Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   102 / 849
(#) thecyrus hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Idézet:
„Az a gondom az altalad felvazolt problemaval, hogy sokadszori elolvasas utan sem ertem hogy minek, es hogy mit is kellene csinalnia. Lehet hogy te tokeletesen atlatod a feladatot, de abbol amit leirtal nem sokat lehet kihamozni. Adott 4 vagy 5 bemenet es 2 db rele.
Egy rele hogyan tud riasztani? Válasz! ( igaz nem riaszt csak kapcsol pl egy kültéri szirénát)
Hogyan lehet allitani az uzemidejet? ( ki és belépési késleltetés lásd riasztó alap programozás )
Hogyan lehet villogtatni es pulzaltatni? ( villogás pulzálás pl: kültéri sziréna sárga villogója )
Amig le nem irod reszletesen hogy mi a feladat (probald meg felrajzolni a folyamatabrat), addig mi sem tudunk segiteni (Pl.: ha 1-es bemenet aktiv -> varakozas 20 masodpercig, utana ha a 2 rele nem aktiv, akkor aktivalja a 2 relet; ha 2-es bemenet aktiv de a 3-as bemenet nem ...es igy tovabb az osszes lehetoseget vegiggondolni).”


Élesítéskor minden bemenet aktív de csak ha az 1 zóna érzékelésekor van belépési késleltetés
2-3-4 zonák pedig azonnal riasztanak. szintén riasztó alap.

1 zona pl bejárat késleltet hogy időm legyen kikapcsolni
2 zóna pl hálószoba utcára eső ablak azonnal riaszt mert pl ablakon jön be
3 zóna pl. nappali udvarról jön be azonnal riaszt
4 zóna pl konyha azonnal riaszt

relék aktíválása zonák sértésére 1 pl sziréna folyamatos de a lekapcsolás ha újabb mozgás nics kb 1-3 perc között aktív

2 relé pl másodpercenként kattan 1-et pl nagy teljesítményű ledet kapcsolgatna ( fény jelzés )

3 relé késleltetés ideje alatt aktív legyen ki vagy belépés a megadott időre hogy tudjam elindult a program. (élesítve/ hatástalanítva)

Egy riasztónál ezek az alapok de azt más programozni! Ott kész minden csak engedek vagy nem engedek dolgokat ill időzítek stb...
(#) kapu48 válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Segítek neked látni!

Google: Arduino smart house
Az első találat:

Arduino Home automation

Egészen profinak tűnik, így első betekintésre!

Mi a véleményed róla?
(#) thecyrus válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Eső ránézésre hasonló, de vagy én vagyok vak vagy a program nincs meg hozzá! Holnap megpróbálok egy grafikonos folyamatot ábrázolni hátha érthetőbb leszek. Kis egyszerű dolog lenne szerintem alapokat használva egy komolyabb gyári cucchoz, és sokkal olcsóbb! Kis tanya vagy akol stb. védelmére kár egy több 10000 ft cuccot venni mikor a panel csak 2000 ft. igen a program megírása lehet komoly de csak 1 alkalommal kell megírni. Most egy próba táblát rakok össze amin minden "kütyü" rajta lesz csak életre kell bírni. Így látom mi mit csinál és végig tudom követni a programot. Talán könnyebben megértem a nyelvét én is.
Szerintem egy kész meg valósítható ötlet sok mindenkit érdekelhet....
(#) icserny válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
"vagy én vagyok vak vagy a program nincs meg hozzá!"
Step 5-nél ott a programlista, nemde?
(#) kapu48 válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Már ne haragudj!

De ha még 11 oldalt sem tudsz végig olvasni?
Nem tudunk rajtad segíteni!
(#) thecyrus válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Mint írtam csak átfutottam! 11 oldalt angolul kicsit több idő kell! kb még 3 munkám van amit meg kell csinálnom plusz egy 6 éves gyerkőc! Holnap elvileg egyedül vagyok akkor végig olvasom! Köszönöm a segítséged! (mosok főzök takarítok ) van mit csinálnom nem véletlen kértem segítséget! Azért köszönöm! Ja és közbe rakom össze a próba padot kábelezem stb hogy még jobban átlássam.
(#) csabeszq válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Pedig a gyermekek rendkívül sokat tudnak segíteni. Amikor szerelek otthon, egyfolytában a nyakamon lóg az összes.

Volt valami youtube video, ahol az ipse az Arduino képességét szerette volna bemutatni, eközben vagy háromszor kellett az asztalról odébbrakni a macskáját, mert folyamatosan belegabalyodott a vezetékekbe.

A gyermek is kb. ugyanez. Gondoltam, hogy az akkor 2 éves gyermekemnek mutatok valami vicceset, a régi jó FZ-1-es trafó (12V) érintkezőit összeérintettem és hatalmasat szikrázott. Ezután jött a váratlan dolog, a gyermek odament megfogta a vezetékeket és szikráztatta.

Különbséget tudott tenni elsőre a szigetelő és a vezető rész között. Ott érintette össze, ahol kell.

(#) thecyrus válasza csabeszq hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Nos igen valami hasonló nekem is a kis csemetém! Nos kiértem a melóhelyre most állok neki a 11 angol oldal átolvasásához. A próba tábla 50% kész Tartalmaz 12V a gyári paradox infráknak 1 db táp elosztót 1 db piezó szirénát relét stb egész jól néz ki már így is. már csak a programot kell megnéznem. Köszönöm a segítséget. A folyamatábrát azért megpróbálom még ma összedobni. Talán másnak is jól jöhet majd egy sokkal olcsóbb riasztó kis kertbe garázsba stb.
(#) thecyrus válasza Fizikus hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Nos elkészítettem amire gondoltam.. Nem tudom így már érthetőbb vagyok e vagy sem! Várom válaszod. Köszönöm
(#) kapu48 válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Az általam ajánlót program nem ezt valósítja meg.

De jó példa a Ki/Be menetek kezelésére. Van benne relé illesztés példa is!
Szerintem útmutatónak jó lesz.
Talán az infra távirányítás, amire neked nem lesz szükséged.
(#) thecyrus válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Akkor már érthetőbb mit szeretnék? Próbálkozok feltölteni de most meg az exe hibával leáll.
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 15, 2015 /
 
Üdv. Olyan kérdésem volna hogy ebben a projectben a 2N2222-t ki lehet-e váltani BC-s tranzisztorral? (mondjuk BC128) És még egy kérdésem volna: az érzékenység a programban tényleg ér valamit (mármint ha mondjuk érzékenyre változtatom akkor érzékeny is lessz )? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) csatti2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Lehet működne, de eléggé a határon (ez a tranzisztor 50mA-es, a 2N2222 pedig 800mA-ig jó). A másik gond, hogy ez egy oszcilláló kör és befolyásolhatják a tranzisztor jellemzői a kör működését, ez a két tranzisztor pedig nagyon más. BC54(6/7/8/9)-es vagy hasonló már lehet megtenné.
(#) szikorapéter válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Végül BC337 került bele,ezzel működik szépen,bár halk,ugyhogy majd teszek bele még egy erősítő részt is.
(#) CyberLaci hozzászólása Ápr 16, 2015 /
 
Sziasztok,

Van egy arduino nano klónom. Ehhez Illesztenék egy dht22 és egy bmp085 szenzort első körben, amit szeretnék dobozolni, illetve valamilyen akkus áramellátást biztosítani neki.
Ti hogy dobozolnátok, hogy reális értékeket mérjen? Illetve miként célszerű az áramellátását megoldani? Lenne majd hozzá vmilyen rf adó (lehet egyenlőre 433mhz, mert az van itthon)

Előre is köszönöm mindenkinek.
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Ápr 16, 2015 /
 
Sziasztok! Arduinóból szeretnék csinálni öntözővezérlőt, ugye a mágnesszelepek 24v váltóáramúak, hogyan tudnám relék nélkül megoldani a vezérlést? Előre is köszi!
(#) CyberLaci hozzászólása Ápr 16, 2015 /
 
Sziasztok,

Egy izgalmasabb problémám is lenne
Szóval van egy rf433 redőnymotor távirányítóm. Megépítettem ezt: Bővebben: Link annyi különbséggel, hogy egy nano klón van helyette. Valamiért nem azt csinálja, mint a videón. Vagyis a kódot nem küldi ki... Vagy nem abban a formában. Analogread-del megvan az is, hogy mennyi ideig high ill low, de nemtudom kiküldeni a jelet. Szerintetek?
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Bővebben itt: Triac +optotriac.
(#) saua hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Sziasztok,

Arduino 1.05r2 van telepítve, egy DS18B20 hőérzékelőt szertnék tesztelni, ezért telepítettem az onewire és az Arduino-Temperature-Control könyvtárakat.
OneWire Library innen letöltve:
OneWire
ez letoltve: OneWire.zip (Version 2.2)

Arduino-Temperature-Control-Library, innen letöltve (átneveztem temperature nek):
Arduino-Temperature-Control-Library
a gond, hogy nem tudom lefordítanil a mintapéldákat.

File/minták/ temperature/ tester ....ellenörzés-fordítást szeretnék csinálni de az alábbi hibákat kapom:

In file included from Tester.pde:2:
C:\Users\user002\Documents\Arduino\libraries\Temperature/DallasTemperature.h:67: error: expected `)' before '*' token
C:\Users\user002\Documents\Arduino\libraries\Temperature/DallasTemperature.h:231: error: ISO C++ forbids declaration of 'OneWire' with no type
C:\Users\user002\Documents\Arduino\libraries\Temperature/DallasTemperature.h:231: error: expected ';' before '*' token
Tester:9: error: 'OneWire' does not name a type
Tester:12: error: 'oneWire' was not declared in this scope


File/minták/ OneWire/ DS18x20_temperature ....ellenörzés-fordítást szeretnék csinálni de az alábbi hibákat kapom:

DS18x20_Temperature:10: error: 'OneWire' does not name a type
DS18x20_Temperature.pde: In function 'void loop()':
DS18x20_Temperature:24: error: 'ds' was not declared in this scope
DS18x20_Temperature:38: error: 'OneWire' has not been declared
DS18x20_Temperature:63: error: 'ds' was not declared in this scope
DS18x20_Temperature:83: error: 'OneWire' has not been declared

Megállt a tudományom, mit lehetne csinálni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2015
(#) icserny válasza saua hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Kényelmes megoldás: olyan mintapéldát keress, ami .ino nem pedig .pde kiterjesztésű. A .pde kiterjesztés még az 1.0 előtti Arduino IDE-jében volt használatban, s a régi IDE meg a mostanid nem mindenben kompatibilis egymással.

Fáradtságosabb út: a régi programok adaptálása (hozzáigazítása az újabb IDE-hez).
(#) saua válasza icserny hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Köszi a választ.

Még egy kis tanácsot szeretnék kérni.
Ezek a mintapéldák a letöltött könyvtárakban voltak benne, most akkor ezek a könyvtárak sem jók az arduino 1.0.5 -höz? Tehát más onewire és dallas temperature könyvtárakat kell keressek?
(#) icserny válasza saua hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Az OneWire Arduino Library azt állítja, hogy a 2.1 verziótól kezdve már kompatibilis az Arduino 1.0-val. A benne található mintapéldákról nem tudok nyilatkozni.

Miles Burton Dallas Temperature Control Library programcsomagjának csak a legújabb kiadásáról (TCL 3.7.2 béta verzió) állítja, hogy Arduino 1.0 kompatibilis.

További információ: Arduino Playground: Dallas Semiconductor's 1-Wire Protocol

(Megjegyzem: soha nem használtam még Dallas 1-wire eszközöket, csak guglizni segítettem)
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2015
(#) saua válasza icserny hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
köszi a választ

Az onewire könyvtár eddig is az általad említett volt, kipróbáltam ezt a TCL 3.7.2 könyvtárat is (ebben is .pde kiterjesztésü a példaprogram). Tehát a könyvtárakban levő példaprogramokat csak nem sikerül lefordítani.
(#) icserny válasza saua hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Most már kíváncsi vagyok, hogy mit csináltál!
De inkább leírom, hogy nekem hogyan fordulnak le a mintapéldák:
- Letöltöttem mindkét könyvtár legfrissebb változatát (OneWire 2.2 és TCL 3.7.2)
- A ZIP fájlokat a felhasználói könyvtáramban levő Arduino/libraries mappába csomagoltam ki.
- Arduino 1.06 van nálam (nem gondolom, hogy sokban különbözne az 1.05-től), s ebben a File/Examples menüpontban lehet az OneWire illetve a dallas-temperature-control könyvtárak mintapéldáit betölteni.
- A bal szélső (pipa) gombra kattintva gond nélkül fordulnak.
(#) saua válasza icserny hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Ezek szerint nálam kell keressem a hibát, a kitömörített mappát így telepítettem:
sketch/ függvény importálás/ add library

a többit úgy csináltam ahogy leírtad.
(#) CyberLaci válasza saua hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Szia,

Nekem egy nano klónom van. Erről az oldalról Bővebben: Link letöltöttem a lib-eket, majd simán a libraries könyvtárba másoltam. Majd a példa program fel a klónra, és más olvasta is. Nekem Arduino 1.0.5 van.
(#) saua válasza CyberLaci hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Végre sikerült! Ezekkel minden OK, és nem komplikáltam az importálással, hanem egyszerüen csak bemásoltam a könyvtárakat.

Köszi !
(#) Piki75 hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Sziasztok !
Meg szeretné építeni a következő kapcoslást. Ez 1 WebRádió kapcsolás.: WebRadio
A kérdésem annyi lenne, hogy a szerző álltal is feltüntetett 64-kbps bitrate sebességű állomásokat kezeli rendesen, talán kimaradás nékül.
Hogy lehetne módosítani vagy javítani, hogy legalább 256-kbps bitrate sebességű állomásokat is tökéletesen kezelje és esetleg WiFi modul beépítése a LAN helyére.
Esetleg valami ötlet, lehetőség a RAM buffer növelésére, vagy akár 1 másik kapcsolás konkrétan erre a célra.
Amit még szeretnék hogy náluk ez a dekoder nem kapható :VS1053B
Ezzel lehetne helyettesíteni ?: Dekoder
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2015

VS1053B.jpg
    
(#) kapu48 válasza Piki75 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Ennyi pénzért már vehetsz Rasberi Pi-t!

Egy kártyán rajtavan minden HW, ami neked kelhet!
Gyorsabb modernebb, készen találsz megfelelő alkalmazásokat is.
(#) kapu48 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Valami hasonlóra gondolok:
Raspberry Pi radio player with touchscreen
Következő: »»   102 / 849
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem