Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   166 / 3562
(#) Topi válasza Gery hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Abban a kábelben is. A csatlakozó a kábelben ugyan olyan, mintha lenne benn ér is. Csak az nincs.
(#) Gery válasza Topi hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Hát akkor így jártam Azért kössz az infót!
(#) googa válasza Gery hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Szia Gery!

Itt a megoldás: Samsung PC Studio + Driver

ui.: Nekem Samsung D600 volt a megjelenésétől kezdve, mekkora csúcs mobil volt. Most meg PDA telefon, de ***t sem ér, samsunghoz képest Ha tényleg csak a kábel nem akadály, akkor ezzel menni fog, kivéve az mms...

uui.: Nem tudom ez melyik verzió, de van már 3.0-és a studióból...asszem a samsung oldalon. Bocs siettem!

Vulgáris szót kicsillagoztam,
Moderátor
(#) Norbert123 hozzászólása Aug 31, 2008 /
 
Holnap suli...megint...
(#) googa válasza googa hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Már nem tartozik a vulgáris szavak közé, hiszen 12-es karikás műsorokban fényes nappal is használják kisípolás nélkül. Nem mintha én nagy paraszt ember lennék a szó valós értelmében, de ezt a szót igenis használják mindenféle szemérmeskedés nélkül. Csak a kis városiasodott fülünk nem szereti.
(#) vtsoftware válasza googa hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Jah, már én is észrevettem. Rádiókban sincsenek "kivágva" a zenékből...
(#) Topi válasza googa hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Igen. Norbi kicsillagozta a szar szót, amiért legyél is felháborodva.
Norbinak is az a célja, hogy ez a fórum lealacsonyodjon a kultúrált, korrekt szakmai fórum szintjére.

Ezért tényleg fel kell háborodni, amiért ennyire gonosz volt.
(#) googa válasza Topi hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
A félreértések elkerülése érdekében: Szó sincs felháborodásról és tisztában vagyok a fórumszabályzattal is. Nem is tetem ellenvetést, a kicsillagozás ellen.
Azt próbáltam elmondani (barátságosan), hogy ez egy ősi szó, ami újra kezd elfogadottá válni és kilépni a tiltott kategóriából. Igaz ronda hangzása van, de semmi köze a kultúrálatlansághoz. Ugye értitek és mégsincs harag?!
(#) Topi válasza googa hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Idézet:
„kezd elfogadottá válni”


Nálunk nem.

Nincs harag, csak szóvátettem.
(#) szamóca válasza googa hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Ha mindenképp akarod, használd helyette a fekáli-át, az a szakszerű.
(#) googa válasza szamóca hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Szagszerű...nah de haggyuk már a témát, már bánom, hogy nem szerkesztettem ki a hozzászolásomból...
(#) googa hozzászólása Aug 31, 2008 /
 
Feltelepítettem egy játékot: Nascar Racing 2003 Season, erre az intro után a mellékletben csatolt hibaüzenet jön fel és nem indul a cucc.
Valaki tud segíteni?
(#) deguss válasza googa hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Nem szoktam ebben a témában megnyilvánulni, de ha már ennyire izzik itt az élet, nem hagyhatok ki egy pár szemérmetlen beszólást.
Ne játssz, tervezz áramkört helyette! Abból még tanulsz is valamit, még ha az első full zárlatos is lesz!
(#) Mzolee hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Valaki megmondaná, hogy mér b::szogat eza tranyóka flash bigyó hogy én uj vagyok itt az oldalon?
(#) Frankye válasza Mzolee hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Biztos még "új" vagy az oldalon!
Csak egyszer kell végigcsinálni, utána nem jön elő újra. De egyszer tisztességesen végig kell csinálni.
(#) maTaKee válasza Frankye hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Ezzel azért vitába szállnék ugyanis nekem mindig előjön, ha belépek az oldalra, és minden egyes alkalommal végig kell csinálnom, a fórumszabályzatot meg már kívülről fújom!
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Valószínűleg azért, mert nem mentél végig teljes egészében a tutorialon. Amíg teljesen végig nem viszed, addig minden bejelentekzéskor elő fog jönni.
(#) gtk válasza Frankye hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Mivel ujra radioepiteses maniam elojott, gondoltam megkerdezlek Titeket, hogy egyaltalan be lehet kulonbozo induktivitasu rezgokoroket szerezni ? Tudjatok azokra a kis sarga, zold, piros , stb szinnel jelzett tekercsekre gondolok amik megtalalhatok a kulonbozo olcsobb radiokban, magnokban is.

Esetleg HESTore nem tudna ilyesmit beszerezni?
Szerintem a radiosok orulnenek neki.

Mivel a HEStore topic befagyott, igy ide irtam.

Udv.
(#) MaSTeRFoXX válasza gtk hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Léteznek Neosid gyártmányú kis árnyékolt csévetestek ferritmaggal. Régebben vettem ilyet, csak nem emlékszek most hogy honnan, talán RET-ből vagy Rádióvilágtól a HAM-bazárból. De az biztos hogy egy német cég gyártja őket, és létezik hozájuk adatlap elvileg. De ezekről van egy kis táblázat itt: Bővebben: Link

Szerk:
Most megtaláltam a rádióvilág oldalán Bővebben: Link

Szerk2:
Megvan az ismertetőjük és adatlapjuk. Bővebben: Link
(#) gtk válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Koszi szepen !

Este megnezegetem.
(#) sprofan hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Szisztok!
Lenne egy kis kérdésem, nem nagyon ismerem a kresz ezen részét, de hátha tudja valaki
Ha fogok egy biciklit (bármilyet) és rápakolok egy 30ccm3-s fűkasza motor, akkor az minek számít? Tehát minden következmány nélkül száguldozhatok a maga 25-30Km/órájával? (ez természetesen csak elmélet, de kíváncsi voltam)
(#) zenetom hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Je elkezdődött a suli
Vannak új tantárgyaim, mint pl. automatizálás/robotika, meg ilyen finomságok
(#) lapose válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Szia!
Ha jól emlékszem 30ccm3 alatt lehet papír nélkül menni vele! Legalábbis nekem egy 28ccm3 -est kínáltak és nem kellet hozzá semmi papír! Persze a kresz rá is vonatkozik pl. gyorshajtásért megbüntethetnek!
(#) wg_kezdo válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Hát, ha az emlékezetem nem csal akkor maximum segédmotoros kerékpárnak.
Asszem régen az 50ccm volt a határ, de hogy mi és mi között azt már nem tudom.

Itt írnak róla az alján
(#) sprofan válasza wg_kezdo hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Amint láttam a linken, nagyjából e határ alatt nem kell semmilyen papír:
Max: 350 kg (ebbe bőven beleférne)
motor: max: 4kW iletve 50ccm -ebbe is
maximum 45 km/h -ebbe meg aztán bőven
Azért ha el tudok "kapni" valakit aki jártas ebben megkérdezem mert az oldalon 2007-es hsz-ek vannak.
köszi mindkettőtöknek
(#) lapose válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Ha ilyen paraméterekkel rendelkezik akkor segédmotor!
(#) sprofan válasza lapose hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
De nem!
Mármint nem ilyen paraméterekkel rendelkezik, csak ettől a ponttól segédmotor, ezért is írtam le, egyébként kb. 20Kg/25(nem is 30)ccm/25-30km/ó
(#) wg_kezdo válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Hát ha alapul veszünk egy elektromos kerékpárt és "rávetítünk" egy 30ccm-es belső égésű motort akkor valszeg ez is az, mint az elektromos kerékpár.
Nem tudom emlékeztek-e még azokra a 28-as biciklikre amire rá volt építve (valahol a pedálnál) egy motor .

Nade, ha a BKV logikát vesszük alapul nyomozz csak utána:

"2 felnőtt + 1-7 gyerek diákigazolvánnyal 2 napra 2000Ft-ba kerül
Nade, ha a gyerek csak 3 éves vagyis "gyerekebb", de nincs diákja akkor 6000Ft-ba kerül ugyanez.
(mivel így nem kapsz családi jegyet csak felnőtt napijegyet amiből 4 db kell a két napra)"

Szóval ami kevesebb néha nem több
(#) sprofan válasza wg_kezdo hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Végülis csak érdeklődtem, mert ez már nagyon-nagyon rég piszkálta a fantáziámat, viszont ezen az alapon az erre felénk nagymamik körében egyre népszerűbb (komolyan, minden 2.-nak van kb. ) elektronyos canga is szinte már jogsihoz kötött. Már előttem a kép, amin a 60 éves nénit a motorháztetőre nyomják a rendőrök mert nincs semmilyen papírja
(#) lapose válasza wg_kezdo hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Az egyik ilyet dongónak hívták, csodás volt.
már fél órája nézegetem a netet, de nem találtam rá hivatalos utalást ezek jogállására!
Következő: »»   166 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem