Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2301 / 3586
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Jún 9, 2014 /
 
Ismerkedem az AfterEffects programmal, Sony Vegas helyett. Első komolyabb projektem egy timelapse összerakása volt, amit egy GoProval vettünk fel, 4K felbontásban. A nyersanyag közel 20GB, de valamit nagyon eltoltam a rendernél, és így lett a képen látható fájl. Még jó, hogy maradt helyem. Ja, és azt majdnem elfelejtettem írni, hogy 4:36 a teljes hossza a videónak.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2014

WOAH.png
    
(#) pjg válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Persze, mert AVI. Nincs tömörítve.
(#) SzervízMacska válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Szerintem is rossz kimeneti formátumot választottál. Úgy figyeltem meg, hogy mostanában a legtöbb nyersanyag mp4-ben készül. Ez nálam kimeneti formátumként is nagyon bevált. Kipróbálásra javaslom a PowerDirector 11-et. Nem annyira pilóta-vizsgás, mint az Adobe szoftvere, viszont ha komoly géped és grafikád van, akkor elég gyorsan renderel. Az imént néztem meg: egy 3 perces videót 1,1 GB-ba zsúfol bele 4K felbontással...
(#) cupika97 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
GoPro tud 4K-ban felvenni? Én eddig úgy tudtam hogy max 1080p 30fps. Vagy ez nem videóval hanem timelapse funkciójával készult?
(#) Chipmunk1960 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Én meg azt hittem, hogy Te csináltad Arduino-ból. Épp kölcsön akartam kérni Sketch-t....
(#) SzervízMacska válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Tud. Igaz, csak 10-15 fps-sel, de ez a hardver hibája. Megfelelő szenzor esetén csak a firmware szab határt a felbontásnak. Innentől már csak üzlet az egész. Inkább kiadnak egy frissített készüléket, mint hogy a régit ingyen csiszolgassák...
(#) vicsys hozzászólása Jún 10, 2014 / 1
 
Nagy Agymenők fan vagyok és szerettem volna Sheldon Cooper-es pólókat rendelni külföldről. Nos, vagy nem volt olyan amilyet szerettem volna, vagy bazi drága volt. Hála Istennek, találtam egy céget aki olcsón és gyorsan dolgozik, ráadásul saját mintát lehet kérni. Gyorsan csináltam is egy párat. Aki ilyen cipőbe járna, katt ide: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
A 3+ balck edition tud videóban 4k 15 fpst. Nekem 3+ silver, az fullhd 60at videóban. A kép minden verziónál 4:3 arányú 4k-s
(#) SzervízMacska válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Nekem Drift HD Ghost van, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Bővebben: Link
Ennek is van már újabb kiadása, de nekem megfelel. Általában gyorsítom a videókat, de itt egy valós idejű: eredeti hanggal.
(#) granpa hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Szevasztok!
Tud valaki helyet, embert (sütő,-főzőasszony), aki csinál még (kisebb) grillázs tortát (persze nem horror árban). Keszthely környéke (50km) előny. Esetleg Budapest.
Köszönöm: Kálmán
(#) Izeg. válasza vicsys hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Szerintem nem sok mindent tud, csak az a különlegesség hogy nő... amúgy a beatbox világában elbújhat.
(#) nagym6 válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Szevasz!
Lipóti pékség ilyet csinál. Talán rendelésre egész torta is, de ezt nem tudom.
Bővebben: Link. Üzletek: Bővebben: Link
(#) Schnitt válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Grillázs tortán azt a tortát érted, amit karamellizált cukorból formáznak díszesre, és az esküvőn a menyasszonytánc végén a vőlegény és a menyasszony együtt összetörnek?

grillazs.jpg
    
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm, felhívom őket.
(#) granpa válasza Schnitt hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Ja, ja, csak kisebbet, mint a képen.
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Itt nálunk van a Somfa cukrászda nagyon jó cukrászuk van. Szerintem próbáld meg őket, nagyon jó tortákat szoktunk kapni tőlük. Érdemes lenne megkérdezned őket is, szerintem biztos tudnak ilyet csinálni, és jól. Akármikor odamegyünk, mindig kilométeres sorok vannak. Gondolom ez a jó cukrászda ismérve.
Somfa Cukrászda
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Kérdezz rá légy szíves. Kösz.
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Megkérdeztem nem volt jó az ötletem, mert nincs grillázs tortájuk.
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Már telefonálgatok a Lipóti Pékség üzleteibe. Itt is van Tapolcán.
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Esetleg Ő? Zsámbékon van Éva néni, és ő csinál gyönyörű Grillázs tortákat. Itt van az elérhetőségük: Elérhetőség
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Sajnos egyik üzletében sem készítenek grillázstortát.
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Google nem segít?
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Köszönöm! Úgy néz ki, már meg is rendeltem (zsámbéki exkollégám megy is intézni).
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Köszönöm! Györökről messze van. A zsámbéki (by Gery 78) már sínen van. Van aki intézi helyben. Behozza Pestre, onnan meg lehozzák.
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Nem volt annyi eszem.
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Nagyon szívesen! Akkor ez már sínen van, mint József Attila.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Annyira tán nem, bár a (nk-ű)kollégám elment a Mányi útra; és nem találta! Pedig évek óta Zsámbékon lakik.
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Végül is felhívtad őket? De nem a Mányi úton vannak, hanem a Bicskei utca 59-ben. Ha nem vagyok Windisch-Grätz, akkor mennyiért vesztegetnek egy ilyen tortát?
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
N.k. kollégám most (eddig otthon hűsölt) telefonált, hogy megtalálta (ez imént benézte) a helyes címet, de nincs otthon senki. 2-3000Ft-ot mondott a hölgy: d=h=25cm, két alakkal.
(#) gkari válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Az a gyanúm, hogy a "Daubner" is tud ilyentet.
Következő: »»   2301 / 3586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem