Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fordulatszámmérő kétütemű motorra
Lapozás: OK   16 / 25
(#) perimeno hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem vagyok elektronikában nagy ágyú, de az előző kapcsolát átalakítottam kicsit, hogy a 0..3.3V-os tartományban menjen. Megköszönném, ha valaki über ránézne és megerősítene, hogy nem gyilkolom ki a bemenetét a PIC-emnek. Tina-val leszimuláltam elvileg 0..3V közé megy az output, de jobban bizok valaki hozzáértő szavában. Ha tudnátok valami plusz ötletet mondani, hogy ha meg is hibásodik valami, a PICnek (drága darab) akkor se legyen semmi baja, nagyon megköszönném!

illesztes.jpg
    
(#) reloop válasza perimeno hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia! Lehet így is jó, de D3, D4 helyén 3,3V zener - tápfeszültségen belülire korlátozná a PIC bemenetére jutó jelet.
(#) perimeno válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Értem, köszönöm!
(#) perimeno hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Azt még meg tudja valaki mondani, hogy C9 miért fonots? El lehet hagyni?
(#) perimeno válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
OK akkor nem babrálom. Szóval szerintetek alkalmas az áramkör arra, hogy 3.3V-os táppal és szintén ilyen feszű Zenerekkel meghajtson egy Timer inputot? Vagy hsználjam inkább az 5V-os verziót? A jelszintek tiltott sávba esése miatt félek. Köszi a segítséget!
(#) bancsi15 hozzászólása Máj 19, 2012 /
 
Sziasztok!

A napokban sikerült hozzájutnom egy Yamaha Jog kétütemű robogóhoz. Nem mai darab, '90 előtti lehet, de CDI gyújtásos.
Szeretnék hozzá építeni egy fordulatszámmérőt. Korábban a kocsihoz már sikerült ( még UAA180-as IC-vel mikor még lehetett kapni ), de ott volt megszakító ahonnan jelet vegyek, itt pedig nincs. Tudnátok segíteni találni/kiötleni valami olyan kapcsolást, ahol meg lehetne oldani a jelet pl.: olyan módon, hogy tekerek egy pár menet vékony vezetéket a gyújtáskábelre?
Köszi szépen!
(#) kissi válasza bancsi15 hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Szia!

Idézet:
„még UAA180-as IC-vel mikor még lehetett kapni”
Bővebben: Link
(#) fecoman válasza bancsi15 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Szia bancsi15.
Én próbálkoztam a JosePino félével, de a pickup-ot nem sikerült megcsinálni.
Itt találhatsz pár infót hasonló témában. Capacitive, inductive pickups

Ha sikerül majd írd meg... Üdv. Fecoman.
(#) Hp41C válasza bancsi15 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Az UAA180 helyett nem olcsóbb valamelyik ezek közül?
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Vagy egy PIC?
(#) Factis hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Sziasztok! Ezt a kapcsolást megépítettem : Bővebben: Link

De ahogy elér egy bizonyos tartományba (8000 körül) a elkezd ugrálni az érték 5000 és 10 000 fordulat között! Ehhez hasonlóan: Bővebben: Link

(nem saját videó)

Ti(l)risztoros gyújtás van a motoromon, a jelet 4-5x körbetekertem a gyertya kábelen amit szigetelőszalaggal körbetekertem. A tápnak külső 12V-os aksit használtam! A segítségeket előre is köszönöm!

Használd a LINK gombot !
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) Factis hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Olvastam róla, hogy hogy a lámpatekercsről kapja a jelet, de pontosan honnan és hogyan?
(#) Factis hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Jól jönne néhány tipp.
(#) janimester hozzászólása Dec 6, 2012 /
 
Üdv. Lenne egy tönkrement elektronikájú analóg fordulatszámmérőm ami 16k-ig mér és ahoz kellene egy meghajtót építenem olyat aminek a jelvezetékét rátekerhetem a gyertyakábelra és úgy mér. Ehhez kellene valami terv
(#) nyemi válasza Factis hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szia Factis
Cseréld meg a két integrált áramkört egymással.
Ha most meg az alsó fordulat tartományban ugrál a kijelzés, akkor rossz az az IC.
Üdv nyemi
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) orcika70 válasza janimester hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Lengőtekercses vagy ledes rajz kell?
(#) janimester válasza orcika70 hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Lengőtekercses és két kivezetésű vagyis ha jól tudom akkor ez azt jelenti hogy nincs neki stabilan tartó ellentekercse.
(#) reloop válasza Factis hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szia! A 68nF-ot vedd ki,vagy cseréld kisebbre - amelyiktől jobb lesz.
(#) orcika70 válasza janimester hozzászólására (») Dec 6, 2012 / 1
 
Íme kettő.
(#) Factis válasza nyemi hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szia ! Már minden túlvagyok ! Már a 3. panelt készítettem el ! A vicc az egészben hogy gépen jelgenerátorról működik . Motoron mindig előfordul ez a jelenség..
(#) Factis válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szia ! Köszönöm remélem igazad lesz és mostmár működni fog !
Majd írok!
(#) Factis válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
A 68nF-ot kivettem és úgy semmi , mekkorát tegyek a helyére ? Amúgy ez nem egy hidegítő kondi ? Tantál is jó helyette?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) reloop válasza Factis hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
A 68nF lebutítja az érzékelőt két gyújtásjel között azért, hogy a trafó lecsengése ne adhasson parazita jeleket. Bizonyos fordulatszám felett, már a normál jeladást is képes gátolni. Ebben a pozícióban kerámia kondenzátort szoktam használni.
Marad a B verzió: 10-22-47nF kipróbálása.
(#) Factis válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Holnap megyek is és bevásárlok hozzá ! Aztán kiderül ! Köszönöm a gyors választ és a segítséget !
(#) Factis válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Bárcsak ilyen könnyű is lett volna ! Még mindig csinálja ! Az összes értékkel megpróbáltam ! És nemszűnt meg a hiba! Egyéb ötlet ?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) Factis válasza Factis hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Esetleg egy megjegyzés : Jelgenerátorral próbáltam gépről és ha az amplitúdót lejebbvettem akkor volt mikor megszűnt ! Nemtudom ez mit befolyásol ?
(#) reloop válasza Factis hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Mikor több LED kapcsol be, nem esik véletlen az 555 tápfeszültsége?
Ilyet alakítottam ki generátor töltőtekercséhez. Ott elég szaporák az impulzusok, fordulatonként 3, és nagyon megbízható a mai napig.
(#) Factis válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Hála istennek pont most merült le az elem a multiméterbe és nincs másik ez az én szerencsém :/ Más módon esetleg megbirom nézni ?

A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) zolika60 válasza Factis hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Szkóppal?
(#) Factis válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ezeken kívül mivel lehet még gond ? Régi Remix fóliakondik vannak, azokkal nemlehet gond , hogy "öregek" ? Vagy már ne is ezeknél keressem a hibát ?
Következő: »»   16 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem