Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   331 / 1160
(#) Puklee válasza kadarist hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Üdv! Na igazad lett az nem 8 as a végén hanem q csak elég érdekes q.. na mindegy. így már megtaláltam valamilyen végfok ic(an214q) a többivel már boldogulok kösz a segítséget
(#) Puklee válasza Puklee hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
megtaláltam amit kerestem kicsit csalódtam is hogy emiatt törtem magam:S
AN214
Vcc 6-18
Pout,4.4 W
RL,4 ohm
Ft,-50Hz-17kHz
Icc,20mA
pkg SIP2-9
MATSUSHITA
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Amit a gugli nem hoz elő, az nincs Az eredeti betű-számkombinációra csak egy memóriás applikációs példa jött be.
(#) guliver83 hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Tudnátok ajánlani valamilyen helyettesítőt a következő IC-nek CA3162E, CA3161E, SL443A
Köszönöm!
(#) zolijee hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ez milyen alkatrész lehet mibe való mire jó? ha valaki felismeri mibe lehetett vagy mire való az létszíves írjon mert kíváncsi vagyok mi ez
Köszi előre is!
(#) Ricsi89 válasza elektro95 hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Szerintem ez egy 0,33 Ohm-os, 5W-os ellenállás lesz.
(#) zolijee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Köszi! azt hittem valami más
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Azért sokminden nem került fel a világhálóra a régi dolgok, akár tranzisztorok közül. Van egy marék 2SA50 em, egy hang sincs róla.
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Van egy nagyon jó oldal, ahol régi, már nem gyártott félvezetőknek is megtalálhatóak az adatai. Még egy adatlap: Bővebben: Link
(#) elektro95 hozzászólása Júl 9, 2011 1 /
 
minden ***

* Törölve !
(#) Ricsi89 válasza elektro95 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Te meg nem látsz a két szemedtől??? Bővebben: Link
(#) Perec81 hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Elfüstölt az inverteres trafóm két tranyója,meg még mellette két/vagy egy?? kondenzátornak látszó tárgy.
Ez egy Einhell ISG 1000/1 készülék és lejárt már a garija,gondoltam megcsinálom.. Kerestem már neten ezeket a tranzisztorokat,de nem jártam eredménnyel.
Tudnátok segíteni nekem?
Kép:

DSC01140.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza Perec81 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Az az RHR660 típusú alkatrészre gondolsz? Az nem tranyó, hanem dióda. Vagy ha nem arra gondolsz, akkor le is írhatnád, hogy pontosan melyik és mi van rá írva.
(#) erdgab válasza Perec81 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
A képen látható inverteres rész az IGBT-s főáramkör egyik snubbere,ha ezek a diódák és ahogy nézem a kondik is,elfüstöltek akkor ott az IGBT-k is tönkre mehettek.Javítása nem lesz egyszerű,de ha értesz hozzá az más.
(#) PH-User válasza csaby hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Kerámia kondenzátor.
(#) szac64 válasza PH-User hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
[OFF] Ezzel kicsit elkéstél nem?
(#) PH-User válasza szac64 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Valóban!
Kicsit benéztem, mert a múltkor átállítottam, hogy az új üzenetek csökkenő sorrendben legyenek, aztán most elfelejtkeztem róla. EPIC FAIL

Vissza is állítom gyorsan...
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy smd tranzisztor? típusára lennék kíváncsi. A tokozása az sot23, és a tetején 45-ös felirat szerepel. Néztem ilyen smd katalógusban, de nem jó, amit kiad a 45-ös kódszámúra, mert annak az adatlapjában nem így jelölik.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Nos talán megvan. Bővebben: Link
Viszont érdekes egy példány. Mi is ez valójában, azon kívül, hogy tranzisztor? A lábait in, out, gnd-vel jelölik. Hogyan lehet megbizonyosodni a működéséről?
(#) pucuka válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Valójában egy egyszerű nyitott kollektoros inverter. Különböző eszközök (LED, relé, lámpa...) meghajtására lehet használni, logikai kimenetről meghajtva. Ellenőrizni csak úgy tudod, ha készítesz vele egy egyszerű áramkört, teszel egy 2 kohmos kollektor ellenállást, a bemenetét hol földre, hol tápra kapcsolod, és méred a kimeneti szintet.
(#) Ricsi89 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Köszönöm a választ!
Még egy kérdésem lenne.
Mi van akkor, ha egy 24C16-os eeprom nem kap csak 3,3V-os feszt az 5V helyett?
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia!
Mi van a "16" után írva?
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
24C16WP
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Mit mond az adatlap a tápfeszültségekről?
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Amit én néztem adatlapot, ott csak említették, hogy van több feszültségű is. De a részletekre nem tért ki.
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Kattints az aláhúzott "adatlap" szóra, ott töltsd le a pdf-et és ott megleled a W-hez tartozó feszültségeket. Direkt nem árulom el, mert milyen jó is az, ha az ember maga keresi meg a szükséges adatokat.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Bizony, rá kellene szokni az adatlapok böngészésére, és értelmezni kell tudni mi van odaírva.
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Megnéztem és láttam is. Csak amit én néztem először, ott nem voltak így leírva.
(#) lajcsi1975 hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok.

Én egy teljesen beteg kérdéssel jöttem.
Minek nevezik azokat a műanyagbol vagy fémböl levő izéket amiket a műszerdobozok aljára csavaroznak fel? Hogy ne karcoljanak pld. a dobozbol kiálló csavarfejek.
Próbálkoztam csúszásgátlóktol elkezdve távtartókkal és védő elemekkel de semmi nem hozott eredményt.
Az igazság az hogy a hq elektronikán szerettem volna ilyeneket keresni vásárlás céjábol de egyet sem találtam.

Előre is köszi.
(#) nedudgi válasza lajcsi1975 hozzászólására (») Júl 12, 2011 / 1
 
Következő: »»   331 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem