Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   821 / 1682
(#) Solt85 válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
A ragacsos módszer tűnt a legegyszerűbbnek a kábelek rögzítésére a fa dobozhoz azon a szűk helyen. De ha van valami jobb ötleted nyitott vagyok rá .

Üdv.
(#) klemo86 válasza Solt85 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
A leszorító bilincsről hallottál már? De szerintem hót fölösleges minden centiméterét leszorítani a kötegnek...
(#) skero válasza solti_imre hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
A fügvénygenerátor az elektor-ban megjelent utánépításe? Mi rajta az a kijelző?
(#) solti_imre válasza skero hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Melyikre gondolsz? Merthogy 3 van...
(#) solti_imre válasza skero hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Ők azok.
(#) skero válasza solti_imre hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Azt hittem xr 2206 cp -vel van építve az egyikről! A középső képet nem tudom megnyitni ,pedig a png formátumot mindig sikerült eddig.
(#) Solt85 válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Hallottam . Csak nincs itthon, és azon a szűk helyen a fénycsőfoglalatok mögött nem fért volna el, elég sok kábel van ott, leragasztani meg azért kellett, mert az istennek sem akartak azok a merev kábelek a helyükön maradni, bár több türelemmel lehet sikerült volna .
(#) solti_imre válasza skero hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Talán a jpg megnyitható.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Sajnos mégsem volt végleges az ablakemelő modul, mert ha egyszerre mozgott mindkét ablak akkor hibásan érzékelte a végállásba érésüket. Ezért egy némileg más mérési elvet (motorok ellenállás-mérése) kellett megvalósítanom, amihez muszáj volt egy új hardver is. Ez most már tényleg végleges mert ezt komoly, minden eshetőséget vizsgáló teszteknek vetettem alá és nagyon alapos méréseket is végeztem rajta. Gyakorlatilag a mérések idejére kis túlzással háromcsatornás tárolós oszcilloszkópot varázsoltam az ablakemelő-modulomból.
Holnap végre be is szerelem véglegesen.
Íme tehát a képek:
(#) zolika60 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
A megszokott szép munka. Az lenne a furcsa, ha ennél kicsit is gyengébb lenne.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Szép lett, irigykedve néztem! :kalap:
(#) raw válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Na nee, ez csak photoshop lehet.
Azok az ónozott tápvonalak buktattak le, olyat nem lehet csinálni.

Valaki árulja el, hogy nekem miért matt majd minden forrasztásom! Csillogó ónt akarok én is... brühühű
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
EZ olyan szép, hogy kár lenne beépíteni.
(#) Alkotó válasza raw hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Az ón nem fényes. Egyszerűen a fém matt színű. Ha mégis csillog, akkor ott csel van, az már nem csak ón, hanem valami más is. A sima forrasztás azért fényes, mert azon rajta vannak a segédanyagok is, de ha lemosod, akkor már az is megmattul. De ettől az még lehet tökéletes.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Most látom először, hogy valaki veszi a fáradságot, és a "teleföldet" is megszerkeszti. Ez nekem nagyon tetszik, a gondosság egyértelmű jele. Gratulálok!
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Mire gondolsz?
(#) Attila86 válasza raw hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szerintem túl sokáig forrasztasz, mert akkor szokott kásásodni és megmattulni a forrasztóón. Photoshop tényleg van a képeken, de csak telítettség, fényerő, kontraszt és egy kis klónozás az asztallap karcainak eltüntetése végett.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
A teleföld szerkesztésére gondolok. Mások ráküldik az automatizmust, és úgy van kész, tehát mindenféle torz szigetféleséggel van tele az egész. Nálad ilyen nincs.
(#) lesliewednesday válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Itt már rendben vannak a fólia vastagságok. Talán mégis érdemes volt szólnom...
A motor áramot az én gyári cuccom valami kis trafóval figyeli (állítólag kefezajt), és talán ettől rém egyszerű az áramkör.Ha jól emlékszem 2db 4xxx IC az egész vezérlő, meg persze a relék és a hozzá tartozó tranyók. Igaz, az időzítéseket úgy láttam elko+ellenállás végzi, nem kevés párosításban. Eddig jól megy kopp-kopp.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
A Tőled megszokott profi munka. Szívből gratulálok.
A másik haszna ennek a megoldásnak, hogy ha valami az ablak útjába kerül, akkor sem nyomja a motoroknak a vezérlés a leégésig. Nagyon ötletes, a kivitelről pedig csak szuperlativuszokban lehet szólni!
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Nem is Sprint Layouttal tervez... Mellesleg a teliföld, nem mindig GND. Van úgy, hogy azért hagyom rajta, hogy minél kevesebbet kelljen maratni. Működés szempontjából (az adott áramkörben) nem befolyásol.
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Ja értem. Az csak annyi hogy a teliföldnek be van állítva hogy GND legyen. Minden panelomnál így csinálom.
(#) Attila86 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Hát igen... Annyira nem volt jó hogy ablakmozgatáskor láttam hogy megolvad az ón a nyákon.
(#) Attila86 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Hmm, végül is biztos meg lehetne trafóval is oldani, én az ablakemelő motorok ellenállás-változását, annak ingadozásának mértékét figyeltetem jó gyorsan.
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Nem rád gondoltam, mikor "mások"-at említettem. Inkább arra utaltam, hogy sokan értelmetlenül (céltalanul) használják ezt -az egyébként hasznos- funkciót, ráadásul nem is jól.
Az értelem szerű, hogy a "teleföld" az bármi lehet, egyáltalán nem kell valóban földnek lennie. Olyan potenciálon lesz, amilyen pontokat egyesítünk vele (azért általában GND szokott lenni).
Tudom Attila86 oszlopos tagja az EAGLE pártiak táborának.
Miért nem mindegy mekkora felületet maratsz le? Ez a szempont még sosem jutott eszembe.
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Kisebb maratandó felület = kevesebb felhasznált marató oldat.
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Azért nem mindegy, mert többéves tapasztalatom szerint, ha nagy üres területek vannak és sok vékony vezetősáv, akkor a nagy területek lemaratásához jóval több idő kell és így nagyon kell figyelni, hogy az igazán vékony vonalak alá ne marjon be. Ismered a jelenséget: Még nem jó, még nem jó, ... már nem jó. Ha viszont egyenletesre veszem a vezetősávok körüli kimarandó terület nagyságát, akkor azon kívül, hogy tizedannyi lötyi és idő kell, még biztonságos is a maratás. Kövezz meg, de nekem tettszik a csipkézett szélű szigetek kialakulása amit az auto GND hoz létre. A thermal pad-dal meg szépen rá lehet tenni valamely potenciálra. A jobb egérgombos trükk, meg ez esetben hihetetlen módon felgyorsítja a munkát. A leírásodban még mindig találok új dolgokat. Ezúton is köszönet a munkádért!
(#) slogan hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Sziasztok !

h2opok :
Jelentem után építve
lidi szoftverével ,kicsit más mint a Tied .....
Nagy kijelzők,fa "dinamit" ,stb

A kettőspontok csak a fotón narancssárgák....
(#) StefuPeti válasza slogan hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szia. Nekem tettszik, visszafelé számol?
(#) demcar válasza slogan hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Üdv.

Hát csak ezt nehogy otthagyd valahol a vonaton, bekapcsolva mert tényleg bombának fogják nézni.
Nagyon frankók lett, gratula.
Következő: »»   821 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem