Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   31 / 88
(#) llaci56 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Na, az annyira "őskövület" lehetett, hogy az ő idejében nyilván még iskola sem volt.
Az MHSZ modellező szakkörében a legfontosabb szerszámunk volt a lomBfűrész, és semnkinek eszébe sem jutott LOMfűrésznek szólítani.
Persze a "vízhang" után nem csodálkozom már semmin...

Nyithatnánk egy topikot LOMBFŰRÉSZ címmel!
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
[OFF]241.alatt: Link
lomfűrész - fonálfűrész
*
(#) speed008 válasza picard666 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
A melegragasztó tényleg nagyon könnyen eltávolítható.
Én speciel a pákának a csúcsát szoktam hozzá közel tartani és már olvad is meg újra, és utána lejön simán akár a panelról is.
De a legjobban még mindig a kivezetéses jársz. Az eredetit elvileg nem is muszáj eltávolítani, ha mellé tudsz csíptetni egy vékony kábelt.
Ha plexi rudat használsz akkor pedig a palástját (ha átlátszó) csiszold meg, ennek hatására a fény nem megy ki a csőből, és élvilágítás lesz.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Köbüki! A "lom" -fűrész egyszerű elhallás / elírás. A német "Laubsage" szó szó szerinti magyarra fordítása.
Laub = levelek, lomb
Sah = fűrész
(Ezt még nagyapámtól tanultam, amikor nem volt ennyi félrehalló ember.)
Mint azt egy fórumtársunk már említette, a levélformák kivágására használták a díszítéskor az asztalosiparban.
Mi értelme lenne a "lom" fűrésznek??? A lomot azzal vágják???
(#) Norberto válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Kösz, hogy ennyire nyomatékosan kiemelted azt az évi 1 db elírásomat... nagyobb betűméret nem volt?

-----------

llaci56, neked pedig köszönöm, hogy leírtad a magyarázatot, én speciel nem jártam utána ennek a témának (meg, hogy honnan származik a szó), és nagyapám sincs, aki ezeket elmondja; de mindegy, a lényeg, hogy most már egy életre megjegyeztem, hogy lombfűrész a helyes írásmód. köbzoli örömére, akinek így ismét évekig kell vadásznia, amíg megint találhat 1, azaz egyetlen darab betű elírást.
(#) Moderátor hozzászólása Norberto hozzászólására (») Máj 26, 2012
 
Ne Őt szidd, én voltam, de nem akartam ekkora vitát kavarni, amely - megjegyezném - egy lavór vízben volt...

Kérem, a lom-/lombfűrész kérdéskör vitáját ezzel zárjuk is le!
(#) Stewe válasza (») Máj 26, 2012 /
 
Áthidaló megoldásként - nekem 1980-ban került ilyen a kezembe - én ezt a szerszámot még fonalfűrészként ismertem meg, szerintem konszenzusos megnevezésként használható, és senkinek sem kell feladnia a véleményét.
(#) Stewe hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Egyik ismerősömnek (gémer szegény feje) öntöttem egy anatómia joy-markolatot,a saját kezéhez. Egy problémája van vele: a műgyanta kemény, hideg a fogása, és a színe sem jó (üvegesen áttetsző). Ismer valaki olyan beszerezhető kétkomponensű szilikongumit, ami 2-3-mm-es rétegben szívós kemény tartós réteget ad?
(#) mex válasza Stewe hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Szilikongumi mégcsak lenne, de rossz tulajdonságuk, hogy tapadnak, szerintem kényelmetlen lenne a fogásuk.
(#) Stewe válasza mex hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Egy finom Dremel drótkorong csodát művel a felülettel, szépen fel lehet pelyhesíteni, de ennek is feltétele az erős tartós réteg.
Kellemes eredményt ad az ecset csúcsával egyegyenletesen felpötyögtetett takaró réteg is (mint a sík lemezfelületek gittes gorombítása), ami egészen olyan benyomást kelt, mintha profi fröccsöntő formából szedtem volna ki.
(#) Stewe válasza mex hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Az eddig használt régről maradt ipari cuccal az volt a baj, hogy hajlítás, vagy húzás esetén repedt, tört. NETen találtam vagy negyven félét, csak egy kipróbált típus kellene, ami használati tárgynak is megfelelő
(#) mex válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
A szilorka H-56 megfelelne szerintem. Ez "kemény",de mégis rugalmas bevonatot alkothat egy magra. A formába öntött masszát érdemes túlnyomás alá helyezni, a kötés időtartamáig.
(#) szamóca hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Ma készítettem egy dobozt, ami nincs még kész teljesen...

Új mappa.zip
    
(#) Orbán József válasza szamóca hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szép munkamenet. Hány aranyhörcsög lesz benne?
Vagy valami elektromos... ?
Én a panelmarató folyadékkal szoktam eloxálni az alut, aztán vagy színében, színtelen lakk, vagy a festés, ami ezután megáll gyönyörűen az alun.
Ezek a '80 -as évek termékei, azóta természetesen sokat fejlődtem. Vissza.
(#) szamóca válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Én más módszert használtam anno, festés Letraset lakk volt a bevonatolás. Most kipróbálom ezt a szálhúzásszerűt.
Az a frekimérő IC, COCOM listás volt annak idején.
(#) Orbán József válasza szamóca hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
A maratófolyadék kellő finomságú kezelésével az alulemez ilyen szálhúzós szerűen változott meg nálam, de a felcsiszolással valószínű, még határozottabban fog ez látszani. Egyetlen hátránya a megoldásnak az erős klórgáz képződés - hidrogén-peroxid & sósav és a maradék réz, amit a panelmaratáskor szívott magába, így a szellős udvaron és 20 Celsius felett működött jól. Főleg, amikor másfél méteres táblákat oxálgattam el...Egész napos program, porálarc és maró izzadság.
(#) szamóca válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Majd ha elkészül rakok még fel róla képeket. Ilyen marós dolgot egyszer próbáltam alunál, trisós oldattal, de nem lett túl szép, így hát azóta sem vegyészkedem.
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Ezt a kapcsolót hogyan építitek be a dobozba? Bővebben: Link Lukat már fúrtam neki. Nincs semmit értelmes ötletem. Főleg, hogy kb. 2mm-t ki kell állnia a doboz síkjából, mert csak így lehet benyomni. Egymás alatt van 6db, tehát valami összefogott megoldás is jó lehetne.
Köszi a segítséget!
(#) 06smici válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Forraszd be egy nyákra őket és azt meg távtartókkal már fel tudod fogatni.
Amúgy ezekhez van külön gomb amit rá kell pattintani a kapcsolóra Azzal kicsit egyszerűbb benyomni és még jól is néz ki. Hogy lehet e kapni azt nem tudom, nekem is csak bontásból van...
(#) picard666 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Itt van rápattintható nyomógomb
(#) Kovidivi válasza picard666 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Az elhelyezéssel nem lesz gond, nyákon azért egyszerűbb dolgom lenne. Egyébként nem is sejtettem, hogy van hozzá való sapka. Gondolom csak piros színben, de majd átfestem, ha kell
Üdv!
(#) djadji válasza (») Júl 24, 2012 /
 
Akkor még egyszer a kérdésem sallang nélkül:
Ha egy működő kapcsolást szeretnék dobozba rakni, akkor mivel lehet megoldani azt, hogy kitöltöm a dobozt. Műgyantát már hallottam, de az elég drága. Van valami más, olcsóbb megoldás amivel ki lehet önteni a dobozt?
(#) speed008 válasza djadji hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szerintem megteszi minden anyag, amely nem savas kémhatású, ami a nyákot rombolná vagy az alkatrészeket, illetve jó lenne hidegebben is folyékony állagú lenn, mert az ic és a kondik nem nagyon szeretik a meleget.
Mibe szeretnéd különben beletenni?
(#) Szebence válasza djadji hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Purhab?
(#) djadji válasza Szebence hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ez lenne az én ötletem is, de az a bajom vele, hogy ha kifújok egy öklömnyi dobozt, a maradék purhab beszárad. És dobozonként venni egy újabb purhabot az elég drága mulatság. Ahányszor eddig használtam, azt az első használat után mindig el kellet dobni.
Van valami két komponensű anyag, amit ha összekevernek, elkezd habzani, majd megszárad (mint a purhab csak két alkotórésze van, mindkettő folyadék). Talán valami műgyanta lehet. Azt jól lehetne adagolni, nem szárad be...
Azt nem ismeri valaki, mi az, hogy hívják...?
(#) speed008 válasza djadji hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
A purhab nem biztos, hogy jót tesz a panelnak és az alkatrészeknek.
A helyedbe fognák két ugyanakkora panelt mint a doboz, köbe betenném az elektronikát, ha nincs felfogatása, ragaszd rá a hátsó panelra, és rakjad a dobozba ezt a blokkot.
(#) MateKrisz válasza djadji hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Létezik purhab kinyomó is, így nem kell mindig újat venni. 2 tubus után vissza is jött az ára
(#) Szebence válasza djadji hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nem ismerem amiről beszélsz, csak valamelyik filmben láttam ilyet, de jó anyag lehet, biztos drága ha van ilyen.
(#) Zoli_bácsi válasza djadji hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Én ennek a topiknak a böngészését ajánlanám:

Műgyanta

Szerintem a műgyanta a legjobb erre a célra.
(#) picard666 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Ti mivel festitek be a műszerdobozokat? (vagy van olyan itt egyáltalán, aki fest?) Mert gondoltam a festékszóróra, de a hódosban csak 2k felett láttam, és alapozni is kéne, hogy jó legyen. Van ennél olcsóbb megoldás? (Vagy kell mindig alapozni?)
Következő: »»   31 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem