Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sörkollektor és elektronika
Témaindító: INOX 4 EVER, idő: Szept 19, 2010
Témakörök:
Én meg évekig légtechnikával foglalkoztam . Amit te javasoltál az nem légfűtés.
Igen, ezt tudtam Rólad. De ebben az esetben nem tudna ugyanúgy működni a levegő, mint az eredet Tichelmann-nál a folyadék? Most az átlós bekötésre gondoltam, amivel egyenlő hosszúságú utat kell bejárni a levegőnek (folyadéknak) mindegyik csőben? Ezzel a megoldással talán nem kell nyomást mérni, és szűkítőket számolni.
Elektromos létemre most én meg gépészetet tanulok
A ki és beömlő nyílások az ellenkező sarkokban vannak (átlósan). Holnap fogom a ventit felszerelni és megszívatom a kollektort és ha kapok valami ötletet a csövekben áramló levegő, légsebesség mérésére akkor behangolom a csöveket.Készítettem korábban egy "műszert" de nem tudom fog-e működni.
Egyszerű módszerrel vizsgáltam a ventilátor szívását. Egy 10 mm széles papír zsebkendő csíkot egyenlő távolságra helyeztem a sörcsövek végétől. A gyűjtőben lévő terelő lemez segítségével betudtam állítani az a csövenkénti egyenletes szívást nyitott osztónál.
Ma lefestettem szóró pisztolyal az ajánlott méreg drága szolár festékkel a csöveket. Nem voltam elájulva, alig takart többször át kellett festeni. Az egy doboz éppen elég lett a két oldalra. Kitettem a napra száradni úgy , hogy a sörcsövek függőlegesen álltak a hőmérséklet 23 °C volt. Ki lyukasztottam egy sörös dobozt és abban 45 °C fokot mértem, úgy, hogy közben fújt a szél ami hűtötte is egyben. A ventilátor hőtárolós kályhából való. Valószínűleg csökkenteni kell a fordulatszámát mert felkavarja a lakásban a port olyan erősen nyomja a levegőt. Én a meleg levegőt szívatóm nem a hideget fújom, így sokkal jobb a hatásfok. A ventilátor motort a dobozon kívül helyeztem el így nem melegíti a levegő. A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
Szia
A solkote-nak nem is kell fednie 100%-ba, nekem is ráment 1 dobozzal. Az okosok szerint 1 réteg hőálló fekete alapozó és arra megy a solkote. Így nem pazarolódik. Üdv
"Én a meleg levegőt szívatóm nem a hideget fújom, így sokkal jobb a hatásfok."
Miért?
A sörkollektor légtechnikai szempontból nem egyszerű eset. Az osztóba befújt levegő neki ütközik a tetőlemeznek 90 °-ot fordul , rögtön turbolencia keletkezik és a nyomás a doboz másik vége felé hajtja. A haladási irányra merőlegesen csatlakoznak a sörcsövek tehát ismét 90°-ot fordul. A csövek túlsó végén a gyűjtő doboz hátfalának ütközik a levegő és ismétlődnek a fent leírt irány váltások. Ezért kell radiális ventilátort használni ami legalább 200 Pa nyomást produkál.
Ha a levegőt szívatom akkor könnyebben megtalálja az utat a csövekbe mert a szívás irányába halad. Kevesebb turbolencia keletkezik és a venti is lehet kisebb. Ezt nem én találtam ki ha nem a Sörkollektor.hu-n mérésekkel bizonyították. Mégis mindenki fél a szívott kollektortól arra hivatkozva, hogy egy áramszünet esetén akár 100 °C-ra is felmelegedhet a levegő és kárt tesz a műanyag lapátos ventikben. Ezért én a hőtárolós kályha ventilátorát használom.
Ha több időt tölt a kollektorban a levegő a turbulenciák miatt, akkor azt gondolnám, hogy a hőátadás is hatásosabb. Lévén a végén így is, úgy is annyi levegő fog távozni belőle, amennyit a ventilátor átnyom/átszív rajta.
Na mindegy, ha bizonyított, hát bizonyított. Köszönöm, csak kíváncsi voltam az elméletére.
Sziasztok! Nem tudom ismeritek-e, de gondolom jól jöhet az osztó-gyűjtők kialakításánál: Alu forrasztópálca
Drága. Sziloplast-pop szegecs vagy opel csavar
gondoltam egy merészet és a sörös dobozok helyére nem mehetne egy 100 mm átmérőjű 2.5 mm vastag 6 méter hosszú alucső. ebből 20 darabot egymás mellé rakok és egyből nem kell fúrni faragni sőt a ragasztást is el lehet kerülni részben. bár nem tudom hogy mekkora egy sörös doboz de ahol kinéztem az alucsövet ott 300 mm kapható. Működhet ez a felállás?
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
Nem te vagy az első, de ha megméred a sörös doboz fal vastagságát rájössz hogy az miért jobb. Nem olyan tehetetlen, mint a vastag csöves. Hamarabb felmelegszik, kisebb energiával is.
van amelyik 1.5 mm vastag tehát akkor azt kell használni? A sörös dobozzal nem akarok bajlódni. a 4 doboz megcsúszott és varrás lett a vége a kezemen. Még egy nem kell. A doki azt monda szerencsés vagyok. akár az újaimat is amputálhatta volna. De megúsztam annyival hogy lesz egy szép heg. És a kezem is működőképes maradt. Így jobb ha kevésbé lesz hatékony de a kezemre szükségem van.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
Mennyibe kerülne az alucsőböl a kollektor? A sörös doboz ingyen van. Arról nem beszélve, hogy a sörcsövekben a levegő napsütés esetén szinte azonnal felmelegszik és már lehet hasznosítani. Ez köszönhető a doboz 0,3 mm falvastagságának.
Hát nem olcsó azt tudom 280.000 ft körüli az összeg. 10 centis 2 milliméter vastag 6 méter hosszú alucső 13.843 ft/ szál ebből veszek 20 szálat. De még egyszer nem akarom a sebészeten tölteni a napomat arra várva vagy összevarrják a kezemet vagy leszedik az újaimat. Inkább a pénzem fogyjon mint az újaim.
Nem akarnám teleoffolni a topicot, de ha ilyen gond az építés, ellenben ennyi pénzt szánsz, egy olyan megoldásra, ami garantáltan nem lesz olyan hatásfokú, mint a sörkollektor, akkor miért nem nézel szét inkább a neten?
Ezt valaki ujjlevágás nélkül összerakta, és vehetsz hármat belőle azon az áron: Bővebben: Link. Így megspórolod a munkát amit bele kell fektetni. Vagy ha még hozzáraksz kicsit akkor lehet "boltit" venni: Bővebben: Link
Nem is rossz ötlet. és nem is kerül annyiba mint a alucső. festék meg mindenképp kell rá. majd megnézem hogy mennyi is az annyi
Koronás fúróval nagyon figyelmesen kell fúrni, mert baromi balesetveszélyes.
Nem kell dobni a dobozt, csak válts technologiát, készíts egy dobozbefogót és már egyből nem fog berogyni. Én több százat kifúrtem gond nélkül. Sajnos a sörösdoboznál nem nagyon van jobb alternatíva, meg ahogy írták is az ingyen van. Valahol írták, hogy vékony alu lemezből hajlítottak csöveket. A belinkelt kolival kapcsolatba, szerintem keress valakit aki már csinált és elmondja a véleményét, mert nyilván nem + 25 fok külső hőmérséklet mellett akarod használni. Márpedig véleményem szerint az nemigen dolgozik minuszba, de ne nekem legyen igazam. Üdv
lehet hogy megfogadom a tanácsod. És megpróbálom megint. Igaz szerzek majd páncélkesztyűt és arra húzom rá majd a vászont. Ha baj is lesz max csak beleáll és nem vágja szét a kezemet.
"Sajnos a sörösdoboznál nem nagyon van jobb alternatíva "
Már én is gondolkoztam rajta , szerintem a fém hullámlemez lehet hogy drágább mint a kiürült doboz , de sokkal profibban néz ki , és amennyivel drágább , behozza az idő ,és a megmaradt ujjacskáid ára is ...
közben csináltam egy tesztet. bevált a páncélinges dolog. nem ment sok szilánk bele a gyurmába. ami meg belement az meg nem vészes mélységben
Az üvegesek meg az üveggyártók szoktak ilyen páncélinghez hasonló fém kesztyűt használni. Meg van hozzá egy könyékig felhúzható gumi+szövet rátét, amivel az alkarod is óvhatod. Hogy hol lehet beszerezni nem tudom, apámnak úgy adták az üveggyárban. Sajnos nem hozhatta el, pedig nekem is jól jönne.
Én sima páncélkesztyűt szereztem. A böllértől vettem meg. neki volt elfekvőben 1 pár és ez jóval csuklom felet ér véget. Remélem elég lesz ez a védelem már.
Azért a védelemhez hozzátartozik a megfontolt munkavégzés is. Előre gondold végig, hogy mit fogsz csinálni. Készíts elő minden szerszámot és tartozékot. Ha valami hiányzik, vagy fusi megoldás, inkább neki se kezdj. Csak hibátlan, tiszta szerszámmal dolgozz. Ne kapkodj, ez nem lóverseny! Páncélkesztyű ide vagy oda, azért a munkavédelemre is kell figyelni. Tudom, hogy macerásan hangzik, de nem hülyeség a bőrkötény (a barátom sniccerrel végigvágta a saját hasfalát...) és védőszemüveg. Kétszer mérj, egyszer vágj!
Aztán lenne még 100 tanácsom, de sok lenne itt mindet felsorolni. Vigyázz magadra!
Ezeket mind be is tartom. Csak hát balesetek mindig vannak. Minden megvan már. kötény szemüveg maszk. a szerszámokra meg ügyelek mindig hogy tiszták legyenek ha meg sérült akkor meg megnézem hogy mire lehet használni. Ha olyan akkor megy madárijesztőre.
Bővebben: Link
Itt írtam a doboz befogóról, én kesztyű nélkül fúrtam, mert úgy biztosabb a fogás, meg nincs selejt. De ahogy Vic írta, az átgondolt, nem kapkodós munkavégzés a lényeg. Üdv
Na nekem pont ilyenem nincs. Ha jól látom a szike akasztja meg a dobozt? de látom más technika is van alu cső gumival. ha lehet lopnám ezt azt ötletet. úgy már nem is kell a kesztyű sem
A tapétavágó vágja le a doboz alját, a koronásfúró ezesetbe csak a hajtást biztosítja.
Értem. Akkor jól félrenéztem. Mekkora az a fúrófej?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |