Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: Ez mit jelent ? Valami pontosabb vagy (legalább megközelítő értéket) tudhatnánk a működésai időről ? Hideg vagy meleg helyen van ? „bekapcsolás után hamar leáll”
kb.3- 5 percet megy és leáll. A mélyhűtő még nem olvad le de nem túl hideg, a normál hűtőbe van 15 fok. Konyhában van elhelyezve 21 fok a levegő.
Nofrost rendszerű a hűtő ? Vagy csak sima 3* os kétterű ?
Ha a fellelt képeken jól láttam ez egy 3+1* os önleolvasztós hűtő itt két eset lehetséges , vagy hőfokszabályzó hiba (túl hamar kapcsol ki) vagy gázhiány ezt legegyszerűbben úgy derítheted ki hogy amikor elindul a hűtő a normál tér hátlapa egy kisrészen "hírtelen" deres lesz .
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2022
Szóval ki lett pakolva leolvasztva a vízlevezető csöve el volt dugulva,hosszabb dróttal kipucoltam-elég dzsuvás volt, kimostam és most már nem áll la a motor, a mélyhűtő szépen hűl, de a normál hűtőben egyelőre + 20 fok van. Reggelig kiderül le fog-e hűlni. Nem tudom mikor kell neki lehűlni, akkor amikor a mélyhűtő már elérte a kívánt hideget, vagy együtt kellene hűlni?
A kipucolásnak nem lehet köze ahhoz hogy megy e vagy sem. Viszont a leolvasztás már segíthet az optimális működésben , a normáltér majd akkor kezd jobban hűteni ha a fagyasztó már közelíti a-18 at
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2022
Köszi szépen, úgy néz ki,hogy a szabályzót ki kell cserélni,mert nem reagág az állításra. Nullánál is úgy megy a kompresszor mint a maximumon, de azért kikapcsol és be is. Valószínű beragadt.
Úgy néz ki,hogy kuka lesz, megnézte egy hűtőgépes és megállapította,hogy gázhiány van. Már megrendeltem és hozzák az újat. Azt szeretném még tudni,hogy jó kompresszorral és jó állapotban lévő szekrénnyel mit lehetne kezdeni?
Pumpa és élelmiszer tárolásra alkalmas. Liszt cukor tészta stb
Sziasztok . Segitségre lenne szükségem van egy whirlpool bsnf 8422 ox nofrost hütőnk, aminek a fagyasztó téri ntc érzékelője hibás. Szeretném ki cserélni csak nem tudom, hogy a fagyasztó téri érzékelő milyen hőmérséklet tartományban üzemel. Ez az elpárologtatóra van fel szerelve . Valaki meg tudja mondani nekem milyen tartományba való bele?
Előre is köszönöm a segitséget .
Sziasztok!
Meg lehet oldani, hogy kültéri garázsban télen működjön a fagyasztó része egy kombi hűtőnek? Kb. 1 hónapra kellene egy kb 60 literes mélyhűtő. Nem lenne nyitogatva. Ezért a rövid időért nem akarok venni, valószínű nem kellene utána már. És kerülgetni se akarnék egy új de nem használt mélyhűtőt a későbbiekben. Van egy már kb. 3 éve kidobásra ítélt szenzorhibás (ezért az elektronikája kicsit anno meghekkelt) egykompresszoros kombi hűtőnk (Siemens KG26V04) a nem fűtött(!) garázsban, jelenleg szerszámos szekrénynek használom. Arra gondoltam, hogy a kompresszorát egy egyszerű szabályzással (arduino, relé, ntc, stb) be-ki kapcsolgatnám kb. -12...-18°C hőmérséklet között, figyelve a megfelelő hosszú késleltetésre a motor újraindítása előtt. Próbaképp kikötöttem az eredeti elektronikát és elindítottam a kompresszort. A környezeti hőmérséklet +5°C volt. Két óra múlva a fagyasztó -36°C a normál tér +1°C hőmérsékletű lett. Első ránézésre ez akár még így működhetne is. De a kérdésem az, hogy mivel a hűtő hideg térben van (akár pár fokos mínusz is lehet, időjárás függő, messze az üzemi klímaosztálytól) milyen problémát hozhat fel? Párologtató elégtelen működése, jegesedés?, stb... Relatíve rövid időre kell és nem érdekel a hosszú élettartam...
Üdv. Mindenkinek! Ismét termosztát. Mint korábban már beszéltünk erről a témáról pl. itt és előtte: ]Bővebben: Link Pár termosztátot cseréltem, mert vagy szakadást mutatott a 6-os és a 4-es között, vagy nem kapcsolt ki. Kettőt szétszedtem, és a 6-os érintkező meg volt égve. Csináltam egy elektronikus szabályozót, most azzal megy. Tartaléknak vettem egy 1405 termosztátot, a szerviz ezt ajánlotta. Próbaképpen bekötöttem úgy, hogy egy teljesítmény relét kapcsol és a relé a kompresszort. Egy probléma van vele, hogy amikor bekapcsol, a relé pár másodpercig úgy viselkedik mint egy csengő, utána működik a gép. Azt nem értem, hogy miért viselkedik az új szabályozó így? Kérlek benneteket írjátok meg, hogy ez természetes, vagy nem jó a szabályozó? Segítségeteket előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2023
Vedd ki a relét , nem kell az oda , nem lehet hogy egyenáramú relét vettél ? Az működik így hogy váltón nem akar rendesen behúzni "prelleg"
Szia Kaqkk! Nem-nem, egy váltófesz relé. Az elektromos szabályozó is ezt kapcsolja. Az elektronika kapcsol egy 12V-os relét, az meg ezt a váltófeszültségűt. Az új szabályozónál arra gondoltam, hogy a relé vegye le a terhelést a termosztátról. Attól tartok, hogy egy a bizonytalan bekapcsolás tönkre teszi a kompresszort. Mértem a relére jövő feszt, és a műszer is azt mutatta, hogy szakadozva jön a feszültség.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2023
Elvileg a termosztátnaqk ell kell bírnia a kompresszor induló-és üzemi áramát , azt megnézheted hogy a termosztát érintkezőire rákötsz egy izzót a komp helyett és figyeled hogy bekapcsoláskor mit csinál , előfordulhat hogy az érintkezők kapcsolnak ilyen bizonytalanul , ha a lámpa is villog akkor cseréld ki a a cuccost garanciában .
Köszönöm az infót! Ki fogom próbálni égővel. Mivel az előző új kb. két hétig ment, azt mondták, hogy nem cserélik ki mert biztos rosszul lett bekötve azért ment tönkre. Azt nem tudom, hogy lehet rosszul bekötni a 6-os és a 4-es vezetéket. Ezért rákérdeztem egy másik cégnél akiktől vettem, hogy garancia van-e? Azt mondták, hogy nincs.
Üdv. Kaqkk! Köszönöm a segítséget! Beraktam egy égőt és nem villog. Beépítettem a termosztátot, most megy rendesen, remélem ez tovább tart, nem egy-két hét! Azt mondják, hogy van szag vakság, én meg azt mondom, hogy van szakmai vakság! Sok 10-éves elektromos munkában töltött évek után, illő lett volna az égővel kezdeni a hibakeresést! Még egyszer köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2023
Üdv mindenkinek!
Van egy ilyen Candy CFO 050 E kis hűtőnk, ami a kezdetektől fogva szar. Már másoktól is olvastam ugyanezt a hibajelenséget, csak kár hogy nem a megvétele előtt. Hol bejegesedik, hol egyszerűen leolvad és folyik benne a víz. A hűtő egyébként nem önleolvasztós, úgyhogy nem tudom hogy mit csinál, mitől ez a hektikus viselkedése. Az egyetlen ötletem, hogy relatíve alacsony hőmérsékletű helyen, az alagsorban üzemel, ahol télen előfordul hogy csak tizen-egynehány fok van. Az én egyetlen tippem, hogy mivel a termosztátja hátul, kívül van, esetleg az kavar be. Ha valakinek van ötlete, tapasztalata esetleg megoldása hasonló hulladékkal, kérem ossza meg velem.
Szia Laca13! Nekem is Candy hűtőgépem van de ez mélyhűtő szekrény és a lakásban van ahol általában 15 fok körüli a hőfok. Az hogy a termosztátja kívül van, az nem probléma, lényeg, hogy az érzékelő a hűtőtérben legyen. Én tennék bele egy hőmérőt és figyelném, hogy hány fokig hűt? Indul-e a kompresszor, ha megy a kompresszor mekkora zajjal megy? ha nagyon nagy hangja van csapágyas is lehet. Termosztát hiba is okozhat ilyen hibát. Én elég sokat dolgoztam, figyeltem, hogy mit csinál, mert ahogy fentebb leírtam, nálam termosztát hibák voltak. Majd a szakik biztos többet tudnak mondani.
Idézet: Ez is lehet probléma , a hűtők általában +3-5 fok környékén tartják a belső hőmérsékletet ha kicsi a külömbség a külső-belső hőfok közt természetes hogy sokkal ritkábban indul a kompresszor , ezért a benne lévő dér-jég még ha nem automata akkor is leolvadhat . 20-22 fok hőmérsékletre vannak tervezve az európában forgalmazott hűtők ... „ahol télen előfordul hogy csak tizen-egynehány fok van.” A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
Szia oregharcos!
A hűtő csak pár éves, de még ez is lényegtelen, mert kezdettől fogva ezt csinálja és mint írtam, mástól is olvastam már hasonló véleményt. Vásárlói vélemény volt.
Most érdeklődtem a nejemtől mert eddig én nem figyeltem rá, csak ma amikor a tartalék élelmiszerért mentem le hogy tiszta víz minden, de ő azt mondta, hogy ezt a jelenséget nyáron is produkálja. Pedig olyankor azért már ott is normál 20-22°C van. A jégkocka készítője (kondenzátor? ) nem deres mint úgy általában a "normális" hűtőknek, hanem a leolvadó, visszafagyó víztől jégcsapos.
Az az ötletem támadt, hogy meg kellene próbálnom egy elektronikus termosztáttal vezérelni és akkor legalább azt ki tudnám zárni hogy a külső termosztát a probléma, vagy valami más. Egyébként most hogy kikapcsoltam amíg kitörölgettem, utána visszakapcsolva rendesen elindult, ment a kompresszora és deresedett a belső hőcserélője.
Ezeknél ha megy a kompresszor nem sok változást lehet elérni , a mélyhűtő alatti tálca (azt írtad nem automata) hátulján van egy eltolható műanyaglap ,amit előre hátra lehet mozgatni ?
Ebben nincs olyan lap mert a "mélyhűtője" tulajdonképen csak jégkocka készítő.
Értem akkor viszont csak két dolog javíthat a működésén . Az "optimális " hőmérsékleten való működtetés és a sűrű leolvasztás
Jelenleg az a tippem, hogy vagy túlhűt a hűtő (az érzékelője a "mélyhűtő" részben van) és valamiért úgy érzékeli, hogy az egész hűtőben hideg van, miközben a mélyhűtő részen kívül már elkezd olvadni a rárakódott jég. Most azzal kísérletezek, hogy feljebb vettem a hőmérsékletet (kisebbre állítottam a termosztátot) hogy ne legyen olyan hideg a mélyhűtő rész, így hátha sűrűbben kapcsol be. De az a tippem, hogy a termosztát "érzékelője" (a kapilláris vége) rosszul van elhelyezve és bejegesedik, így csak akkor kapcsol be újra a kompresszor, amikor az leolvadt. Viszont mire leolvad, addigra a kondenzátoron lévő jég/dér is leolvad és lecsöpög.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |