Fórum témák
» Több friss téma |
A "kazánod" sajnos egy bitermikus hőcserélővel rendelkező KIVÁLÓSÁG!
Az egész HMV rendszert érdemes tisztességesen kitisztítani (savazni). Mellékesen, ha a fűtőköri hőcserélő vasiszap lerakódásos, az a probléma előidézője is lehet.
A háromjáratú szelep nem a vízkőtől, hanem a vasiszaptól szorul meg.
Ez a meghibásodás, a biztonsági termosztát kikapcsolása miatt van.
Igazad van, ha megszorul.
Nálam a levált vízkődarabok nem tudtak "bekanyarodni" és átmenni a szelepen, és így felakadva eltömték. A szelep meg nem tudott átváltani. Kár, hogy nem fényképeztem le csak néztem, mikor levettem a bejövő csövet. Azóta jó. Még egyszer köszönöm az akkori segítséget.
Sziasztok!
Segítségeteket kérem: 2005-ben, az új építésű kis házunkban üzembe helyeztettem egy Demrad HK-B124 turboparapettes gázkazánt, a tetőtéri fürdőszobában. ez az idei év tavaszáig rendben üzemelt. A fűtés: a földszinten padlófűtés, + keringető szivattyút indít a Siemens termosztát, a tetőtérben szobánként szabályozott Dunaferr radiátorokkal. Kora tavasszal kezdődött a gond a kazánnal: a 3 utas szelep (motoros) elkezdett csepegni, ezáltal elengedve a nyomást (1 bar alá, így letiltva a kazánt, piros LED hibajel a 60'-nál) , mint kiderült, elrepedt a motor alatti bakelit csavar a menetek közt és csepegett, szintén anyagfáradási repedten a mellette lévő fagydugó (?)-nál is, valamint valahogy kisebb elöntést is okozott talán a biztonsági szelep. (Feltöltésnél nem megfelelő zárás miatt nyitott talán ki vagy nem tudom..? nem voltam itthon). Ezeket gyárival pótoltattam volna, de Bpesten személyesen adták volna kb. 10-14 ezer+utazás mellett. Ez nagy érvágás lett volna, munkanélküliként.... Szerelők csak ámítottak.... Találtam egy kedves esztergályost, aki segített, EMBERséges, reális áron elkészítve a két csavart, így újra van meleg víz!!!! De van egy kis hiba, ezért kérem szíves segítségeteket: a tavasszal aki belepiszkált "gázszerelő iparos" valamit elállított vagy egyéb baj (talán vízkő, vagy más szennyeződés?) szóval, vízvételkor szépen bekapcsol a kazán, de 7-8 újragyújtás után hibajel nélkül! abbamarad a begyújtás.... (de csak csökkentett vízfolyással ad kb 40-50 fokos vizet). ezután a turboventillátor még kb egy percig megy, majd leáll. A kazántest melegebb a szokottnál, de nem forró. Lehetséges, hogy az égéstermék összetétel miatt tilt le, vagy mechanikus szennyeződések vannak a kazánban illetve a parapett kimenetében?? (madárfészek, falevél...stb) Kérem a segítségeteket! Lassan jön a fűtésidény és a fürdővíz kieresztés is körülményes, lassú... Mit tegyek, hol keressem a hibát?? Kérem sürgős válaszotokat!! Üdv.! Sanyi
Hívd ezt a számot: (+36)308937008.
Kimondottan a Solaris Demradra szakosodtak.
Az írásod második részére a válaszom, hogy szennyezett a rendszered! A VASISZAP!
S ez a 3 járatú szelep tömszelence csepegésre is vissza vezethető!!! Hőcserélőket kiszerelni-, kitisztítani és boldogan használni 2 évig, majd megismételni ismét. A kazánköri hőcserélőt kivülről is pucold meg! A ventillátor levegőnyomása egy nyomáskapcsolót is átvált, ami a vezérlőpanelnek ad vissza "jelet". A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
Azok nem vizkődarabok, hanem a fűtési rendszerben lévő szennyeződések égtek rá a csövekre.
Sziasztok!
Az én történetem ott kezdődik, hogy 5 éve a kedves gázszerelőnk / kivitelezőnk a 130-as füstcsonkkal rendelkező Radiant Elite RBC24 kazánt egy 110-es kéménybe kötötte be. Folyamatosan hibára futott a kazán, dobálta a hibákódokat, leállt. Hiába hívtuk a garánciális szervizest (aki egyébként beüzemelte a kazánt), ő mindig csinált rajta valamit, akkor ideig óráig jó volt aztán megint leállt. A teljes sztorihoz hozzátartozik, hogy csak a melegvizzel voltak gondok a fűtéssel nem (kivéve ha a kettőt egyszerre akartuk használni). Mára már tudjuk, hogy a hiba a 110/130-as bekötéssel van. A kémény max átmérője 110 ezért le kell cserélni a kazánt, és itt jönnének a kérdéseim. 3 kivitelezőtől kértem ajánlatot, és az alábbi infókat sikerült összeszednem tőlük, a kérdésem az, hogy jók-e az infók és nem-e maradt még ki valami: kizárólag zárt égésterű kazánt rakathatok fel a fürdőszobába, ami nem lehet a kád fölött, csak mellette legalább 60 cm-re, a kéményt újra kell béleltetnem, mert más méretű cső kell hozzá, illetve ki kell béleltetnem egy másik kéményt is mert a turbós kazán 2in1 csöveinek minimum 120-as kémény kellene (nekem az meg nincs, így kettő kéményben kell megoldani. Plusz mindezt a gázművekkel is engedélyeztetnem kell, akik nem csak ezt nézik, hanem a lakás teljes gáztervét, azaz a gáztűzhelyünkhöz kell két nyílást vágni a falba a szellőzés érdekében. Kihagytam valamit? Illetve érdeklődnék ki melyik kazánt ajánlja, milyet nézzek? Hálás köszönet előre is. Eszter
Az én történetem ott kezdődik, hogy 5 éve a kedves gázszerelőnk / kivitelezőnk a 130-as füstcsonkkal rendelkező Radiant Elite RBC24 kazánt egy 110-es kéménybe kötötte be. Folyamatosan hibára futott a kazán, dobálta a hibákódokat, leállt. Hiába hívtuk a garánciális szervizest (aki egyébként beüzemelte a kazánt), ő mindig csinált rajta valamit, akkor ideig óráig jó volt aztán megint leállt.
Eredetileg sem lehetett volna üzembe helyezni! Kéményt szükíteni TILOS! A teljes sztorihoz hozzátartozik, hogy csak a melegvizzel voltak gondok a fűtéssel nem (kivéve ha a kettőt egyszerre akartuk használni). Azért "csak" a melegvizzel volt gondod, mert ekkor teljes terhelésen üzemel a kazá! Mára már tudjuk, hogy a hiba a 110/130-as bekötéssel van. A kémény max átmérője 110 ezért le kell cserélni a kazánt, és itt jönnének a kérdéseim. 3 kivitelezőtől kértem ajánlatot, és az alábbi infókat sikerült összeszednem tőlük, a kérdésem az, hogy jók-e az infók és nem-e maradt még ki valami: kizárólag zárt égésterű kazánt rakathatok fel a fürdőszobába, ami nem lehet a kád fölött, csak mellette legalább 60 cm-re, a kéményt újra kell béleltetnem, mert más méretű cső kell hozzá, illetve ki kell béleltetnem egy másik kéményt is mert a turbós kazán 2in1 csöveinek minimum 120-as kémény kellene (nekem az meg nincs, így kettő kéményben kell megoldani. Plusz mindezt a gázművekkel is engedélyeztetnem kell, akik nem csak ezt nézik, hanem a lakás teljes gáztervét, azaz a gáztűzhelyünkhöz kell két nyílást vágni a falba a szellőzés érdekében. Kihagytam valamit? Illetve érdeklődnék ki melyik kazánt ajánlja, milyet nézzek? Sajnos, most olyanoktól kértél infót, akik a jó választ adták! Szerencsére - mivel sokan haltak meg és egészségileg károsodtak - szigorodtak az előírások és ezeket lassan-lassan KÖTELEZŐ lesz betartani-betartatni! A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2013
Ha rövid a függőleges kéményed, ami 110 cm átmérőjű, megoldható 100/60 -as koncentrikus kivezetéssel a "C" tipusú kazánnal. Ez a magasság 5-7 méter lehet, kazánja válogatja. A gépkönyvekben ez minden esetben fel van tüntetve, ill. kivezetés variációk is.
Szép napot kívánok mindenkinek!
Nagyon megörültem, amikor rátaláltam erre az oldalra, mert tegnap (nagy valószínűséggel) megadta magát a kazánunk. Gondoltam megpróbálok segítséget kérni, hátha "könnyebben" orvosolható a probléma. A kazán egy Saunier Duval Isotwin F 24 E-A típusú kombi kazán, tároló tartályos. Jelenleg használati melegvíz funkcióval működik (ez 46 fokra van állítva). A jelenség az volt, hogy hiába nyitottuk meg a csapokat, nem jött a melegvíz. Lementem a kazánhoz, hogy megnézzem. A múlt héten töltöttem fel 1,5 bárra a nyomást a fűtés rendszerben, mert kicsit kevésnek találtam (1,1 bár). Amiket észre vettem: 1. nyomás: 1,8 bár. Nem egészen értettem, hogy mitől változik a fűtés rendszerében a nyomás, amikor csak a HMV üzemmód van bekapcsolva. minden esetre leengedtem 1,3 bárig (a leengedett víz meleg volt). 2. ki-bekapcsolás után nem lobbant be 3. a kazán ajából kijövő két vízcső egyike hideg volt, a másik forró 4. gáz fogyasztás volt az óra szerint közel 1 m3 kb 5 óra alatt (csak a kazán, ami a gázfogyasztó) 5. a keringető szivattyú (időzítő kapcsolón van) forró volt Esetleg van valami ötlet, hogy mit érdemes megnézni, kicserélni, kitakarítani rajta? Előre is köszönöm a válaszokat!
Bocsi, erteni nem ertek hozza, de azert annyi pontositasra szorulna a dolog, hogy csapnyitas utan:
1. Nem jott semmilyen viz egyaltalan 2. jott meleg viz, csak hideg volt
Jogos! Szóval jött a víz, csak a "meleg víz" hőfokával van problémám, mert nehezen teszek különbséget a hideg és a meleg csap megnyitása között.
Szóval nincs meleg víz, csak hideg. Illetve azt is szeretném még pontosítani, hogy a ház 2006 környékén épült. Tehát nem felújított rendszerről van szó.
Szia!
Először nézd meg a "nyomás kapcsolót". Amikor megnyitod a vizet akkor ennek rövidzárként kell viselkedni. Multival tudod megmérni és két drót megy rá. A bejövő hidegvíz (ivóvíz) csövén keresd. Amúgy halkan kattan egyet, ha jó, a csap kinyitásakor. A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
Szia 1984white!
Így, hogy ezt említed, könnyen lehet, hogy azzal lesz a probléma. Kb. 1 éve lecseréltük a zuhanyrózsát, takarékos, alacsony vízfogyasztásúra, és azt vettem észre rajta, hogy néha azon nem jön meleg víz, csak hideg. Ugyan akkor persze az összes többi csapból jött rendesen, csak a zuhanyból nem. Eddig a csaptelepre gyanakodtam, de akkor könnyen lehet, hogy egyszerűen ezzel a nyomás dologgal lesz a probléma.
Na de korábban azt írtad, tárolós a kazánod.
A tárolós kazánok esetében viszont nem a vízcsap megnyitása váltja ki közvetlenül a meleg víz előállítást, hanem a tartályban elhelyezett érzékelő... Ha érzi a kazán, hogy a tartályban a beállítottnál alacsonyabb a hőfok, akkor rá fűt. Tehát nem lehet köze, a zuhanyrózsához sem...
Ráadásul ma, hogy hazaértem, azt tapasztaltam, hogy az egyik radiátor langyos. Annak ellenére,hogy a kazán kizárólag használati melegvíz üzemmódra van állítva.
Egyébként jogos a nyomásérzékelővel kapcsolatos észrevétel. Komolyabb lesz itt a probléma, attól félek. :S
Bocs, tényleg ha tárolós akkor hülyeséget írtam. Elnézéseteket!
Valamivel okosabb lettem. F 14 üzenetet ír, amikor a HMV hőfokot a legmagasabb (65 fokra) értékre állítottam. És természetesen azonnal le is állt.
Ez az F 14 üzenet pedig a következőt jelenti: "Fűtési hőmérséklet 95°C fölött." Esetleg valaki találkozott már ezzel a jelenséggel? Köszönöm előre is a segítséget!
Végig olvasva a délutáni történéseket, egyszerűen koszos a kazánod fűtőköri rendszere!
Nem vált át a 3 járatú szelep-, melegszik a radiátor-, nincs melegvíz! Javaslom a tisztítását.
Hát igen, előző üzenethez kapcsolódik az F14.
Kioldott a hőmérséklet korlátozó, a közepén van egy gomb - azt kell megnyomni!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
Amennyire tudtam (természetesen nagyon óvatosan), kiporszívóztam, amit elértem. Nem tudom, mit takar még a tisztítás, minden esetre amit szemmel látni lehet, az MÁR nem koszos, poros, pókhálós, bogaras stb... (bár a bogarak is leginkább csak az égéstér mellett voltak)
Vagy ez a tisztítás inkább azt jelenti, hogy fűtőkör leenged, tisztító szerrel átmosni, és utána szépen újra feltölteni?
A külső tisztítás is ráfér egy kazánra, de a legfontosabb a fűtőkör tisztasága!
A SD Isotvin, úgy Citroenes bonyolultul van kitalálva. A rendszered szép lassan oxidálódik és a szivattyú vissza hozza a rozsdát és egyéb szennyeződéseket a kazánba. Mivel ez a legvékonyabb a rendszerben először ez tömítődik el. Keress egy olyan szakit, akinek van savazó szivattyúja és a komplett fűtőkört mossátok át. A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
Van erre megoldás!
A Fernox F3 cleaner-t erre találták ki. Olvasd el a neten: fernox.hu.
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget!
MINDENKINEK! toro: Amint átmostuk a rendszert, visszajelzek a sikerrel kapcsolatban! Jó éjt mindenkinek!
Tisztelt toro!
Köszönöm a válaszodat! Biztosan szennyeződött lehet a kazán belseje. Kijött rajta a ledsoron a "Check CH sensor" az első piros led világít, a 30 'C-nál. Ez a sensor hol található a kazánban?? az első vastag cső lefelé melegedhet-e ha csak melegvizet engedek, vagy ez rossz szelepállást jelez a 3 járatu szelepnél? Megpróbálom kitakarítani a hőcserélőket, így most kicsit megy a kazán, majd letilt ( turboventillátor még egy-két percet megy) ha megállt, ujra kell indítani,, de egy-két begyújtás után letilt, kazántest melegebb a szokásnál... Várom válaszod! Üdv.
Sziasztok
Baxi Luna 240FI -vel kapcsolatban lenne kérdésem. Nagyvalószínűséggel elromlott a gyujtótrafó vagy a gázszelep, mert csak egyszer szikrázik, és gázt nem nyitja meg. Gyujtótrafó SIT 504 NAC 050414-02 , találtam egy elvileg ugyanilyet aminek a száma SIT 504 NAC 0504013-06. Első ránézésre teljesen egyforma, de mégsem. A második 5 vezetékes míg az első ami most is a kazánban van 4. Találtam bekötést a másodikhoz, bekötöttem úgy, és most már nemcsak egyszer szikrázik, hanem folyamatosan próbálkozik, viszont gáz még mindig nincs. Lehetséges, hogy a második gyújtótrafó nem kompatibilis a Baxi luna 240FI-vel? Tudja valaki mi a különbség, helyes bekötés? Honnan lehetne a "régi" típusú gyújtótrafót beszerezni? Hogy lehetne a gázszelepet leellenőrizni működik-e? Válaszokat előre is köszönöm A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |