Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   145 / 399
(#) deadlyroberta válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Hát akkor csak ki kéne cserélnem 1 wattosra minimum...
(#) reloop válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nem találkoztam még ilyen hibával Urbán-féle panelnél. Javaslom forraszd át a T10 lábait, egy átmeneti ellenállás megmagyarázná az R35 melegedését.
(#) deadlyroberta válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Hogy is forraszam át?
(#) reloop válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Jó minőségű ónnal forraszd újra a lábakat, az helyre hozza az esetleges átmeneti érintkezést. Forrasztás.
(#) deadlyroberta válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Megnézem.
(#) janika89 válasza Pavel hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
helló
én csak egy kezdő vagyok szeretnék építeni egy QUAD 405 már javítottam havernak. De mikor bekötöttem és üzembe helyeztem le a kalappal a technika előtt.
Szép dinamikus kemény basszus.
Lehet * de aki egyszer megépíti * annak örök társa lesz.
(#) Ge Lee válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Ha a 22 ohmról van szó az nem melegedhetne mert 0,2W-nál többet nem disszipál, lehet hogy valami gerjedés van a dologban.

Urbánt hiába kérdezed, az eddigiekből ítélve nem sokat ért hozzá. A rajz amit az RT újságból átmentett egy agyrém. Ha csak egy kicsit számolt volna (a szimulátorról már nem is beszélek), akkor egyből rájött volna hogy az áramkorlát ebben a formájában csak dísz, 4 ohmos terhelésen simán kienged 200W-ot amire a BD furcsán fog reagálni. Oda a 15k helyett 8,2k kell, és a 330 ohm sem kell. Egyébként jó néhány javított példány után arra jöttem rá, hogy a gagyi BD-kkel is bírja, csak ne legyen több a tápfesz 94V-nál.
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Hogyha nagyon alacsony torzítást szeretnék, milyen tranyót tegyek bele? Bipolar vagy jfet? Bipolárbol tud valaki egyet ajánlani?
(#) hangszoros válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Fölösleges ajánlgatni, ha nem beszerezhető. Tudomásul kell venni, hogy jó tranyó csak bontásból!
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Szervusztok és Boldog mikulást, QUAD az gyártott-e riaa korrektort valamilyen formában? Rajzot tud-e valaki mutatni?
(#) Alkotó válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Ha a Quadról van szó, akkor jelenleg az MJ15003 az egyik legjobb típusválasztás végtranyóknak, de nem olcsó játék.
(#) Moszkvai válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Igen gyártott. Quad 22 RIAA néven. De ez inkább a RIAA-s topikba tartozik.
(#) deadlyroberta válasza Moszkvai hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Inkább tervezek egyet, ami Quad 405 elven működik, csövek nem játszanak... Azért írtam amúgy ide mert a QUAD az nem szimplán egy tömeghangzás és ugy gondolom méltóan ide illik.
(#) deadlyroberta válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Köszönöm. BUT90-es az nem játszik pa célra? Egy majd stúdióra és egy pa-ra lesz.
(#) Alkotó válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
A hangjáról nem tudok nyilatkozni, de a paraméterei brutálisak. Simán jó bele. Eddig nem is tudtam erről a típusról.
Nem találtam meg mekkora a jellemző erősítése. Quadba célszerű nagyobb erősítésű típusokat választani, 20 körülit.
(#) Szebence válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Igen, ez így van! Én is ilyen tranyókat használok viszont...
Elmentem a helyi boltokba, egyikben 1000Ft volt darabja, másikban ugyanaz 1800. Mikor Pesten jártam benéztem egy nagyobb elektro boltba, ott tudtak adni 2 fajtát is a gyártóban külömböztek, az egyik 370Ft a másik meg 800Ft körül volt. Én az olcsóbbikat vettem meg mert szinte biztos voltam, hogy majd fogok hibázni és el fog füstölni, stb de szerencsére nem így lett és gond nélkül teljesít! 4,7 ohm-os 240W-os ellenállással beterhelve, mérve 176W lett a kimenő teljesítménye.
(#) deadlyroberta válasza Szebence hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Tápfeszültség menyi volt?
(#) Szebence válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
A tápfesz +/-50V. 4 ohm-ra tervezve. Itt van róla a videó: Bővebben: Link

A videó vége felé van mérésről is kép, meg a műterhelésről, hogy milyen nyomot hagyott a fa asztalon
(#) deadlyroberta válasza Szebence hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Amúgy azt nem tudja-e valaki hogy az egyes és a kettes között mi a különbség konstrukcióba?
(#) deadlyroberta válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Brutális tranzisztorokat találtam még egy csomót úgy érzem hogy muszáj lesz megosztanom veletek
(#) Dr Endugu válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Nagyon durva az 50 A collector-áram! A baj az, hogy egy Berndt Ludwig-féle quad405 végtranzisztor-készlete postaköltség nélkül 33600 Ft! Nem semmi ára van!
(#) hangszoros válasza Dr Endugu hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Nem kell nagyon felizgulni!
Nem kizárt, hogy 100V-nál, csak 200mA-t tud. - mint a hasonló Motorola BUV 22-ese.- A SOAR-ját homály fedi, meg az egyéb paramétereit.
(#) magneto válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Hát igen... Ez valóban brutális tranyó, de ahogy az előttem szólók is mondták, nem sok adat ismert róla. Pontosabban ami az erősítőknél fontos (béta) azt nem sikerült fellelnem sehol. (lehet nem keresetem eléggé ) Az adatlapján sok mindenbe ajánlják, de az erősítő nincs közötte. Elsőre azt gondolnám, hogy talán nem erre a célra szánták. Az áráról nem is beszélve! 5 db MJ15003-ast lehet venni egy árából.
(#) deadlyroberta válasza magneto hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Majd veszek kettőt először, amúgy 250 wattot írtak rá. Sajnos karakterisztikájáról sem közölnek semmit...
(#) hangszoros válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Na de baromilag nem mindegy hány Voltig tudja a névleges teljesitményt!
Az a BUV 22 azért van képbe nálam , mert Urbán féle a BDékkel füstölőt csinált a hangszóróimból, az embereknél. Vittem neki példának mutatni a SOAR lényegét A BDék is 100V-nál 25 fokon 0.2A-ig biztonságosak! Ki röhögtek.
Van mégegy adat amire érdemes figyelni! A kapcsolási időkre.
Ha rám hallgatsz nem kisérletezel vele. Jó sok pénzt sporolok Neked
(#) deadlyroberta válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
pedig sikerült volna elmennem 400 wattig
(#) hangszoros válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
De minek?
Egy üzembiztos jól szóló 100Wattos hasznosabb.
(#) Ge Lee válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Az a BU egyáltalán nem erősítőbe való. Ha már valaki mindenképpen a Quad-ból akar többszáz wattot (amit nem értek mert arra a feladatra vannak sokkal jobb és olcsóbb megoldások), akkor hidalni kell.

A BD-kről pedig már írtam. Persze hogy elfüstölnek ha a határadatok felett vannak használva. Max. 90-95V tápfesz, normálisan (nem pedig 200W-ra) beállított áramkorlát és megfelelő hűtés. Akkor a BD-vel is örökös lesz. Az elsőt még 88-ban készítettem és azóta is használja egy két fős kis zenekar, belenyúlni még nem kellett.
(#) scooby_ válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia! Gyártott a quad több féle riaa korrektort is,többnyire nem önállóan,hanem előerősítőkben. Pl: Quad44.
Ha már csöves riaa korrektornál tartunk,ajánlom figyelmedbe a Hiraga "Le Tube" nevezetű riaa korrektorát. Már többszörösen bizonyított. A többit már a Riaa korrektoros topikban,ne offoljuk ezt teli.
(#) hangszoros hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Én is kérdeznék a Quad fanoktól:
Nem lelem a tipusszámát a 100V-osnak. Tudna valaki segíteni?
Még itthon is árulták!, legalábis árjegyzékbe szerepelt. Csak találnám meg, azt a q árjegyzéket.
Következő: »»   145 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem