Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok! Erre a kérdésemre még nem kaptam választ, kérhetem benne a segítségeteket?
J-72es mikrofon előerősítőhöz keresnék tápot. Én egy 24v DC kapcsolóüzeműre gondoltam, elvileg 24V-ot lehet maximálisan rákötni. Az megfelelne hozzá, vagy keressek 18-20V-osat? Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy a NYÁK-on In, GND,+; Out, (majd megint GND) a GND gondolom a földet jelöli, de a kérdésem az, hogy mit hova forrasszak? In-hez a mikrofon jackjének a hegye, outhoz a kimenő jack hegye, a többire mit forrasszak? Köszönöm szépen a segítséget!
Nekem úgy tűnik, nem a tápegységeddel van problémád, hanem a mikrofon erősítővel. Ha max 24 V -ot lehet rákötni, akkor rá is kötheted. A kérdés többi része nem ide tartozik, hanem pl. a 19 előerősítős topik valamelyikébe.
Ide az tartozna, ha arra keresnél választ, hogy az általad kiválasztott 24 V -os tápot hogy kéne átalakítani, hogy pl. 20 V -ot adjon. Ahhoz viszont kéne tudni valamit arról a tápról.
Rendben, köszönöm, csak gondoltam hátha itt is tudnak segíteni. Köszönöm!
Köszönöm!
Üdv!
Sziasztok!
+48V tápfeszültségről szeretnék atmega328 üzemeltetni +5v ról ehhez keresek megoldást ! Stabilizátor maximális áram igény 5..10mA amire szükség lenne! TL431 vagy hasonló megoldás is érdekelne ami kis helyen el férne 1x2cm…… Sajnos lm317….78xx legtöbb megoldás hatalmas disszipációval járnak és 35V..40V maximum be meneti feszültség határ! A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
Számolgattam azt is de nagy tejesetménnyű alkatrészek kellenek hozzá!?
A méret nagyon kevés és óriási a fesz különbség. Csak is DC-DC konverterben lehet gondolkodni, és smd kivitelben !
Például De van TO220/5 tokkal is hasonló jószágok de azok már nagyok..
Már nem tudom az előzőt módosítani..
Bővebben: Link
Szia. A disszipáció ugyan annyi lesz, mindegy mit használsz. Pontosan (40V-5V)*0.01A. SMD LM317et javaslom. 40V fesz. különbséget tud elviselni a ki és bemenet között. Vagy amit Vicsys javasol. Ilyen kicsi áramnál nem alkalmaznék DC-DC tápot.
Nálam rossz a link!
mi lett volna?
Bocsánat, úgy emlékeztem, 40V-od van. Akkor zener, meg soros ellenállás 5-10mA-re jó. De ha akarod, tranzisztorral is kiegészítheted. Bővebben: Link
Egy termék a TME-nél találtam..
Pár típus: MAX17501 TPS54060DGQ Illetve a TI-nél elég jó a termék kereső : Bővebben: Link Persze más gyártóknál is lehet keresni.. A fontosabb paraméterek a 60 volt bemeneti fesz, beépített kapcsoló elem(fet), SMD kivitel,... A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
Igen a kapcsoló üzemü a legjobb megoldás anak is lennék a hive érdemes ilyen kiss teljesitménnyné is..
ez a fetes jonak látszik persze itt is lesz diszipácio mivel a fet részben lesz nyitva belsö ellenálás meg nől ilyenkor...
0,5W lesz a disszipációd 10mA-nál, 5mA-nál a fele. Én tranzisztorral csinálnám FET helyett, mert a tranzisztornál 0.6V-tal tudsz számolni, míg FET-nél a GATE feszültség nem ennyire egzakt. Plusz olcsóbb egy bármilyen tranzisztor, ami bír 60V-ot. Bővebben: Link első, vagy második kapcsolás.
Mos proba képen össze raktam ithon most ilyen van irfl34 60V Üres járatban jéghideg magában to220 fet....70mA már meleg a fet de ez már tul van a 5..10mA amire szükség van
persze lehetne javitani mert a fesz nem valami stabl terhelésnél esik fesz! sajnos legtöbb dc-dc ic is küszöbb a 35..40V
A problémám a következő:
(ha nem jó helyre írtam, kérem a moderátort költöztesse át a megfelelő topikba) Több évvel ezelőtt vásároltam egy Black & Decker 14,4 V-os CD14C típusú akkumulátoros fúrógépet, amelyhez 2 aksit kaptam. Minden szép és jó volt, de mára mindkét aksi megadta magát, szerintem mélykisülés történt, mert keveset használtam a gépet. Egy szónak is száz a vége, nem szeretnék új aksit vásárolni, mert drága, 10-14k ft közötti. Az lenne a jó inkább, ha közvetlenül hálózatról működne a barkácsgép egy adapterrel. Szerintetek megoldás-e az, ha: 1. vásárolok/építek egy 230 V v.á. → 14,4 V e.á. 3 Ah-s adaptert?, vagy 2. veszek új aksit, de akkor kizárólag Li-ionost. Pl. egy ilyenre gondoltam, amely olcsóbb is, mint a régiek, csak bele kell valahogy buherálni. (Ja, és töltő is kellene hozzá). A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
Szia!
A jó topik: Bővebben: Link.
Sziasztok!
Elszántam magam hogy építek egy erősítőt. Nem akarok valami nagyon hiper-szuper monstrumot készíteni, csak stabil legyen és szépen szóljon. Volt egy Yamada 5.1-es házimozi erősítőm, amiben találtam egy igen méretes toroid trafót, az adatai a következőek: 2,8V;0,5A 25V; 0,2A 11V x 2; 0,4A 20V x 2; 3,5A 26V x 2; 2,2A Az a tervem, hogy építek egy 2.1-es erősítőt, 3 db TDA7294 kit felhasználásával viszont azzal nem vagyok tisztában, hogy a transzformátorom el bírja-e probléma nélkül a végfokokat. Válaszotokat előre köszönöm!
Kifizetödöbb ha uj gépet veszel ugy olcsobb aksik+ gep!
ha jo a gép talán megéri akkut cserélni ha Mh akkuk csere akor csak nexus cellák még ez az egy gyártó van aminek állásában sem merülnek le több honap után sem! Litiumos 10.8V vagy magasabb feletiek a jok üzem idöre is......
Szia!
A TDA7294 széles tápfeszültség-tartományan képes működni, úgyhogy kisebb és nagyobb teljesítményű erősítőt is készíthetsz vele. Egyébként Ohm-törvénye segít a megoldásban.
Köszönöm a válaszod!
Én csak attól parázok, hogy az áramerősség nem lesz elegendő... Újra tekercseléssel nem szeretnék foglalkozni, lehetőleg meghagynám úgy ahogyan van. úgy tervezem, hogy a 2x26V-os ágra kötnék 2 db végfokot, a 2x20V-os ágra pedig 1db-ot. A többi ágra pedig a kiegészítő áramköröket tervezem, de azoknak elenyésző áramfelvétele van.
Hány wattot akarsz kivenni az erősítőkből? Ezek a megadott feszültségek váltakozófeszültségek vagy az egyenirányított, pufferelt kimenetek értékei?
Elnézést, nem írtam oda... Ezek még a transzformátor szekunder oldali feszültségei, egyenirányítás és pufferelés nélkül. Teljesítményt pedig annyit, ami még biztonságos a trafóra és az elektronikára nézve. Ami azt jelenti, hogy legalább 2x60W és egyszer 100W.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
üdv.
Építettem egy tápegységet, 13V 0.5 A trafó utánna graetz híd és egy pufferkondi enyi az egész. Akarok bele áramkorlátot rakni aminek 0.1 ampertől 0,5 amperig kéne állíthatónak lennie.Tudna valaki küldeni hozzá kapcsolást?
Hello! Mire szeretnéd használni? Mekkora lesz a maximális kimenő feszültség és a 13V a trafó, vagy a kész egyen feszültsége? Mennyire szeretnél precíz kapcsolást? Mert a célszerű válasz ezektől függhet.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
Bocsi, a trafó feszültsége 9V és az árama 0,5 amper a pufferelés utáni fesz a 13 V.A tápról egy töltőt működtetnék aminek kb 12V kell (amúgy 10 és 15 V között jó).
Akkor kösd rá, miért kellene áramkorlát?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
Azért mert a töltő 0,8 amperrel töltene, de ugyebár a trafó csak 0.5-öt tud leadni szóval annyival tölt, de amelyik aksit tölteném annak a max töltőárama 0.5 amper és félek hogy tönkremegy ,ezért kéne az áramkorlát.(kb 250 mA-t akarok beállítani)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |