Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   387 / 607
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Csak ha több végfokozat van akkor számít. (pl 128-256w kozott 3 dB kulonbseg)
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Másik kérdés: Nemtudom hogy írtam már-e ide de Bővebben: Link ez a módosítás csinálna valamit hogy 2x kisebb impedencián legyen járatható a végfok? És akkor elvileg nem kell nagyobb tápegység 2x akkora teljesítményhez 2x ksiebb impedencián (HíD ESETÉBEN 4 OHM )( P=R*I*I)?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Ez a tranzisztoros kiegészítés minden emberi számítás szerint működőképes. Nagy terhet vesz le az IC válláról. Az elgondolkodtató, ha már tranzisztor kerül a kapcsolásba, akkor lehetne tranzisztorosan hajtani, vagy direkt erre a célra szolgáló driver IC-vel.
(#) sanyi1200 hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
sziasztok. egy ilyen típusú végfokhoz kellene egy tápot csinálnom. (AMP06 végerősítő)
Bővebben: Link
milyen trafó,kondi. és pontosan mi kell hozzá? +- 25 v-on kellene meghajtani hogy jó hangosan szóljon. aki tud az segítsen előre is köszönöm

A linket létrehoztam a LINK gombbal és javítottam a shift hiányos betűket.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) Beringer 600 válasza sanyi1200 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Hali! Először is AC 2x25v,és legalább,2x10.000uf-os,vagy ennél nagyobb kondik,meg egy terebélyes borda hozzá.
(#) jiko16 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Hali! Megoldódott a probléma! Először is 300mA -ről inditottam, és összekötöttem ott ahol nem volt. Ekkor pöccre indult! Magam is meglepődtem milyen szép hangja van! Ugyhogy teljes a siker, köszönöm segítséget!!!!
(#) sanyi1200 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
köszönöm a választ! Esetleg nem tudod hogy hol tudnék szerezni egy ilyen Trafót? Mert nehéz találni.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Mivel van már végfokom, remélem hamar lesz raktáron transzformátor(nagyon olcsó helyen találtam), ha megjön beszámolok a mérési eredményekről.
(#) sanca2 válasza sanyi1200 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Keresd fletát Ő olyat csinál neked amilyet szerertnél.
(#) morzsa15 hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Üdv érdeklődnék egy 2x200w-os erősítőröl egy táposról az meg oldható valahogy?tda7294-el?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Engemet is érdekelne a 2x200w tda7294 de ez csak 2x100w .
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Szia! Növeld az AC38-at 50-55VAC közé, ha a kitűzött wattszám elérése a cél.
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
De minőség az romlik ? Mert van 4 darab tda7294 dirket erre a célra . De most nem akarok tönkre tenni ketőtt mert az olvastam valahol max 46 V adhatok nekki .
Ehez kellene ebből van kettő darab : Bővebben: Link
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Köszi de ez csak 2x100w-os
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
A 46V-ot semmilyen módon nem tudom összefüggésbe hozni a TDA7294 határadataival.
Az 55VAC szekunderű trafó használata azonos hatású mint a 2x27,5VAC-s a hagyományos tápkialakításnál. Az IC +/- 37V-ot lát mindkét esetben.
Egy db TDA7294-ből 50-70W-ot lehet "jóízűen" kivenni, ezt érdemes szem előtt tartani.
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
A 2-es szorzó hogyan jött ki?
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hogy 2 tda van benne
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Legyen 70w*x=140 nekem az tökéletes lenne .
De az előző kapcsolási rajzot kétszer kellene meg csinálnom . Azért szeretnék egy rajzot amibe 4 ic t kell tenni , sztereó . Tudsz e olyat adni mert egyet találtam de arról azt írták hogy nem jó .
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
A történet ott kezdődik, hogy csatornánként független a táp (dual-mono), csak a védelem és a ventilátor vezérlés közös.
Alkotó kolléga úgy emlékszem 65VDC-ig (tehát nem AC!) emelte a tápot, érdeklődj milyen tapasztalatokat szerzett az elmúlt időszakban.
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Értelek, hangszóró viszont csak egy került a rajzra .
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Ja értem :d
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
De akkor tudsz kapcsolási rajzot 2x200w körülit(8 ohm) van 4 darab tda7294 van itthon
És még két b*z* nagy trafó (egyikbe 5kg réz van xD ) .
Ezt találtam : Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Készülget. Abban TDA7293 van, olyan kapcsolásban mellyel a TDA7294 nem csereszabatos.
Ha adott a transzformátorod, és nem akarod áttekercselni, akkor célszerű volna ahhoz igazítani a kapcsolást. Milyen feszültségű és terhelhetőségű szekunderek vannak rajtuk? Az is érdekes, hogy ezek a szekunderek függetlenek, vagy kapcsolatban állnak egymással.
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Holnap le mérem őket . De tda7294 miért nincs értelmes kapcsolás mert végső esetbe meg csinálom ezt 2 szer Bővebben: Link Akkor az egyik lenne a jobb oldal másik a bal .
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Amit belinkeltél az egy nagyon is értelmes kapcsolás, számtalan példányban megépült és hibátlanul üzemel . Ha 2x24VAC szekundered van akkor remek választás.
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Idézet:
„magam is - +/-43V - +/-44V-al hajtottuk meg az ic-t”

A TDA7294 FET-es végerősítő IC egy extrém kisszajú, kistorzítású, teljesen integrált FET-es végerősítőről van szó, amely termikus és rövidzár védelemmel, lágy índítással ellátott. A fenti hídkapcsolás teljes egészben az IC gyártója, az ST (SGS-Thomson) cég ajánlása. A gyártó az IC-ről a +/-10V - +/-40 V tartományban közöl adatokat, hozzátéve, hogy Vmax = +/- 50V. Az elmúlt évek során többen - magam is - +/-43V - +/-44V-al hajtottuk meg az ic-t. A tapasztalat azt mutatja, kb. ez a biztonságos felsőhatár, ennyinél az áramszolgáltató feszültségingadozása még nem vezet tragikus eredményre. Ugyanez igaz a hídban kapcsolt ickre is, viszont ezért valami bődületes teljesítményt kapunk, viszonylag bűntetlenül (ha az IC túlmelegszik, egyszerűen lekapcsolja magát, ha elmúlt a veszély, akkor vissza. A rövidzárvédelme is ezen alapul). Ennek tanulsága az, hogy hűteni tehát becsülettel kell. Az IC-ket szigetelten kell a hűtőfelületre felerősíteni, a házon a negatív feszültség van. Elviekben 8 Ohm-nál kisebb terheléssel nem használható, a tapasztalat szerint azonban simán túléli, csak a hővédelem valamivel korábban lépbe. Megjegyzem, az általam épített példányok saját zenekarom PA erősítését szolgálják, vagyis professzionális célt. A tápnál érdemes torroid trafót és tisztességes puffer mezőt kiépíteni (PA erősítőim = 2 x 60.000 µF !).
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Azt bizonyára tudod, hogy milyen összefüggés van a váltakozó feszültség és az abból egyenirányítással puffereléssel előállított egyenfeszültség között.
A teljesítmény adatokra visszatérve mellékelem az ST adatlapjának ide vonatkozó részletét. Az általad idézett írást ennek tükrében értékeld.
(#) attirush hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Üdv!

Lenne 1 hülye kérdésem? Hová kell kötni a ST-BY MUTE???
Előre is köszi!


amp06_lrg.jpg
    
(#) peter1995 válasza attirush hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Sziasztok. Hány foknál kapcsol ezen IC-k hővédelme? Nekem eddig 2 bulit zenélt végig egy egy híd de nem kapcsolt be. Egyenként 250W 8ohm-os hangsugárzót hajtanak sok órán át szinte teljes kivezérlésen.(torzítás előtt). Ennyire jó lenne a hűtésem? Egy egy borda van a 2-2 Ic-nek és egy egy 80x80as venti a bordákon.
Következő: »»   387 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem