Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   950 / 2501
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Pont elég ez így most
Balázs már 70% ban összerakta a tiédet, és küldött nekem a napokban egy ilyet is
Erről mi a véleményed?
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Ez egy használható kapcsolás.
Csöves rész elviekben hasonló megoldású mint amit én is csináltam, ez sem fordít fázist, egyetlen fokozata sem.
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Én már biztos nem szánom mostanában rá magam semmi hasonlóra, de jól fest amúgy.
(#) bensepeter hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok! Valakinek mond valamit a PCR 800as végfok?
(#) pjg válasza bensepeter hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ennyit:
http://www.soundcraftsmen.com/PCR800_pg1.jpg
http://www.soundcraftsmen.com/PCR800_pg2.jpg
http://911manuals.com/preview/Soundcraftsmen/SOUNDCRAFTSMEN_PCR800_SCH.png
(#) bensepeter válasza pjg hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Köszönöm a linkeket! Volt köztük hasznos is. PL: A kapcsrajz. Egyébként Van egy házilag épített végfokom amit annak idején havertól szereztem, de a végfok panel hiányzik belőle. Most fényt deríttetem rá hogy ez egy PCR 800-asnak építették. Ebbe szeretném pótolni a panelt!
Ezért várnék kapcsolásokra, nyák rajzra, ...stb.
(#) emersys válasza bensepeter hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Szia.
A kapcs rajz már adott.
Nyákrajzot meg kikapcsolódásként te magad is megrajzolhatod, mert te tudod a legpontosabban, mekkora méretben is kell, és hova szeretnéd majd elhelyezni.
(#) bensepeter válasza emersys hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Nem is lenne evvel gond. Csak Azt nem tudom még, hogy ez a kapcsolás működő képes-e. :help:
(#) pjg válasza bensepeter hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ha ez alapján gyártották....
(#) bensepeter válasza pjg hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Okés! Túl van tárgyalva!
(#) bensepeter hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Üdv! végfokot akarok építeni, de az a baj hogy nem tudok igazából dönteni. gondoltam a quad 405-re és a TDA 7294 V-re. Sajnos még egyiket sem hallottam szólni. És építeni sem építettem még meg egyiket sem. Véleményeket várok!
(#) skero válasza bensepeter hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ha nincs túl nagy tapasztalat erősítő építésben akkor a 7294! Az indul elsőre mindenféle különleges beálítások nélkül ,ha jól csinálod. A hangjával jómagam elégedett vagyok!
(#) Bassmester válasza bensepeter hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Mindegyik nagyon jó cucc ám jelentős hangzásbéli különbségek vannak köztük. A Quad-nak hifire való, kellemes hangja van, a TDA inkább hangosítási célra, vagy hangszer erősítőkbe való.
A Quad bonyolult és költséges, a 7294 egyszerű és olcsó.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Hali! A TDA csak az adatlapi kapcsolással vérszegény, IC-s hangú. Normál passzív alkatrészekkel (fülem szerint) kifogástalanul teljesít hifi-ben is.
(#) storm hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok!
A képen látható kapcsolásban a C7-es kondenzátornak mi a szerepe? Nem lehetne esetleg 10µF-re lecsökkenteni az értékét?

lm3886.jpg
    
(#) emersys válasza storm hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Én még inkább egy 100nF-ot is tennék vele párhuzamosan.
Le nem csökkenteném a helyedbe azt a hidegítést..100nF + 100µF páros szokott a legjobban teljesíteni.
Mi az ok amiért le akarod csökkenteni?
Ha földre kerülne csak simán a mute, elképzelhető, hogy tranziens kerülne a kimenetre, ami hallható lenne.
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Szia! Az adatlap elég részletesen tárgyalja a némítást. A lényege, a kapacitás csökkentésével gyorsabban fog lejátszódni. Ugyan itt találod R6 méretezését is.
(#) storm válasza emersys hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Az adatlapon is szerepel ahogy reloop is írta, hogy csak a némítás sebességébe szól bele. Nekem végülis mindegy milyen gyorsan némul el. Igazából a kapcsolót lehet, hogy fixre csinálom, mert nincs rá szükségem.
(#) emersys válasza storm hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Hát ha tranzienst nem visz bele, akkor az időbeli lefolyása már tőled függ csak.
(#) storm válasza emersys hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
És ezt hogy lehetne kideríteni?
(#) emersys válasza storm hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ha a képen látottak szerint csinálod, és aktiválod a mute- funkciót úgy, hogy nem szól zene, akkor azt kéne megfigyelni hallasz-e valami kis koppanást, vagy csendben zajlik-e le.
Bár ez részletkérdés, csak csodálkoztam hogy nincs ott magasfrekis hidegítés.
Ic-s kapcsolásokkal nagyon ritkán foglalkozom csak.
Leginkább ha javítok , akkor fordul elő.
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ha nem akarod vezérelni nyugodtan építsd fixre. Annyi az elvárás, a neg. táp-2,6V-on legalább 0,5mA folyjon az ellenálláson keresztül. Külső alkatrészek 12. pontja Bővebben: Link
A kondi akkor lehet érdekes, ha bekapcsoláskor koppan a hangszóró, pl. előerősítő miatt.
(#) storm válasza emersys hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Igazából ha jobban megnézzük, akkor csak anyi történik, hogy ha benyomom a mute-t akkor az ellenálláson keresztül elkezd töltődni a kondi, majd ha kb. feltöltődött, akkor az IC felé is tud folyni áram ezáltal megszólal az IC. Végülis nem hiszem, hogy mást csinálna ott az a kondi, de mindjárt átbogarászom alaposan az datlapot.
(#) emersys válasza storm hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Hát ha fixen kötöd be akkor jelentősége nem is nagyon lesz.
(#) storm válasza emersys hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
A végső megoldás szerintem az lesz, hogy kerül oda egy 10µF-os kondi a látszat kedvéért, és be lesz kötve fixen.
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
A némítás teljes kikapcsolásához azt kell elérni, hogy a 8-as lábon legalább 0,5mA folyjon.
Az ábra szerint nagyon szépen lehet a felfutást és a lecsengést vezérelni. A 100µF-et nem vetném el. Lehet azt később is pótolni.
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Na most kicsit elbizonytalanodtam. Szóval a kapcsolónak nyitott vagy zárt állapotban kell lennie ahhoz, hogy szóljon az erősítő? Én úgy tudtam, hogyha zárva van akkor szól. Itt meg mute current szerepel és ez pontosan az ellentéte az én elgondolásomnak.
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Akkor szól, ha az R6 a negatív tápra van kötve.
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Akkor jól gondoltam. Annak lenne-e értelme táplálás terén, hogy a táp pufferelve +/-36V, ami erről a táppanelről jön le, és megy rá az erősítő nyákjára, ott még alkalmazni egy 0,33ohm+ x µF kondit, vagy elég simán a kondi ellenállás nélkül?
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Jó értékek szerepelnek táp elnyomásra 120(min85)dB. Nem bonyolítanám a tápszűrést, amit javasolsz arra inkább az A osztályú erősítők szoktak igényt tartani. Egy jó nyákterv viszont fontos.
Következő: »»   950 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem