Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   80 / 193
(#) Massawa válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
gondoltam.
(#) andraschober hozzászólása Ápr 16, 2015 /
 
Sziasztok!

A Weller WMCPEC trafóhoz milyen típusú páka tartozik eredetileg? Valami kisebb méretű, 12 voltos, de nem találom a pontos típust.

Köszönöm előre is!
(#) dudzsi hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Sziasztok! Vzoole féle univerzális forraszto kapcsolásnál melyik poti mire való? Az egyik a minimum hőfok a másik a max? Ha nincs höméröm hogy tudom azt beállitani hakko pákához? Van valami ideális poti ellenálás érték? köszi
(#) dudzsi hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Még egy kérdés. A C3 kondi helyett irták hogy 1uf+330k ellenállás kell. Én beraktam egy elko 1uF+330k párost de olyan érdekesen fűti a pákát. Ha tekerek egy kicsit a P1-n akkor ugy füti mint állat. Nem tudom finoman emelni a hőfokot hanem ugrik egy nagyot. A régi vzoole féle kapcsolásba egy 680nF+360k páros volt ugyan ott. Lehet hogy inkább az kellene vagy az elko nem jó oda? köszi
(#) vzoole válasza dudzsi hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
P2 - minimum hőmérséklet
P3 - maximum hőmérséklet
P1 - üzemi hőmérséklet

Hőmérő nélkül nehéz beállítani. Egy érdekes módszer lehet, ha a minimumot oda állítod ahol az ólmos ón kezd megolvadni. A maximumot pedig oda ahol az ólmos ón hamar elkezd kásásodni miután elpárolgott a folyatószer (azaz nem füstöl). Így kb 180-420°C lehet. Ez így nem túl egzakt, de maga a forrasztás sem az, mert neked nem pl 330°C-on kell forrasztani, hanem olyan hőmérsékleten ahol az ón gyorsan és szépen megfolyik.

C3 kondit még nem néztem meg időhiány miatt.
(#) Ge Lee válasza dudzsi hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Nekem konkrétan ezekkel az értékekkel megy ez a szabályozó, és tökéletes. A hakko klón még nem jött meg, így nem tudom hogy ahhoz mennyit kell majd módosítani rajta, de szerintem lesz 2 aljzat a szabályozón, meg egy átkapcsoló hogy Solomon vagy Hakko.
A poti környékét célszerűbb a könnyebben beszerezhető potikhoz (1k vagy 10k) igazítani.

pákaszab.jpg
    
(#) dudzsi válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Köszi az infot. Valami viszont nálam nagyon nem akar müködni. Ha maxra feltekerem a P1-t és a P3 elkezdem tekerni amikor elkezd füteni akkor nem akarja abbahagyni. Szinte már elakar égni a hegy ha meg visszaveszek egy kicsit akkor meg ügy kihül hogy alig olad az ón. Pedig töbmenetes a P3. Tudok valahol rámérni?
Köszi
(#) dudzsi válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Azt elfelejtettem írni hogy minimumnál is érdekes a helyzet. Ha letekerem és elkezdem tekerni a P2-t akkor elindul a fütés de minimumon is már olvad az ón. finoman egyátalán nem lehet állítani a minimumot. A P2, P3 potit milyen helyzetböl érdemes inditani? A GND felé legyen közelebb vagy táp felé. Elöre is köszönöm a segitséget
(#) johncutter hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Üdv néktek!
Írtam korábban, hogy van 2 db. Puskás-féle kattogós Wellerem, az egyiket egy ideje elkezdtem használni, tudtam hozzá szerezni egy 3-48 V-os trafót, arról hajtom most. Kb. 21 V-ról használom(18V-on van, de 220 V-ra van tekerve), a fűtőbetét kímélése miatt.
Nagyon meg vagyok elégedve vele, sose gondoltam volna, hogy kis hazánk ilyen remek termékeket is gyártott.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) sóborsó hozzászólása Ápr 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Ilyet láttatok-e már? Massawanak és elektroncsonek ajánlom, szeretik az ilyet.
Adatai: 220V, 65W, 50Hz, 7 rublár, merthogy szovjet gyártmány 1978-ból.
Mai napig használom, D=1,5 rézből készített hegyekkel 2,5 másodpercen belül már lehet
vele forrasztani, tehát nem olyan sz*r, mint a bolti függőleges hegybefogású. A képeken látható (kék nyíl), hogy most IC kiforrasztására alkalmas hegy van benne. Egyetlen hibája a hegybefogó csavarhelyek meneteinek elkopása volt (ez tiszta szovjet réz), ezért kerültek beépítésre speciális csavarok (kék nyíl). Ezenkívül kicseréltem a nyomógombjában lévő lemezérintkezőket mikrokapcsolóra. Ebből is látszik életem végéig meg fogom tartoni és használni.
(#) morgo válasza sóborsó hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szia!
Ezt érdemes megbecsülni!
Tetszik a "villásdugó" a madzag végén.
(#) rolandgw hozzászólása Ápr 26, 2015 /
 
Sziasztok ! Valaki esetleg rendelt már ezekből a copy verziókból? Érdemes belevágni ?
(#) Massawa válasza sóborsó hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 


Láttam elöben is, de a csehszlovák verzio utcahosszal veri ( gyorsabb).
A menetekkel az eredetin is baj volt. Én az egyikre ezüst keményforrasztással csillár csatlakozot forrasztottam. Az nagyon hosszu életü lett, ráadásul 2 csavar fogja oldalankét a drotot.

( Ez nagyon ugy néz ki mintha az eredeti csehszlovák pákát (~196x) koppintották volna le. Annak volt ilyen alakja. Késöbb az oroszok kihoztak egy másikat, aminek a háza keménygumibol volt. Az akkor nagyon jo volt, mert nem törött, mint a csehek bakelit háza, de a trafo abban is gyönge volt. )
Hát igen a 220V kábel meg a dugo letagadhatatlanul orosz, de mit várhatsz egy olyan helyröl ahol még a 70-s években csak egy szál 220V villanydrot ment a házakba (fázis), a nullát meg beásták a kertbe....vagy a kávéfözö pohárból két szénrud kukucskált ki a fázisra meg a nullára kötve és ha vizet öntöttél rájuk, akkor az elkezdett forrni).
(#) Massawa válasza rolandgw hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
A HAKKO-t több helyen árulják europai boltokban. Nekem nincs de már sok helyen láttam használva is meg a kirakatban is.
(#) sector99 válasza rolandgw hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Szia !
Nekem 907-es klónom van a 10 db-os hegy készlettel. A szabályzót én építettem hozzá, egy orosz oldalon található kapcsolás alapján. Már több éve használom, ezért az árért amatőr célra szerintem tökéletes. Persze ez csak az én egyéni véleményem és még azt is hozzáteszem, hogy nem sokat SMD-zek.
(#) Joe_001 válasza rolandgw hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Üdv! Ha esd ólommentessel akarsz foglalkozni a 80W-nál kezdődnek a jók. Ólmoshoz az 50W is elég. Sajnos eljutottam odáig, néha egy páka sem elég, ezért van a 110VA Csehszlovák pákától a JLT-2 ig itthon mindig legalább kettő. Itthon most Goot Rx802as az egyes, munkahelyemen JBC-t használtunk 3 mm-es fejjel, majdnem mindenhez jó (amihez hozzáfér). Mostani helyemen kupakos változatú van Ersa néven, nekem nem jött be, nem is sokat kell forrasztani (itt inkább összenyomkodjuk a cuccot mint a legót). A 907 jónak látszik, 50 W-os. Ha jobb minőségben gondolkosz vatrán láttam a 80W Wellert jó áron, a kolegám szerette. Bár nem írtad a büdzsé méretét, jó pákával (szerszámmal) könnyebb jó munkát végezni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2015
(#) Joe_001 válasza morgo hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Szia! A "villásdugó" ezen multifunkcionális fajtáját a pákán pl TV javításhoz használtu AC krészen, a bizti helyére és a páka tökéletes áramkorlátozó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2015
(#) morgo válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Ötletes. Mindig tanul az ember...
(#) rolandgw válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Köszi, FX888D-t tervezem beszerezni,de látom pár eu-s oldalon is van akcióban,így már nem éri meg a kínai.
(#) papamancs hozzászólása Ápr 26, 2015 /
 
Sziasztok!

Úgy látom van itt néhány szakember aki nagyon jól ismeri a különböző forrasztó állomásokat.
A tanácsotokat szeretném kikérni forrasztó állomások ügyben.
Nem szakmám,nem tanultam de amilyen mellék állást fojtatok,annál most érkezett el az ideje hogy a jó öreg Aoyue 905 forró levegős cuccomat eladjam,és végképp búcsút mondjak a ragadó és taknyozó eszközömnek.
Sajnos nem vagyok túl jó véleménnyel erről az eszközről,igaz nem egy ipari masina,plusz még Kinai is.
Bár attól még lehetne jó.

ERSA MICRO-CON 60 iA Ezt 2 napja vettem,remélem nem csináltam vele rossz üzletet mert majdnem 90 euro-ba fájt.
Akinek van leirná hogy milyen vele dolgozni?
OK Industries SA 1000 Model SA-1002 Szeretném ezt megvenni,de nincs hozzá páka,és fogalmam sincs milyen páka passzolna hozzá.Továbbá aki ismeri használja az irja már le legyen szives hogy milyen masina.
Egyáltalán megéri egy ilyet bespájzolni?Kb 20-30 euró-ért megtudnám venni igy páka nélkül.
Hakko fx-951 ezt tervezem még beújitani és érdekelne mennyire viszi jól a BGA-nál a spatula hegyet?
IR6500 Infrarot Bga Rework ilyet használ valaki?Érdekelnének a tapasztalatok jók rosszak.

A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) papamancs hozzászólása Ápr 26, 2015 /
 
Üdv!

Metcal SP-440Most ezen is gondolkozok.Esetleg valaki aki használja röviden letudná irni hogy mik a tapasztalatai vele?

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) dudzsi hozzászólása Ápr 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Megépitettem vzoole féle univerzális kapcsolást egy hakko 907 klonhoz. De sehogy nem tudom beállitani a höfokokat. Első klérdésem hogy ha a thermoelem forditva van bekötve akkor mi történik? Mert most olyat produkál hogy min poti letekerve gnd felé hőfok poti minimumon, elkezdem tekerni a minimum potit mig nem kezd füteni és már itt se áll le. Max poti minimumon hőfok poti maxon, max potit tekerem felfele mig nem füt de itt se akar leállni. Viszont visszatekerek egy kicsit a max potin és abbamarad a fütés, ekkor elkezdem a hőfok potit lefele tekerni erre elkezd füteni. Forditva kezd müködni. EZ mitöl van???
(#) Massawa válasza dudzsi hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Mi lenne ha megforditanád a höelem polusait, magad is egy pillanat alatt rájönnél a rébuszra.

(#) vzoole válasza dudzsi hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Nincs benne thermoelem. Thermisztot van benne (ha tényleg kínai hakko) és annak mindegy a polaritása.
(#) TAKLACO válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
HELLO !
Mi tortenne , ha felcserelned a potmeteren a vezetekeket...?
(#) vzoole válasza TAKLACO hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Melyik potméteren és melyik vezetéket?
(#) dudzsi válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Szia, Igazad van nics változás ha megforditom a két vezetéket. De egyszerüen nem lehet be állitani. Az ic 6 lábánál mindig ugyanakkora feszültség, az 5 lábnál látom hogy változik ahogy tekergetem a potit. Honan szipkázhat feszt? Vagy be van halva az ic? Nem értem mi a franc van. A nyák jó. Tudok még valamit valahol mérni? A páka hidegen 50 ohm amikor már olvad rendesen az ón akkor 140ohm , szóval ez müködik rendesen. De mégse jó valami. Légyszi segits. köszi
(#) vzoole válasza dudzsi hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Az 1-es lábon mérsz változást miközben melegszik?
(#) dudzsi válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Holnap megtudom mondani. Ha ninc s változás akkor az ic a rossz?
(#) vzoole válasza dudzsi hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Nem feltétlen.
Következő: »»   80 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem