Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
A Nyíregyi piaci sárgaság egy erősebb menetben lekopik a fúróról is.
A valóban jó bit-ek elég drágák egyébként. A festettek három ötszöröséért mérik ezeket. A gyémántszemcsést pl. mindig ki szerettem volna próbálni.
Ezek ha jól számolok még olcsóbbak is (7245Ft a 22db) mint a titánium amiről beszéltem, mert azok olyan 400-600Ft/db áron vannak, és valóban jók.
Van ez drágábban is, ha olyan helyen veszed.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
Nem akarlak mindenáron meggyőzni, de az is elhangzott már, hogy sok esetben nem ér be a bit a csavar fejéig. A toldó nem opció, mert vastag. Aztán a mágnesességük sem mindig előny, ami ellen védekezni sem lehet - ugyanis legtöbb bittartó mágneses... Nekem vannak extra hosszú (10 centi fölötti) bitjeim is, golyós rögzítővel/nyéllel, de ezek már egy tisztességes, önálló csavarhúzó árába kerültek. Ennyi pénzért viszont nem akarom magamnak se bizonyítani, hogy jó, ami nem is.
Idézet: „...sok esetben nem ér be a bit a csavar fejéig.” Ezt én már évekkel ezelőtt úgy oldottam meg, hogy a bit végét 1 mm-es vágókoronggal bevágtam, ergo bele van munkálva egy nút csavarhúzóhoz. Emiatt még egyik bithegyem sem károsodott, továbbra is használható a toldóban, csavarhúzóban.
Még az sem kell, mert noha gyengébb minőségben, de lehet kapni olyat ami egy az egyben úgy néz ki mint az imbusz készlet, van vagy 12-15 centi hosszú szára. Ahova az nem ér be, oda nem is akarnék beérni. Ezek általában műanyag dobozos vackok, amikhez nem kell nagy erő a csavar kitekeréséhez, szóval általában a nagyon drága bitfej sem.
Valószínűleg kapható, de anno azonnal kellett megoldás. Azonkívül minek vegyek mindenféle csavarhoz egy gyenge minőségű készletet.
Na és vannak a doboz mélyén torx, imbusz, stb. csavarfejek, amikben van középen egy csap. A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
Érzékelés témában én is csatlakoznék egy kérdéssel.
Az okos telefonok képernyője, hogyan érzékeli az emberi érintést? Látszatra egy elég vastag, teljesen üvegszerű anyag, és az ujjam kényelmesen érzi, de mondjuk egy gyufaszálra nem reagál (meg még egy csomó egyéb dolgot is kipróbáltam, és azokra sem).
Ha az ujjad finom érintésére is reagál, akkor kapacitív úton érzékel.
Köszönöm, áttanulmányoztam.
De! Egyik sem igazán tűnik telitalálatnak, az én telefonom (és számos egyéb kipróbált típus) esetében. Pl a kesztyűs dolog már bizonytalan, de van olyan speckó kesztyű, amivel jól működik. Most konkrétan kipróbáltam egy Magnum jégkrém pálcikájával (pár perce ettem le róla a szilárd anyagot, így még egyik vége nedves) a számok megadását telefonáláshoz. A fapálcika enyhén nedves vége, stabilan nyomja a számokat, de a száraz, egyáltalán nem. Erre nem találom a magyarázatot, mert ugyanott fogom mindkét esetben. Lehet azt tudni, valójában milyen elv van mondjuk az én Samsung-omban?
Szerintem mind kapacitiv display, ezért mindenféle fadarabok helyett szerezz egy darabka vezetö gumit, azzal gond nélkül megy.
Nagyon én sem ismerem, a leírás szerint töltést vezetünk el a kezünkkel. Gondolom, ami jobban elvezeti a töltést, azaz jobb a vezetőképessége, arra érzékel, működik. A fapálca nedves vége vezető, töltést elvezeti onnan, száraz vége nem. Egyik kesztyű jobban vezető, másik nem.
A rezisztív nyomásra érzékel, fizikai elmozdulás kell, kapacitív érzékeléshez nem kell benyomódás, csak töltés elvezetés, ami még közvetlen érintkezés nélkül is lehetséges.
Pontosabban: a töltéseket a testünk "veszi" el, testünkig kapcsolat a vezető nedves fapálca, vagy vezetőbb kesztyű.
Találtam a mühely takaritásnál egy szép kis motort , gyorsan fel is használtam , 180-as homlok csiszolót kreáltam belőle .
Szerintem jó kis hasznos eszköz lehet a barkácsolásnál , vászon nem volt itthon hozzá ,megrendeltem és várom a postást.
Amíg nem volt ilyenem nem hiányzott, most azonban nagyon ha nem lenne.
Könnyű megszokni az illesztett csiszolásokat vele.
Az a sok jó Danamid, mennyi mindent lehetett volna belőle esztergálni
Ugye a motor és a doboz között is van egy szépen megmunkált darab (képről nem tudom kinézni), és nem csak két csavar fogja az "élén" a kapocs dekli helyén? Bár maga a kérdés is sértő. Már látom, természetesen van, és nem "lifeg" A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
Igen szerintem is hasznos kis gep , 400watt-os motor de nem is ipari felhasznalasra keszult.
Jelenleg fix asztal van de keszul hozza dontheto is .
Az a.sok jo muanyag nem gond , az van...
Ezen a motoron gyarilag nem volt kapocs dekni igy adodott a kapcsolo pozicioja. / stabil nem lifeg / A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
Vennék egy alap Flex-sarokcsiszolót. Kérdés, hogy a nagyobb fordulatot, vagy a teljesítményt preferáljam?
Van egy ami 12000 fordulatú de 800W-os, és a másik 1010W 10000 fordulattal. A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2016
Szerintem a 10000-res fordulat bőven elég. Én a nagyobb teljesítményt favorizálnám. Bár a 800W is bőven elég bármire amire egy flexet használ az ember.
Korongátmérő mekkora?
A sarokcsiszoló fordulata nem stabil, erősen függ a terheléstől. Nem tudom mire kell, de a saját tapasztalatom alapján a méretet a súlyt és a finom futást fontosabbnak érzem. Nekem sok stáció után, most Makita van, és elégedett vagyok vele. Enyém 125-ös korongból bármit kihoz amit lehet. Lusta vagyok megnézni, de 600-800 W körül rémlik. Ha kell, akár egy kézzel is jól meg tudom tartani, egy-egy kitekert testhelyzetben, igazodva a feladathoz.
Úgy tudom vágáshoz nagy fordulat, tisztításhoz -pld. hegesztési varrat- alacsonyabb fordulat jó. Talán ez lehet döntő, hogy mire kell jobban. Az erősebb, alacsonyabb fordulatú fordulata terhelésre biztosan kevesebbet esik.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2016
125-ös. Van most egy 125-ös KRESS-em, de beviszem melóba, mert nem vesznek szerszámot, és nincs kedvem szenvedni bent fűrésszel reszelővel, ami megint csak nincs, tehát azt is vinni kellene. Így most vennem kell itthonra valamilyet. A súlyeltérés a két gép között 30dkg.
Sajna amit konstans elektronikával is felszereltek, az már túlmutat a kereteimen.
Az sajna drága, ami már állítható fordulatú.
Csak megnéztem, és lefotóztam. Sokat vaciláltam mielőtt megvettem, mert túl kicsi volt a korábbi sarokcsiszolóimhoz képest, de remek döntés volt. Olcsó, és brutálisan sokoldalú.
Olyan rezzenéstelenül jár, hogy akár forgás közben is letehetem az asztalra, és "nem megy odébb" (de azért nem szoktam ilyet csinálni vele). Ne vegyél drágát ilyesmiből, nem érdemes. A "FLEX" inkább nimbusz, mint valódi érték, talán a gyűjtők értékelik legjobban.
Ez tényleg jó választás! (tapasztalat)
Nem emlékszem pontosan, kb. 2-3 éve vettem, és bruttó 15.000 körül kértek érte.
A Makita igencsak megbízható gépeket gyárt. Ráadásul eredeti Japán.
Nekem az az olcsó megoldásom van állítható fordulatú Flexre, hogy egy porszívóból kitermeltem a fordulatszám szabályozót, bele szereltem egy dobozba, amire felcsavaroztam a dugaljat. Ebbe dugom a masinát. Fúróhoz is jó, vagy körfűrészhez. Gyakorlatilag bármihez amiben kefés motor van. Nekem a Flex miatt kellet, mert polírozni túl nagy alapból a fordulata.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |