás után továbbléptetsz akkor elkezd bezárni (a zsebedbe rakott távirányító gombja megnyomódhat)
Ha kapott egy utasítást a vezérlő fejezze be amit elkezd és csak azután várja a következő parancsot. A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
Sziasztok!
Ezek azért nem jók mert pozitiv nyomást mérnek 0-tól valamennyi PSI - ig. Vásároltam egyet a Hestore-ból, ez tudja azt a nyomás tartományt, csak hogy diferenciál nyomást mér, vagyis a 0bar 5V kimenet és amint csökken a nyomás halad a 0V fele. Most próbálom átalakítani, a progimat, de ha esetleg valaki ismeri a megoldást segítsen legyen szíves. Köszönöm!
Szia!
Az absolute nyomásmérők egyik oldala nem vákuum (Pref=Pvákuum)? Ez egy megközelítőleg tökéletes vákuum, ha jól emlékszem -100kPA. Onnan nem jó neked mérni? Nekem is kellett volna már ezzel foglalkoznom, de még nem jutottam el idáig.
Sziasztok!
Nyomógomb pergésmentesítéshez kérdeznék én is néhány láma kérdést: 1. A TIMER1-vel időzítem a nyomógombjaimat. Mennyire elfogadható megoldás, hogy csak arra az időre kapcsolom be a timert, amíg a gombokat használja a felhasználó? Ez úgy történne, hogy mindig figyelem a komplett portot, amire a gombok vannak bekötve és ha érkezik be jel, azaz változás történik, akkor bekapcsolom a TIMER1-et, ami a háttérvilágítás is időzíti (serial LCD). A legutolsó lenyomás után x-ideig még van háttérvilágítás. Az x-idő elteltével letiltom a timert is. 2. Ha a TIMER beállításánál 300Hz-van, az azt jelenti, hogy 1s alatt 300 megszakításom keletkezik? Magyarul 300-ig növelve egy értéket 1 másodpercet számolok?
Szia!
Nem tudom. Amikor keresgéltem, csak a nyomás tartományra fókuszáltam.
- abszolút nyomásmérés: amikor a tényleges nyomás nagyságát a 0 nyomás szintjétől mérve adjuk meg – a referencianyomás: 0;
- relatív nyomásmérés: a nyomásmérés viszonyítási alapja nem a 0 nyomás – a mért érték függ a referenciától (pl. légköri nyomáshoz viszonyítva adjuk meg a mért nyomást, amikor is a légköri nyomást nem feltétlen ismerjük pontosan).
2: Igen. A megszakítási frekvencia elvileg valós. Eltérés csak amiatt lehet, hogy az oszcillátor (belső, külső) nem pontos.
1: Sokkal egyszerűbb és ésszerűbb használni egy segédváltozót, mint kapcsolgatni a Timer-t. Igaz, az utóbbi megoldás is járható csak keletkezhetnek pontatlanságok a Timer belső számlálója maitt, amihez közvetlen nem lehet hozzáférni a Flowcode-ból, csak C/ASM kóddal.
1. Használok segédváltozót. Már ha egyre gondolunk: minden a TIMER-el "felügyelt" eseménynek van egy engedélyező változója, amit a timerben figyelek, hogy engedélyezve van-e a számlálás. Ha igen, akkor egy számláló változót inkrementálok megszakításonként. A "késleltetés" elérését főprogramban vizsgálom, annak beteljesülése esetén, tiltom a számlálást az engedélyező változón keresztül, nullázom a számláló változót és ebben az esetben tiltom a timer-t. Pontosabban a timert a háttérvilágítás késleltetése után, ami minden gombnyomáskor újraindul.
Timerben csak a legszükségesebb feltételek (különböző gombok késleltetés számlálás engedélyét) és az inkrementálásokat végzem. Sőt mivel a választott PIC-en a F portot használom a hat gomb érzékelésére (nincs RF0 bemenet), az RF7 pedig a háttérvilágításra használom, magyarul az egész portot "egy témakörben" használom, így a komplett port figyelését is mellőzhetem a pergésmentesítés során. Tehát nem kell gombonként késleltetnem, így elég 1-2 változó. Azért gondoltam, hogy kikapcsolom, mert a berendezés alapbeállításaihoz szükséges csak. A berendezés élettartalma alatt max. 1% kell működjön. Egyéb bemenet jelszűrésére másik megszakítást használnék. 2. Köszi.
Nyugodtan kapcsold ki a Timer-t, sok vizet nem zavar.
Értem én, de ha megnézed az általad linkelt nyomás szenzorok adatlapját azt írja : Operating pressure 0 to 60 PSI, vagyis gondolom én negatív tartományt nem tudja mérni. Az általad említett "másik" oldal nem tudom melyikre gondolsz.
Javítsatok ki ha tévesen gondolkodok, de az eddigi szenzorok, amikkel én találkoztam el vannak látva egy cső csatlakozással ezt úgye egyértelműen rácsatlakoztattjuk a mérendő körre, valamint a lábkiosztásukon van egy Vdd, Gnd és egy analog kimenet. Viszont vannak olyan szenzorok is amelyeken én nem látok levegő csatlakozást, na ezeket nem tudom, hogyan működnek.
Elviekben az abszolút nyomásmérők egyik fele (mérő kamra egyik fele) vákuum alatt van. A másik fele szabad levegőn van (ez vagy cső kivezetésű vagy nem).
Ez csak inercia rendszer kérdése. Ha az egyik fele abszolút 0 nyomáson van, azaz a tökéletes vákuumban (ami biztos nem igaz), akkor annál lejjebb nincs, azaz nem mér negatívban. Normál légköri nyomáson értéket kellene neki kiadnia. Mivel Te a vákuumot a normál légköri nyomáshoz méred, ez a vákuum mérő pedig abszolút 0-tól mér, így szerintem jónak lennie. Jó lenne, ha meg tudnád igazolni az állításomat. |
Bejelentkezés
Hirdetés |