Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Reflex RX500
 
Témaindító: Dj Peat, idő: Dec 6, 2006
Lapozás: OK   6 / 10
(#) Gyurci73 hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Az RX 500-asom egyik oldala ma bekapcsolás után érdekes (mint egy rádió amin keresik a hullámhosszt) hangot adott, majd elhallgatott és azóta világít a sárga "protect" led. Ki-be kapcsolás után sem változik a helyzet. Mi lehet a gond?

Köszönöm
(#) Doncso válasza Gyurci73 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Úgy tünik elpukkant az erősítő, és bekapcsolt a védelem. Én kimérném a végtranzisztorokat első körbe, és az azokat meghajtókat is.
(#) csatika hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Üdvözlet!
volna egy két kérdésem ahoz aki már megépített vagy látott rx500-ast.
az egyik kérdésem az ,hogy a védelemnél milyen relét használtatok meg ,hogy hogyan kötöttétek be?(mert nálunk nem lehet már ilyen fajta relét kapni:S )A másik kérdésem az volna ,hogy az erősítő panelon az L1 és L2 induktivitást mivel helyetesítettétek mert természetesen már ezt se lehet kapni erre felénk:S Jah meg még egy ,hogy az erősítő panelon van egy védelem névre hallgató kis jószág ami szerintem egy kapcsoló csak nem tudom ,hogy milyen meg ,hogy oda minek kapcsoló?
Segítségeteket előre is köszönöm !

3.jpg

2.jpg
   
(#) dad hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Hii!!!
Kérdesem lenne , hogy ez wattra menyi meg kb menyi pénz ha én csinálom magam a panelt ? meg kb mekora trafo kell neki ?
(#) neocska válasza dad hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Hello!
-pénzbe mennyi...hát azt a hestore.hu -n majd összeállitod a listát s megtudod.
-elméletileg 2x250W
-trafo minimum egy 2x28V 600W (ajánlott 750W)
(#) dad hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
OK köszi
(#) dad hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
HI!!
Én ösze álitanám csak ase tudom, hogy mi kell hozá
(#) CIROKL válasza dad hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Ha mindent venni kell hozzá akkor eléggé sok lessz az összeg amire a végére jutsz ! Meg aztán ha nincs elég tapasztalatod az erősítő épitésében akkor az további problémákat , gondokat , bosszúságot vonhat maga után ! Szernintem sokka jobban jársz ha veszel egy használt példányt és esetlegesen azt kipofozod külsőleg , és belsőleg, így olcsóbb a végeredmény . De ha minden félekép ragaszkodsz az építkezés öröméhez akkor , bele kell vágni .
(#) dad hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Már van 1-2 cucom pl:trafom kondi meg stb
ijen aproságok csak a végfok panelt kell emg csinálnom elvileg
(#) roland9 válasza dad hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Hello!

Nekem lenne 2db befejezetlen reflex rx-500-as panelem (az egyik az teljesen össze van rakva és használva is volt a másikat nem fejeztem be pénzhiány miatt) ha esetleg érdekel megbeszélhetjük.

üdv.: Roland
(#) dad hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
hi!!
Az nagyon jo lenne és kb menyibe adod a 2 töt ?
(#) dad hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Roland9 ??
Menyibe adod el??
ha gondollod msn en meg tugyuk beszélno.
gellendavid99@hotmail.com
(#) roland9 válasza dad hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Helló!

Írtam privát üzenetet!
(#) dad hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Ja most már látom köszi ke
Nem vetetm észre
(#) beda norbert válasza neocska hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
helló én megépítettem és elég ólcsón jött ki sajna ide nemírhatok részleteket de ha gondolod leírom imailbe : beda85@vipmail.hu sziasztok




ja és nagyon szuper
(#) dad hozzászólása Máj 1, 2010 /
 
ok köszi
(#) fleta hozzászólása Máj 1, 2010 /
 
Üdv az uraknak!
Tetszik ez az erősítő, meg szeretném építeni, sok jót hallottam róla. Tudnátok nyák tervvel segíteni?
,egköszönném!
Kapcs üzemű tápegységgel szeretném hajtani, ez van sok.
(#) beda norbert hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
sziasztok itt a refinek a fekete fehér nyákterve felteszem mert soknak kell!
(#) dad hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Hi !!!
Reflex rx-500 as nak a Tápecség és az öszehuzálozási képet néztem és valamit nem érteb be keretesztem valaki néze meg legyen szives
Elöre is köszi

Névtelen.png
    
(#) dad hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Hi!!!
Ja igy már értem
Köszönöm szépen
(#) F. Zsolti válasza Dj Peat hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Hello mindenkinek.
Érdeklődnék hogy mijen ventillátort tegyek az RX 500-amba?
(#) beda norbert válasza fleta hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
szia én megépítettem a leg trógerebb végtranyókból és nagyon nagyot szol! kapcsi tápot felejsd ell
mert ennek ha megépíte hálás erőlködő lessz.
sok sikert inkább nézz valami bontott toroidott.vannak ólcsón szuperek.szia
(#) Doncso válasza beda norbert hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Mi baj a kapcsi táppal?
(#) fleta válasza beda norbert hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Köszi már lemondtam róla, de lehet hogy később megépítem ha tudok szerezni hozzá nyák tervet.
A kapcsi tápot csak azért akartam hogy könnyebb legyen az erősítő, mert sokat kellett volna szállítani. Toroiddal nem vagyok gondban, mert én gyártom őket, ill tekercselem, van bőven minden fajta. Azért jó lenne meghallagatni.
Egyébként sok erősítőm megy kapcsi táppal, sokan idegenkednek tőle, de ez a jövő!Sőt olcsóbb is!
(#) Doncso válasza fleta hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Szerintem sincs semmi gond ezekel a tápokkal, nagyon is sok helyen alkalmazzák őket, az RX500 viszont nem a minőségről híres, persze van aki el van tőle ájulva, ők majd jól megköveznek mindjárt, de nekem volt gyári RX-em, és elég sok erősítőm is, több épített is, és bártan kijelentem, nem egy audiofil cucc, ütni vágni jó, de minőségi zenehallgatásra nem az igazi. Persze nem leszólom az akkori beszerezhető félvezetőkkel összerakott erősítőt, tudom, hogy a születésekor nem volt még HQ video, de a végeredményen ez most nem segít.
(#) fleta válasza Doncso hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Igen ezek az erősítők zenekari hangosításnak készültek nem hifi zenehallgatásra. Ott megállják a helyüket jó hangszórókkal . Az bizotos hogy a fetesek pl conduktor szebben szólnak.
(#) kvez hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Helló én is nekikezdtem a végfok megépítésének, de megakadtam ott, hogy beültetési rajz vagy esetleg alkatrész listája van e valakinek? A nyákot már elkészitettem azzal minden rendben de nem ártana tudni mi jön bele
köszi előre is
csáó
(#) fleta hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Sikerült szert tennem egy Reflex R500 -as végfokra.
Volna-e valakinek részletes dokumentációja hozzá? Szivesen fogadnám megköszönémm. Ha létezik ilyen. A képek között találtam két rajzot, már ez is segítség.
(#) Transztyuszeres válasza beda norbert hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Idézet:
„...kapcsi tápot felejsd ell...”
Azért az ilyen kijelentéseket és a "kapcsolóüzemű táp nem az amatőr asztalra való", el kellene lassan már felejteni 2010-ben. Az a tény, hogy sok kapcs.tápot direkt úgy terveznek, hogy tönkremenjen, az egy dolog. Sok előnye van egy toroiddal szemben. 78xx stabok is lassan a múzeumban vannak - meg az én fiókomban. (:
Bőven jó az RX-500 egy jó kapcsitáppal, bulira nem kell "hájend".
(#) kvez hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Helló azt a beültetési rajzot légyszives küldje el valak..
Következő: »»   6 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem