Fórum témák
» Több friss téma |
Kétesélyes a dolog: vagy a csatlakozó adta meg magát (nagyítóval nézd körbe), vagy a TUSB3410 USB bemenete. Utóbbi árából legalább két Launchpad kártya kitelik, tehát cserével nem próbálkoznék...
Sajnos nem a csatlakozó adta meg magát.
Még egy tipp: Pályázz az MSP-EXP430FR5739 FRAM kártyára, azon is ugyanilyen programozó/nyomkövető van!
Soros portként megjelenik? Ha igen, próbálkozhatsz egy firmware frissítéssel is.
Sajnos soros portként sem jelenik meg.
Szia.
Esetleg nem lehet hogy a TUSB3410-es mellé párosított EEPROM tartalmával lett valami? Ahogy nézem nincs bekapcsolva rajta a write protect, kísérletezéseim közben egy hasonló EEPROM -mal gyors táp le-fel kapcsolgatásnál volt hogy pár helyen átíródott a tartalma miközben csak olvasnia kellet belőle a UC-nek (azóta bekapcsolom az írásvédelmet ). Azt nem tudom hogy publikus e a tartalma, de ha igen egy EEPROM égetővel megérne egy próbát szerintem.
A hétvégén egy led-ekből kialakított 7-szegmenses kijelzőjű órát készítettem. A cél a sötétben messziről való olvashatóság volt, ezt sikerült is elérnem
Már csak az adapterről való üzemeltetést kellene megoldanom de nincs csak 5v-os stabilizátorom itthon. A fogyasztása 25mA-55mA között változik a világító szegmensek számától függően. Teszek fel pár képet hátha érdekel valakit.
Sajnos a képen nem látom jól a dolgokat. Kíváncsi vagyok, hogy mit hogyan valósítottál meg.
Gondolom a középső (20 lábú) ic lehet a kontroller. A bal oldali az uln2003 (vagy valami hasonló)? A jobb oldali valami RTC IC? Érdekelne még a programod is. Szerintem mindenki láthat benne jó ötleteket. Persze csak ha publikus... Köszönöm!
Szia!
Hát sajnos csak telefonnal tudtam képeket csinálni. A bal oldali IC egy 74hc595 shift regiszter a középső egy g2252 a jobb oldali pedig egy TI bq32000 RTC ic (kicsit kókány DIP átalakítóval ) . A szegmenseket közvetlenül a 74hc595 hajtja meg, a digitek pedig multiplexelve vannak. A négy gombbal pedig az órát lehet beállítani. (ezen a részen lehetne még javítani) Egyelőre annyi a tapasztalatom hogy napsütésbe nem túl jól olvasható, kellene a LED-ek elé valami burkolat mint a gyári kijelzőknél. A programot még megpróbálom kicsit rendbe szedni és utána felteszem. Üdv!
Itt az ígért program.
Lehet nem a legszebben van megoldva de működik Ja és energiatakarékosságra sem törekedtem, úgyis hálózatról megy majd. Használjátok egészséggel, ha kell valakinek a kapcsolási rajz lerajzolom mert most csak papíron van.
Találtam itthon egy USB -s midi cuccot ami csak a helyet fogja TUSB3410 van benne. Úgy döntöttem elviszem a haverhoz és megkérem hogy vegye ki belőle a TUSB3410 -et és tegye be a Launchpadba mivel én nem tudom kicserélni. Gondolom a TUSB3410 -ben is ketyeg valami firmware féleség amit majd bele kell tennem. Jól gondolom?
Idézet: A LED kijelző mellett ennek nem is lett volna értelme. „Ja és energiatakarékosságra sem törekedtem”
Én úgy tudom, hogy a TUSB3410 ROM-jában csak a gyárilag beégetett bootloader van (egyedülálló módon USB-ről is tud bootolni az MCU, ha nincs külső EEPROM mellette), s a betöltött program valójában RAM-ban fut.
Hát éppen ezért nem is próbálkoztam
A TUSB3410 témához szólva: Akkor mihez kell a launchpadon a külső EEPROM ? Én azt hittem abban van a bootloader.
Az jó ha nem kell bele firmware, remélhetőleg a külső EEPROM tartalma ép maradt, a csere után kiderül.
Nem néztem utána, hogy mekkora a kapacitása, de lehet pl. abban van a firmware (ez nem tévesztendő össze az emulátor firmware-rel!).
Idézet: „External Memory Case After reset, the TUSB3410 is disconnected from the USB because the pullup resistor CONT bit is cleared. The TUSB3410 checks the I2C port for the existence of valid code, if it finds valid code, it uploads the code from the external memory device into the RAM program space. Once loaded, the TUSB3410 connects to the USB by setting the CONT bit and enumeration and configuration are performed. This is the most likely use of the device.”
DS18B20 driver most már tökéletesen működik végre sikerült minden hibát javítanom.
Sziasztok!
Nemrég kezdtem el ismerkedni a Lauchpad rejtelmeivel icserny leírása alapján. Az LCD vezérléssel próbálkozom, ahol az alap kapcsolás és program az MSPG2231-el működött is. Rendeltem egy MSPG2152-t a 20-láb miatt és kicseréltem az IC-t a Lauchpad-ben. Új projekt, új beállítás, stb és az LCD működik. De! Azt szeretném elérni , hogy az LCD-t teljes egészében a P2 portról vezéreljem. Ha az LCD RS és E vezérlést áttettem a P2 port 0 és 1-es lábára, akkor még mndíg jó működik minden.
Azonban, ha a P2 portra állítom az LCD D4-D7 lábait P2 2-5 lábai, akkor már nem működik az LCD.
Mit rontottam el? Ha egy kis időtök van, kérem segítsetek továbblépnem. Előre is köszönöm. István Idézet: Csak találgatni tudjuk, mert a lényeget nem másoltad be: hogy néz ki az lcd_write() függvényed? Megfelelő helyiértékre shifteled az adatbiteket?„Mit rontottam el?” Bölcsebb volna az alsó félbájtra tenni az adatvonalakat, s a fölötte levő 2 bitre a vezérlő vonalakat!
Azért csak ennyit idéztem, mert a többi részletben nem módosítottam:
A P2.6-7-ig szerettem volna meghagyni a kristálynak, ezért választottam ezeket a portokat.
Ezzel az a probléma, hogy ez a felső 4 bitbe állítja be az adatokat, neked meg a középső 4 bitbe kellene.
Próbáld meg így:
Az általam tegnap javasolt bekötés esetén pedig így módosul a két kritikus sor:
Nagyon köszönöm a segítséget, este kipróbálom.
Én is hasonlót építgetek, csak sajnos kevés időm van mostanában. Ja és most még nem msp van benne, a végleges változatban az lesz. A kijelző meghajtása 2db 74hc595-el van meghajtva (7 szegmens+pont+közepső kettőspont villogása+digit kiválasztás multiplexhez). Így 3 lábbal el van intézve kompletten a kijelzés (még simán lehetne másodperckijelzést is mellérakni, van még üres láb az 595-ön). RTC-t nem tervezek bele...
Köszönöm a programot, majd megpróbálom értelmezni. A kapcsolásról még annyit szeretnék tudni, hogy a 74hc595-öt a 3.6V tápról hajtod? Vagy esetleg 5V-ot kap? A másik, hogy az 595 egy pinje 25mA-t tud, de összesen 35mA lehet. Ennél az említett 55mA kicsit több. Bírja ezt az 595?
Az MSP feszültségéről jár a 74hc595-is, az ST-s datasheet-ben ha jól értelmezem 35mA-t ír kimenetenként és 70mA-t összesen, eddig még nem volt vele gond (majdnem 2 napja megy folyamatosan).
Az RTC csak azért került be mert volt itthon, és a program is egyszerűbb lett szerintem ja és pontosabban is jár. Nem is rossz ötlet hogy a digit kiválasztást is 595-el oldottad meg. Lehet csinálunk egy nagyobbat az osztálytermünkbe de ott már kell valami tranzisztoros meghajtás a szegmensekhez mert tényleg a határain mozog az 595.
Hát a pontossággal nem értek veled egyet, mert a kvarc -tól függ a BQ pontossága. Csak ha nem használtál valami spéci hőkompenzált időalapot. Úgyanolyan pontos, ha irsz egy egyszerű RTC rutint, sőt lehet, hogy pontosabb lesz mint RTC Ic-vel..
A pontosság tekintetében teljesen igaza van Decebal-nak.
Egy RTC előnyének talán az mondható, hogy tud dátumot és ébesztést is. Ez tényleg leegyszerűsíti a programot. Ill. még rá lehet rakni egy gombelemet is, így áramszünet után is pontos marad a óra.
Ahogy böngésztem a ti.com -on, találtam valamit ami szerintem mindenkit érdekelhet.
Ez egy I/O expander. Minta is kérhető belőle 5 db. I2C vonalon lehet kommunikálni vele. Feltöltöttem az adatlapját. Tényleg! Ha van valaki, aki keni-vágja az I2C-t szépen kérem magyarázza már el a használatát kissé szájbarágósan. Tudom Google a barátunk, így keresgéltem, és találtam is, csak angol a többség. Kissé hadilábon állok az angollal, bár nem teljesen kuka. Köszönettel venném. Annyit kisilabizáltam már, hogy 3 vezeték kell hozzá, 1 GND 1, SCLK, és 1 SDA. Igazából a kommukikáció érdekelne. :help:
Mivel csak 1 db Launchpad-om van valahogyan ki is kellene próbálnom. Lehetséges-e PC-vel a tesztje?
A konyvespolcon a PIC alkonyvtarban talalsz magyar leirast.
Ajánlott irodalom:
- Az I2C busz és használata A gyári példaprogramok közül esetleg ezeket nézegesd: Ha jól nézem, ennek az IC-nek két bájtot kell küldeni: egyik a 7-bites slave cím és az R/W bit, a másik az adat (ha az R/W bit nulla volt). A kiküldött adat megjelenik a P0..P8 lábakon. A másik lehetőség: A cím kiküldése R/W=1 mellett, majd egy bájt fogadása. Ekkor beolvasod az IC P0..P8 lábainak állapotát. Az A0..A2 címvonalak. Mivel ezek állapota a slave cím utolsó három bitje, lehetőség van arra, hogy több ilyen IC-t felfűzz a buszra, más-más címbeállítással. Így lehet az MSP430G2231-nek akár 8 újabb I/O portja... |
Bejelentkezés
Hirdetés |