Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   5 / 1679
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
Délután elkészült az erősítőm, rakok fel ide is képet, de megtalálható itt is másik kép.
(#) Maffiozo válasza miklosch hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Sziasztok!
Látom itt elég sokan építettetek erősítőt
éshát az lenne a kérdésem hogy mennyire éri meg egy erősítőt otthon megépíteni? Mert én is szeretnék egyet, csak monták mások is akik próbálkoztak hogy nem éri meg mert nem lehet olyan minőségűre megcsinálni hogy az jó, és élvezhető legyen ebből mi az igaz és mi nem?
(#) Dióda válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Szerintem otthonilag sokkal jobbat lehet építeni mint a gyári.Nem biztos hogy olcsóbb de ez attól függ mekkora teljesítményű erősítőt akarsz építeni illetve hogy azt hova szánod.
(#) bbatka válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Szerintem a gyárinál is jobb erősítőt lehet építeni, csak 3 szor annyiba kerül meg nem árt ha profi műszerekkel van beállítva. + az alkatrészeket is válogatni kell. pl. Alexanders erősítő valamelyik 2002-es Rádiótechnikában (IGBT-s). Abban az időben az IGBT-k darabja 5700 Ft volt. És a stereo erősítőhőz 4db. kell. Szóval nem olcsó.
(#) Maffiozo válasza bbatka hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Értem.. háát nekem v.mi olyan kellene amit jól lehet hajtani sz.val azért szóljon rendesem, és a strapát is bírnia kellene, mert nekem diszkózási célra kellene ami azt jelenti hogy egyszerre több órát kellene mennie minden gond nélkül.
Én v.mi olcsó tranyós erőlködőre gondoltam.
(#) vicsys válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Szerintem első lépésben vegyél egy naggggyon nagy hűtőbordát...
(#) bbatka válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Ja az más. Az nem egy HighEnd kategória. Összvissz csak egy erősítőt építettem (50W) de egy kollegámnak ez a hobbyja. Ő Quad405-ösőket épít. Hát én nem voltam elájulva a hangjától.
Akkor legalább 200w-os erőlködő kapcsolásra van szükséged. Holnapra előkeresem neked azt a kapcsolást amit énis megépítenék. A már előzőekben említett kollegám megépített egy olyan kapcsolást amihez már én is elkezdtem megvenni az alkatrészeket. Csak összedrótozva rakta össze, de meg van őrülve érte. Csak 100w-os sajna. Na ennek az erősítőnek a nagyobbik tesóját javasolnám megépítésre.
Ami fontos egy erősítőnél az a jó minőségű toroid + bazinagy pufferkondik. Szóval holnapra hozok neked néhány kapcsolást. Bár lehet hogy ezekkel már te is találkoztál.
(#) Maffiozo válasza bbatka hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Úhhhhh de jó!
nagyon köszi!!!!!!!
Először én egy Reflex RX500-asra gondoltam, mint megépíteni valóra... és kértem is ebben a topic-ban hozzá kapcsolást, meg nyákrajzot de semmi válasz nem jött úgyhogy lemondtam róla.
de azért ha v.ki mégis megdobna vele akkor azt NAGYON megköszönném és tapasztalatokat is várnék ezzel az erősítővel kapcsolatban.
(#) G-Lex válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Reflex RX-500:Google Eredménylista
(#) Maffiozo válasza G-Lex hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Eddig én is eljutottam!
csak nyákrajzom nincs, meg alkatrészlistám, meg amik kellenek még...
(#) pedrock válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Én csak annyit tudnék hozzászólni, h házilag tényleg jobb minőséget lehet elérni. Viszont csak nagy teljesítményű erősíték házi építésénél lehet sokat spórolni. Egy hi-fi célokra szánt erősítő nem sokkal olcsóbb, mint a bolti, de mégis csak jobb tudni, h a két kezünk munkáját hallgatjuk Amúgy pl itt elég olcsók az STK ic-k amiből kiválló fi-hi erősítő építhető otthonra.
(#) bbatka válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Hát ezek csak kapcsolási rajzok, de viszonylag egyszerűek. Én a 90w-os változatot fogom egyszer megépíteni.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Meg még néhány. Egyébként a nyák rajzokkal általában nem sok mindent lehet kezdeni, mert tuti hogy helyettesíteni kell valamelyik tranzisztort.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Nézzétek milyen kis helyes dobozt fűrészeltem, reszeltem ki egy kétszer ilyen magas dobozból a fényerőszabályzómhoz potom 3 óra alatt.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Ezt is én csináltam. No Comment ! De működik.
(#) vinjos válasza Maffiozo hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
hát ez nem egy disco erösitö...de ma elkeztem ezt megépiteni.....azt gondoltam rakok egy képet is...

(:tda2030-as erösitö*2

Kép2030.jpg
    
(#) zsilaci válasza vinjos hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Na én is megmutatom a művemet
Ez egy 8 csatornás relés vezérlőkártya párhuzamos portra, még hiányzik belőle egy fesz. szab IC és 8 db nyákbaültethető sorkapocs.

vezerlo.jpg
    
(#) Resident válasza bbatka hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Szevasztok! Először is, annyit mondok, hogy NAGYON KIRÁLY dogokkal találkoztam most itt, ebben a topikban! Szuper dolgokat csináltatok, ahogy elnézem! Én sajnos nem tudok, ilyen jó dolgokat csinálni, de nekem is van egy- két cuccosom... Felrakok egy nyáktervet 100W-os IC- hez, SprintLAyout progival csináltam, el is készítettem az egészet, és működik, nagyon is szépen szól, bekapocsláskor nem ropog, nem serceg, zizeg, szóval jó! Remélem hasznátveszitek majd... Mélynyomóm, nem lett szép, elfogyott a pénz, amikor a bevonásra került sor, alumíniumszegélyekről ne is beszéljünk, mondjuk azk ki lesznek cserélve!
+Quad405-öm, nagyon meg van csinálva, masszív mint a vasbeton! Sajnos nem én csináltam, mert túl nagy harapás lett volna..,
Itt vannak a cuccaim, végfokról nincs képem, sajnos, nincs digitalizálásra lehetőségem egyelőre.

DSC01767.JPG
    
(#) Resident válasza Resident hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Bocs, nyáktervet véletlenül lehagytam! (Sprint Layout-ban csináltam, (.lay kiterjesztés)) Egyébként TDA7294 es IC adatlapjá lévő dolgokat néztem le (kissebb segítségel), és így építettem meg a végfokot.
Remélem tudtam segíteni!
(#) vicsys válasza Resident hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Na, alakul...Csak legközelebb tedd rá az alkatrészeket is...
(#) isamisa válasza zsilaci hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Igen! Ez igen! Látom kedvelt a kicsike.
Én mondjuk a másik topicban mondottak alapján kicseréltem a kimenőkondikat 2200µF-osra- Nem tudom, hogy jobban szól e így. Kicsit a mélyek olyan patogósak de amúgy hihetetlen hangerő van benne. Lealázza a Sony mikrohifit ami 2*35 Wattos. Mostmár nem hiszek a parasztvakítós számoknak. Viszont muszáj leszek hozzá venni egy nagyobb hangfalat mert nagyon bírja a kicsike

Gratula!!! Csini lett :szeret:

Szerkeszteve: Vinjos-nak akartam címezni, Szorry
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
Látom szépen alakulnak a dolgok gyülekeznek a szép cuccok illetve nagyon jó ötletket lehet szerezni dolgokhoz innen.
Nemharagszotok de én is mint veterán bütykölő is veszek egy két okos ötletet belőlük.

Hajrá fiúk csak így tovább!
(#) Frankye válasza zsilaci hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
Zsilaci! Feltennéd a vezérlőkártya nyáktervét? Sokat segítenél vele!
Előre is köszi! Király a cucc!!!
(#) Travolta válasza Frankye hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
Nohát rakok fel képeket a strobijaimról.
(#) Travolta válasza Travolta hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
...és itt a maradék.
Üdv : Travolta
(#) dbase válasza Travolta hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
Ez hány wattos cső?És hol lehet kapni mennyiért?
(#) Travolta válasza dbase hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
A kis csövek IFK 120 tipusú ruszki csövek, amit gyanítom már nem lehet kapni, a nagy + XOP15 bármelyik dizsiboltban kap6ó.kb.tizenpárezer forint, de lehet hogy áfa nélkül is el lehet hozni.Nekem az LSL-ből hozta annó 1 hawerom.
(#) vinjos válasza isamisa hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
kösz....
kiprobálom majd 2200 µF-dal majd én is ....de elösször 1000µF-dal...
kiváncsi vagyok hallani fogok-e valami különdséget....
(#) dbase válasza vinjos hozzászólására (») Feb 8, 2006 / 1
 
Ez csak átépítés de én csináltam!!
Egy 600-as cerkát lát el, és AT-s táp.
Alig melegszik,minden tranyó és dioda el lett vezetve.A procin meg 5V-ot kap a venti, csak a vinyo berreg már
(#) zsilaci válasza Frankye hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
Frankye! Itt megtalálsz mindent!

Üdv
Következő: »»   5 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem