Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   22 / 39
(#) Flatlander válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Attól szerintebb hűvösebb de azért ha ráteszem a kezem elég meleg...majd fúrok pár lyukat hátha.Amugy most elég jól működik teljes hangerőre csavarva a poti,érdekes hangzása van...mondjuk elég kicsi az erősítőm ekkora mélyhez de mintha keményebbek lennének a mélyhangok máshogy nemtudom megfogalmazni milyen.
(#) Gery válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia!

Nos, sikerült újraélesztenem a Topi féle subfiltert, és most hogy lecsökkentettem C4 és C5-öt a felére prímán szól. Kösz a tippet .

Üdv.: Gergő
(#) Lacko12 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Rendben!
Bár építenék is ha kell az nem probléma csak kapcsolás kéne!
Köszönöm a választ!
(#) reloop válasza Gery hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szívesen
(#) Flatlander válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A kapcsolások között találsz.
(#) Flatlander hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Nos újabb hibajelenség.Szétszedtem a dobozt hogy kicseréljem a b-s potit és látom hogy az egyik kerámia kondi szénné van égve és a mellete lévő ellenállás is kapott.Egyre jobban azonvagyok hogy egy kalap * nemér ez a kapcsolás minden jó és egy hulladék az egész most épp gondolkozok hogy kimenjek e és * törjem az egészet...a trafó is melegszik elég rendesen az egész egy forintot nemért * 7ezer forintot a semmire csodás....
(#) Flatlander válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Már lényegtelen amugy amugy a 100nanós kerámia kondi volt elégve,kicsit ideges volt aztán most felcseszett bocsi.
(#) Hutinyo válasza KeserűCukor hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Valaki el tudná küldeni nekem a nyáktervét? lay-ban !
(#) Hutinyo válasza Oneill hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
kinek van meg a topi féle subfilter nyákterv? nagyon kellene
(#) Szabi1 válasza Hutinyo hozzászólására (») Feb 22, 2012 1 /
 
Üdv!
Egyébként itt meglehet oszatni a fileokat, nem mint priviben és nem is szabad ott segítsek.
Topi írását átraktam .doc ba hogy méretarányos legyen a nyák, ami Microsoft Word 2003 mal megnyitható. Ez copyright (C) és csakis a szerzőt (Topi-t) illeti a dícséret. Én nem akarok sem tőrvénysértő lenni, sem olyan ember aki elveszi másnak a dicsőségét.
(#) Hutinyo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
nekem nagyobb nyákterv kell ahol a forrpontok minimum 3asok mert az alábbin túl kicsi a furat :S
(#) Hutinyo hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
tudna küldeni valaki nagyobb nyáktervet a fentihez??? megköszönném! lay formátumban
(#) Szabi1 válasza Hutinyo hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Az IC-t kell nézni hogy a lábai jól belemennének oda ahova kell, Kinyomtatva papiron lehet megnézni vagy csináni egy NYÁK-ot Sprint Lay-al vagy EAGLE-vel, de nincs időm sajna.
(#) Hutinyo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
mindezt tudom de nekem sincs időm erre az ic stimmel.. de a forrpontok mérete nem! nagyobb kell ezért az egyik részét szétkellhúzni..
(#) Szabi1 válasza Hutinyo hozzászólására (») Feb 22, 2012 1 /
 
Szerintem eleg ha nagyobb furuval furod ki.
(#) Hutinyo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
de épp ezaz hogy kisebb kel de a leg kisebb fúró is nagy a képen látható forrponthoz képest!
(#) Szabi1 válasza Hutinyo hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Akkor azt kell venni, hiába nyagyitod meg akkor az alkatrészeket nem lehet jó beültetni. Nekem olyan fúruim vannak mint a hajszál, nemtom hány mm-esek most, de könnyen törnek.
(#) Hutinyo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
tudom éppen ez a gondom...
(#) Hutinyo hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Ha valakit érdekel a nyákterv irjon . megcsináltam magamnak és tudok is segíteni benne
(#) Szabi1 válasza Hutinyo hozzászólására (») Feb 28, 2012 1 /
 
Én megépítettem ezt a topi féle szűrőt de akkor is ugyanúgy működött áram alatt, mint anélkül ezért egy passzív szűrőt fogok legközelebb próbálni, mivel az illető erősítő úgy is PC-re csatlakozik.
(#) Hutinyo válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
sikerült megépíteni topi féle szűrőt ami tda hídra megy rá. másrészt prímán szól nem zajos a szűrő !!!

DSC01720.JPG
    
(#) Hutinyo válasza Gery hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
mi volt a gondod a kondikkal?
(#) reloop válasza Hutinyo hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia! Öröm ilyen bejegyzést olvasni, mostanában elég sok fórumtársnak beletört a (bics)pákája
(#) reloop válasza Hutinyo hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia! Megfeleztük az értékét, hogy magasabb frekvenciára is lehessen a vágást állítani.
(#) Zsooti87 hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Régebben már megépítettem a Topi féle (ezt) aluláteresztőt és működött is. Egy 2.1-es erősítőbe építenék ilyet, viszont szeretném átalakítani/módosítani az igényeimhez. Szeretnék segítséget kérni hozzá, kapcsolásokat amikből kiindulhatnék. Nos, vegyük sorra:

1) A bemetén lévő közösítést nem két 39k ellenálláson keresztül oldanám meg. Nem tudom milyen mértékben de áthallást okozna, ugyanis ugyanazt a sztereo jelet használnnám fel az erősítő sztereo előfokhoz is. Erre két megoldást tartok lehetségesnek. A szűrő előtt egy műveleti erősítőn keresztül történne a két oldal közösítése, vagy szereo jel a szűrő és előfok előtt 'megkettőződne'. Egy egyszerű, +-15V-ról hajtható keverőt keresek hozzá pl NE5532-vel, vagy egy olyan kapcsolást ami egy sztereo jelből kettőt csinál, szintén +-15V-ról hajthatót.

2) Az erősítését a 47k-s poti nagyobbra cserélésével növelhetem?

3) A C4 növelésével a vágási felső határ növekszik?
(#) Szabi1 válasza Zsooti87 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Hello!
1)A szűrővel nincs semmi gond, csak hogy tudd a topi kapcsolása tartalmaz előerősítőt a mély csatornának.
Ha te akarsz még előfokot az erősítődnek, akkor csak sztereo előerősítőt kell csinálj. Itt egy rajz hogy hogyan.

2) Nem lehet, ha van mérőműszered ami mér ellenállást és van egy potid is akkor kimérheted, és rájösz a tulajdonságára. Szóval ha a poti feltekerve van akkor nagy az ellenállás a föld és a jel között. Tudniillik hogy ha a jelre földet kötsz akkor hallgat az erősítő. Minél eltérőbb a poti értéke annál roszabb a szabályzás.

3) A c4 es kondit hagyd beken. A vágási freki a sztereó potival állítható, vagyis a környező ellenállások határozzák meg. Bővebben: Link

rajz.jpg
    
(#) reloop válasza Zsooti87 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Szia! Kösd a sztereo végek kimeneteire, minden problémád megoldódik.
A vágási felső határ növelésére C4->100nF, C5->200nF ajánlom. Másnak is volt már ilyen észrevétele
(#) Zsooti87 hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
@Szabi1
(Rajz) Én is épp ugyanígy gondoltam. Nekem a problémám az, hogy a szűrő bemenetén a jobb és baloldal is 39k ellenállás után össze van kötve. Ha így kötöm be a szűrőt, már nem lesz külön a két oldal, vagyis elvesz a sztereoból. Még nem kisérleteztem vele, hogy mennyire, de szeretném az áthallást minimálisra csökkenteni.

@reloop
A sztereo végfok után kössem a szűrőt? Nem fogja túlvezérelni? Az áthallás nem fog ugyanúgy megjelenni ezúttal a kimeneten? Csak érdeklődök, mert van egy elképzelésem, de ténylegesen keveset tudok és hibásan gondolkodhatok. A C4 és C5 cseréjét kipróbálom.
(#) Szabi1 válasza Zsooti87 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Figyu pont hogy a mélnyomó jelhez közösítve kell legyen a sztereo, és azért van az ellenallas utan kotve hogy a sztereo erősítőből nehogy 2x mono legyen. Lehet kötni az előerősítő után a szűrőt, végfok után nem lehet.
(#) reloop válasza Zsooti87 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Az áthallással kapcsolatos aggályod teljesen felesleges. A két ellenállás közös pontján, azaz a műveleti erősítő bemenetén gyakorlatilag nulla a jel.
A túlvezérléstől nem kell tartanod, mert az R3 47k potival tetszés szerint szabályozhatod a bejövő jel leosztását.
Természetesen annak sincs akadálya, hogy a végfok elé kösd a szűrőt. Ha ott túl alacsony a jelszint, akkor kénytelen leszel nagyobb értékű potit (pl. 220k-sat) használni.
Következő: »»   22 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem