Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3542 / 3588
(#) zamatőr válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Téglalap, trapéz és körgyűrűből állna. Trapéz súlypontja (ez lenne a hosszú oldal)?
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
NASA szokott ilyenekkel vacakolni, aztán mégis felborul amit kitalálnak az okosok.
Mellesleg van itten toronyóra és harangozó készítő iparos is, én meghallgatnám a tanácsát.
(#) moltam válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 28, 2024 / 1
 
Egy megoldás ami még nem volt: cad programban megszerkeszteni és az kiszámolja.
(#) gg630504 válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
A trapéz felbontható egy téglalapra és két háromszögre.

Körgyűrű: ha a forgástengellyel koncentrikus, akkor figyelmen kívül hagyható. Ha nem, akkor a nagyobb körlapból vond ki a kisebb körlapot.
(#) zamatőr válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Köszönöm, közben találtam rá képletet és megszerkesztettem -remélem jól számoltam és nem kel kísérletezni.
(#) Alkotó hozzászólása Márc 2, 2024 /
 
Rég óta motoszkál bennem a kérdés/kétely. A mikróban van egy belső világítás. Ha kinyitom az ajtót, akkor minden leáll, de a fény nem alszik ki. Néhány perces melegítés után egy csomó pára képződik a belső térben, de nem tudom otthagyni kinyitott ajtóval (szellőzés miatt), mert a lámpa ott világít.
Miért így van megoldva? Milyen ajánlott módszerrel lehet szellőztető módban hagyni a mikrót mikor elmegyek otthonról?
(#) Rosszmáj válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
(#) Alkotó válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Ez a rajz nem fedi a nálam tapasztalható valóságot.
Ez már egy elég leharcolt mikró (de működik), ezért nincs kizárva semmilyen beavatkozás. Mégis hasznos lenne előtte tájékozódni, mert a probléma nagyon valós, ezért jó eséllyel másnál is jelentkezett már.
(#) Suba53 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2024 / 2
 
Kapcsolós konnektorba dugod a mikrót, és ha elmész lekapcsolod. Majd nyugodtan nyitva hagyhatod az ajtaját, hogy szellőzzön.
Nekem egyéb szempontokból is egy csomó készülékem ilyen kapcsolós aljzatokban vannak.

Az óra állítgatása okozhat némi kellemetlenséget, de valamit valamiért.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024

Konnektor.jpg
    
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Érdekes, mert a régebbi típusoknál ez nem volt divat. Nekünk van kettő is, hagyományos mechanikus és állandóan nyitva van az ajtajuk. Az újabb nyomógombos digitálisak viszont olyanok, hogy az ajtó nyitással együtt bekapcsol a világítás is mert rá van kötve az ajtóreteszre ha jól emlékszem.
(#) vision61 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Idézet:
„Ha kinyitom az ajtót, akkor minden leáll, de a fény nem alszik ki.”

Biztos hogy nem?
A miénk egy sok éve működő Orion fantázianevű digitális kijelzős, programozható masina. Ugyanilyen okból, én is nyitva szoktam hagyni az ajtót, ha párás a belső rész, igaz egy szalvétával a nagyját kitörlöm.
Kb. 5-6 perc után kikapcsolja a világítást nyitott ajtónál is. Ez véletlenül derült ki, mert a használati útmutatóban nem láttam ilyen beírást.
(#) Alkotó válasza vision61 hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Ki fogom próbálni, ennyi ideig még nem teszteltem.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2024 / 1
 
Kell oda a lámpa? Melegítéshez nem kell belelátni, úgysem látni milyen meleg, lámpa kiszerel.
Miénk régóta nem világít, nem is hiányzik.
Én a hangszórót kötöttem ki régen, zavaróan hangosan sokáig sípolt ha leállt.
Ez amúgy is észrevehető, ha a nagyon hangos ventilátora elnémult.
(#) tufatofu válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Osztom a véleményed. Az "ügy" kapcsán néztem meg, hogy a miénkbe van-e lámpa egyáltalán, mivel sosem gyönyörködtem a kivilágított forgó edényben eddig. Kiderült, hogy lámpa van benne de kiégve, aminek hiányát nem érezte senki a családban.
(#) Alkotó válasza vision61 hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
25 percig nem kapcsolt le. A cégnél is megnéztem a mikrót, és abban is világít a lámpa nyitott ajtónál (ez nagyjából újnak mondható készülék, csupa rozsdamentes, és csupa digitális).
(#) Alkotó válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Ez is lehet megoldás.
Azért vetettem fel, mert észszerű lenne ha beavatkozás nélkül is lehetne világítás nélkül szellőztetni.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Hogyne kéne, engem nagyon zavart amikor kontakthibás lett. Ha kereken 1 vagy 2 tányérfordulatot akarom használni, akkor ha nem világít nem látom hol tart benne a pohár. Lehet persze számolgatni a másodperceket is de az agyrém.
Plusz levesnél, főzeléknél látod amikor a széle bugyogni kezd, világítás nélkül az sem látszik.
(#) bbalazs_ hozzászólása Márc 4, 2024 /
 
Piaci rést érzékelek
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Látom az eltelt időt óra van rajta, innen tudom mikor jó. Vagy beállítható a kikapcsolásig idő pontosan másodpercre.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2024
(#) gg630504 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 4, 2024 / 1
 
Engem az zavar, hogy amikor kikapcsol a melegítés megáll a tányér ahol van.
Nem forgatja tovább az induló pozícióba.
Pedig az autók ablaktörlői tudják ezt a szolgáltatást, ki van fejlesztve.
(#) Gafly válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 5, 2024 / 4
 
Mekkora ötlet már:
Bal kezemmel kinyitom mikrosütő ajtóját, a jobbal a libacombot beteszem.
Utána WIFI-n követem ahogyan sül, az okostelefonon.
Majd amikor MI szerint készen van, és tökéletesen porhanyós, akkor kapok egy "PUSH" üzenetet a FB-ra és egyből posztolja is, hogy mindenki akit érdekel, ne maradjon le az eseményről.
Bal kezemmel kinyitom a mikrosütő ajtóját, a jobbal kiveszem a libacombot. Azért a jobbal, mert az applikációban a "jobbkezes" opciót klikkeltem be, mert egyébként lehetett volna úgy is, hogy bal kézzel ragadhassam meg. Csak úgy meg nem olyan a "felhasználói élmény", mert bal kezemmel kinyitom a mikrosütő ajtóját, utána ugyanazzal a bal kezemmel kiveszem a libacombot, bal könyökömmel visszacsapom az ajtót. Közben elhajítom a libacombot mert rettenetesen forró. Házikutya 2.0 applikáció azonnal aktivizálja magát, megállapítja ghogy a szaga jó, de rettenetesen forró. Gyors chat a MI bottal, hogy akkor mi fog történni? Várja meg ameddig 45,3 ... 50.2 fok közé hül, utána bátran fogyasztható.
Dehát.
Nincsen dehát, Ön és Házikutya 2.0 ugyanazon az erőforráson osztoznak.
És akkor?
Telepítse a ZsírosKenyér 3.12.5 applikációt, de ugyanakkor erősen javasolt, hogy csak alapos döntés után válasszon csak a "Jobb" vagy "Bal" kéz opciók között.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 5, 2024 / 1
 
Viccnek szántad, de ez így is lesz. Csak közben öt reklámot hagytál ki amit meg kell nézni mobilon, hogy továbbmenjen pld.: ajtónyitásra.
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Mintha nálatok még szerepet kapna a házimacska 3.1 és a háziasszony 1.0ß is
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Igen, a digitálison van, de az analógon nincs. Én most egy régi Samsungot ( a másik Samsung mellett) használok a konyhában ami javításból maradt itt, olcsóbb volt venni egy másik használtat mint amennyibe ehhez az alkatrészek kerültek volna plusz a munkadíjam, így a tulaj itt hagyta, közben használta alkatrészekből megjavítottam magamnak.
Ezen egyetlen mozdulat (1 másodperc) az elindítás. A szomszédom digitálisán olyan érintőnek kinéző gombok vannak, ami persze nem érintő mert erővel meg kell nyomni. Első érintés a teljesítmény, mert az mindig visszaáll alapra. Utána következő érintés a percek, aztán a másodpercek majd az indító nyomógomb. Tehát négy gombot kell nyomkodni ahhoz hogy elinduljon. Az indító gomb már vagy koszos belül, vagy kikopott, vagy elfáradt, de van hogy azt háromszor meg kell nyomni hogy elinduljon. Na nekem ilyen mikró ingyen se kéne, hiába van rajta a csillivilli óra. Ami majd egyszer meg fog állni rajta végleg, és az bizony nem javítható az esetek többségében mert programozott mikrovezérlő van benne, legalábbis amit egyszer próbáltam javítani abban az volt. Annak a cseréjét nem tudom elképzelni ésszerű árban, tehát onnantól a mikró vagy kuka vagy alkatrész egy másikhoz.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Egy gombot nyomok indul, látom a kijelzőn az eltelt időt, tudom x kajánál 2.5 perc akkor kinyitom.
Ez egy 30 éves Samu.
(#) vargham válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
És a teljesítmény állítása?
(#) vargham válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Szüleim és nagyszüleim egyszerre vettek egyforma mikrót 1993-ban. Szüleimét megkaptam 1999-ben, amikor beépített lett nekik. Azóta is kifogástalanul működik. Nagymamámét megörököltem 8 éve. Szerintem egy életre meg van oldva a mikrosütő ellátásom.
(#) nagym6 válasza vargham hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Alapból maximum ha nem állítom be, ekkor nem kell ehhez hozzányúlni. Így használom maximumon.
(#) vargham válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Egy csomószor nem jó a maximum. Helyenként megég, máshol hideg marad. Legalábbis a régi, on/off mikrosütőknél.
Ezért is szeretem a tekerőgombos kivitelt. Látom, hová van állítva, könnyű átállítani.
(#) nagym6 válasza vargham hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Csak rövid idejű melegítésre 0.5-3 perc használom. Itt még nincs ilyen probléma, illetve csak enyhén.
A tekerőgombosnál kis időt nem lehet pontosan beállítani, pld. 1 percet.
Következő: »»   3542 / 3588
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem