Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1136 / 1137
(#) bbb válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Kérlek, még ezt add ki powershellben:
  1. (Get-WmiObject Win32_OperatingSystem).Version
(#) img válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
3920

Info.jpg
    
(#) Gombszem válasza bbb hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
10.0.19045

winver: 22H2 19045.4894

Érdekes, hogy a fentebbi Powershell képen meg 19041 van. Ez meg hogy lehet?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2024
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Mennyi üres hely van a C meghajtódon?
Nem az akadályozza a 19045 --> 26100 frissítést?
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Kb. 40 GB, mert 21 GB foglalt a 61-ből. (60-at követel a Win11)

De engem ez a KB5034122 izgat, ami nincs fent, és nem is hagyja egyiket sem telepíteni. Erről feljebb írtam.
(#) bbb válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Csak mert a KB számok alapján még 21H2-höz való kumulatív, amit sikerült megtalálni, s ez alapján nemigen ment fel egyetlen összesítő frissítés se, mióta 22H2-n vagy.
A katalógusból töltsd le és telepítsd mondjuk a 2024-09-est, ha arra azt mondja nem megy, akkor hárommal visszább a 2024-06-ost, stb.
Mostanában láttam olyan furcsaságot, hogy bár a 22H2 win11 felment anno a 2023-as frissítéssel rendelkező win10-re, de ha most próbálkozunk vele, akkor nem tetszik neki. Majd rátolom a gépre az aktuális összesítőt és máris ezer örömmel rohan rá a 11-es...

Amúgy a 11-et hogy próbáltad telepíteni? USB-ről indítva és a menüpontok közül kiválasztva a frissítést, vagy win10-et beindítva és onnan elindítva a telepítőt?
(#) Gombszem válasza bbb hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Idézet:
„Amúgy a 11-et hogy próbáltad telepíteni?”

A Win10-ben egy üres mappába kibontva a Fájlkezelővel az ISO teljes tartalmát, és innen setup.exe. Valamint minden egyéb kihúzva a gépből, csak ez az SSD futott.

Közben csináltam egy új Win10 22H2 telepítést, néhány programmal, és saját beállítással, arra simán felment a Win11 23H2. Már nem tudom megnézni, hogy ebben ott volt-e a KB5034441 és a KB5034122, mert törölve lett az újabb kísérletekkel. De el van mentve, visszaírom, és holnap ránézek.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2024
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Én azért beruháznék egy nagyobb ssd-re.. legalább 120GB-os, de inkább 240/500-ast vegyél.
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 20, 2024 /
 
Idézet:
„21 GB foglalt a 61-ből. (60-at követel a Win11)”

Az szánalmasan kevés. Valami vágott hackelt verziód van, nem home/pro? mert az is bekavarhat.
60-at legfeljebb tiszta telepítéshez, frissítéshez többet, vagy kell neki valami ideiglenes külső tárhely.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 20, 2024 /
 
Vegyél nagyobb (legalább 128GB-os) SSD-t!
(#) Gombszem válasza img hozzászólására (») Szept 20, 2024 /
 
Van egy új Win10 telepítésem amit ráérő időmben csináltam néhány hónapja, ugyanúgy 22H2. Az is naprakészen frissített., de itt sincs KB5034122 patch (a KB5034441 telepítve). Van rajta antivírus, nyomtató.
És simán ráment a Win11 23H2 Upgrade. :o

Mi lehet ez?
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 20, 2024 /
 
Ilyened nincs..?

win11up.PNG
    
(#) img válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 20, 2024 /
 
Csoda.
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Szo, 8:17 /
 
Van ilyen, csak a gép nem alkalmas rá (TPM, Proc.), a Rufus változatot használom.
A jövő héten megjönnek az új gép alkatrészek (alaplap + TPM, proc, SSD). Addig csak felkészülni szeretnék, de totál kudarc.

Azért érdekes, hogy egy új telepítésre (amin van vírusirtó, nyomtató) rámegy, de ugyanannak a régebbi telepítésére, ami tele van egyéb programmal, már nem. Még akkor sem, ha először rátelepítettem önmagát (Wnn10 22H2), és arra a Win11-et.

Csináltam legalább 8-10 ilyen mindenféle telepítési kísérletet, egyik sem jött be, kivéve az új Win10-re telepíttetett. Egy-egy ilyen akció legalább fél óra.
(#) Suba53 válasza Gombszem hozzászólására (») Szo, 10:46 /
 
Pontosan mi a processzorod, alaplapod típusa, amire ráment a win11?
A win11 kompatibilis alaplapokhoz nem kell venni külön TPM2 modult, mert integráltan tartalmazza valahol.

A BIOS-ban mire van állítva a BOOT? Legacy, vagy UEFI? Ez is számít.
Úgy tudom, hogy a win11 csak UEFI-vel megy.

Lehet hogy azt a win10-et UEFI-vel telepítetted, és azért ment fel a win11 is?
A hozzászólás módosítva: Szo, 10:50
(#) Ragathol válasza Suba53 hozzászólására (») Szo, 15:17 /
 
Nem az alaplap, hanem a processzor tartalmazza a TPM 2.0 kompatibilis modult.
Intel oldalon 8. gen -töl, AMD oldalon meg a Ryzen gen -töl (AMD lehet korábbi cpu is nem találtam infót).
(#) img válasza Ragathol hozzászólására (») Szo, 16:22 1 /
 
Intelnél fizikai chip a TPM, az AMD-nél viszont az fTPM a CPU mikrokód része (így itt szoftveres).
A hozzászólás módosítva: Szo, 16:23
(#) Ragathol válasza img hozzászólására (») Szo, 20:51 /
 
Intel Platform Trust Technology (PTT): TPM For The Masses, itt arról írnak hogy az Intel megoldása lehet firmware (UEFI BIOS?) szintű, chipsetbe és processzorba integrált. (2013 4. gen core cpu -tól).
Trusted Platform Module (TPM) Overview, itt már arról írnak hogy 8. gen -töl CPU -ban van az Intel megoldása.

AMD -s rendszert használok, alaplapon rajta van a 1 x Trusted Platform Module (TPM) csatlakozó (2x10 tű, kizárólag a GC-TPM2.0 modulhoz).

Intel prochoz alaplapot amin rajta van fizikailag a tpm chip tudsz linkelni?
Olyat, ami otthoni felhasználásra készült.
Ne szerver lap legyen...
(#) Gombszem válasza Ragathol hozzászólására (») Szo, 20:53 /
 
Az új alaplap: ASROCK H610M-HVS/M.2 R2.0
Van rajta TPM slot. Az minek, ha benne van a TPM? Mindegy, már megrendeltem.

Az új processzor: Intel Core i3-12100
(#) img válasza Ragathol hozzászólására (») Szo, 22:30 /
 
A laptopokban vagy fixen fel van forrasztva a chip az alaplapra, vagy gyárilag ugyan ki van alakítva neki a hely, de nincsenek beültetve az alkatrészek (pl. Asus Vivobook 14 amiben legutóbb csak a helyét találtam - szerintem simán bele lehetne rakni).

Az alaplapokon pedig nem fixen hanem csatlakozóval van megoldva, amire rádugható a TPM modul.
(#) Régi motoros hozzászólása Vas, 8:34 /
 
Üdv! Van -e *.@gmail.hu címe valakinek (nem .COM)? Azoktól kérdezném, hogy másoknál is kinyírja e a képes hivatkozásoknál a linket ez a szolgáltató, vagy csak nálam van ez? Vagy valami beállítás miatt nem lehet átnavigálni az adott oldalra a képre kattintás miatt? Hogy érthetőbb legyen, pl aliexpress vagy alibaba promóciós emailekből amiken képként szerepelnek hivatkozások, hiába kattintok bármelyik képre, úgy veszi, hogy nem kattintható, nem nyílik meg az adott termék adatlapja.
Próbáltam firefox és opera böngészőkben, egyikben sem működik, tehát elvileg nem böngészőhiba.

Egy példa itt a mellékelt képen, hiába próbálnám megnézni akármelyik terméket, semmit nem lehet vele kezdeni, sem a képre sem alatta lévő szövegre nem reagál semmit. Próbáltam jobb gombos menüben is, de ott sem szerepel a "Hivatkozás megnyitása új lapon" opció.
Kezd már nagyon bosszantó lenni.

gmail.hu.png
    
(#) mugab válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 10:08 /
 
Nekem a képek és a linkek is működnek...
(#) Régi motoros válasza mugab hozzászólására (») Vas, 10:44 /
 
Na ez roppant érdekes.
Kíváncsiságból megnéztem IE alatt is, ott még a képek sem jelennek meg.
A hozzászólás módosítva: Vas, 10:50
(#) Régi motoros hozzászólása Vas, 11:22 /
 
Megnéztem firefoxban a forráskódot, érdekes módon ott van a link hivatkozás, de valamiért mégsem kattintható. Ha a hivatkozást kimásolom egy új lap címsorába, ott be is tölti, tehát a link is jó.
A hozzászólás módosítva: Vas, 11:24
(#) Suba53 válasza img hozzászólására (») Vas, 11:55 /
 
Szerintem minden olyan alaplapon, laptop, desktop, amelyik win11 kompatibilis van valamiféle TPM2 megoldás úgy is, hogy nem kell megvenni külön TPM2 modult.
És ez akkor is így van, ha van rajta dedikált TPM2 foglalat, ami gyárilag üres.

Nem találtam róla korrekt leírást, de a külön vásárolható TPM2 modul szerintem egy sokkal erősebb titkosítást tud, a hardver, firmware védelem megoldására, ahol ez kritikus.

Tudsz erről hiteles leírást valahol?
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 11:59 /
 
Valami túl lelkes vírusirtót használsz.
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Vas, 12:26 /
 
Avast free... ?
(#) img válasza Suba53 hozzászólására (») Vas, 13:12 /
 
Tapasztalataim alapján, ahol ki van alakítva neki a hely (akár laptop alaplapján beültetésre, akár desktopon, csatlakozós megoldással) de nincs meg a TPM modul, ott a CPU-ban sincs.

TPM-ből van a régebbi 1.2, és a mostani 2.0, ezeken belül nincs erősebb vagy gyengébb verzió.
(#) Suba53 válasza img hozzászólására (») Vas, 13:28 /
 
És mik a tapasztalataid azokkal az ASUS Vivobook 14 laptopokkal, amelyeknél csak a helyét találtad, de a fizikai chip nem volt benne? Futott rajtuk a win11?
Ezeket jelenleg is úgy hirdetik, hogy win11 kompatibilis.
Következő: »»   1136 / 1137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem