Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   20 / 2505
(#) lamalas hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Nem ertem ... miert nem epitetek egybol 1.5kW-os vegfokot? http://sound.westhost.com/project117.htm
(#) saca200 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
attol hogy te nem épitessz más attol épithet nem? egyébként már csináltam 800W-ost is és máig is használják az eggyik discoban. egyébként a tervem a 20KW-os végfok épitése van most folyamatban
(#) Doncso válasza saca200 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Osztom a véleményt! Minek építsen az ember 20w-ot
ha lehet 300-at is? Elméletileg nem sokkal nehezebb, másfelől én is épitettem mát quad-ot meg egy csomó minden és mégsem teljesen világos a müködése, de nagyon lelkes vagyok ez azért csak számít valamit nem?
(#) Doncso válasza proksa1 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Kedves Proksa!
A trafóm az 2db 36V AC és 400w/db , nagyon köszi az infót, hétvégén megpróbálom megtervezni hozzá a nyákot, ha érdekel hogy haladok vele szívesen publikálom, hátha hasznos lehet.
(#) lamalas hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Termeszetesen mindenki olyan vegfokot epit amilyet akar. En csak ezt a teljesitmeny maniat nem ertem. Persze ha discoba vagy koncertre kell az erosito, akkor egy szot nem szoltam, de otthonra szobaba .... Sztem epitsen mindenki olyat amire tenylegesen szuksege van es meg is tudja epiteni mert elmeletileg valoban nem sokkal nehezebb egy 600W-os vegfokot epiteni mint egy 6W-osat, csak aztan nehogy valakit megcsipjen a 2x95V-os tap Na jo, igerem nem fogok megegyszer ezzel a teljesitmeny dologgal elohozakodni
(#) bravo112 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Szevasztok!
Az Isten megáldott engem egy gastone erősítővel.Na most az a gondom,hogy tönkrement,és hiába viszem szerelőhöz azt mondják ,hogy valami okos letörölte az IC-röl a nevét.Az van az erősítő hátuljára írva,hogy output 40/70W ha valaki tudna hozzá kapcsolást vagy az IC tipúsát megköszönném.
(#) bravo112 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Bocsi rosszul irtam a nevé az erősítőnek CASTONE .
(#) proksa1 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
CASTONE és 70W-os? CPA150 vagy mien típusu?
(#) bravo112 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
kimegyek megnézem
(#) bravo112 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Semmi infó. még annyit találtam,hogy
2x75WRMS/4ohm
2x40Wrms/8 ohm
(#) bravo112 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Van mégegy halott castonom azt sem vállalja senki rajz nélkül arra rá van írva, hogy 300B
(#) djloui válasza bravo112 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Itt a megoldás a problémádra maga a gyártó senki sem tud jobban segíteni. Amugy csak 1 müveleti erösítő ic lehet benne ami NE5534 a végtranyók pedig MJ15003 és a párja tuti.
http://castone.hu/index.php?lang=HUN


link javítva --szabi83
(#) saca200 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
doncso ennek a 400W-os fetesnek nincs véletlenül nyák terved fontos lenne ugyanis én fet párti vagyok
ha van tedd már fel lécci elöre is köszi :SACA
(#) LewisB válasza djloui hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
A kapcs rajzot is fel tudnád tenni az RX500-as Reflexről pls?
(#) saca200 hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
ha van valakinek gyári döglött végfokja szivesen megvenném az ár megjelölésével elöre is köszi
SACA
(#) richard hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Hello!! Olvasgattam a topikot vannak benne jó dolgok. mellékletben itt az RX500-as erőlködő.....
Remélem hasznát veszed.
sok sikert hozzá!!!!
(#) Doncso válasza saca200 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Kedves Saca!
El kel hogy szomorírsalak, de sajnos nincsen viszont va egy jo nyáktervezőm amibe csak berajzolod az elvi vázlatot és 1-2 vezető kivételével az alketrész elhelyezés után automatikusan csinál 1 nyáktervet amit kedvedre változtathatsz. Circuit maker pro + Traxmaker pro
ha kell belinkelem. Ha érdekel viccként van 1 aet-453 asom. napok óta szívok a mocsadékkal, lehet hogy béna vagyok de szivat mint állat, először mikor megkaptam, szólt csak nagyon halkan és recsegve, na jó mondom kicserélem benne az összes félezetőt vadi újra! kb1000ft (csak a végfokban)
oké megvan, utána átnyálaztam töviről hegyire oké rendben minden, tranyók jóhelyen, szigetelések jók, táp naggyon jó, mehet! Szerinted? Egy ku**va kukk nem jön ki belőle, és nem tudok rájönni mi a baja. Miután ez lement mondom azért teszterrel megnézem már ugyan mit szettem ki belőle, hallod, az összes tranyó hibátlan volt benne, na akkor mi a rossz?
A kapcsiján szerepelnek mérési pontok, az összes rendben van mégsem szól? Ha vkinek van ötlete plíz help, mellékelem a rajzot THX

21482864.jpg
    
(#) Doncso hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Öhöm öhöm, tisztelt uraim
ha valakit érdekel esetleg a CASTONE CPA 300 iletve a CASTONE 500 doksia az kérem jelezze egy mail cimmel és egy király vagy Farkas Zoltán (ez nem én vok) kijelentéssel és már küldöm is!
(#) Dzsoni hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
ferencz86@gmail.com

Király vagy Farkas Zoltán!
(#) proksa1 hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
proksa1@pr.hu

Király vagy Farkas Zoltán
(#) Parázs Gábor válasza Doncso hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
pgaudio@freemail.hu

Király vagy Farkas Zoltán!
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
gabor488@freemail.hu

Király vagy Farkas Zoltán
(#) (Felhasználó 5837) válasza Doncso hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
mark1219@vipmail.hu

Király vagy Farkas Zoltán
(#) fongab válasza Doncso hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
DC szint eltolódásra gondolók csak a vég erősítőt nézted?
tegyél a hangszóró helyére 24V izzót ha nincs 2x12V 10-100W mindegy.
Nincs bemenet Az R22-23 ellenállás 0V jelölt ponton ami K2 kapcsolóra megy a testhez képest nem mérsz feszültséget? ha igen valamelyik tranyó T10-11 nyitva van nem kéne. ha 0Vakkor
első lépésbe a C2 kondi +ra adnám a bemenetet kiforrasztanám és vizsgálnám hogy a T4 bázisán ott e a jel szerintem márt itt nem találsz semmit. ha nincs skop egy kicsit nehéz. sima műszerrel R6 ellenálláson 0,6V kell mérned ha magasabb 1,2V aD2-3 lekorlátozza csak torzítva szól ha kicsi a fesz nem nyit ki a T4 ismét nem szól illetve torzít R6 cseréjével be tudod állítani 0,6V ot.
ha ezeket próbáltad bocs ha nem nézd meg. szerintem a T4 akad meg, de minden lehet
üdv.
(#) Doncso válasza fongab hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Kedves Fongab!
Naggyon sokat segitettél, ennek holnap reggel utána is nézek, köszi!
(#) Doncso hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
SACA!!!!!!!!!
Nézd mit találtam neked, remélem hasznát veszed!
(#) Doncso hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Ya és még itt vannak ezek is
(#) saca200 hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
doncso nekem is jol jönne a CASTONE rajzok :saca200@citromail.hu egyébként a munkapont nincs eltolodva nem melegszenek a végtranyok nyugalmi helyzetbe kimeneten megvan a nulla volt nézd meg a höfigyelö diodát mert a munkapont ha elcsuszott valamerre akkor se szol csak melegszenek a végtranyok
(#) saca200 hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
tipus alapján ez egy BEAG aet tipusu erösitö azon van két poti az egyik a kimeneti dc szintet állitja a másik a nyugalmi áramot
(#) saca200 hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
doncso ezek már rég meg vannak
a castone rajzot kérném köszi
Következő: »»   20 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem